U BIh ne postoje "bosanski Srbi", niti takvi postoje

drdoktor

Elita
Banovan
Poruka
23.062
U BIh ne postoje "bosanski Srbi", niti takvi postoje
Srna | 19. 05. 2015. - 13:09h | Komentara: 0

Predsednik Republike Srpske Milorad Dodik izjavio je Srni da se, sudeći po izjavama bivšeg britanskog ambasadora u BiH Metjua Rajkrofta, stiče utisak da je godine koje je proveo u BiH prespavao u neznanju.

Reagujući na Rajkroftovu izjavu da je "Dejton obavio svoj posao da okonča konflikte" i da je "potrošen", Dodik je rekao da je Dejtonski mirovni sporazum zaustavio rat tek nakon što je BiH dobila novi politički sistem.

"Zato je veoma čudno za nekoga ko je bio u britanskoj delegaciji na pregovorima u Dejtonu, da ne shvata da Dejton nije bio tu samo 'da okonča konflikte', kako danas tvrdi Rajkroft", istakao je predsednik Srpske.

On je naglasio da je Rajkroft, za vreme koje je proveo u BiH, trebalo da nauči i da tu ne žive "bosanski Srbi", niti da takvi postoje.

"Termin 'bosanski Srbi' za nas je uvredljiv, i ne znam kako bi se ambasador Rajkroft osećao ako bi neko na uvredljiv način tretirao njegov narod", rekao je Dodik.

Predsednik Srpske je poručio da u BiH žive Srbi, i to vekovima, svoji na svome.

"S obzirom da je u pitanju diplomata koji je savršeno vladao srpskim jezikom, siguran sam da termin 'bosanski Srbi' koristi smišljeno, projektovano, u funkciji dodvoravanja bošnjačkom političkom vrhu, što je politika većine diplomata u BiH", istakao je predsednik Srpske.

http://www.blic.rs/Vesti/Politika/560278/U-BIh-ne-postoje-bosanski-Srbi-niti-takvi-postoje

I Kolinda lupila, ali nema ko u Srbiji da se oglasi da brani nasu bracu i sestre u BiH i Hrvatskoj.
 
opet dodik i njegovi biseri, da mu ja ne odgovaram evo jedan bosanski Srbin mu odgovorio

Predrag Kojović: Gospodine Dodik, bosanski Srbi su dobro i zdravo

"Bosanski Srbi", što je skraćenica za "bosanskohercegovački Srbi", gospodine Dodik, itekako postoje.

Poručio je ovo na svom Facebook profilu novoizabrani predsjednik Naše stranke Predrag Kojović.

Podsjećanja radi, Milorad Dodik, predsjednik Republike Srpske, jučer je komentirao kako u BiH ne postoje, niti žive „bosanski Srbi“: "Termin 'bosanski Srbi' za nas je uvredljiv, i ne znam kako bi se ambasador Rycroft osjećao ako bi neko na uvredljiv način tretirao njegov narod."


Kojović mu je odgovorio kako su 'bosanski Srbi' preživjeli i „odbranu Radovana Karadžića i Dodikovu“.

„I ako baš pitate, dobro smo i zdravo i činimo sve što možemo da vas zajedno s drugim nacionalistima pošaljemo u istoriju, gdje i pripadate“, napisao je Kojović na Facebooku.

http://radiosarajevo.ba/novost/1891...spodine-dodik-bosanski-srbi-su-dobro-i-zdravo
 
opet dodik i njegovi biseri, da mu ja ne odgovaram evo jedan bosanski Srbin mu odgovorio

Predrag Kojović: Gospodine Dodik, bosanski Srbi su dobro i zdravo

"Bosanski Srbi", što je skraćenica za "bosanskohercegovački Srbi", gospodine Dodik, itekako postoje.

Poručio je ovo na svom Facebook profilu novoizabrani predsjednik Naše stranke Predrag Kojović.

Podsjećanja radi, Milorad Dodik, predsjednik Republike Srpske, jučer je komentirao kako u BiH ne postoje, niti žive „bosanski Srbi“: "Termin 'bosanski Srbi' za nas je uvredljiv, i ne znam kako bi se ambasador Rycroft osjećao ako bi neko na uvredljiv način tretirao njegov narod."


Kojović mu je odgovorio kako su 'bosanski Srbi' preživjeli i „odbranu Radovana Karadžića i Dodikovu“.

„I ako baš pitate, dobro smo i zdravo i činimo sve što možemo da vas zajedno s drugim nacionalistima pošaljemo u istoriju, gdje i pripadate“, napisao je Kojović na Facebooku.

http://radiosarajevo.ba/novost/1891...spodine-dodik-bosanski-srbi-su-dobro-i-zdravo

onda imamo srpske bosnjake i hrvate.
 
i u čemu je problem?!
Ja pamtim da je od početka rata 92.bila ta priča bosanski Srbi,bosanski muslimani i bosanski Hrvati,to što Dodo sad kenjja to nema veze s mozgom.

Problem je što izraz bosanski Srbi upućuje na različitost tih "bosanskih Srba" sa ostalim Srbima... šta ja znam kao npr "Krimski Tatari" i Tatari iz Tatarstana u Rusiji (koji su u stvari 2 različita naroda)... ovo je jedan od razloga i zašto je promijenjeno ime Republika Srpska BiH u samo Republika Srpska...

To je medijski i propagandni trik... npr. antisrpski mediji za Radovana Karadžića nikad ne kažu prvi predsjednik Republike Srpske već "vođa bosnskih Srba"... kao da smo mi neko pleme...

- - - - - - - - - -

Dodo po običaju bh auditoriju stimuliše rad pljuvačnih žlijezda ..

i podiže krvni pritisak i šećer i trigliceride u krvi :)
 
"Bosanski Srbi", što je skraćenica za "bosanskohercegovački Srbi", gospodine Dodik, itekako postoje.

Baš me interesuje gde je gospodin izučavao jezik.
Skraćenica za "Kosovo i Metohija" je Kosmet.
Skraćenica za nacional-socijalizam je nacizam.
Prema tome, ne može skraćenica za bosnansko-hercogovačko biti bosansko.
Srbi iz Hercegovine nisu bosanski Srbi.
 
Problem je što izraz bosanski Srbi upućuje na različitost tih "bosanskih Srba" sa ostalim Srbima... šta ja znam kao npr "Krimski Tatari" i Tatari iz Tatarstana u Rusiji (koji su u stvari 2 različita naroda)... ovo je jedan od razloga i zašto je promijenjeno ime Republika Srpska BiH u samo Republika Srpska...

To je medijski i propagandni trik... npr. antisrpski mediji za Radovana Karadžića nikad ne kažu prvi predsjednik Republike Srpske već "vođa bosnskih Srba"... kao da smo mi neko pleme...

- - - - - - - - - -



i podiže krvni pritisak i šećer i trigliceride u krvi :)

Pomera im Dodik mozdanu masu, cak i to malo sto imaju.
 
Mogo bi Dodik(Dodig) da odgiga u Srbiju , tamo je centar srbstva ..

Odgigace jednog dana cijela Republika Srpska iz BiH.

- - - - - - - - - -

opet dodik i njegovi biseri, da mu ja ne odgovaram evo jedan bosanski Srbin mu odgovorio

Predrag Kojović: Gospodine Dodik, bosanski Srbi su dobro i zdravo

"Bosanski Srbi", što je skraćenica za "bosanskohercegovački Srbi", gospodine Dodik, itekako postoje.

Poručio je ovo na svom Facebook profilu novoizabrani predsjednik Naše stranke Predrag Kojović.

Podsjećanja radi, Milorad Dodik, predsjednik Republike Srpske, jučer je komentirao kako u BiH ne postoje, niti žive „bosanski Srbi“: "Termin 'bosanski Srbi' za nas je uvredljiv, i ne znam kako bi se ambasador Rycroft osjećao ako bi neko na uvredljiv način tretirao njegov narod."


Kojović mu je odgovorio kako su 'bosanski Srbi' preživjeli i „odbranu Radovana Karadžića i Dodikovu“.

„I ako baš pitate, dobro smo i zdravo i činimo sve što možemo da vas zajedno s drugim nacionalistima pošaljemo u istoriju, gdje i pripadate“, napisao je Kojović na Facebooku.

http://radiosarajevo.ba/novost/1891...spodine-dodik-bosanski-srbi-su-dobro-i-zdravo

Gospodin Kojovic moze da govori samo u svoje ime. U moje i ime ogromne vecine Srba ne moze. A ja kazem da nisam nikakav "bosanski" Srbin. Ako vec trazimo geografsku odrednicu mogu biti samo Srbin iz Republike Srpske. PS Nasa stranka je minorna i nema podrsku nikoga u BiH.
 
Odgigace jednog dana cijela Republika Srpska iz BiH.

- - - - - - - - - -



Gospodin Kojovic moze da govori samo u svoje ime. U moje i ime ogromne vecine Srba ne moze. A ja kazem da nisam nikakav "bosanski" Srbin. Ako vec trazimo geografsku odrednicu mogu biti samo Srbin iz Republike Srpske.

Može odgegati RS samo u istoriju kao i Dodik, što već i Peđa reče.

Onda i Dodik može da govori u svoje ime,, a da poznaješ istoriju ne bi se ti blamirao.

Pročitaj Načertanije pa vidi ko je živio u Bosni, a onda potraži od kad postadoše bosanski Srbi i na koji način. Možeš se ti zvati i svemirski Srbin ali istorija sve već zapisala, ili da tražimo da se izvrši rehabilitacija naziva :)

U pravu je Dodik, treba se vratiti slavno ime svim stanovnicima Bosne, onako kako su se i zvali dok "drugi" ne oteše i ne zabraniše to slavno ime:







 
Može odgegati RS samo u istoriju kao i Dodik, što već i Peđa reče.

Onda i Dodik može da govori u svoje ime,, a da poznaješ istoriju ne bi se ti blamirao.

Pročitaj Načertanije pa vidi ko je živio u Bosni, a onda potraži od kad postadoše bosanski Srbi i na koji način. Možeš se ti zvati i svemirski Srbin ali istorija sve već zapisala, ili da tražimo da se izvrši rehabilitacija naziva :)

U pravu je Dodik, treba se vratiti slavno ime svim stanovnicima Bosne, onako kako su se i zvali dok "drugi" ne oteše i ne zabraniše to slavno ime:








Јел ти то тврдиш да ти људи тамо немају право да себе зову онако како они хоће, а захтеваш да тебе неко назива бошњаком иако сви знамо да је то измишљено име од пре пар деценија? Који си ти талибан. Само ми није јасно што покушаваш да глумиш неког демократу и доброг човека кад се из сателита види твоја намера и лоше прикривена мржња?
 
Додик је апсолутно у праву. За Србе у Републици Српској термин "босански Срби" је увредљив. Народ који не жели да има било шта са "Државом БиХ" наравно да најмање жели да га неко зове по тој држави. Срби у Републици Српској су Срби. И тачка. Република Српска је српска земља и нема ни најмање потребе да неко њен народ назива босанским Србима.
 

Back
Top