Rezolucije monitora

Ova prva ti podrzava 1080HD rezoluciju, sto je korisno kada gledas video, mada evo meni ta rezolucija koci na YouTube jer nemam dovoljno jak komp.
Ako vec biras, ja bih isao uvek na 1920x1080, jednostavno vise prostora na monitoru za rad. Imam jedan komp sa 1366x768 i oseti se ta razlika.

Zavisi i zasto koristis, ja sam pre koristio dosta za multitasking, morao sam da imam dva prozora otvorena, jedan pored drugog, pa mi je trebao sto veci monitor. Ako koristis samo za net, surfovanje, video ili sta vec, nije toliko bitno, mada ne skodi da imas vise prostora za rad. :)
 
Rezolucija je broj tačkica (pixela) na monitoru od kojih je sačinjena slika. Pomnoži ta dva broja i to je to. Da bi ista rezolucija popunila različite veličine ekrana, potrebna je različita veličina pixela. Na većim monitorima je pixel veći a na manjima je manji.
 
Pa na primer imam televizor od 32 ica i monitor od 22 inca sa istom rezolucijom.kako je to moguce?

Manji pikseli.

Ali su u oba slucaja rezolucije su vece nego sto je potrebno. Za TV 32 inca vise je nego dovoljno 1366*768. Da bi na TVu od 32 inca primetio razliku izmedju 1366*768 i 1920*1080 morao bi da se priblizis na manje od 1.5m. Imam TV 43 inca 1366*768 gledam ga sa 2.5-3m i slika mi izgleda odlicno. U slucaju monitora od 22 inca po meni najbolja je rezolucija 1680*1050. Meni je sve sitno kada monitor od 21-22 inca ima rezoluciju 1920*1080. U oba slicaj proizvodjacima i prodavcima fullHD vise sluzi kao reklama nego kao realna potreba kupaca.
 
Velicina ekrana nema veze sa rezolucijom, mozes na telefonu na 5" da imas 2560x1440 a opet na tv od 50" da imas npr 1366x768. Razlika je u gustini piksela, znaci sto veca gustina to je bolja slika, znaci ovaj mali ekran od 5" ima izuzetno veliku gustinu i slika na njemu izgleda perfektno, a opet moze i taj od 50" da ima istu tu rezoluciju ali ce slika izgledati losije kada pridjes blizu zato sto je gustina piksela mnogo manja.
 
Pošto pokazuje boju onda ga prikači na računar pa probaj neki od alata kojih ima po internetu (fix dead pixel)...
Probao sam i to.Vitlali su razni progtami za odglavljivanje i on je tu i dalje.Mnozda nekad nestane sam od sebe kada se ne budem nadao.Na crvenoj pozadini se ne vidi,na plavoj se ne vidi,na svim ostalim pozadinama se vidi.Zakljucak:Od 2000000 piksela imam jedan zaglavlen :)
 
Probao sam i to.Vitlali su razni progtami za odglavljivanje i on je tu i dalje.Mnozda nekad nestane sam od sebe kada se ne budem nadao.Na crvenoj pozadini se ne vidi,na plavoj se ne vidi,na svim ostalim pozadinama se vidi.Zakljucak:Od 2000000 piksela imam jedan zaglavlen :)
to se zove mrtav pixel a ne zaglavljen i tu nema pomoći možeš da radiš šta oćeš on će uvek biti tamo

- - - - - - - - - -

A ti moras da gledas bas u taj piksel umesto dase opustis i gledas ono zbog cegas i upalio TV.
na velikom ekranu velik je i pixel tako da taj jedan bedni pixel za nekoga može da bude kao sekira u glavi velik i da izrazito smeta ma šta god gledao
 
to se zove mrtav pixel a ne zaglavljen i tu nema pomoći možeš da radiš šta oćeš on će uvek biti tamo

- - - - - - - - - -

na velikom ekranu velik je i pixel tako da taj jedan bedni pixel za nekoga može da bude kao sekira u glavi velik i da izrazito smeta ma šta god gledao
ne crveni,zeleni ili plavi pikseli su zaglavljeni pikseli,a ne mrtvi

- - - - - - - - - -

Tu se nazalost reklamacija ne priznaje.Za jedan piksl niko nece da da garanciju posle par meseci
 
ne crveni,zeleni ili plavi pikseli su zaglavljeni pikseli,a ne mrtvi

- - - - - - - - - -

Tu se nazalost reklamacija ne priznaje.Za jedan piksl niko nece da da garanciju posle par meseci
sinak , idi prvo nauči šta su mrtvi pixeli i kako se manifestuju a ne meni da prodaješ ovde svoju filozofiju , mrtvi pixeli menjaju boju od slike do slike najčešće su baš ili crveno ili plavi ili zelene boje - zaglavljeni pixel ne menja boju nikada
 

Back
Top