Zašto ste na forumu

Transcendental

Buduća legenda
Poruka
29.503
Ovo je najpodesnije pitanje za pdf filozofije i njegove učesnike
Koje filozofsko zadovoljstvo imate od ove interakcije, ili ste ovde zbog nekih drugih zadovoljstava

Ja lično sam ceo život fasciniran konceptom dijaloga i komunikacijom i ovakve stvari su kao stvorene za mene, na početku mi je bilo samo zabavno ali vremenom me je privlačilo to proveravanje koliko je moguće nekoga ubediti u nešto, da li je racionalno ubeđivanje dovoljno za promenu mišljenja, koliko emocionalna ostrašćenost utiče na čoveka, koliko njegovog senzibiliteta prodire u njegov diskurs i oblikuje ga itd.
Svaki dijalog na ovom forumu mi je kao predmet razmišljanja, koristim ga za izučavanje čoveka i njegovih mogućnosti komunikacije, njegovih potreba i motiva

Često analiziram i sebe (čak, mnogo više posle čitanja Bahtina i njegovog koncepta dijalogizma) i gledam kako ja reagujem na različite forumaše i koju terminologiju koristim, koje strukture rečenica i diskursa. Ponekad pokušavam sa sagovornicima koji su u različitoj perciptivnoj ravni da koristim specifične formulacije gledajući kako će to da ga isprovocira

To je moje, sad vaše
 
ne bih ja o tome bas filozofirao vise je za psihologe nasa pojava,razumem razmenu misljenja ali svako je pametan iza ekrana i vuce na svoju vodu, tako da sam odustao od trazenja ravnopravnih sagovornika,samo bacim po neku misao koja mi padne prva na pamet na temu i to je sve
 
Definitivno dijalog...S ovim primitivcima s kojima smo okruženi ovakav dijalog nije moguć!
Virtuela do omogući...
Osim što su slabog intelekta i superego im opterećen obrascima potrošačkih euforija i prisila...
Skupimo se nas nekoliko opuštenih i jedni drugima kevu kroz dijalog.
Bude tu i interesantnih opservacija...:manikir:

- - - - - - - - - -

ne bih ja o tome bas filozofirao vise je za psihologe nasa pojava,razumem razmenu misljenja ali svako je pametan iza ekrana i vuce na svoju vodu, tako da sam odustao od trazenja ravnopravnih sagovornika,samo bacim po neku misao koja mi padne prva na pamet na temu i to je sve
Ti si Đorđija bio ovde češće,nešto si se bazirao na žene...:lol:
 
Имао сам потребу да негде нешто пискарам по нету. После пар неуспешних покушаја, нашао сам Крсту као добро место за пискарање.

И сад прилично времена губим овде. Требало би да се одвикнем од Крсте.
 
.. nekad sam vjerovao da mogu sjebati čovjeka da povjeruje u boga .. to više ne vjerujem .. sada pokušavam sjebati sebe .. tako da ugledam boga .. .. raja su mi kulise .. sjene .. .. neko pozadinsko brujanje .. šta li ..
 
dosta dobar vid interakcije gde mozes popricati s pametnim osobama.

nekad prednost a nekad mana je sto ne znas kada ces i da li ces dobiti odgovor na pitanje a nekad ne znas da li je neko procitao tvoj post.

ali zato ni ti ne moras odgovoriti niti pricati kada ti se ne prica.skoro savrseno.
 
dosta dobar vid interakcije gde mozes popricati s pametnim osobama.

nekad prednost a nekad mana je sto ne znas kada ces i da li ces dobiti odgovor na pitanje a nekad ne znas da li je neko procitao tvoj post.

ali zato ni ti ne moras odgovoriti niti pricati kada ti se ne prica.skoro savrseno.

Dobro je i za procenu javnog mnjenja
Mada na krsti je to u političkom smislu malo drugačije nego u realnosti, ima više radikalnijih desnih članova nego u generalnoj populaciji
 
Fino mesto za izbacivanje viška adrenalina sakupljenog a nepotrošenog tokom dana. Nekad nešto i saznaš, nekad nešto i naučiš. A i navučeš se na interakciju sa određenim ljudima. Ako me devojka sprečava da kažem žutima u lice ono što mislim (a oko mene sve neki evropljani u stvarnom životu:mrgreen:) to mogu mirne duše da radim na Krsti.
Verovatno sam radi psihoterapije na forumu. Mrzi me da idem kod doktora po medikamente.
 
ne bih ja o tome bas filozofirao vise je za psihologe nasa pojava,razumem razmenu misljenja ali svako je pametan iza ekrana i vuce na svoju vodu, tako da sam odustao od trazenja ravnopravnih sagovornika,samo bacim po neku misao koja mi padne prva na pamet na temu i to je sve

Zašto smo na forumu nije pitanje za psihologe.
Doduše ovu mu dodje više bajkerski forum nego neki štagajaznam tematski pa se pazi šta se piše.

Za neurospihijatre su više slučajevi kojima treba mobilni paket od 3000 smartova a nema ker za šta da ih ujede.
Mislim na one što letuju u Grčku 9 dana za 70 eura a ponesu dva paradjza i tri konzerve.
Protiv njih se pišu protestne note srpskim ambasadama svake godine.
Seljadija predstavlja Srbiju po inostranstvu.
Sve oće u full-u al za džabe.

Moš mislit budale priča na glas kako mu nije bilo dovoljno 1500 minuta nego uzo paket od 3000
To bre 50 sati mesečno, 2 dana blablabla...
Otvorena veza od ujutru do uveče
Student dodjoš, kenjaju po prevozu šta radiš aha, si sam aha, ko je tu aha, a šta oće?
 
Zašto smo na forumu nije pitanje za psihologe.
Doduše ovu mu dodje više bajkerski forum nego neki štagajaznam tematski pa se pazi šta se piše.

Za neurospihijatre su više slučajevi kojima treba mobilni paket od 3000 smartova a nema ker za šta da ih ujede.
Mislim na one što letuju u Grčku 9 dana za 70 eura a ponesu dva paradjza i tri konzerve.

Protiv njih se pišu protestne note srpskim ambasadama svake godine.
Seljadija predstavlja Srbiju po inostranstvu.
Sve oće u full-u al za džabe.

Moš mislit budale priča na glas kako mu nije bilo dovoljno 1500 minuta nego uzo paket od 3000
To bre 50 sati mesečno, 2 dana blablabla...
Otvorena veza od ujutru do uveče
Student dodjoš, kenjaju po prevozu šta radiš aha, si sam aha, ko je tu aha, a šta oće?

Ama ša ti smetaju...Snalažljiva deca,a to što zakeraju,normalno je da bi za siću nešto krupno!:mrgreen:
Ono znaš ša krupno mogu da dobiju-ko i uvek...:cool:
Nego,pogledaj sebe...Zar smo mi bolji? Po čemu?
 
Usamljenici, paćenici, jadnici, gubitnici, egzibicionisti, rekli bi nekii, oni koji ne znaju šta će sa sobom jer nemaju pametnijeg posla.
Svi izgovori kreptomanovi iz uvodnog posta su čista glupost. Ne može se ovde niko isprovocirati sem Ozi, i tu je kraj.
Priznaj Krepti da nemaš pametnijeg posla, što je i moj slučaj, priznaj sebi da si zavisnik od tipkanja, naši smo ;), tako počinje izlećenje! :per:.
Da imaš nešto da "guliš" ne bi bio ovden, mi te ne bi ni interesovali; zato mene nema u zadnje vreme, samo navratim ;)
!!! Redovne aktivnosti ne priznajem (oženjeni i slično...., stalne veze.....), samo nešto novo, onako sa strane, vanredno ;).
Ne pali tu terminologija, već... već znaš, bar teoretski, šta. Ne ebu pametni ni novci, već momci!!!! :rotf:, sponzoruše ne računam u ribe, to su vaginalni klonovi,
vaginalni manipulatoir(!!!)

ili na srpskom : "penis bonus pax in domus"!!!! :hahaha::hahaha::hahaha::rotf:
A za ženske filozofe, filozofkinje, uska "vrata" i carstva obaraju. :rotf:,
ovo nisam ja izmislio, samo prenosim ono šta su tarabići rekli :rotf:!

Ovo je pitanje egzistencije u XXI veku, treba o tome razmisliti, biće još gore, ili bolje, kako za koga. Za gabore (i muške i ženske,
mislim intelektualne i emotivne) u svakom slučaju "bolje"B budućnost je internet ili neko slično "sokoćalo", ne treba zaboraviti Desanku Šakić
i njene varijante koje nas čekaju u vidu raznih komp dodataka (već se prodaju), desanka je budućnost kao i epruveta za kontolisano rađanje!
Beš psihologe, čovek se više ničem ne čudi, moći će da se zadovolji za male pare, mislim na ova pomenuta sokoćala!
Razamisli, da možeš čovek može (muškarac i žena) sam sebe oralno da zadovolj, kakav bi bio natalitet?

Komunikacija nema veze sa internetom. Ako je nekom stalo do komunikacije, a ne može da je ostvari u"okruženju"
neka ide na pijacu pa "face to face" komunicira, tamo se uvek nađe budala za komunikaciju.

Od svega ne izuzimam sebe, ja bar priznajem da mi nije dobro, čim sam ovde
nije dobro tešiti se tuđim delima i namerama, nije zdravo!

Ajde da vidimo kako je u okruženju !!!! :hahaha::rotf::rotf:

A iskreno rečeno, zabole me kako je rupi u rupi!!!
Smešno!!!!!!

Ko je ovde lud?
Ljude nije više nizašta briga, ni za mrtve ni za žive,
iskopaće mrtve da bi stvorili svoje pozicije,!
Najbolje da se svi rehabilitujemo i poništimo božji sud.
Stid je stid, sramota je sramota.
Ima li u ovoj zemljinekog ko se nije zastideo!?
Svi smo osramoćeni!
 
Poslednja izmena:
Volim da pušim, pa zato i pušim.
Volim da čitam i pišem, pa zato to i radim.
Iz istog razloga sam na forumu, i ne bavim se, već odavno, dubljom analizom zbog čega nešto volim.
Hiljadu zašto, hiljadu zato.
e bas tako...coveka odredjuje i vodi kroz zivot ono sto voli i to kako voli ono sto voli..a zasto voli bas tako stvarno ne zna ni sam..kazi mi da ti kazem..:ok:
 
Ovo je najpodesnije pitanje za pdf filozofije i njegove učesnike
Koje filozofsko zadovoljstvo imate od ove interakcije, ili ste ovde zbog nekih drugih zadovoljstava

Ja lično sam ceo život fasciniran konceptom dijaloga i komunikacijom i ovakve stvari su kao stvorene za mene, na početku mi je bilo samo zabavno ali vremenom me je privlačilo to proveravanje koliko je moguće nekoga ubediti u nešto, da li je racionalno ubeđivanje dovoljno za promenu mišljenja, koliko emocionalna ostrašćenost utiče na čoveka, koliko njegovog senzibiliteta prodire u njegov diskurs i oblikuje ga itd.
Svaki dijalog na ovom forumu mi je kao predmet razmišljanja, koristim ga za izučavanje čoveka i njegovih mogućnosti komunikacije, njegovih potreba i motiva

Često analiziram i sebe (čak, mnogo više posle čitanja Bahtina i njegovog koncepta dijalogizma) i gledam kako ja reagujem na različite forumaše i koju terminologiju koristim, koje strukture rečenica i diskursa. Ponekad pokušavam sa sagovornicima koji su u različitoj perciptivnoj ravni da koristim specifične formulacije gledajući kako će to da ga isprovocira

To je moje, sad vaše
Sve sto muskarac radi radi radi zena
 
ne znam..zato sto mogu da pisem gde hocu i kada hocu i da napustim temu ako me smori, da odem kada hocu, bez izmisljanja razloga i bez javljanja.
Zla devojka...:mrgreen::hahaha:

- - - - - - - - - -

...zato što jedino ovde mogu da razgovaram sa ljudima a da tokom razgovora ne preovladaju teme o deci, školi, poslu, problemima, računima...ovde se zaboravim...

..doslovno...:lol:
Takoe...Ovde možemo da se nalupavamo do mile volje!:hahaha::rotf:

- - - - - - - - - -

Volim da pušim, pa zato i pušim.
Volim da čitam i pišem, pa zato to i radim.
Iz istog razloga sam na forumu, i ne bavim se, već odavno, dubljom analizom zbog čega nešto volim.
Hiljadu zašto, hiljadu zato.
Pitali me:"Što voliš da ideš na to pecanje...?"
"Ybg,da ulovim ribu...valjda...":mrgreen::lol:

- - - - - - - - - -

Inače -danas kebno smuđka 2 kile...Mašala...:heart:
 

Back
Top