Nasilje...

Лулница

Iskusan
Poruka
5.305
Mene psihički i fizički maltretira ženska osoba sa kojom sam NAŽALOST u familijarnim odnosima.

To se ogleda u vređanju, telefonskom uznemiravanju i sms porukama, omalovažavanju, pretnjama i fizičkom napadu.
Prijavila sam je policiji, podneta je prekršajna prijava i jedva čekam da kažem tamo sve što mi je na duši u vezi nje.
Nadam se svom dušom da će je kazniti!

Nikad se nikog nisam bojala, ali u poslednje vreme primećujem da strepim da se opet nešto ne desi (mnogo teže i ozbiljnije) sa njene strane a da ja nemam način to da dokažem.

Da li je neko od vas takođe bio maltretiran i da li ste uspeli da se zaštitite od daljih napada, i na koji način?
Imate li neki pametan savet, šta bi vi preduzeli?

ps. Zaboravila sam da napišem da me i kleveće, priča neistine o meni drugima, sl.
 
Poslednja izmena:
Da ako joj popustis gazice te sve vise :aha: Uzvrati joj, pokazi zube, nedaj na sebe :cool:

Ako te povredi fizicki tuzi je i nayebace :mrgreen: imash prava da se branish :)

Da sam joj uzvratila isto udarcem, ne bih mogla da je tužim. Raspitala sam se. Onda bi obe bile kažnjene.
Žalosno je što je odmah posle udarca pobegla. Pitala sam je gde će i zašto beži...
To su velike kukavice koje leče svoje frustracije na drugima.

Imam pravo da se branim (u pravu si), ali kad vidim kakve siledžije uspeju da se izvuku uplašim se da neće i ona.
 
Mene psihički i fizički maltretira ženska osoba sa kojom sam NAŽALOST u familijarnim odnosima.

To se ogleda u vređanju, telefonskom uznemiravanju i sms porukama, omalovažavanju, pretnjama i fizičkom napadu.
Prijavila sam je policiji, podneta je prekršajna prijava i jedva čekam da kažem tamo sve što mi je na duši u vezi nje.
Nadam se svom dušom da će je kazniti!

Nikad se nikog nisam bojala, ali u poslednje vreme primećujem da strepim da se opet nešto ne desi (mnogo teže i ozbiljnije) sa njene strane a da ja nemam način to da dokažem.

Da li je neko od vas takođe bio maltretiran i da li ste uspeli da se zaštitite od daljih napada, i na koji način?
Imate li neki pametan savet, šta bi vi preduzeli?

ps. Zaboravila sam da napišem da me i kleveće, priča neistine o meni drugima, sl.

A moram da pitam. Ima li nekog povoda tom njenom ponašanju?
Mislim, šta kaže ona, zašto to radi?
Šta ti misliš zbog čega je?
 
A moram da pitam. Ima li nekog povoda tom njenom ponašanju?
Mislim, šta kaže ona, zašto to radi?
Šta ti misliš zbog čega je?

Ne znam, veruj mi.
Ona je i svoju decu maltretirala pa su je prijavila u Centar za socijalni rad. Muž je ostavio.

Pretpostavljam da je razlog taj što joj se suprotstavljam, tj ne ponašam se onako kako ona misli da treba.
Ona je "veliki" pedagog, umislila da je neko i nešto. Nikad je nisam ni vređala, ni ogovarala.
Prosto ona ima neki problem u glavi, ne ume da svoje frustracije kanališe nego ih leči na drugima.
 
Da sam joj uzvratila isto udarcem, ne bih mogla da je tužim. Raspitala sam se. Onda bi obe bile kažnjene.
Žalosno je što je odmah posle udarca pobegla. Pitala sam je gde će i zašto beži...
To su velike kukavice koje leče svoje frustracije na drugima.

Imam pravo da se branim (u pravu si), ali kad vidim kakve siledžije uspeju da se izvuku uplašim se da neće i ona.

Da tacno :) Te kukavice napadaju mucki.

Tacno je i da nema nekog zakona. Moras sama da se stitis sa pravima koja ti po zakonu pripadaju kao i njoj :aha:

Moras da imas neku modricu najmanje da bi ti poverovali da si napadnuta :lol:

Reci joj : ne zeim s tobom da se druzim i da imam nikakve veze :manikir: - Back of Bi.tc :mrgreen:

Samo nemoj da dozvolis da te udara i trpis je da te vredja - tkvi kad osete meko ne prestaju sa time nego se izivljavaju. Ja bi je puko u glavu :lol: i vise se nebi setila da me pogleda kamoli maltretira :aha:

- - - - - - - - - -

Act Like a Criminal to Beat a Criminal :malav:
 
Ne znam, veruj mi.
Ona je i svoju decu maltretirala pa su je prijavila u Centar za socijalni rad. Muž je ostavio.

Pretpostavljam da je razlog taj što joj se suprotstavljam, tj ne ponašam se onako kako ona misli da treba.
Ona je "veliki" pedagog, umislila da je neko i nešto. Nikad je nisam ni vređala, ni ogovarala.
Prosto ona ima neki problem u glavi, ne ume da svoje frustracije kanališe nego ih leči na drugima.

Šta kažu o toj situaciji ostali članovi familije?
Ništa. Prijavila si je. Ispričaj tamo u čemu je stvar, nađi ako treba par svedoka za taj fizički napad.
Sa takvim ljudima ne možeš fino i razumno da rešiš stvari. Isteraj sa postupkom do kraja, pa ako ne bude rezultata - pripreti i ti njoj.
 
Da tacno :) Te kukavice napadaju mucki.

Tacno je i da nema nekog zakona. Moras sama da se stitis sa pravima koja ti po zakonu pripadaju kao i njoj :aha:

Moras da imas neku modricu najmanje da bi ti poverovali da si napadnuta :lol:

Reci joj : ne zeim s tobom da se druzim i da imam nikakve veze :manikir: - Back of Bi.tc :mrgreen:

Samo nemoj da dozvolis da te udara i trpis je da te vredja - tkvi kad osete meko ne prestaju sa time nego se izivljavaju. Ja bi je puko u glavu :lol: i vise se nebi setila da me pogleda kamoli maltretira :aha:

- - - - - - - - - -
Act Like a Criminal to Beat a Criminal :malav:

Baš zato što sam joj rekla da me ostavi na miru - ona me pred mojom mamom udarila! :eek:

Da sam je udarila, ne bih mogla da je tužim - nego bih odgovarala za nju i za remećenje javnog reda i mira. :roll:
Čak je nisam ni oterala u pm jer ni zbog toga ne bih mogla da je tužim.
Strašno je što moraš da ćutiš i trpiš da bi možda dobio zrno pravde na ovom svetu, da bi ispoštovao zakon. :roll:
 
Baš zato što sam joj rekla da me ostavi na miru - ona me pred mojom mamom udarila! :eek:

Da sam je udarila, ne bih mogla da je tužim - nego bih odgovarala za nju i za remećenje javnog reda i mira. :roll:
Čak je nisam ni oterala u pm jer ni zbog toga ne bih mogla da je tužim.
Strašno je što moraš da ćutiš i trpiš da bi možda dobio zrno pravde na ovom svetu, da bi ispoštovao zakon. :roll:

Klinka :aha: :lol: Mora da shvati da ne moze neko da je trpi 24/7 i da ima razumevanja za druge i da neko zeli da bude sam po nekada i taj neko ima svoj zivot :manikir:

Neka tuzi briga te - izgubice i sta ? :mrgreen:

Da tuzno, pravda je slepa nosi povez :lol: ali nemoj da zaboravis nikada da ti imash svoja ljudska i gradjanska prava :heart:

Znavi ima granica dokle neko moze da ti se penje na glavu, ko to prekoraci i nema meru - oterash u PM bez pardona :rotf:
 
Klinka :aha: :lol: Mora da shvati da ne moze neko da je trpi 24/7 i da ima razumevanja za druge i da neko zeli da bude sam po nekada i taj neko ima svoj zivot :manikir:

Neka tuzi briga te - izgubice i sta ? :mrgreen:

Da tuzno, pravda je slepa nosi povez :lol: ali nemoj da zaboravis nikada da ti imash svoja ljudska i gradjanska prava :heart:

Znavi ima granica dokle neko moze da ti se penje na glavu, ko to prekoraci i nema meru - oterash u PM bez pardona :rotf:

Žalosno je što ona nije klinka, ima 55 godina i radi kao pedagog. :roll:

Da, granica se mora postaviti!
 
Hoce zene ovako da rade i prema muskarcima....

Prvo te udavi pricom , pa onda kad ne reagujes, pocne da te dodiruje i pecka, a i gurka, pa onda ti se unosi u prostor, facu, pa onda ti neda da spavas mirno , svaki trenutak gleda da ti pomeri mozak, a sto je najgore, tako se ubija covek, bukvalno umire.
Ako si legalista, pa pomislis da je psihicko nasilje kaznjivo , cak i da ste cimeri, tj delite stan, na Balkanu , gde su sve zastitnici zena, ispasces pi....
A da se sklanjas, to je onda uskracivanje sopstvenih prava ludjem, bezobraznijem i sa manje prava...

I tu se krije pocetak i kraj svega na Balkanu...

Dosli divlji i oterali pitome je nesto sto se podrazumeva da ce uraditi covek na balkanu i da tako treba da uradi...

I tome nema kraja ali nema pametnih na Balkanu koji uvidjaju znacaj malih detalja dok su jos mali...
Ovde se sve resava kad predje svaku granicu ili kad se dokaze da neko radi ispod pojasa jako dugo.....ono kolektivno ubedjenje...

Naopak pristup svih dovodi do rasirenosti ponasanja kakvo je opisano ovde i osoba zna da ce se izvuci....a sigurno ce se izvuci...
 
Mene psihički i fizički maltretira ženska osoba sa kojom sam NAŽALOST u familijarnim odnosima.

To se ogleda u vređanju, telefonskom uznemiravanju i sms porukama, omalovažavanju, pretnjama i fizičkom napadu.
Prijavila sam je policiji, podneta je prekršajna prijava i jedva čekam da kažem tamo sve što mi je na duši u vezi nje.
Nadam se svom dušom da će je kazniti!

Nikad se nikog nisam bojala, ali u poslednje vreme primećujem da strepim da se opet nešto ne desi (mnogo teže i ozbiljnije) sa njene strane a da ja nemam način to da dokažem.

Da li je neko od vas takođe bio maltretiran i da li ste uspeli da se zaštitite od daljih napada, i na koji način?
Imate li neki pametan savet, šta bi vi preduzeli?

ps. Zaboravila sam da napišem da me i kleveće, priča neistine o meni drugima, sl.

ako stvarno strep[is za svoju fizicku bezbednost i pocne da te uhodi ili fizicki uznemirava,pozoves nekog masivnog drugara i pustis ga da joj pripreti,jer ako je osoba nerazumna onda poznaje samo silu..a ako ni razum ni sila ne pomazu onda ne znam sta da ti kazem.seli se akodo toga dodje...
 
Mene psihički i fizički maltretira ženska osoba sa kojom sam NAŽALOST u familijarnim odnosima.

To se ogleda u vređanju, telefonskom uznemiravanju i sms porukama, omalovažavanju, pretnjama i fizičkom napadu.
Prijavila sam je policiji, podneta je prekršajna prijava i jedva čekam da kažem tamo sve što mi je na duši u vezi nje.
Nadam se svom dušom da će je kazniti!

Nikad se nikog nisam bojala, ali u poslednje vreme primećujem da strepim da se opet nešto ne desi (mnogo teže i ozbiljnije) sa njene strane a da ja nemam način to da dokažem.

Da li je neko od vas takođe bio maltretiran i da li ste uspeli da se zaštitite od daljih napada, i na koji način?
Imate li neki pametan savet, šta bi vi preduzeli?

ps. Zaboravila sam da napišem da me i kleveće, priča neistine o meni drugima, sl.
batina je iz raja izasla,mnogima niko ne skrati krilca i dopusta pustanje mudasca
 
Baš zato što sam joj rekla da me ostavi na miru - ona me pred mojom mamom udarila! :eek:

Da sam je udarila, ne bih mogla da je tužim - nego bih odgovarala za nju i za remećenje javnog reda i mira. :roll:
Čak je nisam ni oterala u pm jer ni zbog toga ne bih mogla da je tužim.
Strašno je što moraš da ćutiš i trpiš da bi možda dobio zrno pravde na ovom svetu, da bi ispoštovao zakon. :roll:

ne bi ni ona tebe mogla tuziti
na kraju krajeva
ko kaze da si je udarila?

nego, zovi ti nju na rucak
u znak pomirenja
ona i ti
pa joj dok pijete kavu nakon tog rucka pokazi olijander u saksiji
i posalji je kuci
sretnu sto je ziva :lol:
 
Žalosno je što ona nije klinka, ima 55 godina i radi kao pedagog. :roll:

Da, granica se mora postaviti!


Da pretpostavim to je tvoja tetka.

Problem koji iznosis zaista je problem.

Najpre da li su punoletna? Moj zakljucak da jos nisi. Naime tvoja mama odobrava ponasanje te osobe. Tvoja mama ce i sutra u prekrsajnom postupku protiv te osobe pojavit se kao svedok na okolnost da ta osoba tebe nije ni dotakla.

Resenje tvog problema je jedino tvoj iskren razgovor sa mamom, ne ustrucavaj se da joj iskreno kazes sve sto te muci. Nisi rekla da li i tvoj otac zivi u toj zajednici. Ako je on vec ranije pobegao od takvog ponasanja onda ti on moze pomoc da resis te probleme obzirom da je i on sam imao torture.
U svakom slucaju malo si nagovestila o kakvom problemu se radi. Da bi ti neko pomogao moras imat poverenje i spremnost za otvoren razgovor.
 
Poslednja izmena:
Da sam joj uzvratila isto udarcem, ne bih mogla da je tužim. Raspitala sam se. Onda bi obe bile kažnjene.
Žalosno je što je odmah posle udarca pobegla. Pitala sam je gde će i zašto beži...
To su velike kukavice koje leče svoje frustracije na drugima.

Imam pravo da se branim (u pravu si), ali kad vidim kakve siledžije uspeju da se izvuku uplašim se da neće i ona.

Nemoj da dopustiš sebi da budeš žrtva. Kod takvih tužbe ne pomažu. Moraš da se braniš, fizički. Na silu se samo silom odgovara, i to najbrutalnije moguće. Još kad te je vredjala je trebalo da je unakaziš. A šta ti dode ona, po porodičnoj liniji? Da nije maćeha?
 

Back
Top