VERA KOČI INOVACIJU Religiozni narodi se sporije razvijaju, tvrde naučnici

a nereligiozni brže idu u propast.

šta ili koju to sreću inovacija može doneti ljudima?

u moje vreme učeni smo da nije zdravo fizički raditi. već kao treba naći što lakši posao završiti školu i biti na funkciji. sva sreća pa sam kasno čuo za ovu inovaciju.

Po meni bolji zivot. Ljudi na zapadu imaju bolju zdravstvenu negu, bolje skolstvo, uredjenu i pravno drzavu.
 
Po meni bolji zivot. Ljudi na zapadu imaju bolju zdravstvenu negu, bolje skolstvo, uredjenu i pravno drzavu.
imaju GMO, narkomane, šećernu bolest, karidovaskularne bolesščine, skitnice i otudjenost,,, a mnogi su toliko uznapredovali da plaćaju drugima da im zadovolje ženu... to o čemu ti pričaš je kada bi narkoman pričao kako mu je lepo.

uredjena država je bila i titina. dakle, od poretka je važnije je li poredak ispravan. u stvarnu korist svih ne samo zajednice no ostatka sveta.uporedi žkolstvo i zdravstvo amerike s ruskim školstvom i zdravstvenom negom.))
 
imaju GMO, narkomane, šećernu bolest, karidovaskularne bolesščine, skitnice i otudjenost,,, a mogi su toliko uznapredovali da plaćaju drugima da im zadovolje ženu... to o čemu ti pričaš je kada bi narkoman pričao kako mu je lepo.

uredjena država je bila i titina. dakle, od poretka je važnije je li poredak ispravan. u stvarnu korist svih ne samo zajednice no ostatka sveta.

uporedi s ruskim školstvom i zdravstvrnom negom.))

- - - - - - - - - -

----------------------

Pa i nerazvijene zemlje imaju bolesti, dosta silovanja, nerazvijenu infrastrukturu, lose uslove zivota, kraci zivotni vek, los standard. Ovako mozemo do sutra. Pod uredjena mislim na to da ima koliko-toliko vise pravde i da su ljudi uglavnom slobodniji, ali ti sigurno imas drugacije misljenje o pravdi i slobodi pa se sigurno necemo sloziti oko toga.
Ali gde bi ti pre ziveo, u Kanadi ili Avganistanu?
 
Pa i nerazvijene zemlje imaju bolesti, dosta silovanja, nerazvijenu infrastrukturu, lose uslove zivota, kraci zivotni vek, los standard. Ovako mozemo do sutra. Pod uredjena mislim na to da ima koliko-toliko vise pravde i da su ljudi uglavnom slobodniji, ali ti sigurno imas drugacije misljenje o pravdi i slobodi pa se sigurno necemo sloziti oko toga.
Ali gde bi ti pre ziveo, u Kanadi ili Avganistanu?
i jedno i drugo je lepo. ali bi najpre živeo tamo gde sam rodjen. i jedna i druga bi mi bili ko maćeha.

nebih da učim ni engleski ni jezik ljudi avaganistana. ne bih da menjam dobre običaje svoga naroda za tudje taman bili bolji. to je za mene kao kad kokoška ode u državu lisica.

da se ne raspravljamo u nedogled. kokošinjac mi je moj najdraži.
 
i jedno i drugo je lepo. ali bi najpre živeo tamo gde sam rodjen. i jedna i druga bi mi bili ko maćeha.

nebih da učim ni engleski ni jezik ljudi avaganistana. ne bih da menjam dobre običaje svoga naroda za tudje taman bili bolji. to je za mene kao kad kokoška ode u društvo lisica.

Pa dobro eto recimo da si mogao, pre nego sto si se rodio, da biras izmedju ove dve zemlje, koja bi to bila?
 
Pa dobro eto recimo da si mogao, pre nego sto si se rodio, da biras izmedju ove dve zemlje, koja bi to bila?
pa izbrao sam. ko kaže da nisam mogao birati.. da sam tako što želeo stari bi otišao drugde ili bi ga stara nagovorila. i izbor je očito bio dobar. što su moji sunarodnjaci prolupali pa sebe traže tamo negde e to je druga priča.

ali bih voleo pre otići videti avganistran nego kanadu. pod uslovom da okupatori odu iz avganistna, a tamošnji ljudi se manu bunika koje im je "modernizam" doneo.
 
pa izbrao sam. ko kaže da nisam mogao birati.. da sam tako što želeo stari bi otišao drugde ili bi ga stara nagovorila. i izbor je očito bio dobar. što su moji sunarodnjaci prolupali pa sebe traže tamo negde e to je druga priča.

ali bih voleo pre otići videti avganistran nego kanadu. pod uslovom da okupatori odu iz avganistna, a tamošnji ljudi se manu bunika koje im je "modernizam" doneo.

A bas se secas da si odabrao? Mene secanje nesto izdaje polako. Pa ja mogu da ti kazem da i ja trazim zivot u drugoj drzavi, ali za sada to nije 100% sigurno. A da sam prolupao neznam, ali mi zivot u ovoj zemlji jednostavno ne odgovara, koliko god voleo pojedine stvari u njoj.
A verujes i u sudbinu, koliko vidim?
 
I opet debilozni amaterski tekstovi u Blicu zasnovani na nepouzdanim "istraživanjima" koji ne dokazauju ništa, ukratko gubljenje vremena.

Hajde da zanemarimo istrazivanje i uporedimo npr skandinavske zemlje, koje su u dobroj meri sekularne, sa zemljama Afrike ili sa Bliskog istoka i opet bi dosli do istog zakljucka zar ne?
 
A bas se secas da si odabrao? Mene secanje nesto izdaje polako.
ne sekiraj se. i ja sam bio zaboravio. ali sam se podsetio gledajući decu. to bi bila dobra tema.

reinkarnacija u različitim svetovima. jer ako smrti nema moraš se sutra opet negde roditi. koliko izbor mesta zavisi od tebe, e to je druga stvar.
A da sam prolupao neznam, ali mi zivot u ovoj zemlji jednostavno ne odgovara, koliko god voleo pojedine stvari u njoj.A verujes i u sudbinu, koliko vidim?
Bog je dao čoveku slobodu da sam odredi svoju sudbinu. dakle tvoja od tebe zavisi.

najpre od tvoje smernosti i želje. a lepota života će ti samo doći od Boga, drugih ljudi i vlastitog stvaralaštva.
sve ostalo je kao bunika. lepo ali ćeš zažaliti što si mirisao.
 
Hajde da zanemarimo istrazivanje i uporedimo npr skandinavske zemlje, koje su u dobroj meri sekularne, sa zemljama Afrike ili sa Bliskog istoka i opet bi dosli do istog zakljucka zar ne?

Kakvog zaključka? To što skandinavske zemlje imaju visoki životni standard nema veze sa religijom zapravo tamo su ljudi isto poprilično religiozni ali se njihove države nalaze na izuzetnoj geografskoj poziciji čime je onemogućeno stranim zavojevačima da tek tako dođu do njihovih zemalja. U tome leži suština njihovog uspeha, sve ostalo su priče za idiote. Afriku zemlje zapadne Evrope već stotinama godina eksploatišu a o bliskom istoku ne vredi trošiti reči. Ukratko jedini zaključak jeste, dobro izolovana geografska pozicija je ključ uspeha a sve ostalo su prazna zamlaćivanja nekompetentnih ljudi. Umalo da zaboravim, prirodni resursi kao što su nafta i gas takođe poprilično doprinose ekonomiji a Skandinavci toga imaju toga na pretek.
 
Poslednja izmena:
Pa po ovom istrazivanju, upravo kapitalisticke zemlje imaju najnapredniju nauku i najveci broj inovacija.

Pa mućni glavom.
Ne istražuje se i ne napreduje samo zbog volje multinacionalnih korporacija.
Šta će njima pogon na vodonik, ako se bave prodajom nafte/zemnog gasa? Ne bi imali profita.
Naravno da imaju najnapredniju nauku i najveći broj inovacija (mada je i to sklono za polemiku), ali samo do određene granice. Ako nema zarade - neće investirati, i neće biti inovacija. Što znači da ih ipak koče.
 

Back
Top