SKANDAL Sašku Bogeskom ipak sude za ubistvo u samoodbrani
Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 78

Tema: SKANDAL Sašku Bogeskom ipak sude za ubistvo u samoodbrani

Elita
    Učlanjen
    05.07.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano SKANDAL Sašku Bogeskom ipak sude za ubistvo u samoodbrani

SKANDAL Sašku Bogeskom ipak sude za ubistvo
    Z. Lazarević | 19. 05. 2015. - 06:45h | Foto: V. Lalić | Komentara: 275

Sašku Bogeskom, koji je pre dve godine u samoodbrani usmrtio provalnika Vladimira Manića u svom stanu u Zmajevačkoj ulici u beogradskom naselju Žarkovo, ipak će se suditi za delo ubistva.
    Saško Bogeski

Nakon pet propalih optužnica za ovo delo, što je trajalo pune dve godine, šesta je prihvaćena i Sašku Bogeskom, čiji je slučaj ujedinio čitavu Srbiju, biće suđeno za ubistvo.

- Sama pomisao da sam okrivljen ovakvim krivičnim delom za nešto što nisam ni najmanje hteo, pada mi veoma teško. Dve godine živim pod optužbom za ubistvo, a znam da nisam počinio to krivično delo - rekao je vidno uznemiren Saško Bogeski.

Do tragedije je došlo kada je Vladimir Manić, koji je policiji bio poznat kao nasilnik, razbojnik i dugogodišnji narkoman, upao u stan porodice Bogeski dok su u njemu bili Saško i njegova supruga, ali i maloletna ćerka. Tada je Manić na Saška nasrnuo šrafcigerom, a ovaj se branio kuhinjskim nožem. Nakon koškanja, Manić je pobegao iz stana sa ubodnim ranama, a nakon 400 metara je pao i preminuo.

http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/560121/SKANDAL-Sasku-Bogeskom-ipak-sude-za-ubistvo

Sta reci..?!

Poznat Lollol (avatar)
    Učlanjen
    03.09.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    315

Podrazumevano Re: SKANDAL Sašku Bogeskom ipak sude za ubistvo u samoodbrani

Bogme, da ja imam problem sa tim narkomanima sto obijaju kuce, ja cu lepo da ih ponudim hoce li sok, vodu, casicu rakije, mozda nesto za meze, jer gre'ota na prazan stomak da se krade, a onda lepo da me izbodu na miru.
    Ajde da razumem da ga je upucao u glavu 3 puta, to je prekoracenje odbrane, napao ga, bio je u situaciji gde je zivotno ugrozen, on, njegova porodica, branio se, ovaj je umro. I nije to kao da su se dve pijane budale na splavu pokacile, ovaj je dosao sa namerom da krade, imao je oruzje (spreman da napadne, ubije), ne znam sta su ocekivali, 99% ljudi bi isto uradilo u takvoj situaciji.

Previse mi gledamo kriminalcima kroz ruke, jer takvi se posle odsluzenog u vecini slucajeva vracaju starom zanatu.
    Welcome to the Internet, I'll be your guide...

Aktivan član
    Učlanjen
    13.01.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Lopovi su se opustili previše jer ih štiti ovako glup zakon.
    Čovek je sigurno bio pod stresom, branio je dete ženu i sebe, od ko zna koga, to bi trebalo da se po svim zakonima karakteriše kao samoodbrana. Da nije ušao u njihovu kuću to veče, lopov, sada bi bio živ.

Buduća legenda svarozic (avatar)
    Učlanjen
    19.09.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    991

Citat Original postavio drdoktor Pogledaj poruku

Sašku Bogeskom, koji je pre dve godine u samoodbrani usmrtio provalnika Vladimira Manića u svom stanu u Zmajevačkoj ulici u beogradskom naselju Žarkovo, ipak će se suditi za delo ubistva.
    Saško Bogeski

Nakon pet propalih optužnica za ovo delo, što je trajalo pune dve godine, šesta je prihvaćena i Sašku Bogeskom, čiji je slučaj ujedinio čitavu Srbiju, biće suđeno za ubistvo.

- Sama pomisao da sam okrivljen ovakvim krivičnim delom za nešto što nisam ni najmanje hteo, pada mi veoma teško. Dve godine živim pod optužbom za ubistvo, a znam da nisam počinio to krivično delo - rekao je vidno uznemiren Saško Bogeski.

Do tragedije je došlo kada je Vladimir Manić, koji je policiji bio poznat kao nasilnik, razbojnik i dugogodišnji narkoman, upao u stan porodice Bogeski dok su u njemu bili Saško i njegova supruga, ali i maloletna ćerka. Tada je Manić na Saška nasrnuo šrafcigerom, a ovaj se branio kuhinjskim nožem. Nakon koškanja, Manić je pobegao iz stana sa ubodnim ranama, a nakon 400 metara je pao i preminuo.

http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/560121/SKANDAL-Sasku-Bogeskom-ipak-sude-za-ubistvo

Sta reci..?!
    Vidjećeš da će da sude i ovom što je ubio ovog ludog Mađara što je pobio 6 ljudi...
    Džaba kupaći na rese
    kad nema šta da se trese!

Supermoderator Ljuta Tica (avatar)
    Učlanjen
    09.05.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1004

Citat Original postavio svarozic Pogledaj poruku
    Vidjećeš da će da sude i ovom što je ubio ovog ludog Mađara što je pobio 6 ljudi...

Неће. На саслушању је на основу дате изјаве донето решење да није било прекорачења нужне одбране и нема ни покретања поступка нити задржавања
    Слободан као ... ' тица

Poznat Vaske (avatar)
    Učlanjen
    11.12.2013.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    936

Neznam. Ima nešto što je prekoračenje nužne samodobrane. Pa kakav god da je taj čovek, on ga je ipak ubio. Sa druge, kad dodje do takvih stvari ili on ili ti. Možda bi nastradao čovek od provalnika da nije bilo obrnuto

Buduća legenda 27E (avatar)
    Učlanjen
    09.02.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    9
    Reputaciona moć
    671

bilo je skoro u novinama - osudjen da palti odstetu dvojici lopova koje je zatekao u svojoj kuci i istukao ih

ono sto je tragikomicno je da ti isti lopovi nisu jos osudjeni za tu kradju????

kod nas je sve nakaradno otkako je ds na vlasti, pa me nista ne cudi

pod hitno mora da se zastiti privatna imovina i porodica od kriminalaca. ko ti kroci u kucu nezvan sam je kriv sta god da se desi
    dokle god pucaju puske na ljubinom grobu nemci nece proci,
    a kad prestanu znajte da na ljubinom gobu nema vise zivih proletera

Elita
    Učlanjen
    05.07.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Vaske Pogledaj poruku
    Neznam. Ima nešto što je prekoračenje nužne samodobrane. Pa kakav god da je taj čovek, on ga je ipak ubio. Sa druge, kad dodje do takvih stvari ili on ili ti. Možda bi nastradao čovek od provalnika da nije bilo obrnuto
    Ovaj napao njegovu porodicu, ovaj se branio. Provalnik imao srafciger, sta je ovaj trebao da uzme manji da ne bi bilo prekoracenje nuzne samoodbrane?!

Poznat Lollol (avatar)
    Učlanjen
    03.09.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    315

Citat Original postavio Vaske Pogledaj poruku
    Najgore od toga je da je provalnik ubio ovog sto se branio, najvise bi dobio 3-5 godine, a onda opet Jovo nanovo.
    Welcome to the Internet, I'll be your guide...

Ističe se kamenita (avatar)
    Učlanjen
    14.03.2014.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    152

[QUOTE=Lollol;30374212]Bogme, da ja imam problem sa tim narkomanima sto obijaju kuce, ja cu lepo da ih ponudim hoce li sok, vodu, casicu rakije, mozda nesto za meze, jer gre'ota na prazan stomak da se krade, a onda lepo da me izbodu na miru.
    QUOTE]

i kolače... možda voli...

Elita Nosferatu___2 (avatar)
    Učlanjen
    18.11.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    364

Citat Original postavio svarozic Pogledaj poruku
    Хоће, само то очекујем.

Додуше, плаши их можда то што је Француз.

Да је српски држављанин, добио би најмање 15 година.

Elita crni lepotan (avatar)
    Učlanjen
    04.01.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    575

Ma ova zemlja je osuđena na propast. U SAD policija bi samo zavela slučaj i život bi išao dalje. Možda bi ga neko kontaktirao da opiše slučaj dobre prakse i to je to.
    Kod nas ga maltretiraju već dve godine, a sad će da ga maltretiraju još 5 godina dok ga ne osude na još 15. Ne bi čudilo da se zatraži njegovo pritvaranje jer je opasan.

Buduća legenda snowtrooper (avatar)
    Učlanjen
    23.12.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    685

Citat Original postavio drdoktor Pogledaj poruku

Saško Bogeski

Sta reci..?!
    Sramota.

Da nije ubio lopova sada ne bi bio ziv i ko zna kako bi prosli njegova zena i cerka.

Zakon je na strani lopova, doneli ga lopovi koji su na vlasti da zastite sebe.
    Stand up and see the sky turn bright
    Fight for a better day

Elita
    Učlanjen
    05.07.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2015&mm=05&dd=19&nav_category=12&nav_id=993728

Ako su Luku Bojovica oslobodili valjda ce i ovog mucenika.

Moderator sasasta (avatar)
    Učlanjen
    06.01.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    298

ali pazite , 5 puta je odbijen slucaj i 6 - i je put prihvacen .

izuzetno uporan tuzilac . prosto neverovatno .

gost 204907 nije na forumu
    тачно је фртаљ до пуног сата
    Elita
    Učlanjen
    15.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Da, tek je šesta optužnica prihvaćena, a u međuvremenu je i bio pritvaran, pa su jedva izboksovali da se brani sa slobode, pa su ga ponovo vraćali i tako pune 2 godine. U međuvremenu je potpisivana i peticija...ljudi su skupili 40K potpisa.

Moderator sasasta (avatar)
    Učlanjen
    06.01.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    298

na zalost ovde je veci greh ako ubijes lopova braneci svoju porodicu nego ako pokosis nekoliko ljudi svojim audijem ( bmw-om , meckom ili odaberite marku)

da li je to poruka da su lopovi najzasticenija sorta u srbiji

Zainteresovan član
    Učlanjen
    04.01.2015.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Da li mi može neko objasniti čime je ovaj gospodin Sašo zadužio državu Srbiju pa odredjena ekipa vodi jednu takvu providnu kampanju za njegovo oslobodjenje. Ubio je drugog čoveka, koliko mi se čini ubodom nožem u ledja.Čak ni u ratu se ne puca u ledja-i uvek se ubistvo sa ledja smatralo posebno podlim činom. Gospodin zaslužuje da mu bude sudjeno. Da jednom i kod nas postoji pravna država uprkos orekstriranoj kampanjii karakterno sličnih likova dotičnom gospodinu,

Moderator fortes (avatar)
    Učlanjen
    25.05.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2001

Citat Original postavio AhuraMazda Pogledaj poruku
    Da li mi može neko objasniti čime je ovaj gospodin Sašo zadužio državu Srbiju pa odredjena ekipa vodi jednu takvu providnu kampanju za njegovo oslobodjenje. Ubio je drugog čoveka, koliko mi se čini ubodom nožem u ledja.Čak ni u ratu se ne puca u ledja-i uvek se ubistvo sa ledja smatralo posebno podlim činom. Gospodin zaslužuje da mu bude sudjeno. Da jednom i kod nas postoji pravna država uprkos orekstriranoj kampanjii karakterno sličnih likova dotičnom gospodinu,
    Drugi čovek je nepozvan i naoružan ušao u njegovu kuću sa namerom da izvrši krivično delo,ugrozio život njemu i njegovoj porodici i automatski tim činom izazvao stanje privremene neuračunljivosti kod optuženog koji samim tim nije bio u stanju da oceni kolika količina nužne sile se smatra opravdanom. Kraj priče, đubre mrtvo nevin čovek na slobodi...barem u normalnim državama.

Neka pizda od advokata je očigledno gledala mnogo filmova. Ako ovaj čovek bude osuđen komšije treba da se organizuju i blokiraju par raskrsnica po gradu,taman tamo negde počinje Ibarska koliko mi se čini...zbog svih nas ne sme se preći preko ovakvih stvari...ovaj zakon je bio za neka srećnija vremena kada je bilo manje fukare,sada pod hitno uvesti američki sistem...imovina je svetinja pa kada par njih popije metak zbog krađe 2l benzina ili brisača da vidimo koliko "mangupa" će nastaviti tim putem
    Nessun maggior dolore che ricordarsi del tempo felice nella miseria-Dante Alighieri

Zainteresovan član
    Učlanjen
    04.01.2015.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio fortes Pogledaj poruku
    Drugi čovek je nepozvan i naoružan ušao u njegovu kuću sa namerom da izvrši krivično delo,ugrozio život njemu i njegovoj porodici i automatski tim činom izazvao stanje privremene neuračunljivosti kod optuženog koji samim tim nije bio u stanju da oceni kolika količina nužne sile se smatra opravdanom. Kraj priče, đubre mrtvo nevin čovek na slobodi...barem u normalnim državama.

Neka pizda od advokata je očigledno gledala mnogo filmova. Ako ovaj čovek bude osuđen komšije treba da se organizuju i blokiraju par raskrsnica po gradu,taman tamo negde počinje Ibarska koliko mi se čini...zbog svih nas ne sme se preći preko ovakvih stvari...ovaj zakon je bio za neka srećnija vremena kada je bilo manje fukare,sada pod hitno uvesti američki sistem...imovina je svetinja pa kada par njih popije metak zbog krađe 2l benzina ili brisača da vidimo koliko "mangupa" će nastaviti tim putem
    Prvo: život je svetinja, i navedite mi molim Vas u kom pravu je imovina iznad života. Ne vidim zašto bi iko izlazio da blokira bilo šta, a pogotovo zbog čoveka koji sa ledja ubija jednog nesretnika. Posebno je odurna kampanja koja se vodi za oslobodjenje ovog čoveka, protivno svim zakonima. I čime bi njegovo oslobadjanje bilo u interesu svih nas, naravno ako izuzmemo manišulaciju da njegov interes i naš. Poruka bi bila, slobodno ubijte svakoga ko kroči na vaš posed, Čovek je ubio čoveka u begu van svog posed i zaslužuje sudjenja.je

Učlanjen
    25.05.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2001

Prvo: život je svetinja, i navedite mi molim Vas u kom pravu je imovina iznad života. Ne vidim zašto bi iko izlazio da blokira bilo šta, a pogotovo zbog čoveka koji sa ledja ubija jednog nesretnika. Posebno je odurna kampanja koja se vodi za oslobodjenje ovog čoveka, protivno svim zakonima. I čime bi njegovo oslobadjanje bilo u interesu svih nas, naravno ako izuzmemo manišulaciju da njegov interes i naš. Poruka bi bila, slobodno ubijte svakoga ko kroči na vaš posed, Čovek je ubio čoveka u begu van svog posed i zaslužuje sudjenja.je
    "Svakog ko nepozvan(io naoružan) kroči na naš posed sa namerom da ugrozi živote naše porodice ili otuđi imovinu...." .Da, zaslužuje da bude povređen čak i ubijen.Pravo na bezbednost porodice i sigurnost naše pošteno stečene imovine je apsolutno iznad prava na život nekog kriminalca koji to pokušava da ugrozi. U tim trenucima je čovek pod naletom adrenalina i ima osnovni nagon za održanjem samim tim nije u stanju nikako da razmišlja o "adekvatnoj količini primenjene sile" i sl. pravnim glupostima. Zašto se pravite ludi? Jeste li u rodu sa ubijenim narkomanom ili tužiocem koji forsira slučaj iz verovatno želje za samopromocijom? Zaboravljate da je "nesretnik" bio naoružan i da je započeo borbu? Šta je trebao čovek da uradi? Da gleda kako mu kasapi dete?
    Nessun maggior dolore che ricordarsi del tempo felice nella miseria-Dante Alighieri

Buduća legenda Alter_Ego_ (avatar)
    Učlanjen
    02.12.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    553

Citat Original postavio crni lepotan Pogledaj poruku
    Ma ova zemlja je osuđena na propast. U SAD policija bi samo zavela slučaj i život bi išao dalje. Možda bi ga neko kontaktirao da opiše slučaj dobre prakse i to je to.
    Kod nas ga maltretiraju već dve godine, a sad će da ga maltretiraju još 5 godina dok ga ne osude na još 15. Ne bi čudilo da se zatraži njegovo pritvaranje jer je opasan.
    Е, ал' то је земља Америка!

Ми смо у Србији.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    04.01.2015.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio fortes Pogledaj poruku
    "Svakog ko nepozvan(io naoružan) kroči na naš posed sa namerom da ugrozi živote naše porodice ili otuđi imovinu...." .Da, zaslužuje da bude povređen čak i ubijen.Pravo na bezbednost porodice i sigurnost naše pošteno stečene imovine je apsolutno iznad prava na život nekog kriminalca koji to pokušava da ugrozi. U tim trenucima je čovek pod naletom adrenalina i ima osnovni nagon za održanjem samim tim nije u stanju nikako da razmišlja o "adekvatnoj količini primenjene sile" i sl. pravnim glupostima. Zašto se pravite ludi? Jeste li u rodu sa ubijenim narkomanom ili tužiocem koji forsira slučaj iz verovatno želje za samopromocijom? Zaboravljate da je "nesretnik" bio naoružan i da je započeo borbu? Šta je trebao čovek da uradi? Da gleda kako mu kasapi dete?
    Nisam u rodu sa bilo kim od navedenih- tom konstatancijom dokazujete da se po forumima vodi kampanja da se dotični van svakog prava oslobodi odgovornosti i da mu se sudi- što opet implicira da je čovek i zaista zakonski prekršio nužnu odbranu. Lično mi je odvratna kampanja koja se vodi u korist dotične persone i iskreno ispod svakog mi je etičkog principa. Odvratnija mi je time što je uglavnom vode "humanitarci" koji na tudjoj nesreći i selektivnom primenom zakona profitiraju, te time ničim nisu bolji od onih na vlasti. Ponavljam nikakve veze nemam ni sa kim, samo branim princip da medijska kampanja i forumi te neopravdani i namešteni "pritisak" javnosti NE MOŽE i NE SME menjati i selektivno primenjivati zakon.

Učlanjen
    25.05.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2001

Nisam u rodu sa bilo kim od navedenih- tom konstatancijom dokazujete da se po forumima vodi kampanja da se dotični van svakog prava oslobodi odgovornosti i da mu se sudi- što opet implicira da je čovek i zaista zakonski prekršio nužnu odbranu. Lično mi je odvratna kampanja koja se vodi u korist dotične persone i iskreno ispod svakog mi je etičkog principa. Odvratnija mi je time što je uglavnom vode "humanitarci" koji na tudjoj nesreći i selektivnom primenom zakona profitiraju, te time ničim nisu bolji od onih na vlasti. Ponavljam nikakve veze nemam ni sa kim, samo branim princip da medijska kampanja i forumi te neopravdani i namešteni "pritisak" javnosti NE MOŽE i NE SME menjati i selektivno primenjivati zakon.
    Pritisak javnosti je apsolutno neophodan da bi se jedan u ovim vremenima totalno neadekvatan zakon promenio. Davno su prošla vremena kada je on imao smisla.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    04.01.2015.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

[QUOTE=fortes;30377881]Pritisak javnosti je apsolutno neophodan da bi se jedan u ovim vremenima totalno neadekvatan zakon promenio. Davno su prošla vremena kada je on imao smisla.[/QU

E pa u vašem odgovoru i leži problem "ovih vremena" što bi da uvek svako i u svakom vremenu pravio zakon za sebe. Pa kada "naš kolega" predje granicu zakona- onda zakon nije dobar jer, Bože moj, a šta je to dobro u ovoj zemlji. Postoje zakoni koji se trebaju menjati ( zakon o privatizaciji, restituciji..) ali postoje zakoni koji se nikada ne trebaju menjati. Ubisto sa ledja je ubistvo sa ledja i kakav tu zakon treba menjati. Naravno postoje olakšavajuće okolnosti koji dovode do umanjenja kazne ili čak i do oslobodjenja , ali ubistvo je ubistvo. I konkretno u ovom slučaju jeftina patetika: čovek je štitio svoju porodicu i slične ... pa koliko je zločina, pljački, otimačina učinjeno da bi neko zaštitio i obezbedio svoju porodicu.Verujem da je gospodin monogo toga pre ovoga uradiona fin način da bi obezbedio svoju porodicu pa se i u ovoj situaciji malo zaneo.

Slične teme

1. Odgovora: 90
    Poslednja poruka: 22.12.2010., 15:55

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •