"Operacija" dijasteme, iskustva?
Prikazujem rezultate 1 do 2 od 2

Tema: "Operacija" dijasteme, iskustva?

Početnik
    Učlanjen
    29.08.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano "Operacija" dijasteme, iskustva?

Pozdrav. Imam 20 godina. Dok sam bio mali, zube sam sredjivao u drzavnoj ustanovi kod svog zubara jer sam imao povlastice sto se tice placanja. Otac ima dijastemu, imao je i brat ali kao dijete je ispravio protezom, a meni su rekli kako jos ne treba, i posle 1-2 godine kad sam zavrsio sa zubima, rekli su mi kako je vec kasno za tu dano-nocnu protezu kako je ko zove, vec treba da nosim fiksnu,ali velika je vjerovatnoca da ce se zubi ponovo vratiti u pocetni oblik. Ostalo je na tome. Sada kada studiram u vecem gradu, otisao sam kod privatnika koji odlicno radi svoj posao. Otisao sam na pregled, i konsultovao se malo. Posto imam taj visak koze izmedju jedinica, ona kaze da se to moze srediti "operacijom", isjece se taj visak koze uz desne, i to vremenom prolazi, tako da zubi mogu da se sastave lijepo,posto im smeta taj visak koze i zbog toga se ne mogu sastaviti,a po potrebi moze i fiksna proteza kad se to sve uradi. Otac takodje ima dijastemu ali mu je ta koza visoko iznad dijasteme, pa ne znam ima li ko kakvog iskustva sa takvom intervencijom, i kolika je cijena tog' zahvata....posto ne traje dugo, a zaboravio sam da pitam.
    Lijep pozdrav..

Početnik
    Učlanjen
    21.07.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: "Operacija" dijasteme, iskustva?

u pitanju je tzv. frenektomija. operacija ne traje duze od 10 tak minuta: https://www.youtube.com/watch?v=0M8xKTL_Aas
    intervencija se OBICNO radi pre postavljanja fiksne proteze ali moze i na kraju. s'obzirom da si jos UVEK mlad nije iskljuceno da i sa pokretnim aparatima (dan/noc kako ih ti zoves) moze prostor da se zatvori.

Slične teme

1. 10 godina iskustva ...
    Autor Petar Toljati u forumu Softver
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 06.09.2015., 18:26
  2. kakva su vasa iskustva sa kraljevskim znakom?
    Autor leo u forumu Astrologija
    Odgovora: 104
    Poslednja poruka: 05.05.2013., 16:54
  3. "ZAUVJEK MOJA" PLAGIJAT "NO VOY A LLORAR"
    Autor toodles u forumu Muzika
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 10.03.2005., 22:41
  4. Šta je dobro i interesantno u seriji "seks i grad"
    Autor Tuzni_patak u forumu Muškarci
    Odgovora: 57
    Poslednja poruka: 09.02.2005., 16:55

Pravila za slanje poruka