Сине, јел си јео?

KOLEGA IVAN

Poznat
Poruka
8.216
Још од рођења, постоји урођени природни нагон мајке да брине о исхрани детета. Мајка доји и храни бебу, касније дете, сина, ћерку и брине се о исхрани. Отац не толико. Више пута сам до сада радио у иностранству и кад год бих се чуо или скајповао са мајком њено прво питање би било: "СИНЕ, ЈЕЛ СИ ЈЕО? Шта си јео? Колико си јео?" И нисам усамљен случај јер је милион таквих случајева да мајка пита за исхрану детета које живи у иностранству или нпр. студира ван куће. И код куће, наравно.

Да ли и вас мајка кад сте ван куће пита шта и колико сте јели?
 
Још од рођења, постоји урођени природни нагон мајке да брине о исхрани детета. Мајка доји и храни бебу, касније дете, сина, ћерку и брине се о исхрани. Отац не толико. Више пута сам до сада радио у иностранству и кад год бих се чуо или скајповао са мајком њено прво питање би било: "СИНЕ, ЈЕЛ СИ ЈЕО? Шта си јео? Колико си јео?" И нисам усамљен случај јер је милион таквих случајева да мајка пита за исхрану детета које живи у иностранству или нпр. студира ван куће. И код куће, наравно.

Да ли и вас мајка кад сте ван куће пита шта и колико сте јели?

Obavezno !
Neće san na oči dok ne sazna....
Staroj majKi.
 
ja moje dete ne pitam to prvo
kad ode negde pitam je prvo kako je, jel joj je lepo tamo gde je i sve u vezi sa tim zbog cega je otisla
u stvari ne pitam je za hranu uopste
ali joj zato spakujem sve i svasta kad negde podje
da im se nadje
izgleda da je to isto :)
 
Још од рођења, постоји урођени природни нагон мајке да брине о исхрани детета. Мајка доји и храни бебу, касније дете, сина, ћерку и брине се о исхрани. Отац не толико. Више пута сам до сада радио у иностранству и кад год бих се чуо или скајповао са мајком њено прво питање би било: "СИНЕ, ЈЕЛ СИ ЈЕО? Шта си јео? Колико си јео?" И нисам усамљен случај јер је милион таквих случајева да мајка пита за исхрану детета које живи у иностранству или нпр. студира ван куће. И код куће, наравно.

Да ли и вас мајка кад сте ван куће пита шта и колико сте јели?


Не, нисам дете.
 
Још од рођења, постоји урођени природни нагон мајке да брине о исхрани детета. Мајка доји и храни бебу, касније дете, сина, ћерку и брине се о исхрани. Отац не толико. Више пута сам до сада радио у иностранству и кад год бих се чуо или скајповао са мајком њено прво питање би било: "СИНЕ, ЈЕЛ СИ ЈЕО? Шта си јео? Колико си јео?" И нисам усамљен случај јер је милион таквих случајева да мајка пита за исхрану детета које живи у иностранству или нпр. студира ван куће. И код куће, наравно.

Да ли и вас мајка кад сте ван куће пита шта и колико сте јели?

mene baba tako,al mislila sam da je to vise posledica dece koja su dozivela 2sv rat pa ona glad i tako to....
al u sv slucaju sve je to normalno...
 
Још од рођења, постоји урођени природни нагон мајке да брине о исхрани детета. Мајка доји и храни бебу, касније дете, сина, ћерку и брине се о исхрани. Отац не толико. Више пута сам до сада радио у иностранству и кад год бих се чуо или скајповао са мајком њено прво питање би било: "СИНЕ, ЈЕЛ СИ ЈЕО? Шта си јео? Колико си јео?" И нисам усамљен случај јер је милион таквих случајева да мајка пита за исхрану детета које живи у иностранству или нпр. студира ван куће. И код куће, наравно.

Да ли и вас мајка кад сте ван куће пита шта и колико сте јели?

od kada sam se odselila od roditelja apsolutno svaki dan dobijam to pitanje :mrgreen:
 
..doduše, moja deca su relativno mala,pa briga o njihovom jelu je još manje više i normalna.
Videću kad budu porasli i odselili se od kuće kako ću.
Al sad ih pitam šta su i dal su jeli, čisto da znamdaldaimspremam večeru npr.
 
Majčina briga o ishrani djeteta je po meni čisti debilizam. Šta ga toviš kao da je kokoška, sam će doći da jede kad ogladni. Tokom dana će 3 puta biti gladan i daš mu 3 puta da jede i mirna Bosna. To je mnogo bolje nego primoravati djete da jede i još mu davati velike količine hrane.
 
moja mama ne, al sveki redovno pita jel imamo sta da jedemo...
i tako...

- - - - - - - - - -

:lol:

Isti slucaj

- - - - - - - - - -

Majčina briga o ishrani djeteta je po meni čisti debilizam. Šta ga toviš kao da je kokoška, sam će doći da jede kad ogladni. Tokom dana će 3 puta biti gladan i daš mu 3 puta da jede i mirna Bosna. To je mnogo bolje nego primoravati djete da jede i još mu davati velike količine hrane.

Vidis, to je rekao jedan lekar mojoj majci kad sam bila mala. I tako
dan 1-Jesi gladna? Ne
dan 2- Isto
dan 3- Isto
dan 4-Ima da jedes mamicu ti tvoju. Samar. Suze. Zini ((((
 
Mene mama redovno to pita, jedes li ti nesto?
Isto tako svaki put kad sveki nazove pita sina jesi jeo,nosis li na posao da jedes, kupis li nesto da jedes kad se zadrzis duze a ja lepo po muzu vidim da pocinju da mu rastu rogovi od takvih pitanja, a ja se samo smejem i muz tacno zna po mojim odgovorima ako se slucajno desi da se ja prva javim na telefon o cemu zena prica.
Mislim da je to nesto o cemu svaka mama brine. Verovatno ni ja necu biti nista bolja kad malena poraste, ali nisam opsednuta ishranom deteta, stavim na sto da se jeda ako je gladna jesce ako nije jesce kad ogladni.
 
svako bi trebao na takva pitanja odgovoriti sa necim kao -

nisam vec nekoliko dana

nemam nista za jelo od prekjuce

nisam , nisam znao da sam gladan ali sad kad si pitala jescu.

- - - - - - - - - -

bar sam ja tako uspeo da takva pitanja postanu proslost
 
majka.jpg
 

Back
Top