Вучић: Добро је што Немачка поставља Србији најтеже задатке...
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 46

Tema: Вучић: Добро је што Немачка поставља Србији најтеже задатке...

Elita
    Učlanjen
    05.07.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Вучић: Добро је што Немачка поставља Србији најтеже задатке...

http://www.nspm.rs/hronika/vucic-u-jednodnevnoj-poseti-berlinu-novinarka-juronjuza-vucic-se-pozalio-na-umor-od-strpljenja-prema-eu.html

Хроника
    Александар Вучић: Добро је што Немачка поставља Србији најтеже задатке, не плашимо се тешког рада

уторак, 19. мај 2015.
    Премијер Александар Вучић рекао је у Берлину да немачко инсистирање да се Србији постављају најтежи задаци у односу на друге земље није нешто увредљиво, већ добро, јер се, како је рекао, не плашимо тешког рада који доносе озбиљне резултате на почетку процеса евроинтеграција.

Премијер је новинарима рекао да је имао добре и важне састанке са представницима власти у Немачкој, као и низ неформалних сусрета и да грађани могу да очекују отварање првих поглавља у преговорима са ЕУ, али и још веће поштовање за Србију због очувања политичке и економске стабилности у земљи и региону, преноси Танјуг.

Вучић је, после састанака с председавајућим Одбора за европске послове у Бундестагу Гунтером Крихбаумом и посланицима из редова ЦДУ/ЦСУ, рекао да је уверен да је Србија на добром путу и да ће за тај добар пут у економији и очувању политичке стабилности имати подршку Немачке и целе ЕУ.

Додао је да Немци поштују економске реформе у Србији јер подржавају оне који доносе тешке мере и не подносе лака решења.

Према његовим речима, данас су представници немачких странака, иначе неретко веома строги према Србији, добро разумели шта држава ради.

"Ми се већ одлично познајемо, и ми и они знамо шта су наша права и обавезе. Мислим да смо близу коначних решења, близу тога да можемо да кажемо да се појавио бели дим", рекао је Вучић и додао да је Србији остало да у наредном периоду покуша да уради још неколико ствари.

Премијер је поновио да је кључно питање о којем се разговара дијалог са Приштином и шта у наредном периоду у том погледу може да се постигне.

"У складу са тим треба гледати њихово понашање", рекао је Вучић и додао да грађани могу да очекују отварање првих поглавља, али и још веће поштовање за Србију због очувања политичке и економске стабилности у земљи и региону.

Упитан да ли посета Берлину и јучерашња посета Бриселу значе политичку офанзиву, Вучић је рекао да је на Србији да уради све што може и да разговара са свима.

Премијер је рекао да немачка инсистирања да се Србији постављају најтеже ствари које за разлику од других земаља мора да обави, није нешто што је увредљиво, већ добро, јер се, како је рекао, тешког рада и озбиљних резултата на почетку процеса евроинтеграција не плашимо.

Премијер Вучић је раније у Бундестагу рекао да је Србија стуб стабилности у региону. Влада Србије je уложила много времена и енергије да одржи и политичку и економску стабилност и било би добро што пре показати европску перспективу онима који је заслужују, каже Вучић.

Вучић се састао са председавајућим Одбора за европске послове Гунтером Крихбаумом и посланицима Бундестага из редова ЦДУ/ЦСУ члановима групе за Западни Балкан.

Они су разговарали о европском путу Србије и подршци Немачке у процесу евроинтеграција.

Премијер Србије је обавестио чланове Бундестага о економским реформама и достигнућима Србије у процесу придруживања Европској унији, саопштила је Канцеларија Владе Србије за сарадњу с медијима.

Nastavak na linku
    Poslednji put ažurirao/la gost 204907 : 20.05.2015. u 07:06

Elita frootsman (avatar)
    Učlanjen
    09.07.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    610

Podrazumevano Re: Вучић: Добро је што Немачка поставља Србији најтеже задатке...

.

Александар Вучић: Добро је што Немачка поставља Србији најтеже задатке, не плашимо се тешког рада
    http://www.nspm.rs/hronika/vucic-u-jednodnevnoj-poseti-berlinu-novinarka-juronjuza-vucic-se-pozalio-na-umor-od-strpljenja-prema-eu.html

Vučić: Umoran sam od strpljenja u odnosu sa EU
    http://www.telegraf.rs/vesti/politika/1573838-vucic-umoran-sam-od-strpljenja-u-odnosu-sa-eu

Шизофренија?

.

Iskusan
    Učlanjen
    14.01.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Вучић: Добро је што Немачка поставља Србији најтеже задатке...

Citat Original postavio frootsman Pogledaj poruku
    .

http://www.telegraf.rs/vesti/politika/1573838-vucic-umoran-sam-od-strpljenja-u-odnosu-sa-eu

Шизофренија?

.

Jel se to meni čini ili su obe vesti objavljene u istom danu? Utorak 19.05.2015.

Ili je to samo datum na sajtovima?
    Poslednji put ažurirao/la gost 349237 : 19.05.2015. u 22:18

Elita
    Učlanjen
    05.07.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Đelo232 Pogledaj poruku
    Jel se to meni čini ili su obe vesti objavljene u istom danu? Utorak 19.05.2015.

Obe u istom danu. Ono sto se krije, a to je da Vucica niko u Berlin nije zvao. Nije se video sa Angelom. Banuo covek.

Elita frootsman (avatar)
    Učlanjen
    09.07.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    610

Ја мислим да постоје два Александра Вучића.

Queen
    Učlanjen
    31.08.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    317

to su njegovi prijatelji...kako li izgledaju neprijatelji kad su nam takvi prijatelji

Buduća legenda Lepi Bora (avatar)
    Učlanjen
    20.12.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    3721

Citat Original postavio frootsman Pogledaj poruku
    .

Шизофренија?

.
    Neverovatno ....

A mislio sam da je Bota nenadmasan ....
    Eсли драки невозможно избежать, бей первым...

Prosto mi je neprijatno kako nam dobro ide !

Poznat Vaske (avatar)
    Učlanjen
    11.12.2013.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    937

Kako to može da bude dobro...Mislim sve može da bude i dobro i lepo kad se uvlacis nekome. Problem je samo sto oni na naše fore napadaju, oni uvek otvoreno i ulitimativno kažu ono što misle.

Elita hypnotoad (avatar)
    Učlanjen
    22.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    424

Lik se zali sto sto Nemacka uvek postavlja nove uslove a sada je to dobra stvar

- - - - - - - - - -

Citat Original postavio Vaske Pogledaj poruku
    Kako to može da bude dobro...Mislim sve može da bude i dobro i lepo kad se uvlacis nekome. Problem je samo sto oni na naše fore napadaju, oni uvek otvoreno i ulitimativno kažu ono što misle.
    Pa i mi uvek otvoreno kazemo sta oni misle

Veoma poznat Blues Brothers (avatar)
    Učlanjen
    26.05.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    221

Nema tog zadatka kojeg Aca ne resava

Buduća legenda Пресретач (avatar)
    Učlanjen
    17.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1409

Кад ће Немачка да плати ратну одштету Србији?
    У ХХ веку 3 пута је варварски напала Србију побила неколико милиона Срба и тотално разорила земљу.

Iskusan
    Učlanjen
    14.01.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Пресретач Pogledaj poruku
    У ХХ веку 3 пута је варварски напала Србију побила неколико милиона Срба и тотално разорила земљу.
    Kad budemo stekli onu pamet koju ima jevrejski narod koji je naplatio sve dugove i poslednji fening duga....

Zainteresovan član
    Učlanjen
    10.01.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    18

Jugoslavija se nešto naplatila od Ger i to je riješeno.

Učlanjen
    17.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1409

Kad budemo stekli onu pamet koju ima jevrejski narod koji je naplatio sve dugove i poslednji fening duga....
    Има памети у Србији само су глупаци на површини.
    Доћи ће и време кад ће све да се постави на своје место.

Iskusan
    Učlanjen
    14.01.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Има памети у Србији само су глупаци на површини.
    Доћи ће и време кад ће све да се постави на своје место.
    Otprilike tako, pamet u Srbiji trenutno tavori u podzemlju, ali neće ta vidljiva glupost večno trajati.Kad se setim takvog čoveka kakav je bio Živojin Mišić obuzima me divljenje..Otputuje on u Francusku da pregovara oko kupovini oružja.Francuzi mu poklone kao velikom čoveku i heroju luksuzni pištolj napravljen za njega.On im se zahvali i odbije sa rečima, kako ću se pojaviti pred svojim narodom sa ovakvim poklonom?

Buduća legenda Lepi Bora (avatar)
    Učlanjen
    20.12.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    3721

Citat Original postavio novi stari Pogledaj poruku
    Jugoslavija se nešto naplatila od Ger i to je riješeno.
    Sta se to nas tice - hrvatsku i hrvate nemacka nije slala u logore , ubijala, rusila i bombardovala , nego Srbiju i Srbe .... Zato treba Srbiji da plate ogromnu ratnu odstetu , vecu mnogo nego onu koju im trazi Grcka .... Plus pare zbog bombardovanja 99 .....

p.s. Jesu te pare date Jugoslaviji sve predate Srbiji ?? Ili su podelili malo Srbima , a malo vise nemackim saveznicima slovencima, hrvatima, muslimanima , siptarima ?? Kakva je to farsa od odstete ??? Sa kim se to oni zajebavaju ??
    Poslednji put ažurirao/la Lepi Bora : 19.05.2015. u 23:22
    Eсли драки невозможно избежать, бей первым...

Prosto mi je neprijatno kako nam dobro ide !

Veoma poznat zlatko01 (avatar)
    Učlanjen
    28.03.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    197

jedan od najvecih neradnika u Srbiji prica o radu

Legenda al bundy (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1391

Citat Original postavio Lepi Bora Pogledaj poruku
    Sta se to nas tice - hrvatsku i hrvate nemacka nije slala u logore , ubijala, rusila i bombardovala , nego Srbiju i Srbe .... Zato treba Srbiji da plate ogromnu ratnu odstetu , vecu mnogo nego onu koju im trazi Grcka .... Plus pare zbog bombardovanja 99 .....
    Isplatiće nam oštetu u novim teškim zadacima koje gorimo od želje da rešimo , taj adrenalin i izazov se ne mogu izračunati u novcima.
    The Show Must Go On...

Iskusan
    Učlanjen
    14.01.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Lepi Bora Pogledaj poruku

p.s. Jesu te pare date Jugoslaviji sve predate Srbiji ?? Ili su podelili malo Srbima , a malo vise nemackim saveznicima slovencima, hrvatima, muslimanima , siptarima ?? Kakva je to farsa od odstete ???

" TITO–BRANT: Proces naplate skoro šezdesetogodišnjeg duga komplikuje nekoliko istorijskih činjenica. Prva je da nikada nakon Drugog svetskog rata nije sklopljen mirovni ugovor sa SR Nemačkom, na osnovu kojeg bi naša država mogla da potražuje ratnu odštetu. "Mi, znači, nismo imali ugovornu obavezu Nemačke da odštetu isplati", kaže profesor dr Ivo Visković sa Fakulteta političkih nauka u Beogradu.

Uopšte, saveznici su na Pariskoj konferenciji zaključili da se od Nemačke ne potražuju realna dugovanja.

"Ukupno su svi (i mi) dobili mnogo manje reparacije no što su tražili. Nije u pitanju, dakle, bio nikakav nepovoljan odnos prema našoj državi, već je situacija bila ista za sve", objašnjava Visković.

SFRJ je tako na račun reparacija od SR Nemačke dobila 35 miliona (veliki deo tog novca je otišao Nikšićkoj železari, na primer), ali je ostao problem obeštećenja žrtava. To pitanje je samo delimično rešeno 1961. godine....."

http://www.vreme.co.rs/cms/view.php?id=414047

Duguju nam 360 milijardi dolara, a isplatili su mizernu sumu.

"Kada se sve sabere i oduzme od onih 360 milijardi, ispada da je Nemačka našoj državi platila manje od jednog promila. "

Isti link.
    Poslednji put ažurirao/la gost 349237 : 19.05.2015. u 23:25

Učlanjen
    17.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1409

И да су исплатили за Други светски рат, где је одштета за Први светски рат и НАТО варварску агресију?
    Они ће то морати платити, свиђало се то њима или не.
    Ако једна Грчка тражи одштету, шта тек Србија треба да ради по том питању, која је најгоре прошла од свих земаља Европе.
    Немчка је у ХХ веку 3 пута бомбардовала Србију до потпуног уништења.
    Poslednji put ažurirao/la Пресретач : 19.05.2015. u 23:31

Legenda
    Učlanjen
    07.10.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Vučić se hrabri.
    Naglas.
    Da se ne rasplače !

Buduća legenda Kerkyra (avatar)
    Učlanjen
    17.03.2014.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    665

Dobro je sto postavlja teske, ali nije dobro sto postavlja nemoguce zadatke.
    "Svi smo mi u istoj provaliji, samo neki gledaju u pravcu zvezda"

Buduća legenda Alter_Ego_ (avatar)
    Učlanjen
    02.12.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    553

Нетко хакерише Крсту.

Скоро све поруке на овој теми нестају.

Moderator petar.petrovic (avatar)
    Učlanjen
    01.04.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    158

Polako ali sigurno Vozd pocinje da gubi razum....

Ističe se
    Učlanjen
    19.08.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Вучић је већи социопата од Ђинђића и Тадића заједно.

Slične teme

1. Odgovora: 64
    Poslednja poruka: 25.04.2015., 00:10
  2. Odgovora: 82
    Poslednja poruka: 17.02.2012., 17:41
  3. Odgovora: 125
    Poslednja poruka: 17.03.2010., 12:30
  4. Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 25.02.2010., 16:43
  5. Насиље у Србији,Немачка матрица!!!
    Autor Reichsmarschal u forumu Politika
    Odgovora: 27