Европеизам

С С Д

Ističe se
Banovan
Poruka
2.854
Зашто народ гласа за европеистичке странке у протеклих 15 год? Био бих врло захвалан, сваком "озбиљном" европеисти на "конструктивном" одговору. Мени лично, проевропска политичка оријентација слути на психички болесну особу. Разумијем политичаре. Неолиберализам је направљен за аутошовинисте и улизице.

Али како успјевају привући 1-2 милиона гласова?! Зар просјечан човјек никад није размотрио последице приступа Европској унији?!
 
Зато што су антиЕУ странке скуп ретардираих тупаџија, на челу са Бошком, Сандом и дежурним кловном српске политичке сцене.
 
Кад би, рецимо ДСС којим чудом добио довољно гласова да освоји власт, не би евроскептици били на власти, већ би Андрија Младеновић и екипа око њега (или нека трећа екипа из ДСС) постали највећи еврофанатици и преузели би странку. Па бисмо ми после овде причали како су они само марионете амерички плаћеници и марионете под контролом америчког (евентуално немачког) амбасадора.
 
Protiv evropskog puta mogu biti samo oni koji podržavaju rasulo, lovci u mutnom, lenštine i sitni kriminalci.
Za Srbiju je od životne važnosti da provede sve reforme u skladu sa EU i da primenjuje pozitivne zakone koje će doneti na tom putu.
Da li će na kraju balade referendumom biti izglasan ulazak u EU ili neće, to nije uopšte važno.
Važno je da se zavede red u državi i da se korupcija i nepotizam svedu na najmanju moguću meru.
 
Разумијем. А зар то није мање зло од "европског пута" ??

Не. то је веће зло од "европског пута". Ако бисмо правили градацију зла

највеће су горепоменути, затим, мање зло су "евроталибани" а најмање зло су либералне снаге у Србији које су против ЕУ, не због тога што је то трули запад који ће пропасти и због тога што је то запад који нас мрзи из дна душе и који хоће да нас уништи и који нас је бомбардовао а са друге стране ус наша браћа Руси, већ је против ЕУ јер је то гломазна и трома организација неспособна да обавља своје основне делатности због којих је основана а која узима део суверенитета чланацима.

- - - - - - - - - -

Наравно, ови трећи и најнормалнији су у Србији тотално маргинализовани и ниакда на власт неће доћи (као ни ови први).
 
Не. то је веће зло од "европског пута". Ако бисмо правили градацију зла

највеће су горепоменути, затим, мање зло су "евроталибани" а најмање зло су либералне снаге у Србији које су против ЕУ, не због тога што је то трули запад који ће пропасти и због тога што је то запад који нас мрзи из дна душе и који хоће да нас уништи и који нас је бомбардовао а са друге стране ус наша браћа Руси, већ је против ЕУ јер је то гломазна и трома организација неспособна да обавља своје основне делатности због којих је основана а која узима део суверенитета чланацима.

- - - - - - - - - -

Наравно, ови трећи и најнормалнији су у Србији тотално маргинализовани и ниакда на власт неће доћи (као ни ови први).

Koje liberalne stranke su u pitanju?
 
Ја нисам чуо да се Радуловић изражава против уласка у ЕУ.


Радуле је за ЕУ, али га нећеш чути да виче из свег гласа како ће ЕУ да нас спасе, што раде остали Евроталибани (као што ови други вичу да ће Руси да нас спасу, и од сиромаштва и од зомбираних Шћиптара). Радуле у својој екипи има групицу либертаријанаца који нису одушевљени ЕУропском унијом.

Рецимо, овај фрајер што је основа Либерланд, и близак је идејама Вацлава Клауса је антиЕУ орјентисан а гарант није ******* ни за промил. Чини ми се да је код Кесића искритиковао ЕУ.
 
Protiv evropskog puta mogu biti samo oni koji podržavaju rasulo, lovci u mutnom, lenštine i sitni kriminalci.
Za Srbiju je od životne važnosti da provede sve reforme u skladu sa EU i da primenjuje pozitivne zakone koje će doneti na tom putu.
Da li će na kraju balade referendumom biti izglasan ulazak u EU ili neće, to nije uopšte važno.
Važno je da se zavede red u državi i da se korupcija i nepotizam svedu na najmanju moguću meru.

Ne razumijemo se. Niko normalan ne moze i nece kritikovati reforme koje su Srbiji potrebne da se ucvrsti kao drzava. Negiranje takve potrebe je takodje psihicka bolest. Ali zasto ta potreba ima plavu boju sa zutim zvjezdicama??? Kakve veze ima EU sa rekonstruisanom Srbijom?
 
Нису организовани у форми странака. Има их у малим групицама у појединим маргиналним странчицама. Политички су небитни (отприлике, небитни исто као Санда или Бошкић).

Dobro. Tvoja alternativa je grupa ljudi koja je razbacana po razlicitim strankama ili gradjanskim grupacijama? Bez sopstvene, ujedinjene stranke i programa? Ti to mene je**s a??? I kako su postojece antiEU stranke gore od evropeista? Obrazlozi...

- - - - - - - - - -

Srbi od svih ljubavi najsnaznije emocije gaje prema parama.

Sve sto je potrebno je staviti znak jednakosti: Evropska unija=pare. Sve ostalo je manje bitno.

To je jasno. Ali sta prosjecan covjek ima od EU? Onaj koji je glasao za Djindjica, Tadica, Vucica? To je moje pitanje. Odakle njemu ideja da ce doci do para ako pristupimo EU?
 
Poslednja izmena:
Не. то је веће зло од "европског пута". Ако бисмо правили градацију зла

највеће су горепоменути, затим, мање зло су "евроталибани" а најмање зло су либералне снаге у Србији које су против ЕУ, не због тога што је то трули запад који ће пропасти и због тога што је то запад који нас мрзи из дна душе и који хоће да нас уништи и који нас је бомбардовао а са друге стране ус наша браћа Руси, већ је против ЕУ јер је то гломазна и трома организација неспособна да обавља своје основне делатности због којих је основана а која узима део суверенитета чланацима.

- - - - - - - - - -

Наравно, ови трећи и најнормалнији су у Србији тотално маргинализовани и ниакда на власт неће доћи (као ни ови први).

Koji su ti treći? Ja ih ne vidim.
Kod nas su sve stranke trla baba lan stranke. Traže pogodnu priču za skupljanje glasova i kriju se iza nacionalizma ili evrofanatizma, kako im odgovara.
Ne postoji tu neka ideologija i strateško usmerenje. Sve se svodi na to šta trenutno pije vodu, a radi se samo ono što je u interesu političke elite.
 
Зашто тражите странку да бисте дефинисали неку политичку идеју? Странке су скуп људи,а сто људи, сто ћуди.

рекох, идеја је маргинална и не може постати владајуће схватање.

И *******но ДСС,Дверјанско радикалске идеје су маргиналне у Србији. И они никад неће бити власт. Власт у Србији ће бити само проЕУ странке. Од данас па до краја вечности.
 
To je jasno. Ali sta prosjecan covjek ima od EU? Onaj koji je glasao za Djindjica, Tadica, Vucica? To je moje pitanje. Odakle njemu ideja da ce doci do para ako pristupimo EU?

Kao sto rekoh, nije bitno.

Da desnicarske stranke imaju malo pameti da se organizuju i ponavljaju kao papagaji: Evroazijska unija=pare, Evroazijska unija=pare, navukli bi masu simpatizera. Realno, od svih cemo dobiti jedan veliki, debeo i mastan k.... da isteramo oci, jer niko ne deli pare u sta mi slepo verujemo.

Mi smo k`o oni Cigancici sto se okupe u vreme vencanja cekajuci da kum prospe onu kesu sa sitnisem, pa da skupljamo. Tako i mi cvrsto verujemo i niko nas u tom uverenju ne moze poljuljati, da su EU, EAU, Rusija, Amerika, Kina - kumovi, pa pocupkujemo i cekamo kad ce ta kesa.
 
Зашто тражите странку да бисте дефинисали неку политичку идеју? Странке су скуп људи,а сто људи, сто ћуди.

рекох, идеја је маргинална и не може постати владајуће схватање.

И *******но ДСС,Дверјанско радикалске идеје су маргиналне у Србији. И они никад неће бити власт. Власт у Србији ће бити само проЕУ странке. Од данас па до краја вечности.

Dakle, nemas odgovor na pitanje. Ok.

Sto se tvog pitanja tice, mi ovde govorimo o vlastodrscima i potencijalnim vlastodrscima. Dakle, ako nemas organizovanu stranku, ma koja to ideologija bila, nije ti mjesto u ovoj konverzaciji.

- - - - - - - - - -

Kao sto rekoh, nije bitno.

Da desnicarske stranke imaju malo pameti da se organizuju i ponavljaju kao papagaji: Evroazijska unija=pare, Evroazijska unija=pare, navukli bi masu simpatizera. Realno, od svih cemo dobiti jedan veliki, debeo i mastan k.... da isteramo oci, jer niko ne deli pare u sta mi slepo verujemo.

Mi smo k`o oni Cigancici sto se okupe u vreme vencanja cekajuci da kum prospe onu kesu sa sitnisem, pa da skupljamo. Tako i mi cvrsto verujemo i niko nas u tom uverenju ne moze poljuljati, da su EU, EAU, Rusija, Amerika, Kina - kumovi, pa pocupkujemo i cekamo kad ce ta kesa.

Ovo je mozda najbolji odgovor dosad. Ima mnogo istine u tvom izlaganju. Da prijedjemo sad na drugu fazu.

Ja nisam od neke narocite, visoke inteligencije. Ali ako pricamo o drzavnoj politici, volim biti informisan, koliko je to moguce. A moguce je upravo zbog interneta. Kako tih 1-2 miliona ljudi nije nikad sjelo za kompijuter da procita neki naucni rad, raznovrsnu analizu, kritiku, pro/con u vezi sa EU, EES, neutralnoj politici??? Pa da tako mozda nesto i dozna u vezi tih para....
 
Poslednja izmena:
tema je dosta netacna, narod ne glasa za dos partije

nikad i nije glasao za to, svi se secamo kako su dosli na vlast

srbija je evropska drzava, bila i bice. nije nas problem sto je eu postala nemacka ispostava, proci ce i to

zapadna evropa je tri puta napadala srbiju u XX veku, a srbija njih nije . kako pa to?
 
Ovo je mozda najbolji odgovor dosad. Ima mnogo istine u tvom izlaganju. Da prijedjemo sad na drugu fazu.

Ja nisam od neke narocite, visoke inteligencije. Ali ako pricamo o drzavnoj politici, volim da sam informisan, koliko je to moguce. A moguce je uveliko, upravo zbog interneta. Kako tih 1-2 miliona ljudi nije nikad sjelo za kompijuter da procita neki naucni rad, raznovrsnu analizu, kritiku, pro/con u vezi EU, EES ili neutralnosti??? Pa da tako mozda nesto i dozna u vezi tih para koje sanja....

:lol: Cuj da procita.

Ovde, bre, raja ne zna koja su joj prava garantovana Ustavom, da ne pominjem tek prava koja su joj data zakonima. Dakle, ovde pojedinac ne zna sta sve moze i sme, a sto ce ici direktno u njegovu, licnu korist, na primer, Zakon o zastiti potrosaca. A ti ocekujes da ce ozbiljno da se bavi spoljnom politikom.
 
:lol: Cuj da procita.

Ovde, bre, raja ne zna koja su joj prava garantovana Ustavom, da ne pominjem tek prava koja su joj data zakonima. Dakle, ovde pojedinac ne zna sta sve moze i sme, a sto ce ici direktno u njegovu, licnu korist, na primer, Zakon o zastiti potrosaca. A ti ocekujes da ce ozbiljno da se bavi spoljnom politikom.

Eh. Sad se vec blizimo nekom realnom zakljucku. Drugim rijecima (ono sto sam i sumnjao) mi smo ustvari jedna psihoticna skupina ljudi, koji tako bleje iz dana u dan, pa kud ih voda odnese. Dobro je, mislio sam da sam jedini koji to vidi.

- - - - - - - - - -

tema je dosta netacna, narod ne glasa za dos partije

nikad i nije glasao za to, svi se secamo kako su dosli na vlast

srbija je evropska drzava, bila i bice. nije nas problem sto je eu postala nemacka ispostava, proci ce i to

zapadna evropa je tri puta napadala srbiju u XX veku, a srbija njih nije . kako pa to?

Narod glasa za proevropske partije koje nas zive zakopavaju. Jednom, dva puta nije problem. Svako grijesi. Ali koliko smo izbora imali od Petog oktobra naovamo?? I budali je jasno da glasamo za prozapadnu opciju. Redovno, bez pauze, rigorozno, boja nije bitna, faca nije bitna. Je li za EU??? Ok, moze. Idemo.

- - - - - - - - - -

На које питање немам одговор?

Kako su postojece antiEU stranke gore od proEU opcija. Obrazlozenje? Sto strucnije to bolje, nemoj mi imena i boje spominjati. Sustina nas zanima.
 
Poslednja izmena:
dos orijentisane partije i pojedinci su imali svoju priliku, koja je trajala 12 godina

apsolutna vlast. i pocinjeno je sta je pocinjeno. svi vidimo i znamo

ali, to nije narod. narod je nesto stariji i pametniji od tih partija i osoba.

dos partije i pojedinci su kao losi naslednici, mislili su da ce stavri same da se srede cim skenjaju socijalizam, slobu, roditelje. naravno da nije tako. pokazali su da nemaju politicku pamet, a ni ekonomsku. papagajsko ponavljanje ldp i ds floskula primenjenih na srpsko bice je prolazilo dok su bili na vlasti i dok smo morali da cutimo. ali ih je izdao rl. potrosili su, zaduzli nas i zapalili. nema odgovornosti to im je najbitnije

znaci oni koji su se predstavljali, lazno, kao srpska inteligencije to u stvari nisu, nego su srpska neinteligencija
 
Poslednja izmena:
Sto se tvog pitanja tice, mi ovde govorimo o vlastodrscima i potencijalnim vlastodrscima. Dakle, ako nemas organizovanu stranku, ma koja to ideologija bila, nije ti mjesto u ovoj konverzaciji.

.

Евроталибани ће заувек бити властодршци у Србији. Ови други никад. Помири се ас тужном истином.

- - - - - - - - - -

Kako su postojece antiEU strank gore od proEU opcija. Obrazlozenje? Sto strucnije to bolje, nemoj mi imena i boje stranke spominjati. Sustina nas zanima.

Тупаџије који мисле да ће нам завлачење у руску задњицу помоћи да добијемо и паре и да се спасимо Шћиптара. Горе сам то, чини ми се, написао.

Кад би ДСС, срс, дВЕРИ, и дошли на власт, што се никад неће десити, не би знали шта да раде, осим да постану евроталибани. Исто се десило са СНС. Није идеологија бирање између истока и запада.
 
dos orijentisane partije i pojedinci su imali svoju priliku, koja je trajala 12 godina

apsolutna vlast. i pocinjeno je sta je pocinjeno. svi vidimo i znamo

ali, to nije narod. narod je nesto stariji i pametniji od tih partija i osoba.

dos partije i pojedinci su kao losi naslednici, mislili su da ce stavri same da se srede cim skenjaju socijalizam, slobu, roditelje. naravno da nije tako. pokazali su da nemaju politicku pamet, a ni ekonomsku. papagajsko ponavljanje ldp i ds floskula primenjenih na srpsko bice je prolazilo dok su bili na vlasti i dok smo morali da cutimo. ali ih je izdao rl. potrosili su, zaduzli nas i zapalili. nema odgovornosti to im je najbitnije

znaci oni koji su se predstavljali, lazno, kao srpska inteligencije to u stvari nisu, nego su srpska neinteligencija

Da, slazem se. Da li ti razumijes srz ove teme i ono sto mene zapravo zanima? Ne bilo ti zpovijedjeno, procitaj barem jos jednom ove komentare, nema ih mnogo. Pa nam se pridruzi. Hvala.

- - - - - - - - - -

Евроталибани ће заувек бити властодршци у Србији. Ови други никад. Помири се ас тужном истином.

- - - - - - - - - -



Тупаџије који мисле да ће нам завлачење у руску задњицу помоћи да добијемо и паре и да се спасимо Шћиптара. Горе сам то, чини ми се, написао.

Кад би ДСС, срс, дВЕРИ, и дошли на власт, што се никад неће десити, не би знали шта да раде, осим да постану евроталибани. Исто се десило са СНС. Није идеологија бирање између истока и запада.

Vidio sam prvobitni odgovor. No, to je na nivou neke kafanske inteligencije. Ovaj drugi je za nijansu jaci, ali nisam zadovoljan. Idemo iznova. Ekonmska, spoljna i unutrasnja politika koju imamo, naspram one koju bismo sprovodili da dodju nacionalisti na vlast? Koja je manje stetna?

Osim...ako zaista mislis da bi oni postali evrotalibani. Ne moras vise odgovarati. To cu prihvatiti kao legitiman odgovor.
 
Ma da. Koji si ti folirant. Svoje politicke protivnike si jos u prvom postu proglasio psihicki bolesnim osobama, a ovamo glumis neku toleranciju u dijalogu.

ispircaj mi ti o tome zasto je evrotalibanska politika losa a zasto je proruska (ili za koju se zalazes) dobra, u eknomomskom, spoljnopolitickom smislu, u unutrasnjoj politici, pa cu mozda kasnije da ti dam odgovor koji bi zadovoljio nervne zavrsetke u tvom mozgu.
 

Back
Top