Privatni biznis!

bankai

Domaćin
Banovan
Poruka
3.639
Nekako pokusavam da utvrdim sta je dobro da se radi,sta da se pocne,od cega,i uvek nailazim na neki zid,nesto sto nema veze sa uslugama,to stvarno mrzim,nego nesto gde ce biti rad i rad,ali ne mogu da naidjem ni na jednu pametnu opciju ili je ja ne vidim.Toliko me to frustrira.
 
Nekako pokusavam da utvrdim sta je dobro da se radi,sta da se pocne,od cega,i uvek nailazim na neki zid,nesto sto nema veze sa uslugama,to stvarno mrzim,nego nesto gde ce biti rad i rad,ali ne mogu da naidjem ni na jednu pametnu opciju ili je ja ne vidim.Toliko me to frustrira.

Za početak se iseli iz Srbije. Rad se svuda više ceni nego u Srbiji.
 
Problem je u tome ako se pocne nesto,obicno to vidi neko iz neke stranke i naravno da ti preotme posao,e to je moj problem,a da, planiram da se odselim odavde jer to ne mogu da trpim.
 
Problem je u tome ako se pocne nesto,obicno to vidi neko iz neke stranke i naravno da ti preotme posao,e to je moj problem,a da, planiram da se odselim odavde jer to ne mogu da trpim.
Pa učlani se u stranku, politika je najbolji biznis kod nas. Ako kreneš nešto samostalno ima da ti dolaze inspekcije dok ne završiš u ludnici, ovako kao političarka zaštićena si....
 
Pa učlani se u stranku, politika je najbolji biznis kod nas. Ako kreneš nešto samostalno ima da ti dolaze inspekcije dok ne završiš u ludnici, ovako kao političarka zaštićena si....

Prosto ne zelim jer mi to deluje kao prostituisanje,hocu nesto da steknem svojim radomi ko je bolji neka napreduje,stvarno kao borba protiv vetrenjaca.
 
Prosto ne zelim jer mi to deluje kao prostituisanje,hocu nesto da steknem svojim radomi ko je bolji neka napreduje,stvarno kao borba protiv vetrenjaca.
Tako je već zadnjih 80 godina, država je protiv svog naroda. Imati samostalan svoj posao i biti uspeša je greh u Srbiji. Mislim da na forumu nećeš dobiti adekvatan odgovor na tovja pitanja.

U Srbiji je poželjni biti strani investitor, jer naša država strancima nudi jeftinu radnu snagu, bez perspektive da će ta ista poskupeti, besplatno zemljište, kao i subvencije, za domaće stanovništvo nema ništa. Perspektive će se otvoriti tek onda kada se ova situacija promeni. Ako samostalno započneš posao očekuj inspekcije, odloženo plaćanje, kamate na kamae, pa tako dok ti sve ne oduzmu...
 
Problem je u tome ako se pocne nesto,obicno to vidi neko iz neke stranke i naravno da ti preotme posao,e to je moj problem,a da, planiram da se odselim odavde jer to ne mogu da trpim.

Gle, ovo nije izgovor. Postoji slobodno trziste, ako ti pokrenes fabriku npr. rotora za automobilske kocnice i neki politicar napravi isto to, bolja fabrika ce pobediti na trzistu..
Ali u svakom slucaju gledaj da odes odavde
 
Gle, ovo nije izgovor. Postoji slobodno trziste, ako ti pokrenes fabriku npr. rotora za automobilske kocnice i neki politicar napravi isto to, bolja fabrika ce pobediti na trzistu..
Ali u svakom slucaju gledaj da odes odavde

Ja ozbiljno pricam,problem je sto smo mi stranacka drzava,i jednostavno stranke vladaju Srbijom,na mnogim nivoima,jednostavno znas kad dodjes do saznanja da koliko god da se trudis neces moci nista da uradis jer u startu se takcmicis u unapred izgubljenoj bitci,e to mene nervira.
 
Ja ozbiljno pricam,problem je sto smo mi stranacka drzava,i jednostavno stranke vladaju Srbijom,na mnogim nivoima,jednostavno znas kad dodjes do saznanja da koliko god da se trudis neces moci nista da uradis jer u startu se takcmicis u unapred izgubljenoj bitci,e to mene nervira.

Nista onda, ulozi u obrazovanje (ako vec nisi), uzmi diplomu i zivi u nekoj normalnoj drzavi..
 
Ja ozbiljno pricam,problem je sto smo mi stranacka drzava,i jednostavno stranke vladaju Srbijom,na mnogim nivoima,jednostavno znas kad dodjes do saznanja da koliko god da se trudis neces moci nista da uradis jer u startu se takcmicis u unapred izgubljenoj bitci,e to mene nervira.
Pa potrtebno je koketirati sa politikom. Uzmeš naš elitni biznis, na primer Mišković se hapsi a Matijević se hvali, jedan od najbogatijih ljudi sveta Bil Gejts, nemože da priušti sebi kapital kakav ima Matijević, dok su Mišković i Matijevič prevaranti, Mišković je bio uz žute a Matijević uz slobodnjake. Plati reket i radi :ceka:
 
Nekako pokusavam da utvrdim sta je dobro da se radi,sta da se pocne,od cega,i uvek nailazim na neki zid,nesto sto nema veze sa uslugama,to stvarno mrzim,nego nesto gde ce biti rad i rad,ali ne mogu da naidjem ni na jednu pametnu opciju ili je ja ne vidim.Toliko me to frustrira.

Можемо да узгајамо биљке заједно.

Ти да будеш задужена за узгој, а ја за дистрибуцију и продају.
 
poljoprivreda? stocarstvo?
ili fabrika nekih omanjih mehanickih delova pa kada biznis krene prosiri se na sve vece i vece.. fabrika municije, teretana itd.

Nije čak ni toliki problem proizvoditi, bilo to stočarstvo i poljoprivreda ili mašinstvo... Problem je prodati, a još veći problem zaista i naplatiti prodato.

***

Uzmimo na primer tu proizvodnju raznih mašinskih delova. Uložiš novac za halu, mašine, radnike, materijal, struju, vodu, ulje, alat, pakovanje, transport i sve živo, čak ti se posreći i da nađeš kupca za proizvedene delove. Onda lepo isporučiš, i čekaš par meseci za naplatu. A para nema, kupac ne plaća. Jaoo, nemam baš sad, ovo-ono, sačekaj me još dve nedelje, dva meseca, kriza je, trt-mrt. Onda sačekaš, a i dalje proizvodiš i plaćaš sve iz svog džepa. Dođe inspekcija, njima parsto evra u džep, dođe lokalni bilmez, kaže polupaću ti i auto i tebe ako ne daš pare, šta je to za tebe, vidi se da imaš, daš i njemu.

A onda ne možeš više, počneš kupcu da pretiš, on ti kaže "ma slušaj, nemam ja para, a ne možeš ni sudski da mi naplatiš, blokiran mi račun već 3 godine, nego da ti ja dam jedno 15% na ruke, pa smo kvit?". A drugi kupac kome si isporučio je već namerno bankrotirao firmu da ne bi plaćao dugove, i otvorio sutradan drugu sa vrlo sličnim imenom u istim prostorijama, ali "ja nemam veze sa tom drugom firmom i njenim dugovima, ovo je nova firma".

A onda lepo pošalješ i njih sve i svoju firmu i državu i sve ostale u tri lepe, zatvoriš sve to, i platiš 20k evra kome treba, i dobiješ stalni državni posao u EPS-u, plata oko 800e plus bonus, izađe na oko 1000-1100e mesečno, plus trinaesta plata.


Svaka sličnost sa istinitim iskustvom jednog mog poznanika sa proizvodnjom mašinskih delova u Srbiji je sasvim... slučajna.
 
Poslednja izmena:
ma slaba je to zarada..hocu nesto gde je potrebna inteligencija.:lol:

Što se Srbije tiče postoje neke oblasti gde bi se moglo valjano zaraditi a da je potrebna inteligencije, verujem da ne bi bilo loše da si i medijska ličnost, dakle popularnost, verovatno da se i ne radi i da u sklopu posla postoji kompjuter, uvek lepo obučena. Evo pre3dloga za tebe iz oblasti koja je zapostavljena a može da donese sve poželjno. Vreme ti je da postaneš Prorok. Proroštvo je totalno zapostavljeno, imamo astrologe, numerologe, tarotare, notare, gatare, crne i bele magove ali prorok niko nije. Tu može fino da se zaradi, komjuter je osnovno sredstvo, medijski si propraćena i popularna. Posao budućnosti, postani prorok. :ceka:
 
Budi vendor za neke online usluge. Na primer uzmi da radis neki specifican deo IT industrije koji moze da se radi online. Recimo nesto specificno tipa samo SAP software support ili na primer information security ili tako nesto

Hvala ti !

- - - - - - - - - -

Što se Srbije tiče postoje neke oblasti gde bi se moglo valjano zaraditi a da je potrebna inteligencije, verujem da ne bi bilo loše da si i medijska ličnost, dakle popularnost, verovatno da se i ne radi i da u sklopu posla postoji kompjuter, uvek lepo obučena. Evo pre3dloga za tebe iz oblasti koja je zapostavljena a može da donese sve poželjno. Vreme ti je da postaneš Prorok. Proroštvo je totalno zapostavljeno, imamo astrologe, numerologe, tarotare, notare, gatare, crne i bele magove ali prorok niko nije. Tu može fino da se zaradi, komjuter je osnovno sredstvo, medijski si propraćena i popularna. Posao budućnosti, postani prorok. :ceka:

Fala al to nikad!
 
Prosto ne zelim jer mi to deluje kao prostituisanje,hocu nesto da steknem svojim radomi ko je bolji neka napreduje,stvarno kao borba protiv vetrenjaca.

Takvo razmisljanje zaboravi, uvek moras da ides uz vlast ako hoces da uspes, u bilo kojoj drzavi, ne samo Srbiji. Jedina razlika je sto se u drzavama poput Amerike biznismeni uvuku u politiku na malo visem nivou, kad postanu milijarderi, a kod nas moras odmah.
 
Poslednja izmena:
У Србији је , без обзира на све што се дешава, и без обзира на стање у државном апарату, које је тишично за окуационе услове пословања и живота, и даље 1000 пута лакше направити приватни бизнис него било где у западној европи. тамо је све већ урађено и заузето. Сад је време првобитне акумулације капитала ( по трећи пут у Србији, на жалост ). А кад је тако, још има и те како празног простора. Само напред и храбро. то кажем као власник приватног предузећа
 

Back
Top