Вучић: Добро је што Немачка поставља Србији најтеже задатке...

drdoktor

Elita
Banovan
Poruka
23.062
http://www.nspm.rs/hronika/vucic-u-...e-pozalio-na-umor-od-strpljenja-prema-eu.html

Хроника
Александар Вучић: Добро је што Немачка поставља Србији најтеже задатке, не плашимо се тешког рада

уторак, 19. мај 2015.
Премијер Александар Вучић рекао је у Берлину да немачко инсистирање да се Србији постављају најтежи задаци у односу на друге земље није нешто увредљиво, већ добро, јер се, како је рекао, не плашимо тешког рада који доносе озбиљне резултате на почетку процеса евроинтеграција.



Премијер је новинарима рекао да је имао добре и важне састанке са представницима власти у Немачкој, као и низ неформалних сусрета и да грађани могу да очекују отварање првих поглавља у преговорима са ЕУ, али и још веће поштовање за Србију због очувања политичке и економске стабилности у земљи и региону, преноси Танјуг.

Вучић је, после састанака с председавајућим Одбора за европске послове у Бундестагу Гунтером Крихбаумом и посланицима из редова ЦДУ/ЦСУ, рекао да је уверен да је Србија на добром путу и да ће за тај добар пут у економији и очувању политичке стабилности имати подршку Немачке и целе ЕУ.

Додао је да Немци поштују економске реформе у Србији јер подржавају оне који доносе тешке мере и не подносе лака решења.

Према његовим речима, данас су представници немачких странака, иначе неретко веома строги према Србији, добро разумели шта држава ради.

"Ми се већ одлично познајемо, и ми и они знамо шта су наша права и обавезе. Мислим да смо близу коначних решења, близу тога да можемо да кажемо да се појавио бели дим", рекао је Вучић и додао да је Србији остало да у наредном периоду покуша да уради још неколико ствари.

Премијер је поновио да је кључно питање о којем се разговара дијалог са Приштином и шта у наредном периоду у том погледу може да се постигне.

"У складу са тим треба гледати њихово понашање", рекао је Вучић и додао да грађани могу да очекују отварање првих поглавља, али и још веће поштовање за Србију због очувања политичке и економске стабилности у земљи и региону.

Упитан да ли посета Берлину и јучерашња посета Бриселу значе политичку офанзиву, Вучић је рекао да је на Србији да уради све што може и да разговара са свима.

Премијер је рекао да немачка инсистирања да се Србији постављају најтеже ствари које за разлику од других земаља мора да обави, није нешто што је увредљиво, већ добро, јер се, како је рекао, тешког рада и озбиљних резултата на почетку процеса евроинтеграција не плашимо.

Премијер Вучић је раније у Бундестагу рекао да је Србија стуб стабилности у региону. Влада Србије je уложила много времена и енергије да одржи и политичку и економску стабилност и било би добро што пре показати европску перспективу онима који је заслужују, каже Вучић.

Вучић се састао са председавајућим Одбора за европске послове Гунтером Крихбаумом и посланицима Бундестага из редова ЦДУ/ЦСУ члановима групе за Западни Балкан.

Они су разговарали о европском путу Србије и подршци Немачке у процесу евроинтеграција.

Премијер Србије је обавестио чланове Бундестага о економским реформама и достигнућима Србије у процесу придруживања Европској унији, саопштила је Канцеларија Владе Србије за сарадњу с медијима.

Nastavak na linku
 
Poslednja izmena od moderatora:
.

Александар Вучић: Добро је што Немачка поставља Србији најтеже задатке, не плашимо се тешког рада
http://www.nspm.rs/hronika/vucic-u-...e-pozalio-na-umor-od-strpljenja-prema-eu.html

Vučić: Umoran sam od strpljenja u odnosu sa EU
http://www.telegraf.rs/vesti/politika/1573838-vucic-umoran-sam-od-strpljenja-u-odnosu-sa-eu

Шизофренија?

.


Jel se to meni čini ili su obe vesti objavljene u istom danu? Utorak 19.05.2015.

Ili je to samo datum na sajtovima?
 
Poslednja izmena:
.

Александар Вучић: Добро је што Немачка поставља Србији најтеже задатке, не плашимо се тешког рада
http://www.nspm.rs/hronika/vucic-u-...e-pozalio-na-umor-od-strpljenja-prema-eu.html

Vučić: Umoran sam od strpljenja u odnosu sa EU
http://www.telegraf.rs/vesti/politika/1573838-vucic-umoran-sam-od-strpljenja-u-odnosu-sa-eu

Шизофренија?

.

Neverovatno ....:eek:

A mislio sam da je Bota nenadmasan .... :(
 
Lik se zali sto sto Nemacka uvek postavlja nove uslove a sada je to dobra stvar :eek:

- - - - - - - - - -

Kako to može da bude dobro...Mislim sve može da bude i dobro i lepo kad se uvlacis nekome. Problem je samo sto oni na naše fore napadaju, oni uvek otvoreno i ulitimativno kažu ono što misle.
Pa i mi uvek otvoreno kazemo sta oni misle :lol:
 
Кад ће Немачка да плати ратну одштету Србији?
У ХХ веку 3 пута је варварски напала Србију побила неколико милиона Срба и тотално разорила земљу.

Kad budemo stekli onu pamet koju ima jevrejski narod koji je naplatio sve dugove i poslednji fening duga....
 
Кад ће Немачка да плати ратну одштету Србији?
У ХХ веку 3 пута је варварски напала Србију побила неколико милиона Срба и тотално разорила земљу.

Jugoslavija se nešto naplatila od Ger i to je riješeno.
 
Kad budemo stekli onu pamet koju ima jevrejski narod koji je naplatio sve dugove i poslednji fening duga....
Има памети у Србији само су глупаци на површини.
Доћи ће и време кад ће све да се постави на своје место.
 
Има памети у Србији само су глупаци на површини.
Доћи ће и време кад ће све да се постави на своје место.

Otprilike tako, pamet u Srbiji trenutno tavori u podzemlju, ali neće ta vidljiva glupost večno trajati.Kad se setim takvog čoveka kakav je bio Živojin Mišić obuzima me divljenje..Otputuje on u Francusku da pregovara oko kupovini oružja.Francuzi mu poklone kao velikom čoveku i heroju luksuzni pištolj napravljen za njega.On im se zahvali i odbije sa rečima, kako ću se pojaviti pred svojim narodom sa ovakvim poklonom?
 
Jugoslavija se nešto naplatila od Ger i to je riješeno.

Sta se to nas tice - hrvatsku i hrvate nemacka nije slala u logore , ubijala, rusila i bombardovala , nego Srbiju i Srbe .... Zato treba Srbiji da plate ogromnu ratnu odstetu , vecu mnogo nego onu koju im trazi Grcka .... Plus pare zbog bombardovanja 99 .....

p.s. Jesu te pare date Jugoslaviji sve predate Srbiji ?? Ili su podelili malo Srbima , a malo vise nemackim saveznicima slovencima, hrvatima, muslimanima , siptarima ?? Kakva je to farsa od odstete ??? Sa kim se to oni zajebavaju ??
 
Poslednja izmena:
Sta se to nas tice - hrvatsku i hrvate nemacka nije slala u logore , ubijala, rusila i bombardovala , nego Srbiju i Srbe .... Zato treba Srbiji da plate ogromnu ratnu odstetu , vecu mnogo nego onu koju im trazi Grcka .... Plus pare zbog bombardovanja 99 .....
Isplatiće nam oštetu u novim teškim zadacima koje gorimo od želje da rešimo , taj adrenalin i izazov se ne mogu izračunati u novcima.
 
Sta se to nas tice - hrvatsku i hrvate nemacka nije slala u logore , ubijala, rusila i bombardovala , nego Srbiju i Srbe .... Zato treba Srbiji da plate ogromnu ratnu odstetu , vecu mnogo nego onu koju im trazi Grcka .... Plus pare zbog bombardovanja 99 .....

p.s. Jesu te pare date Jugoslaviji sve predate Srbiji ?? Ili su podelili malo Srbima , a malo vise nemackim saveznicima slovencima, hrvatima, muslimanima , siptarima ?? Kakva je to farsa od odstete ???



" TITO–BRANT: Proces naplate skoro šezdesetogodišnjeg duga komplikuje nekoliko istorijskih činjenica. Prva je da nikada nakon Drugog svetskog rata nije sklopljen mirovni ugovor sa SR Nemačkom, na osnovu kojeg bi naša država mogla da potražuje ratnu odštetu. "Mi, znači, nismo imali ugovornu obavezu Nemačke da odštetu isplati", kaže profesor dr Ivo Visković sa Fakulteta političkih nauka u Beogradu.

Uopšte, saveznici su na Pariskoj konferenciji zaključili da se od Nemačke ne potražuju realna dugovanja.

"Ukupno su svi (i mi) dobili mnogo manje reparacije no što su tražili. Nije u pitanju, dakle, bio nikakav nepovoljan odnos prema našoj državi, već je situacija bila ista za sve", objašnjava Visković.

SFRJ je tako na račun reparacija od SR Nemačke dobila 35 miliona (veliki deo tog novca je otišao Nikšićkoj železari, na primer), ali je ostao problem obeštećenja žrtava. To pitanje je samo delimično rešeno 1961. godine....."

http://www.vreme.co.rs/cms/view.php?id=414047

Duguju nam 360 milijardi dolara, a isplatili su mizernu sumu.


"Kada se sve sabere i oduzme od onih 360 milijardi, ispada da je Nemačka našoj državi platila manje od jednog promila. "

Isti link.
 
Poslednja izmena:
И да су исплатили за Други светски рат, где је одштета за Први светски рат и НАТО варварску агресију?
Они ће то морати платити, свиђало се то њима или не.
Ако једна Грчка тражи одштету, шта тек Србија треба да ради по том питању, која је најгоре прошла од свих земаља Европе.
Немчка је у ХХ веку 3 пута бомбардовала Србију до потпуног уништења.
 
Poslednja izmena:

Back
Top