Probiotici

A̶n̶g̶e̶l̶holms

Zainteresovan član
Poruka
459
Koristite li probiotike i u kojoj formi - kapsule, prirodni probiotici?

Koji vam je najbolji od kupovnih?

Kad je najbolje piti probiotike, da li, kako piše na pakovanju - uz jelo, ili dva sata posle jela, da se enzimi iz hrane ne bi mešali?
 
Koristite li probiotike i u kojoj formi - kapsule, prirodni probiotici?

Koji vam je najbolji od kupovnih?

Kad je najbolje piti probiotike, da li, kako piše na pakovanju - uz jelo, ili dva sata posle jela, da se enzimi iz hrane ne bi mešali?
Ja su duže vreme pila Fermental koji je imao 5 miliona bakterija,ali sam zaboravila kada se on tačno pije :( Meni je on bio odličan.
 
...da li su probiotici
pomoc stomaku usljed varenja
i u toj 'revoluciji'
smirivanje i normalizacija
u njihov domen
spada...?
...bulardi i drustvo,
da li su to pomagaci
sa regulisanje i cuvanje
crevne fljore...
...ova me tema zaintrigira jer mi se cini
da sam laik
koji uzima te 'lovce'
u slucajevima brzopoteznim
ali mi se cini ovdje
da je to skoro kao preventiva ili
pomaganje stomaku i okolini...
P.S.
...zahvalni ,-Faraonn...
 
Poslednja izmena:
po meni, cim su potrebni probiotici - tu nesto ne stima
treba resavati uzrok, a ne prolongirati sa pomocnim sredstvima lose stanje maskirajuci simtome

Ja nemam problema sa varenjem, više nemam ni Helicobacter, pijem ih kao zaštitu kad uzimam antibiotike. To je u poslednje vreme bilo dosta jer lečim enterokokus, i jako su mi pomogli, dovoljno je reći da kandidu nisam dobila nijednom. Mislim, ima udela i što ne konzumiram šećer ni skrob, ali... Nastavim da ih pijem i nekoliko dana nakon uzimanja antibiotika.

Sad opet moram da pijem jedan antibiotik pa se setih da pokrenem ovu temu. Mene najviše zanima da li piti kako piše na kutiji ili 2 sata posle jela, što je meni dosta logičnije :think:

...da li su probiotici
pomoc stomaku usljed varenja
i u toj 'revoluciji'
smirivanje i normalizacija
u njihov domen
spada...?
...bulardi i drustvo,
da li su to pomagaci
sa regulisanje i cuvanje
crevne fljore...
...ova me tema zaintrigira jer mi se cini
da sam laik
koji uzima te 'lovce'
u slucajevima brzopoteznim
ali mi se cini ovdje
da je to skoro kao preventiva ili
pomaganje stomaku i okolini...
P.S.
...zahvalni ,-Faraonn...

Ne znam, ja znam da se probiotici preporučuju kad se uzimaju antibiotici, kad se ima proliv, i tako to, mislim da se ne uzimaju redovno kao suplementacija.. kad ih ne uzimam u kapsulama, pijem kefir i probiotski AB jogurt.
 
Poslednja izmena:
Ja nemam problema sa varenjem, više nemam ni Helicobacter, pijem ih kao zaštitu kad uzimam antibiotike. To je u poslednje vreme bilo dosta jer lečim enterokokus, i jako su mi pomogli, dovoljno je reći da kandidu nisam dobila nijednom. Mislim, ima udela i što ne konzumiram šećer ni skrob, ali... Nastavim da ih pijem i nekoliko dana nakon uzimanja antibiotika.

Sad opet moram da pijem jedan antibiotik pa se setih da pokrenem ovu temu. Mene najviše zanima da li piti kako piše na kutiji ili 2 sata posle jela, što je meni dosta logičnije :think:



Ne znam, ja znam da se probiotici preporučuju kad se uzimaju antibiotici, kad se ima proliv, i tako to, mislim da se ne uzimaju redovno kao suplementacija.. kad ih ne uzimam u kapsulama, pijem kefir i probiotski AB jogurt.

...ispravno jer sam i ja pio antibiotike
a i organizam mi se sredjuje tj. privikava na ovu hranu jer sam dosao ovdje iz daleka
i tjeralice me nerviraju...
Kefir i Kvas su moji omiljenici vec 30. godina...
Hvala na ljubaznom odgovoru,
Faraonn
 
Meni je bio još i najbolji što se prevencije tiče.
Ima u sebi probiotik+prebiotik.

Hmmm, koji ti je kriterijum za najbolji? Probava ili?
Prevencije čega?

Ja evo danas krećem da pijem Panklav, sve sam nešto na iglama oko tajminga, mnogo jak antibiotik, ali sam se lepo pripremila Probiotikom Forte, a i redovno uz doručak konzumiram kefir, pa se nadam da će biti ok. Dokle god me ne boli želudac i nemam kandidu, smatram da sam dobro prošla.
 
Ne bih ja koristila aktivni ugalj redovno, kao suplementaciju. Budući da znam da se daje životinjama u slučaju trovanja, deluje kao helatni agens, dakle povlači sa sobom otrove i ostale supstance, što znači da kad bi se koristio sa lekovima, umanjivao bi ili poništavao njihovo dejstvo.
 
E pa vidis ja cuh od doktora sa iskustvom da je bezbedno uzimati i da se cak i deci daje.Naravno ne mislim kao redovnu terapiju vec par komada umesto "probiotika".Ja probala i meni sasvim lepo radi posao.
 
Nisam rekla da nije bezbedno, potpuno je bezbedan. Rekla sam da može da umanji ili poništi dejstvo lekova, pa je malo kontradiktorno uzimati ga uz antibiotike, recimo, ali i ostale lekove, treba napraviti razmak par sati.
 
pijem kad mora, kod proliva
i posle ili uz neke antibiotike preventivno

inace ovako svakodnevno ne

ja sam zaljubljinik u linex ako sme da se napise, probala sam vise marki i meni se cini da mi on najbolje i najbrze odradi posao

sto se tice vremena kad se pije, hrana tu nije problem sama po sebi
kazu da bi trebalo da se izbegavaju na prazan zeludac jer oce zeludacna kis da pobije dosata, koliko je tacno ne znam jer one su u kapsuli koja ima posao da bezbedno prodju zeludac....

- - - - - - - - - -

Ljudi nabavite kefirna zrnca i sami pravite kefir. Nece vam trebati nikakve kapsule i tabletice.

ne moze mleko uz sve
nisu tablete probiotika dzaba smisljene, postoje situacije kada su one jedino resenje
 

Back
Top