Zene i nasilje u porodici i u partnerstvu

Algren

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.016
Nove studije pokazuju da su zene sklonije fizickom emocionalnom nasilju nego muskarci.

http://www.telegraph.co.uk/men/rela...and-aggressive-than-men-in-relationships.html


Studije su radjene pod direkcijom zene.

Women are more likely than men to be aggressive and controlling towards their partner, according to a study.The research found that women showed controlling behaviour along with serious levels of threats, intimidation and physical violence when in a relationship more often than men.

More than 1,000 young men and women were questioned about any “Intimate Partner Violence” (IPV) they had inflicted on a girlfriend or boyfriend, or been subjected to themselves.

The results are in contrast to earlier studies which suggested women are almost always the victims of such behaviour.

Dr Elizabeth Bates, who led the study at the University of Cumbria, said: “Previous studies have sought to explain male violence towards women as arising from patriarchal values, which motivate men to seek to control women’s behaviour, using violence if necessary.”




“This study found that women demonstrated a desire to control their partners and were more likely to use physical aggression than men.
“It wasn’t just pushing and shoving,” said Dr Bates, who presented the results at a meeting of the British Psychological Society in Glasgow. “Some people were circling the boxes for things like beating up, kicking, and threatening to use a weapon.

“In terms of high levels of control and aggression, there was no difference between men and women.”
A study in the 1990s led by the US sociologist Professor Michael P Johnson coined the term “intimate terrorism” to describe controlling behaviour in a relationship.
He found that such “terrorists” are almost always men, a claim which Dr Bates refutes, pointing to the fact that Professor Johnson’s study looked at men in prison and women in refuges, rather than more typical members of the public.
“The stereotypical popular view is still one of dominant control by men,” Dr Bates added. “That does occur but research over the last 10 or 15 years has highlighted the fact that women are controlling and aggressive in relationships too.
“A contributing factor could be that in the past women have talked about it more. Now there is more support for men and more of them are feeling comfortable coming forward.”
Mark Brooks, chair of the ManKind Initiative, which offers support for male victims of domestic abuse, said the research was "game changing".
"No-one can ever now say that violence against a man from a female partner should be treated less seriously than domestic violence committed against a woman," he said.
"At the charity we're not surprised at the findings, because of the type of calls we get to our helpline every day. What concerns us still is the lack of awareness and services available to support those men suffering in this way.

"The Government, local authorities and the police must do more to ensure that domestic abuse against men is viewed and treated in exactly the same way as it rightly is for female victims."


Muskarci, kolege, drago mi je da vas upoznam sa faktima. Mnogi znaju.
Ipak, ti mitovi koji su ostali usadjeni u drustvu da smo mi muskarci po nekoj tamo prirodi agresivni ocevi, muzevi, partneri itd mora polako da se razbije u pm.
 
Poslednja izmena:
kazem ja ne bi moj deda tuko babu da nije bila smarac

to su bila stara vremena.
danas zena uglavnom prva krene, oshamari, razbije nesto muskarac pokusava kao fizicki jachi i po prirodi da zastiti slabe - ne uzvraca. niti zobve policiju.
ove studije kompletno odgovaraju onom sto asm video pa chak i iskusio.
razbijanje stvari, gadjnjwe pepeljarom, urlanje, histerija.....
znam a toliko slucajeva nasilja u porodici gde je sve pochelo od zene.

ovako privatno da ti kazem, jedna od bivsih kojoj asam reko gudbaj pa se okrenuo, gurnula me lepo niz stepenice. jedno polomljeno drugo naprslo rebro.
bolove i teskocu sa disanjem sam dobio tek posle par dana.
u bolnici sam morao da lazem, da zastitim profuknjachu.

masa njih imaju slicne stvari
 
to su bila stara vremena.
danas zena uglavnom prva krene, oshamari, razbije nesto muskarac pokusava kao fizicki jachi i po prirodi da zastiti slabe - ne uzvraca. niti zobve policiju.
ove studije kompletno odgovaraju onom sto asm video pa chak i iskusio.
razbijanje stvari, gadjnjwe pepeljarom, urlanje, histerija.....
znam a toliko slucajeva nasilja u porodici gde je sve pochelo od zene.

ovako privatno da ti kazem, jedna od bivsih kojoj asam reko gudbaj pa se okrenuo, gurnula me lepo niz stepenice. jedno polomljeno drugo naprslo rebro.
bolove i teskocu sa disanjem sam dobio tek posle par dana.
u bolnici sam morao da lazem, da zastitim profuknjachu.

masa njih imaju slicne stvari

Zene zapocinju ... Pitanje je sta je dovelo do nagomilavanja tolike histerije?
Samo po sebi ili je muskarac svojim svesnim ili nesvesnim postupcima doprineo do tog stanja?
 
Nove studije pokazuju da su zene sklonije fizickom emocionalnom nasilju nego muskarci.

http://www.telegraph.co.uk/men/rela...and-aggressive-than-men-in-relationships.html


Studije su radjene pod direkcijom zene.




Muskarci, kolege, drago mi je da vas upoznam sa faktima. Mnogi znaju.
Ipak, ti mitovi koji su ostali usadjeni u drustvu da smo mi muskarci po nekoj tamo prirodi agresivni ocevi, muzevi, partneri itd mora polako da se razbije u pm.
pvo da ti rekem nesto te sve studije nisu ni za *****..dr
mrzi me da citam sve ali batice nije isto kad te riba lupi po ruci ikad te lik odvali.....a i nesto nisam cula da je zena prebila muza na smrt,da ima nesto mnogo muskaraca sa masnicama itd...
 
Pa problem jeste taj sto se agresija zene nad muskarcem provlaci na taj nacin da to nije isto. A jeste oduzeto dostojanstvo, fizicki napadnut, stres, samo je stvar vaspitanja i razmisljanja u drustvu. Ne znam za druge, ali ja ne volim da me iko udara, zena, dete, muskarac, deda, malo mace pa da me ogrebe ko god. Ne volim bilo kakvu fizicku agresiju u bilo kom obliku na sebi, niti mislim da postoji opravdanje za to. Druga stvar, zene nisu toliko slabe. Mozda jesu generalno fizicki slabiji pol, ali to ne opravdava nista. Samo vaspitanje. Nekome je to dozvoljeno, neko je zesce kaznjen za to.
 
Zene zapocinju ... Pitanje je sta je dovelo do nagomilavanja tolike histerije?
Samo po sebi ili je muskarac svojim svesnim ili nesvesnim postupcima doprineo do tog stanja?



da da, vidi ovu, muskarac je uvek odgovoran ma sta bilo. stvarno nije ni chudo sto ste razvile kulturu gde lupate shamare muskarcima u kuci, reklamama, filmovima i kad vam neko pesnicom vratio - ijaoooooo muskarac je doprineo.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Zene zapocinju ... Pitanje je sta je dovelo do nagomilavanja tolike histerije?
Samo po sebi ili je muskarac svojim svesnim ili nesvesnim postupcima doprineo do tog stanja?

sta god da je uzrok to se tako ne rijesava
ili mislis da je su agresija i nasilje ok kad ih ispoljava zena?

inace, znam nekoliko takvih zivotnih prica, nazalost
ti muskarci su cutali prvenstveno zbog, kako sami kazu, sramote
u pitanju su starije generacije
mada, i tad je bilo razvoda...al cute ljudi i trpe uglavnom zbog djece i sramote
 
sta god da je uzrok to se tako ne rijesava
ili mislis da je su agresija i nasilje ok kad ih ispoljava zena?

inace, znam nekoliko takvih zivotnih prica, nazalost
ti muskarci su cutali prvenstveno zbog, kako sami kazu, sramote
u pitanju su starije generacije
mada, i tad je bilo razvoda...al cute ljudi i trpe uglavnom zbog djece i sramote

hvala koleginice.
 
Poslednja izmena od moderatora:
ono sto mi stvarno ide na ganglije, nije samo prica o agresiji prema muskom polu nego i prema deci. i ovakve kao ona nacice neko opravdanje da zena nije odgovorna, nije chovek nego neka zmija koju ako slucajno uplasis ona te ujede.
ne kapira ni malo da svojim tim shuntavim argumentima skida ljudskost od zene.
 
Agresori, kog god pola bili su kreteni. Nego eto, mislim da se zenama malo gleda kroz prste, jer nije jedan zenski samar kao muski, ali cim krenu samari, sigurno ce i nesto teze.
Sam samar bilo da je musko ili zensko, govori da te neko ne postuje kao coveka i da moze sigurno bi te jos mlatio.

Mislim i da se zenama cesto gleda kroz prste na kartu emotivnosti, jer eto, zensko, emotivno :roll:
S druge strane, mislim da je daleko vec broj nastradalih zena nego muskaraca kao posledica nasilja.
 
ima svasta u bozijoj basti
znam i jedan par, tj znala sam ih iz vidjenja - ona je sad pokojna
u mladosti je, kazu komsije, on mlatio nju
u starosti ona njega
djecu su mlatili oboje
jadna djeca

o neee, statistike se ne provlache kroz boiju bastu. zene ne samo da su agresivnije prema chlanovima porodice nego su i seksualno pretezno zesce pedofilke samo se o tome malo pricha i prijvljuje policiji.
zaguglaj.

http://www.avoiceformen.com/mens-ri...-women-are-pedophiles-and-thats-all-they-are/


te mitove o nama muskarcima kao zlim trebaq razabiti u milion delovq.
priznanje da i ene rade ovo ili ono nije sad kao neka b ozija basta i opet jednakost i ne znaci - ok sad smo isti iz iste baste.


e pa nismo
 
o neee, statistike se ne provlache kroz boiju bastu. zene ne samo da su agresivnije prema chlanovima porodice nego su i seksualno pretezno zesce pedofilke samo se o tome malo pricha i prijvljuje policiji.
zaguglaj.

http://www.avoiceformen.com/mens-ri...-women-are-pedophiles-and-thats-all-they-are/


te mitove o nama muskarcima kao zlim trebaq razabiti u milion delovq.
priznanje da i ene rade ovo ili ono nije sad kao neka b ozija basta i opet jednakost i ne znaci - ok sad smo isti iz iste baste.


e pa nismo

ne slazemo se oko toga
tj oko statistika i zakljucaka koji se iz toga mogu izvuci
ono oko cega se, mislim, slazemo jest da i nije bitno kojeg je nasilnik spola
nasilje je uvijek nasilje i nema tu gledanja kroz prste iz ovog ili onog razloga?

drugo su pitanje patologije i odnosi koji je tako prave i opstaju
ili pucaju jer jedan od partnera stvarno "nije iz te price"
na taj se korak, koliko vidim, puno teze odlucuju upravo muskarci
zene se, ako i kad mogu, pokupe i odu
dok muskarci nalaze hiljadu i jedno opravdanje za svoje partnerke
ako opce i pricaju o svemu tome
 
Poslednja izmena:
Agresori, kog god pola bili su kreteni. Nego eto, mislim da se zenama malo gleda kroz prste, jer nije jedan zenski samar kao muski, ali cim krenu samari, sigurno ce i nesto teze.
Sam samar bilo da je musko ili zensko, govori da te neko ne postuje kao coveka i da moze sigurno bi te jos mlatio.

Mislim i da se zenama cesto gleda kroz prste na kartu emotivnosti, jer eto, zensko, emotivno :roll:
S druge strane, mislim da je daleko vec broj nastradalih zena nego muskaraca kao posledica nasilja.

sve se slazem
 
sta god da je uzrok to se tako ne rijesava
ili mislis da je su agresija i nasilje ok kad ih ispoljava zena?

inace, znam nekoliko takvih zivotnih prica, nazalost
ti muskarci su cutali prvenstveno zbog, kako sami kazu, sramote
u pitanju su starije generacije
mada, i tad je bilo razvoda...al cute ljudi i trpe uglavnom zbog djece i sramote

Nijedan vid nasilja se ne odobrava.
Zene mogu biti krvolocne samo posto su realno vecina fizicki slabije koriste se drugim metodama koje mogu jos vise da bole od batina.
Evo imam upravo jednu u okolini koja je godinama sistematski ugnjetavala svog muza kako je nesposoban i golja.
I pred prijateljima je umela da ga ponizava da svima u najmanju ruku je bilo neprijatno i najradije bi da odu odatle.

Sta se dogadja? U nekom trenutku mu pao mrak ... Sada je ona zrtva, ukljucene vlasti na sve strane, on je zlikovac itd.
Koristi sve zive da deklamuju na sudu u njenu korist sto je daleko od istine ...
Ali ono sto je tu cudno sto na pocetku nije bila takva, ko zna sta se tu dogadjalo da dotle eskalira.
I sto je najgore deca su ukljucena.
 
Nijedan vid nasilja se ne odobrava.
Zene mogu biti krvolocne samo posto su realno vecina fizicki slabije koriste se drugim metodama koje mogu jos vise da bole od batina.
Evo imam upravo jednu u okolini koja je godinama sistematski ugnjetavala svog muza kako je nesposoban i golja.
I pred prijateljima je umela da ga ponizava da svima u najmanju ruku je bilo neprijatno i najradije bi da odu odatle.

Sta se dogadja? U nekom trenutku mu pao mrak ... Sada je ona zrtva, ukljucene vlasti na sve strane, on je zlikovac itd.
Koristi sve zive da deklamuju na sudu u njenu korist sto je daleko od istine ...
Ali ono sto je tu cudno sto na pocetku nije bila takva, ko zna sta se tu dogadjalo da dotle eskalira.
I sto je najgore deca su ukljucena.

naravno da je bila takva
to je uvijek pricha - nije bio/bila takva...pogresno
ljude ne mozes mijenjati
nema tih ruzicastih naocara koji ce takve odnose i psihe dovesti u red...nema te...svemocne ljubavi
tako da ja u to - isprovocirali me da postanem chudoviste ne vjerujem
zapravo, degutantno mi je
ko ona prica iz ducana od neki dan - meni su tu oboje agresivci
na razlicite nacine se ispoljilo
al u sustini su bukvalno isti
 
Nikako nije dobra ideja fizickim nasiljem odgovoriti na psihicko nasilje.A upravo to mnogi rade.Normalan,odrastao,zreo i pametan covek nikada nece tuci nikoga.Ni zenu ni dete ni drugog muskarca.To su stvari koje bi,kod normalne osobe,trebale da budu prevazidjene negde u 3 razredu osnovne skole.To rade samo oni koji nemaju dovoljno u glavi da znaju kako da se postave i prema zeni i prema detetu.

kazem ja ne bi moj deda tuko babu da nije bila smarac

:rotf:
 
Nikako nije dobra ideja fizickim nasiljem odgovoriti na psihicko nasilje.A upravo to mnogi rade.Normalan,odrastao,zreo i pametan covek nikada nece tuci nikoga.Ni zenu ni dete ni drugog muskarca.To su stvari koje bi,kod normalne osobe,trebale da budu prevazidjene negde u 3 razredu osnovne skole.To rade samo oni koji nemaju dovoljno u glavi da znaju kako da se postave i prema zeni i prema detetu.



:rotf:

evo ovo što je Džordž napisao...mislim šta....jel' sam trebalad da ga kaznim, što odobrava nasilje svog dede iako je baba bila smarač :lol:
..
naravno da ne....msm...ajmo ljudi ima ozbiljnih, ima neozbiljnih odgovora...nije ovde jednoumlje kao što vidim ovo je forum...dakle raznolikost..ko reče u božijoj bašti ima svega malopre :lol:
 
Poslednja izmena:
evo ovo što je Džordž napisao...mislim šta....jel' sam trebalad da ga kaznim, što odobrava nasilje svog dede iako je baba bila smarač :lol:
..
naravno da ne....msm...ajmo ljudi ima ozbiljnih, ima neozbiljnih odgovora...nije ovde jednoumlje kao što vidim ovo je forum...dakle raznolikost..ko reče u božijoj bašti ima svega malopre :lol:

Pa verovatno ne bi trebalo da mi bude smesno ali ja se i dalje smejem.Jace je od mene. :hahaha:
 
Evo da povratim atmnosferu na temi,ja sam procitao jednu knjigu koja govori bas o tome.Zove se "strah od zena" i napisao ju je Jovica Stojanovic.Knjiga,kao knjiga,ima zanimljivu tematiku ali je cika Jovica to tako pateticno srocio u celih 550 strana da je mene licno bilo sramota sto sam musko posle citanja te knjige.

Nego da pitam postavljaca teme,koja bi bila adekvatna reakcija muskarca izlozenog psihickom maltretiranju od strane zene?
Ja mislim da kod normalnog muskarca do toga nece ni doci ako se postavi kako treba.
To da ce zena da ti zvoca i ***** ti sleduje kako okrenes i od toga nemozes pobeci ali sve je na tebi,da li ces je pustiti da ti to radi ceo zivot,sve dok ti ne pukne film i pobijes pola i tvoje i njene neduzne familije ili ces joj odmah staviti do znanja kao normalnom ljudskom bicu da to tako nece da moze.
 

Back
Top