Bil Getjs ne može da se zaposli u pametnoj Srbiji

Rasejani Prorok

Buduća legenda
Poruka
30.233
Ime i prezime: Bil Gates
Radno mesto: administrator Windowsa u banci
Potrebno: fakultet

Kandidat odbijen zbog: nema fakultet
Primljena: Živadinka Tresigaće

Šta mislite o ovom problemu?
Sistem prevare je lepo osmišljen a fakultet je jedna od tih prevara.
FON ili Elektrotehnički nemaju prava da drndaju Windows jer je to licenciran proizvod u vlasništvu Bila Gejtsa
pa opet on ne bi mogao da se kandiduje?
Isprani mozgovi
 
Ime i prezime: Bil Gates
Radno mesto: administrator Windowsa u banci
Potrebno: fakultet

Kandidat odbijen zbog: nema fakultet
Primljena: Živadinka Tresigaće

Šta mislite o ovom problemu?
Sistem prevare je lepo osmišljen a fakultet je jedna od tih prevara.
FON ili Elektrotehnički nemaju prava da drndaju Windows jer je to licenciran proizvod u vlasništvu Bila Gejtsa
pa opet on ne bi mogao da se kandiduje?
Isprani mozgovi

Bil Gejts i jeste prevarant ( uglavnom ) i nije nikakav "pronalazač" nego menadžer...mada za Stiva Džobsa je Tesla.
FON jeste precenjen ( nisu nizašta nego za baze podataka) a na ETF se informatikom bavi privatan smer ;) Diploma ETF-a a uslovi ( i skolarina ) kao kod privatnika..kao fakultet unutar fakulteta, mutljavina.
 
Ime i prezime: Bil Gates
Radno mesto: administrator Windowsa u banci
Potrebno: fakultet

Kandidat odbijen zbog: nema fakultet
Primljena: Živadinka Tresigaće

Šta mislite o ovom problemu?
Sistem prevare je lepo osmišljen a fakultet je jedna od tih prevara.
FON ili Elektrotehnički nemaju prava da drndaju Windows jer je to licenciran proizvod u vlasništvu Bila Gejtsa
pa opet on ne bi mogao da se kandiduje?
Isprani mozgovi

ako cemo iskreno on ne bi mogao ni sam sebe da zaposli u svojoj kompaniji jer nema dovoljno papira za to.

mozemo da pricamo sta hocemo, papir je ulaznica.
jedino u svetu programiranja mozes da udjes okolnim putem ali za to ti treba dobar CV, odlicna baza i veliko znanje.

i stiv dzobs je napustio skolovanje i onaj cukenberg kako li se vec zove :)

realno da nisu bili kopjuterski geniji ne bi ni stvorili to sto su stvorili a sad to sto ti pokusavas da nadjes opravdanje za nezavrsavanje fakulteta i kako je on nepotreban jer eto, velika imena ga nisu zavrsila (a zaboravljas da su upravo napustali fakultete da bi radili na imperijama koje su kasnije i izgradili) je druga stvar...svako od njih je upisao fakultet koji je napustio zbog vizije koju je imao.
 
Ime i prezime: Bil Gates
Radno mesto: administrator Windowsa u banci
Potrebno: fakultet

Kandidat odbijen zbog: nema fakultet
Primljena: Živadinka Tresigaće

Šta mislite o ovom problemu?
Sistem prevare je lepo osmišljen a fakultet je jedna od tih prevara.
FON ili Elektrotehnički nemaju prava da drndaju Windows jer je to licenciran proizvod u vlasništvu Bila Gejtsa
pa opet on ne bi mogao da se kandiduje?
Isprani mozgovi

Неки систем критеријума мора да постоји. Данас је најмањи проблем завршити факултет. И некадашње више школе се третирају као факултети и имају иста права.
 
ako cemo iskreno on ne bi mogao ni sam sebe da zaposli u svojoj kompaniji jer nema dovoljno papira za to.

mozemo da pricamo sta hocemo, papir je ulaznica.
jedino u svetu programiranja mozes da udjes okolnim putem ali za to ti treba dobar CV, odlicna baza i veliko znanje.

i stiv dzobs je napustio skolovanje i onaj cukenberg kako li se vec zove :)

realno da nisu bili kopjuterski geniji ne bi ni stvorili to sto su stvorili a sad to sto ti pokusavas da nadjes opravdanje za nezavrsavanje fakulteta i kako je on nepotreban jer eto, velika imena ga nisu zavrsila (a zaboravljas da su upravo napustali fakultete da bi radili na imperijama koje su kasnije i izgradili) je druga stvar...svako od njih je upisao fakultet koji je napustio zbog vizije koju je imao.

Bil Gejts potice iz bankarske porodice koja ima gomilu veza i vezica. U njegovom slucaju nema ni A od price o americkom snu i prici kako je neki tamo lik krenuo od nule i obogatio se samo svojom sposobnoscu.

- - - - - - - - - -

Bil Gejts potice iz bankarske porodice koja ima gomilu veza i vezica. U njegovom slucaju nema ni A od price o americkom snu i prici kako je neki tamo lik krenuo od nule i obogatio se samo svojom sposobnoscu.

A DZobs i Cikenberg. Vise su imali dobru ideju u pravo vreme nego sto su neki veliki kompijuterski geniji.
 
A DZobs i Cikenberg. Vise su imali dobru ideju u pravo vreme nego sto su neki veliki kompijuterski geniji.

Zar to nije oduvek bilo tako? Lako je posle reći, "pa šta je to što je taj-ili-ta izmislio/la, to sam mogao i sam / to je moglo i dete da izmisli...". Tjah, neko je bio prvi, setio se, imao ideju i/ili imao ideju kako da nečiju ideju napravi profitabilnom i/ili osećaj za marketing i/ili...
 
to i jeste najbitnije.

Ne.
Američki mediji su poturili priču o Gejtsu, Zakenbergu i Džobsu kao nekakvim pronalazačima, vizionarima i inženjerčinama.
Istina je potpuno drugačija:


Gejts - lik o kojem planeta bruji kao sinonimu za programera iako barem 25-30 godina nije napisao ni liniju koda. Milijarder je još od sredine 90-ih a sve do 2006- 2007 ( pojava WIN 7) je prodavao prepakovan DOS sa grafičkim interfejsom Microsofta što je P R E V A R A ( i loš proizvod realno ). Tek pojavom WIN7 , može se reći da Mikrosoft ima svoj proizvod i po kvalitetu ravan potpuno besplatnom Linuksu

Zakenberg - ako je taj momak sumnjivog pogleda "pronalazač", " IT mesija"...šta onda reći za osnivače MajSpejsa , društvene mreže godinu starije od FB od koje je Zaki "pozajmio" mnogo više od tamno plave boje ? Majspejs je imao potpuno isti princip, imao je milione korisnika ali je preko noći medijski potisnut verovatno jer su odbili saradnju sa američkim službama. Zato je smišljen FB

Džobs - osim što je klasična noćna mora od šefa i neprijatan čovek, sme li iko da kaže šta je taj čovek novo i invetivno smislio ? Smartfonovi su postojali 5-6 godina pre Ajfona i imali sve funkcije.
 
Poslednja izmena:
ako cemo iskreno on ne bi mogao ni sam sebe da zaposli u svojoj kompaniji jer nema dovoljno papira za to.

mozemo da pricamo sta hocemo, papir je ulaznica.
jedino u svetu programiranja mozes da udjes okolnim putem ali za to ti treba dobar CV, odlicna baza i veliko znanje.

i stiv dzobs je napustio skolovanje i onaj cukenberg kako li se vec zove :)

realno da nisu bili kopjuterski geniji ne bi ni stvorili to sto su stvorili a sad to sto ti pokusavas da nadjes opravdanje za nezavrsavanje fakulteta i kako je on nepotreban jer eto, velika imena ga nisu zavrsila (a zaboravljas da su upravo napustali fakultete da bi radili na imperijama koje su kasnije i izgradili) je druga stvar...svako od njih je upisao fakultet koji je napustio zbog vizije koju je imao.

Ne bih se složio.
Bil Gejts je stvarno napravio revoluciju,
ali njegov domen je marketing i reklama.
Idekni tvorac Windows-a
(W 3.0. kao prvi sistem gde si mogao da vidiš šta
pišeš pre nego što pošalješ je Pol Alen)

- - - - - - - - - -

ako cemo iskreno on ne bi mogao ni sam sebe da zaposli u svojoj kompaniji jer nema dovoljno papira za to.


Davno sam rekao da će ovi MEGA univerzeti
da nas preskupo koštaju.
Kad sam ja završio (ETF-Elektronika i telekomonikacije)
sasvim je normalno bilo ga završi oko 20% upisanih (50 modlo da upiše godinu).
Sada, pošalješ june, plaćaš veliku školarinu o dobiješ bika sa dopomom.
Koga posebno vlasnici ti MEGA univerziteta nema šanse da ga prime,
jer znaju kako je završio.
 
Poslednja izmena:
Ne bih se složio.
Bil Gejts je stvarno napravio revoluciju,
ali njegov domen je marketing i reklama.
Idekni tvorac Windows-a
(W 3.0. kao prvi sistem gde si mogao da vidiš šta
pišeš pre nego što pošalješ je Pol Alen)

- - - - - - - - - -

ako cemo iskreno on ne bi mogao ni sam sebe da zaposli u svojoj kompaniji jer nema dovoljno papira za to.


Davno sam rekao da će ovi MEGA univerzeti
da nas preskupo koštaju.
Kad sam ja završio (ETF-Elektronika i telekomonikacije)
sasvim je normalno bilo ga završi oko 20% upisanih (50 modlo da upiše godinu).
Sada, pošalješ june, plaćaš veliku školarinu o dobiješ bika sa dopomom.
Koga posebno vlasnici ti MEGA univerziteta nema šanse da ga prime,
jer znaju kako je završio.

ja ipak ne bih toliko kritikovala danasnju omladinu kojoj je nasa i generacije pre nje, nametnula ovakvo skolovanje
i isto se ne slazem da je svako ko je zavrsio ranije drzavni fakultet nemeriv strucnjak za razliku od onih koje dobijamo ovakvim skolovanjem
ko zeli da uci, taj uci i na drzavnom i na privatnom fakultetu jer zna da je to znanje sutra njemu potrebno
ranije su svi fakulteti bili drzavni
a opet nam je drzava ovde gde je
nije nam ekonomija propala zato sto se pojavio megatrend
propala je mnogo pre toga
malo mi muka da se ovoj deci tovari na ledja sranje sa kojim nisu umeli da se izbore oni koji su se skolovali na drzavnim jaslama
 
ja ipak ne bih toliko kritikovala danasnju omladinu kojoj je nasa i generacije pre nje, nametnula ovakvo skolovanje
i isto se ne slazem da je svako ko je zavrsio ranije drzavni fakultet nemeriv strucnjak za razliku od onih koje dobijamo ovakvim skolovanjem
ko zeli da uci, taj uci i na drzavnom i na privatnom fakultetu jer zna da je to znanje sutra njemu potrebno
ranije su svi fakulteti bili drzavni
a opet nam je drzava ovde gde je
nije nam ekonomija propala zato sto se pojavio megatrend
propala je mnogo pre toga
malo mi muka da se ovoj deci tovari na ledja sranje sa kojim nisu umeli da se izbore oni koji su se skolovali na drzavnim jaslama

Bravo.
Toliko hajke na privatno školstvo - a na privatnim fakultetima sve listom profani sa državnih.
Toliko priča o muljarenju na privatnim - a na državnim fakultetima rade i napreduju dokazani "prodavci diploma" i falš "doktori"
Toliko pro$eravanja o etici i stručnosti diplomaca državnih - a ni u najbolje vreme nisu znali da naprave pristojan auto, bicikl, traktor, hbnu veš mašinu ili bilo šta što nije pravljeno po licenci ( dakle tuđa pamet )
Toliko priča o moralu i nemoralu a diplomama državnih mlate Stanija, Suzana Mančić, Tijana Ajfon, Velja , Zorica Brunclik itd.
Toliko lamentiranja o "propasti države" a upravo nas shebaše Dinkić, Svilanović, Đelić, Labus, Tadić-Vučić, Vlahović....svi do jednog sa državnih fakulteta ( neki čak i profesori)

U ovoj zemlji sve je kaobajagi i u stilu "Hajka na vuka dok lisica meso jede"

Verujem samo u proveru, nikakve diplome iz ove zemlje nisu dokaz sam po sebi
 
Poslednja izmena:
Bravo.
Toliko hajke na privatno školstvo - a na privatnim fakultetima sve listom profani sa državnih.
Toliko priča o muljarenju na privatnim - a na državnim fakultetima rade i napreduju dokazani "prodavci diploma" i falš "doktori"
Toliko pro$eravanja o etici i stručnosti diplomaca državnih - a ni u najbolje vreme nisu znali da naprave pristojan auto, bicikl, traktor, hbnu veš mašinu ili bilo šta što nije pravljeno po licenci ( dakle tuđa pamet )
Toliko priča o moralu i nemoralu a diplomama državnih mlate Stanija, Suzana Mančić, Tijana Ajfon, Velja , Zorica Brunclik itd.
Toliko lamentiranja o "propasti države" a upravo nas shebaše Dinkić, Svilanović, Đelić, Labus, Tadić-Vučić, Vlahović....svi do jednog sa državnih fakulteta ( neki čak i profesori)

U ovoj zemlji sve je kaobajagi i u stilu "Hajka na vuka dok lisica meso jede"

Verujem samo u proveru, nikakve diplome iz ove zemlje nisu dokaz sam po sebi

upravo tako!
 
Zvaka prosecne lenstine, koja bi htela da se zaposli u neku sigurnu kucu i da ladi mooda sledecih 30 godina. Ovo su refleksi socijalizma, kada deca prosecnih strucnjaka i ambicioznih majki umisle da kao Tesla mogu da stvore nesto, samo je potrebno da ceo svet veruje u njih, jer bez pozitivne podrske nemaju volju da misle i rade.
Mamin mali haker: " Eto on gospodja Stano po ceo dan nesto hakerise ( na Krstarici naravno ) mogli bi da ga zaposlite u nekom bankarskom call centru, sve on to vec zna da radi samo ti profesori nemaju razumevanje za nadarene."

I da, sreo sam tih Tresigaca nekoliko i veruj mi da su se te zene trudile da nauce nesto i da lice na nesto, za razliku od maminih sinova sposobnih, ali nepriznatih od strane sire populacije, ne racunajuci majku i komsinicu sa prvog sprata.
 
Poslednja izmena:

Back
Top