Бахатост

Smorisha

Buduća legenda
Moderator
Poruka
40.748
Кога бисте назвали бахатим и како се они понашају у конкретним случајевима?
Да ли познајете неког коме бисте прилепили тај атрибут?
Да ли они добро пролазе у животу или не и зашто?
 
Bahatost ili posuđenica arogancija (iz starogrčkog "ὕβρις" i latinski: arrogantia, superbia) je stav koji precjenjuje vlastitu vrijednost ili vlastite vještine. Potiče i oholost, drskost i prijezirno ponašanje prema drugim ljudima.

Ispraznost i narcizam pogoduju nastanku bahatosti.

Ne podnosim bahate i arogantne, bezobrazne ljude, koji me gledaju sa visine i omalovazaju. Ako se postavim prijateljski, barem ocekujem neku kurtoaziju i ok ponasanje. Ne mora da me voli, ali eto, neka me bar "postuje" koliko i ja njega, znaci bez vredjanja, omalovazavanja i sl. tih sat vremena ili koliko vec moramo da provedemo zajedno, i onda zbogom, na duze nadam se.

Da li bolje prolaze, pa deluju kao borci, otimaju ono sto misle da im pripada, ne ustrucavaju se, deluju samopouzdano, tako da moguce je da deluju dominantnije i kao vodje, stoga da prolaze dobro.
 
Кога бисте назвали бахатим и како се они понашају у конкретним случајевима?
Да ли познајете неког коме бисте прилепили тај атрибут?
Да ли они добро пролазе у животу или не и зашто?

Osobe koje koriste ono sto im ne pripada/nemaju. Konkretno, pozajmi pare, i umesto da vrati dug nakon dogovorenog vremena, on ode na putovanje.
Da. Nazalost
Ne bih rekla. Mozda u tom trenutku deluje i toj osobi i drugima da prolazi dobro ali sustinski ko visoko leti, nisko pada
 
N
Da li bolje prolaze, pa deluju kao borci, otimaju ono sto misle da im pripada, ne ustrucavaju se, deluju samopouzdano, tako da moguce je da deluju dominantnije i kao vodje, stoga da prolaze dobro.
Мене занима да ли пролазе добро, јер ми се чини да ако добро пролазе то је краткотрајно и лажно. Њихово понашање је као велика дрека, attention whore и слично.
Сада можда грешим, јер има примера да су безвредни људи добро прошли у неким ситуацијама.
 
Бахати су они који гласно причају мобилним у превозу и на другим јавним местима.

Не пролазе добро јер их увек калпим да су говеда.

Да, али све је то ситно. Све су то ситни испади бахатости. Неко може да има лош дан па да се мало бахати, или је можда звучник/спикерфон лош или тај неко мало наглув или онај са киме разговарају, старији људи обично мало оглуве. Неко је можда попио неколико пива, па се враћао из пивнице/кафане превозом и мало је "виталнији".

То је све ситно, а мене више занима оно што је хронично усађено и што се не може променити као психолошка особина.
 
Poslednja izmena:
Ono kad predam knjizicu kod lekara a hobit iza mene stavi svoju DO MOJE a ne preko moje knjizice jer jadnik hoce preko mog reda u ordinaciju. Ili kad kine a ne stavi ruku na usta i nastavi da prica kao da se nista nije desilo.
 
Кога бисте назвали бахатим и како се они понашају у конкретним случајевима?
Да ли познајете неког коме бисте прилепили тај атрибут?
Да ли они добро пролазе у животу или не и зашто?

Meni je bahato kad neko sedi u skolskoj klupi kao u kafani... msm to mi prva asocijacija..
Jesam bahata, par puta sam zbog toga pala sa stolice... ali sam i dalje u fazonu "samo bahato, samo bezobrazno"...
 
Znam jedan baš ekstreman primjer . Mom poznaniku trojica baraba prebiju strica .
Poslije mjesec- dva poznanik napravi svadbu a ova trojica mu dodju na svadbu
nepozvani .

Ја бих им само рекао да нису добродошли и да треба да иду. А ако би се нешто куррчили запретио бих полицијом.
Мада то зависи и од ситуације. Имало је неких локалних "опаких" кримоса током 90-тих са којима се није смело качити, ваљда зар не?
 
pa ja sam se valjda bahatila po forumu kad sam nakrkala ove silne poruke, sad pisem dosta manje. i sad mislim da mi je to bila greska ali tad sam imala neki polumerak. polu jer sam ipak negde valjda znala da bolje da to ne radim. ali mi se i radilo
pa i inace se nekad bahatim, mada uglavnom jedem bez veze... nekad sam se bahatila kad sam upisivala neke kurseve
mogla bih da se bahatim i vise ali se uglavnom za sad prikocim
neki se bahate opasno

- - - - - - - - - -

Ја бих им само рекао да нису добродошли и да треба да иду. А ако би се нешто куррчили запретио бих полицијом.
Мада то зависи и од ситуације. Имало је неких локалних "опаких" кримоса током 90-тих са којима се није смело качити, ваљда зар не?

pa valjda uvek ima nekih opakih sa kojima se ne treba kaciti, ja to i ocenim, mada umeju oni da se ponasaju i fino. pa zaboravis da treba da budes oprezan
ili je to samo moja priroda
sto neko ne prica sa mnom : (

u stvari dobrocudno bahacenje je u redu, ako covek oseca te stvari... nije dobro kad je nekako zlocudno
nemam pojma
 
Poslednja izmena:
Кога бисте назвали бахатим и како се они понашају у конкретним случајевима?
bez postowanja i sa stawom da im swe pripada.
Да ли познајете неког коме бисте прилепили тај атрибут?
ne(al sam cula za lika tata mu drzi prod.tehnike i decko je sa drug.usao u prod. i hteo da iznese tv,pa ga zaustawíli,no zvao caleta cíka wika,suze,mentol,al ówo je wise na gr. sa idiotizmom)
Да ли они добро пролазе у животу или не и зашто?

ako su im rod.parati da u dr sl ne.
 
ako su im rod.parati da u dr sl ne.

Бахатост је врста неоправдане агресије где бахат човек тражи много више за себе него што му припада.

На пример, неко ће цео живот кукати како му је тешко и тражити помоћ и позајмице и шта све не ако је у лошој ситуацији, а чим се мало издигне ако дође до неких било каквих пара понижаваће све око себе верујући да је много вреднији.

Бахато понашање је када мислиш да си најпаметнији и најбољи и да су сви други безвредни. Више ме занима тај психички део, а не возикање 10 бесних кола и сличне глупости.
 
Кога бисте назвали бахатим и како се они понашају у конкретним случајевима?
Да ли познајете неког коме бисте прилепили тај атрибут?
Да ли они добро пролазе у животу или не и зашто?

koga ?
pa većinu koje znam a i šire...mrzi me da pišem o konkretnim slučajevima
poznajem
da, dobro prolaze
 

Back
Top