Novine u Srbiji (gazenje preko leseva zarad tiraza)
Prikazujem rezultate 1 do 14 od 14

Tema: Novine u Srbiji (gazenje preko leseva zarad tiraza)

Početnik
    Učlanjen
    05.02.2015.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Novine u Srbiji (gazenje preko leseva zarad tiraza)

Primetio sam da u poslednje vreme nasi izvori informisanja u najmanju ruku prevazilaze sve granice normalnog. Odnosno prelaze u neki veoma morbidan oblik istrazivackog novinarstva. Znam da je za jednog novinara bilo bitno da ima nekog u policiji zbog detalja o aferama poznatih licnosti, kriminalaca, tajkuna itd. U neku ruku ni to nije uredu, ali opet ti ljudi se bave takvim ,,poslom,, pa se ocekuje medijska paznja...
    Danas sa sigurnoscu mogu da kazem da su novinari pretvorili Srbiju u jedan veliki rijaliti sou! Mozete biti obican covek, zemljoradnik seljak itd; a opet u slucaju neke tragedije koja vam se dogodila biti toliko medijski zastupljeni da se necete moci otarasiti novinara koji vam dolaze na kucnu adresu, uzimaju izjave komsija koji zive 10 kuca od vas. Pa cak i razgovor sa vasom celom porodicom koja je u nekom drugom delu Srbije. Na osnovu svih informacija koje su prikupili oni prave serijal u 20 tekstova u kojima iznose optuzbe i hvale neizmenicno! Najgore od svega je sto obican covek ne zna kako da se odupre tome na zakonski nacin i tuzi nekog ko pravi pricu i tiraz na njegovoj nesreci... Da ne pricam o ljudima koji su zeljni da se nadju u novinama, pa iznose komsijin prljav ves u javnost umesto da mu se nadju kada je najteze. Svega ovoga su svesne ekipe javnog informisanja koje se biju izmedju sebe za sto bolju pricu. Naravno ne mislim samo na poslednju tragediju koja mozda i zasluzuje MALO vise paznje. Dosli smo do te mere da se od stvari koje su svakodnevne pravi tolika fama da cela zemlja poziva na linc nasumicno izabranih zrtvi. Ajde ako smo toliko moralni pisite o svima isto mada je to podjednako besmisleno...

Legenda Grof Vronski (avatar)
    Učlanjen
    07.10.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2635

Podrazumevano Re: Novine u Srbiji (gazenje preko leseva zarad tiraza)

Ne glasam za sistem u kom ne smem da pisnem !
    Kada bi se ljudi odrekli lepog govora o sebi i lošeg govora o drugima -
    većina čovečanstva bi postala nema...

Buduća legenda Rayela (avatar)
    Učlanjen
    30.01.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    957

Citat Original postavio maximus pravda Pogledaj poruku
    . Dosli smo do te mere da se od stvari koje su svakodnevne pravi tolika fama da cela zemlja poziva na linc nasumicno izabranih zrtvi. Ajde ako smo toliko moralni pisite o svima isto mada je to podjednako besmisleno...
    Te zrtve nikako nisu nasumicno izabrane .Ili cenis da je Sasa Jankovic ipak nasumicno izabran?
    O kakvim to aferama tajkuna pisu novine? Samo o onim za koje Vuic odredi da su kriminalci.
    Cenzura i autocenzura je kao nikada o sada. Novinari ne pisu nista, zapravo i nema novinara.
    Vreme, NIN, Danas nemaju nikakav tiraz, a za to nisu krivi njihovi novinari neko citaoci koje zanimaju samo naslovi u Kuriru.

Početnik
    Učlanjen
    05.02.2015.
    Reputaciona moć
    0

Podrzavam clanke o stvarima koje su bitne! O kriminalcima koji kradu od naseg naroda itd. Ali me ne zanima i bolesno mi je da vidim da traze izjavu i cekaju da izadje pa da slikaju coveka ciji je otac njemu pobio sve sto ima i pukom srecom i sam preziveo. Jer se NE TREBA igrati sa tudjim osecanjima i zivotima da bi prodali p*sljive novine.

Početnik
    Učlanjen
    05.02.2015.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Grof Vronski Pogledaj poruku
    Ne glasam za sistem u kom ne smem da pisnem !
    Slazem se u potpunosti, ali naravno da stojim iza svojih reci to jest da imam dokaze za svoje tvrdnje (ovo uopste nije ni tema). Zato sto kao novinar imam pravo da pustim i informaciju o nekome koju ce da vidi cela Srbija i ukoliko sam slagao pa narusio nekome ugled za to i da pred sudom odgovaram... OPET PONAVLJAM OVO NIJE TEMA.

Početnik
    Učlanjen
    05.02.2015.
    Reputaciona moć
    0

Ovo ne bi bio problem da ljudi znaju svoja prava... Obican covek se pomiri sa cinjenicom da sto je deo neke tragedije mora da snosi posledice u vidu provlacenja kroz novine njegove porodicne ili kakve druge price. A dq ne pominjem da koriscenje pravnih sredstava jako puno kosta i moze da izazove troskovr bez nadoknade

Početnik
    Učlanjen
    05.02.2015.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Rayela Pogledaj poruku
    Te zrtve nikako nisu nasumicno izabrane .Ili cenis da je Sasa Jankovic ipak nasumicno izabran?
    O kakvim to aferama tajkuna pisu novine? Samo o onim za koje Vuic odredi da su kriminalci.
    Cenzura i autocenzura je kao nikada o sada. Novinari ne pisu nista, zapravo i nema novinara.
    Vreme, NIN, Danas nemaju nikakav tiraz, a za to nisu krivi njihovi novinari neko citaoci koje zanimaju samo naslovi u Kuriru.
    Naravno da je tako svaki rezim ima istu metodu... Ali sam mislio na npr. Saobracajne nesrece i druge prekrsaje koji su svakodnevni, a novinari se uhvate za jednu nasumicno izabranu i tako okrenu pricu nekim pretpostavkama da u ljudima prosto probude gnev i tako neposredno pozivaju na linc. Samim tim skrece se sa GLAVNE teme! A glavna tema je da ljudi u Srbiji gladuju zbog de*ilskih mera stednje. A novinari pisu o nekim civilnim prekrsajima koji se desavaju 100 na dan i vrte pricu u krug! Toliko je vrte u krug da se porodice poginulih i krivih za nesrecu javno prozivaju preko novina, a mi umesto da osudimo glupost mi se palimo i zaboravljamo na sebe i svoj zivot praznog dzepa. E to je poenta.

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    6079

da oni se smeju i dalje teraju segu kad neko hoce preko suda da im zapusi lazljivu labrnju,pa ako nece milom onda im usiti usta
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Početnik
    Učlanjen
    05.02.2015.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio georgejune Pogledaj poruku
    da oni se smeju i dalje teraju segu kad neko hoce preko suda da im zapusi lazljivu labrnju,pa ako nece milom onda im usiti usta
    Zivimo u demokratskoj drzavi, a ponasamo se kao u vreme tita i biramo diktatore. I onda prostor dobijaju takvi slepci da lazu, a mi umesto da primenimo pravna sredstva mi se zalimo ,,kako banana drzava dozvoljava ovo" itd. I to je zacarani krug, a oni rade sta hoce.

Obećava Viljushka (avatar)
    Učlanjen
    17.05.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    29

Citat Original postavio maximus pravda Pogledaj poruku
    [...]Saobracajne nesrece i druge prekrsaje koji su svakodnevni, a novinari se uhvate za jednu nasumicno izabranu i tako okrenu pricu nekim pretpostavkama da u ljudima prosto probude gnev i tako neposredno pozivaju na linc[...]
    Pored toga, ne razumem kakva je vest kada neko nešto izjavi pa se onda kroz medije ceo dan prenosi eho te izjave. Uopšte ne razumem kakva je to vest. I ima tu još dosta stvari koje nisu na mestu. Ovakav tip izveštavanja zaista jeste veliki problem kod nas. Ali novinari su svoje ponašanje prilagodili tržišnim uslovima. Niko ih nije naučio važnosti etičkog kodeksa i pridržavanju tog kodeksa. Između etike i profita opredeljuju se za ovo drugo, sa ekonomskog aspekta njihov izbor je racionalan. Siguran sam da prvo mora doći do promene među čitaocima. Držim da je u toj promeni najveća odgovornost obrazovnog sistema. Ali nijednoj vlasti nisu potrebni birači koji umeju kritički da misle.

Početnik
    Učlanjen
    05.02.2015.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Viljushka Pogledaj poruku
    Pored toga, ne razumem kakva je vest kada neko nešto izjavi pa se onda kroz medije ceo dan prenosi eho te izjave. Uopšte ne razumem kakva je to vest. I ima tu još dosta stvari koje nisu na mestu. Ovakav tip izveštavanja zaista jeste veliki problem kod nas. Ali novinari su svoje ponašanje prilagodili tržišnim uslovima. Niko ih nije naučio važnosti etičkog kodeksa i pridržavanju tog kodeksa. Između etike i profita opredeljuju se za ovo drugo, sa ekonomskog aspekta njihov izbor je racionalan. Siguran sam da prvo mora doći do promene među čitaocima. Držim da je u toj promeni najveća odgovornost obrazovnog sistema. Ali nijednoj vlasti nisu potrebni birači koji umeju kritički da misle.
    Jeste to direktno povezano sa citaocima, ali nisu svi sto ti kazes sposobni da kriticki misle, jednostavno je tako procentualno u svakoj zemlji... Ali upravo novinari treba na licnom primeru da edukuju ljude, da se lepo izrazavaju, pisu, budu visoko moralni i naglasavaju neke ljudske kodekse. Majstori su da se zale na cenzuru, slobodu medija, pritiske itd. poredeci se sa drugim razvijenijim zemljama, a oni su veoma daleko od novinara u istim tim zemljama. I svakodnevno iskoriscavaju te nedostatke umesto da urade ono sto je do njih. Naravno cast izuzecima, mada ja ovde ne imenujem pojedinacno novinare vec medijske kuce...

Elita radeta62 (avatar)
    Učlanjen
    01.05.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    480

Rekla, kazala......
    Misli svojom glavom nemoj da si dupljak.

Obećava Viljushka (avatar)
    Učlanjen
    17.05.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    29

Istina je da i mediji treba da imaju edukativnu ulogu, ali i medijskim radnicima je potreban kvalitetan temelj, a to je upravo obrazovanje. Uživam kada čitam neke strane medije, mada ima i kod njih tzv. tabloidnih medija, a ima i kod nas par svetlijih primera, ali to je nedovoljno. U pojedinim zemljama mediji su i vrlo moćno sredstvo kontrole vlasti. U našim štampanim medijima se to ponegde i nazire, a na televiziji pustinja.

Ističe se
    Učlanjen
    29.08.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

kultura je na samom dnu, promena svesti u narodu dovešće do promene i u pogledu medija.
    na žalost neće biti ni malo kratak put. čast i karakter su tabu reči u današnjem društvu koje se prodaju za tepsiju ribe.
    ista situacija je i u regionu.

Slične teme

1. Najgore novine u Srbiji
    Autor Betty u forumu Televizija, radio i novine
    Odgovora: 221
    Poslednja poruka: 02.05.2017., 19:17
  2. Odgovora: 60
    Poslednja poruka: 23.11.2014., 15:24
  3. Odgovora: 42
    Poslednja poruka: 09.09.2011., 13:00
  4. aaa ....NAJBOLJE novine u Srbiji ?
    Autor Betty u forumu Televizija, radio i novine
    Odgovora: 97
    Poslednja poruka: 26.12.2007., 17:26
  5. Zasto Srbijanci tj. Srbi iz Srbije ne vode novine Srbiji ?
    Autor svetolik trpkovic u forumu Politika
    Odgovora: 78
    Poslednja poruka: 12.03.2007., 20:45

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •