Milion dinara za romske NVO!

Poruka
1.516
http://www.rtv.rs/sr_ci/drustvo/milion-dinara-za-projekte-romskih-nvo_600813.html

НОВИ САД - Представници организација и удружења чији су оснивачи припадници ромске популације потписали су данас уговоре са Секретаријатом за привреду, запошљавање и равноправност полова Војводине, у укупној вредности од милион динара.
Подржано је 16 пројеката који ће бити реализовани у великом броју места у покрајини, а који ће се бавити оснаживањем, спречавањем дискриминације и побољшањем положаја ромске популације у Војводини.

Помоћница покрајинског секретара за област унапређења положаја Рома Славица Денић рекла је да је то трећи конкурс који је Секретаријат за привреду расписао за ову намену, а да је у претходна два подржана 31 организација.


Da ne sitničarimo Romi imaju preča prava pri zapošljavanju jer su "ugroženi" i po drugom osnovu jer su lica iz "readmisije" (čitaj proterana) iz EU po sporazumu koji je Srbija potpisala.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Цигани раде , чак и деца од 5 година раде .чим почну да ходају они раде..према томе не лупај .

Ми нисмо нацисти као Запад



Eksploatisanu decu treba spasavati, oduzimati od roditelja eksploatatora i slati u vojne škole.

Roditelje eksploatatore u radne centre za društveno koristan rad
 
Poslednja izmena od moderatora:
Хајде да су поделили Циганима, тих 10.000 евра, или како су наши медији одмах ушминкали, милион динара(!), али ове паре су дате за рад пар ромских организација, које ко зна да ли уопште имају везе са Ромима, чија је делатност највероватније субверзивне природе, уосталом као и делатности већина других невладиних организација, које као што видимо опет финансира Влада из буџета.

Дакле наших 10.000 евра је још једном списакно на неке фантомске организације, које најчешће делују против државе или новац који узму не употребе сврсисходно, а овамо се као на све стране штеди. Ево искрено, никада у животу нисам чуо да је нека ромска организација покренула било какав пројекат користан за ромску популацију, а да је то заиста дало неке резултате на пољу живота обичног Циганина.
 
Poslednja izmena:
PS Ja nisam nacista, ja mrzim podjednako sve.

Ti si dilo.

- - - - - - - - - -

Срам вас било, сиротињу пљујете , која није ништа друго него најбољи народ који је икада живео са нама

Ti bsi bre pometena skroz.

Ko bre pljuje sirotinju?

Pa ja sam prvi siroma.

Sutra će struju da mi isključe iako radim tri posla.

Ne postizavam da platim i odvodnjavanje i struju.
 

Back
Top