Sta reci na ovo?

SBranislav

Zainteresovan član
Poruka
216
Mudrog coveka malo sta moze da iznenadi. Ali ovo je zaista neverovatan varvarizam. Iz prve nisam znao gde da otvorim ovo temu, jer je i za polituku, mozda i za religiju, a najverovatnije za psihologiju i psihijatriju.

www.blic.rs/Vesti/Svet/297144/U-Pakistanu-ubijeno-najmanje-675-zena-jer-su-osramotile-porodicu

Nekako pokusavam da razumem i da je kultura drugacija, da zive drugacijim zivotima od nas, ali kako ljudi mogu da cute na ovo? Kako neko ovo moze smatrati pravdom?
 
Šta je žena u zaostalim islamskim zemljama ?
A, uglavnom, sve su takve.
Kakav je njen status, koja prava ima ?
Žena je u islamu marva.
Radna snaga dok je živa,
a u reproduktivnom smislu pomoćni faktor za produžetak vrste
i rađanja "junaka" i brojaničara iz džamija i čajdžinica.
Žena u islamu asocira me na "mulu"....
Koja u Bogoti posrče 600 grama do kilogram aampula sa drogom,
izbaci ih u Kopenhagenu, primi neki mizeran honorar i može slobodno da krepa...!
Gledao sam ih na Bliskom istoku 5 godina.
Bio u prilici da zagrebem dublje, što običnom turisti nije moguće....
Status žene je pogibeljan !

Primer, neki rani februar...
Stuštile se svakodnevno neviđene kiše,
nebo i zemlja se sastavljaju.
Obilazim kolima pik -ap.
Na čijem ortvorenom delu sede tri žene i šestoro - sedmoro dece.
Žene pokrile decu crnim burkama, kojima su zaogrnute...
A, gusta, krupna, izuzetno snažna kiša, kao da se raščepilo nebo....
A, Arapin UNUTRA, U AUTU, SAM !
Možete li u to poverovati ?

Eto, treba li bolji primer od ovoga !?
 
Poslednja izmena:
Šta je žena u zaostalim islamskim zemljama ?
A, uglavnom, sve su takve.
Kakav je njen status, koja prava ima ?
Žena je u islamu marva.
Radna snaga dok je živa,
a u reproduktivnom smislu pomoćni faktor za produžetak vrste
i rađanja "junaka" i brojaničara iz džamija i čajdžinica.
Žena u islamu asocira me na "mulu"....
Koja u Bogoti posrče 600 grama do kilogram aampula sa drogom,
izbaci ih u Kopenhagenu, primi neki mizeran honorar i može slobodno da krepa...!
Gledao sam ih na Bliskom istoku 5 godina.
Bio u prilici da zagrebem dublje, što običnom turisti nije moguće....
Status žene je pogibeljan !

Primer, neki rani februar...
Stuštile se svakodnevno neviđene kiše,
nebo i zemlja se sastavljaju.
Obilazim kolima pik -ap.
Na čijem ortvorenom delu sede tri žene i šestoro - sedmoro dece.
Žene pokrile decu crnim burkama, kojima su zaogrnute...
A, gusta, krupna, izuzetno snažna kiša, kao da se raščepilo nebo....
A, Arapin UNUTRA, U AUTU, SAM !
Možete li u to poverovati ?

Eto, treba li bolji primer od ovoga !?

Ponizavajuce... I posle cujem neke vernike kada kazu da ljudi nisu zivotinje, kako smo mi posebna vrsta. I u pravu su, covek je veca i krvolocnija zver od svih zivotinja.
 
Sve vi znate kako je u islamu, sve strucnjaci....
Zato Srbija puna papucara i zaostalih intelektualno a kao muskarcine....tacniji naziv kromanjonci...
Ne treba lako osudjivati tudje kulture narocito ne iz namestenih informacija...Setite se da je svaka zena u Srbiji 600% fizicki maltretiranja, tj broj zena x 6 je broj fizickih zrtava zena u Srbiji...
Naravno to je nemoguce, ali je moguce kad novinar pise tekst za koji dobija parice...

- - - - - - - - - -

Znaci u Srbiji imamo rezervu da se broj zena poveca jos 5x a da opet svaka zena jeste zrtva fizickog nasilja muskaraca nad njom...eto to znaci...
 
Sve vi znate kako je u islamu, sve strucnjaci....
Zato Srbija puna papucara i zaostalih intelektualno a kao muskarcine....tacniji naziv kromanjonci...
Ne treba lako osudjivati tudje kulture narocito ne iz namestenih informacija...Setite se da je svaka zena u Srbiji 600% fizicki maltretiranja, tj broj zena x 6 je broj fizickih zrtava zena u Srbiji...
Naravno to je nemoguce, ali je moguce kad novinar pise tekst za koji dobija parice...

- - - - - - - - - -

Znaci u Srbiji imamo rezervu da se broj zena poveca jos 5x a da opet svaka zena jeste zrtva fizickog nasilja muskaraca nad njom...eto to znaci...

Šta si hteo s' ovim !?
 
Sve vi znate kako je u islamu, sve strucnjaci....
Zato Srbija puna papucara i zaostalih intelektualno a kao muskarcine....tacniji naziv kromanjonci...
Ne treba lako osudjivati tudje kulture narocito ne iz namestenih informacija...Setite se da je svaka zena u Srbiji 600% fizicki maltretiranja, tj broj zena x 6 je broj fizickih zrtava zena u Srbiji...
Naravno to je nemoguce, ali je moguce kad novinar pise tekst za koji dobija parice...

- - - - - - - - - -

Znaci u Srbiji imamo rezervu da se broj zena poveca jos 5x a da opet svaka zena jeste zrtva fizickog nasilja muskaraca nad njom...eto to znaci...

Ni ja te nisam bas najbolje razumeo, ali ne mora se biti strucnjak da bi se covek zapitao da li su ovako drakonske kzne normalne i pored svih kultoroloskih razlika.
 
Ne bih da ispada da nekoga favorizujem i podrzavam a nekoga ne,ali u Srbiji je sve vise i vise brakova u kome su muzevi u konc. logorima samo radeci za zene i "njihovo" ovaj njeno potomstvo,i koji se sklapaju samo na dete,ili sta ce rodbina i "svet" reci priznali mi to ili ne.Sto dovodi do toga da jedna strana zasigurno ispasta dok drugu stranu bas briga i da ne lajem dalje.Jako je malo brakova gde se ljudi postuju i veza gde sve ide kako treba.Ko zna mozda kad bi bili malo rigorozniji prema nama zenama mozda bi i sve bilo drugacije.
ili ne bi....?
 
Ne bih da ispada da nekoga favorizujem i podrzavam a nekoga ne,ali u Srbiji je sve vise i vise brakova u kome su muzevi u konc. logorima samo radeci za zene i "njihovo" ovaj njeno potomstvo,i koji se sklapaju samo na dete,ili sta ce rodbina i "svet" reci priznali mi to ili ne.Sto dovodi do toga da jedna strana zasigurno ispasta dok drugu stranu bas briga i da ne lajem dalje.Jako je malo brakova gde se ljudi postuju i veza gde sve ide kako treba.Ko zna mozda kad bi bili malo rigorozniji prema nama zenama mozda bi i sve bilo drugacije.
ili ne bi....?

U pravu sto se tice manjka postivanja i iskrene ljubavi ali nista ne treba da bude opravdanje za los brak, jer gde nema obostrane, iskrene ljubavi vremenom dolazi do pakosti, netrpeljivosti, mrznje pa i nasilja. Mnogo je stvari zbog kojih je situacija losa ali pre svega je to manjak vaspitanja, zdravih uslova za odrastanje i disfunkcionalnih porodica. Kada vise generacija odrasta u takvim uslovima, a na to dodaj i besparicu, ratove, nezaposlenost, bombardovanje, tesko da ce biti puno zdravih porodica koje ce svoju decu, ovo je sada vec izlizana faza, izvesti na pravi put. A sto se tice rigoroznosti prema zenama, nisam bas siguran, jer ako je covek ceo zivot bio u losoj okolini tesko da to moze tako brzo i na taj nacin da se ispravi...
 

Back
Top