Kubanske vakcine uskoro u Srbiji

Alekasandar3

Buduća legenda
Poruka
35.716
U Srbiji će biti omogućeno korišćenje kubanskih vakcina i lekova. Najavljuje se i proizvodnja kubanske vakcina, najverovatnije u Institutu za imunologiju I virusologiju "Torlak".

Ovo je dogovorio ministar zdravlja, dr Zlatibor Lonča na sastanku sa najvišim državnim rukovodstvom Kube, koju je predvodio predsednik Raul Kastro. Ministar zdravlja u zvaničnoj je poseti Kubi kao član delegacije predsednika Srbije Tomislava Nikolića
 

Tom prilikom dogovoreno je da se na osnovu međudržavnih sporazuma između Kube i Srbije omogući korišćenje određenih kubanskih lekova i vakcina u Srbiji, poštujući naše važeće propise u ovoj oblasti, a za koje već postoji interesovanje naših građana.
 
Reč je o kubanskim vakcinama, kao i lekovima koji se koriste u lečenju rana zadobijenih zbog dijabetesa.

Dogovorena je, takođe, i zajednička proizvodnja pojedinih vakcina i lekova u Srbiji. Ova vrsta sporazuma podrazumeva direktnu saradnju zdravstvenih sistema dve zemlje, bez posrednika.

Ministar Lončar je poslednjeg dana boravka na Kubi obišao sektor za proizvodnju vakcina i lekova i razgovarao sa rukovodiocima ovog sektora o budućim aspektima dogovorene saradnje.

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/560730/Kubanske-vakcine-uskoro-u-Srbiji
 
А ја сам мислио да је најисправније да се распише тендер за вакцине, па да се јаве сви произвођачи који желе, а затим да се по унапред прописаним условима утврди који произвођач вакцина је најбољи за наше потребе, без обзира да ли су бели, црни, жути или црвени.

- - - - - - - - - -

И наравно, да целокупан поступак набавки вакцина буде доступан јавности и да се сва документа јавно објављују.
 
А ја сам мислио да је најисправније да се распише тендер за вакцине, па да се јаве сви произвођачи који желе, а затим да се по унапред прописаним условима утврди који произвођач вакцина је најбољи за наше потребе, без обзира да ли су бели, црни, жути или црвени.

- - - - - - - - - -

И наравно, да целокупан поступак набавки вакцина буде доступан јавности и да се сва документа јавно објављују.

Наравно! Ово је једини прави поступак.

Предлажем сличан и за набавку кубанских цигара и рума које би преко тендера набављали бели, црни, жути или црвени.

Једина ситна мана у беспрекорно принципијелном приступу је што, колико сам схватио, ове вакцине праве једино Кубанци.
 
А ја сам мислио да је најисправније да се распише тендер за вакцине, па да се јаве сви произвођачи који желе, а затим да се по унапред прописаним условима утврди који произвођач вакцина је најбољи за наше потребе, без обзира да ли су бели, црни, жути или црвени.

- - - - - - - - - -

И наравно, да целокупан поступак набавки вакцина буде доступан јавности и да се сва документа јавно објављују.
Nema potrebe-zna se da su kubanske vakcine i najjeftinije i najefikasnije u svetu...Čak imaju i za zaustavljanje starenja...Bata Živojinović išao
kad je bio bolestan,pa ga doveli u red...Fidela drže koliko dugo,a da se ameri leče kod njih i to je poznato...
Mnogo su uložili u zdravstvenu zaštitu...
 
Poslednja izmena:
Наравно! Ово је једини прави поступак.

Предлажем сличан и за набавку кубанских цигара и рума које би преко тендера набављали бели, црни, жути или црвени.

Једина ситна мана у беспрекорно принципијелном приступу је што, колико сам схватио, ове вакцине праве једино Кубанци.

А ја колико сам прочитао уводни пост, говори се о вакцинама и лековима. Дакле, односи се на већи број вакцина и лекова а не о једној врсти вакцине.

- - - - - - - - - -

Nema potrebe-zna se da su kubanske vakcine i najjeftinije i najefikasnije u svetu...Čak imaju i za zaustavljanje starenja...Bata Životinja išao
kad je bio bolwestan,pa ga doveli u red...Fidela drže koliko dugo,a da se ameri leče kod njih i to je poznato...
Mnogo su uložili u zdravstvenu zaštitu...

Ако се зна, верујем да им неће бити проблем да победе на поштеној утакмици н транспарентном тендеру, захваљујући цени и квалитету.

Можда неко мисли да резултати тендера могу да се лажирају? Па чини ми се да је ипак теже да нешто лоше прође на транспарентном тендеру са више учесника, него договором доктора Смрт, дипломе и члана породице Фидела Кастра.
 
1.) Nekada dok sam učestvovao u konkurisanju do 2003.g. trebalo je 4 papira, koji se stave u tanku fasciklu,

2.) Danas da bi se na taj isti posao konkurisalo treba popuniti ili dostaviti 30-tak vrsta overenih izjava, fotokopija, dokaza, izvoda itd..što bude oko 100nak do 150 stranica ! (Obimna dokument. odličan ambijent za nameštanje poslova - naročito za međun. tendere i polit. ucene čiji izvođ. će dobiti popsao ! )

Ne zaboraviti da je ova zemlja sa svim političarima lako ucenjiva i da prolaze samo određene Zap. grupacije

~~~
Interesantno je da si 1.) imao šansu da dobiješ posao, a da pod 2.) nema šanse !

Deregulacija, vuče korpciju, privatizaciju, tajkunizaciju, tunelovanje, a sve to vuče i deindustrijalizaciju !

Pih ...

~~~
Kada Vlade pregovaraju 1:1 ili je to potpuni uspeh ili potpuni neuspeh, u ovom slučaju lično smatram da je ovo dobar posao !!!
 
Poslednja izmena:
А ја колико сам прочитао уводни пост, говори се о вакцинама и лековима. Дакле, односи се на већи број вакцина и лекова а не о једној врсти вакцине.

- - - - - - - - - -



Ако се зна, верујем да им неће бити проблем да победе на поштеној утакмици н транспарентном тендеру, захваљујући цени и квалитету.

Можда неко мисли да резултати тендера могу да се лажирају? Па чини ми се да је ипак теже да нешто лоше прође на транспарентном тендеру са више учесника, него договором доктора Смрт, дипломе и члана породице Фидела Кастра.
O kojoj to poštenoj utakmici lupetaš? Čoveče,to ovde nismo imali decenijama!
Nema tog tendera koji nije namešten!
Hajde kaži za jedan!
 
А ја сам мислио да је најисправније да се распише тендер за вакцине, па да се јаве сви произвођачи који желе, а затим да се по унапред прописаним условима утврди који произвођач вакцина је најбољи за наше потребе, без обзира да ли су бели, црни, жути или црвени.

- - - - - - - - - -

И наравно, да целокупан поступак набавки вакцина буде доступан јавности и да се сва документа јавно објављују.
dok nije bilo tendera u ovoj zemlji je sve funkcionisalo. danas bolnice nemaju ni vatu jer je sve transparentno i nema kriminala
 
O kojoj to poštenoj utakmici lupetaš? Čoveče,to ovde nismo imali decenijama!
Nema tog tendera koji nije namešten!
Hajde kaži za jedan!

Да ли то значи да треба да дозволимо да доктор Смрт сам бира вакцине и лекове или да направимо систем у коме је могуће нормално пословати и нормално се понашати?

Чини ми се да си ти за прву опцију.


Е видиш, несрећо, кад даш политичарима, функционерима и службеницима да нешто раде, они обавезно нешто за'ебу.

- - - - - - - - - -

dok nije bilo tendera u ovoj zemlji je sve funkcionisalo. danas bolnice nemaju ni vatu jer je sve transparentno i nema kriminala

Сад кад су доктор Смрт и ТоНи задужени за вакцине, има болнице да нам процветају. Је л' да?
 
U Srbiji će biti omogućeno korišćenje kubanskih vakcina i lekova. Najavljuje se i proizvodnja kubanske vakcina, najverovatnije u Institutu za imunologiju I virusologiju "Torlak".

Ovo je dogovorio ministar zdravlja, dr Zlatibor Lonča na sastanku sa najvišim državnim rukovodstvom Kube, koju je predvodio predsednik Raul Kastro. Ministar zdravlja u zvaničnoj je poseti Kubi kao član delegacije predsednika Srbije Tomislava Nikolića


Tom prilikom dogovoreno je da se na osnovu međudržavnih sporazuma između Kube i Srbije omogući korišćenje određenih kubanskih lekova i vakcina u Srbiji, poštujući naše važeće propise u ovoj oblasti, a za koje već postoji interesovanje naših građana.

Reč je o kubanskim vakcinama, kao i lekovima koji se koriste u lečenju rana zadobijenih zbog dijabetesa.

Dogovorena je, takođe, i zajednička proizvodnja pojedinih vakcina i lekova u Srbiji. Ova vrsta sporazuma podrazumeva direktnu saradnju zdravstvenih sistema dve zemlje, bez posrednika.

Ministar Lončar je poslednjeg dana boravka na Kubi obišao sektor za proizvodnju vakcina i lekova i razgovarao sa rukovodiocima ovog sektora o budućim aspektima dogovorene saradnje.

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/560730/Kubanske-vakcine-uskoro-u-Srbiji

Ово је врло добра и врло позитивна вест.......Ккубанци су у области фармације заиста створили право ЧУДО...........
 
А ја сам мислио да је најисправније да се распише тендер за вакцине, па да се јаве сви произвођачи који желе, а затим да се по унапред прописаним условима утврди који произвођач вакцина је најбољи за наше потребе, без обзира да ли су бели, црни, жути или црвени.

- - - - - - - - - -

И наравно, да целокупан поступак набавки вакцина буде доступан јавности и да се сва документа јавно објављују.

ja nisam, jer kad se raspise tender obicno ne postoji precizno naglasen kriterijum za kvalitet
postoji za standard, a onda tu upadnu kinezi
neka hvala
 
Да ли то значи да треба да дозволимо да доктор Смрт сам бира вакцине и лекове или да направимо систем у коме је могуће нормално пословати и нормално се понашати?

Чини ми се да си ти за прву опцију.


Е видиш, несрећо, кад даш политичарима, функционерима и службеницима да нешто раде, они обавезно нешто за'ебу.

- - - - - - - - - -



Сад кад су доктор Смрт и ТоНи задужени за вакцине, има болнице да нам процветају. Је л' да?
naravno da je sa ovima još gore. dobro su proučili sva neiskustva u krađama onih prethodnih i mnogo su uspešniji
 
Да ли то значи да треба да дозволимо да доктор Смрт сам бира вакцине и лекове или да направимо систем у коме је могуће нормално пословати и нормално се понашати?

Чини ми се да си ти за прву опцију.


Е видиш, несрећо, кад даш политичарима, функционерима и службеницима да нешто раде, они обавезно нешто за'ебу.

За кубанске лекове и вакцине отима се цео цивилизован свет осим Дивљег Запада јер му то није у интересу. Кубанци их деле искључиво на МАЛУ кашичицу и ја сам сада просто запањен да су дозволили да користимо њихове лекове и вакцине.
У ствари, за сада мислим да је то само још једна пропагандна патка овог задњег пропалог диктаторског демократског режима.

А за те "ђинђић тендере", које је сваки демонкрата својевремно тражио па и ти, говорили сте да је то најбоље демократско решење (за лоповлук) имам само једо за рећи ....
Желим свим демократама да једу Монсантов хлеб и да вам се деца вакцинишу Новартисовим вакцинама.

Једва чекам да вас ваши најбољи пријатељи и савезници са Дивљег Запада искорене као најгори смрдљиви отпад и коров.
 
Poslednja izmena:
ukinuti sve te dosovske gluposti kao što su tenderi i ostale lopovluke i pustiti ljude da rade. a vratiti sistem da kog uvate u krađi dođe čika sa kožnim mantilom i zavrće yayca. ima na brzinu sve da bude dovedeno u red

Потпуно се слажем са тобом. Тендере укинути а полиција би напокон требала да почне обављати свој посао. А сваки инспектор који покуша да забушава и да случајеве заташкава мора да има потпуну исту кривичну одговорност као и лопови које није хтео да 'апси.
 
Liberalni fašizam , pošto fašizam ne može bez diskriminacije .

Diskriminacija se postiže, sertifikatima i specifikacijama (okrugli paradajz, prave šargarepe, krastavac ne sme biti ispod 400gr.), tenderima (uslovljenošću, obično nedostižnim obrtom), polupropusnošću granica (kvotama. carinama, ali samo u jednom smeru) i obimom proizvodnje (siledžiski hiperprodukcijom). Ima još, ali ovo su glavne komponente diskrimancije, gde potrošač unapred i ne dođe do sopstvene odluke da li će kupiti krivu i malu ili veliku i pravu šargarepu.
 
Вакцина која претвара рак у хронично обољење
25. мај 2015.

Кубанска вакцина против рака плућа, која би ускоро требало да буде регистрована у Србији, трансформише канцер у хронично обољење и пацијенте који је редовно примају одржава у животу, изјавио је кубански имунолог Педро Камило Родригес.

Родригес, који је руководио тимом који је створио чувену терапијску вакцину „цимавакс ЕГФ“, у интервјуу за „Наше новине“ објаснио je како она делује и код којих пацијената је најефикаснија.
Постоје јасни критеријуми по којима се одређују пацијенти на које та вакцина делује, а резултати показују да завидан број болесника, пошто су је примили, живе дуже од пет година, што би без „цимавакса“ било незамисливо, навео је Родригес.
„‘Цимавакс ЕГФ’ је намењен пацијентима који имају немикроцелуларни рак плућа у поодмаклој, трећој Б или четвртој фази“, објаснио је Родригес, додајући да најновији резултати показују да вакцина има најбољи ефекат код пацијената који имају повишен ниво фактора ЕГФ, односно фактора раста који изазива метастазе.
„Њен циљ, да не будемо погрешно схваћени, није да излечи болесника који има рак плућа у поодмаклом стадијуму, већ да он са болешћу настави да живи. Тачније, вакцина успорава и зауставља напредовање метастаза на друге органе. Самим тим се повећава преживљавање и квалитет живота“, истакао је кубански лекар.
Родригес објашњава да вакцина трансформише канцер у хронично незаразно обољење, као што су хипертензија или дијабетес, а пацијенти у том случају редовно примају вакцину која их одржава у животу, као инсулин дијабетичаре.
Кад је реч о могућим контраиндикацијама, кубански лекар је навео да је вакцина „цимавакс ЕГФ“ безбедна и као такву ју је регистровала кубанска агенција за лекове “CECMED”.
 
Daj Bože, ako opet ne lažu.
Jedino mi nije jasno zašto bi Kubanci sa nama ulazili u proizvodnju, kad mogu samo da nam je prodaju, kao šta to rade celom svetu? Gde je tu njihov interes?
Pali na osmeh i šarm Predsednika, ili na njegovu rakiju?

Ја мислим да је то све лаж и превара од стране вучића и николића. И то би била једино добро што би урадили за ове 3 године апартхејда.
 

Back
Top