Otvaranje bolovanja

gost 369478

Primećen član
Poruka
951
Žuta cedulja :lol:

Da li otvarate bolovanja iako vam ništa ne fali ?

Evo ja kako radim nikad nisam na bolovanju , bilo bi razloga ponekad da i otvorim ali sam pomisao da moram da zovem u firmu i da kazem da nemogu doći stvara mi glavobolju .


Ima par dana da kašljem i kišem,
Muž stalno kazuje nemoj biti luda idi kod doktora i otvori bolovanje .
Ja to odbijam .

Na poslu ima zena koje i ne sastave mjesec dana a da nisu makar 4 dana bile na bolovanju . Kad su one na bolovanju moraju da uskaču sestre koje su slobodne

Kako se u vašim firmama gleda na ta bolovanja ? Da li olako otvarate bolovanje ili idete iako niste naj fit na poso?
 
alergicna sam na hvatanje krivina i otvaranje bolovanja samo zato sto ti se moze.ne pamtim kada sam bila na bolovanju, doduse ne pamtim ni kada sam bila bolesna. ako je neki manji problemcic u pitanju, uzmem dan, dva od godisnjeg odmora, vecito ih imam neiskoriscenih.
bolestan si, naravno da treba da otvoris bolovanje, odmori i izleci se i gledaj da ne zarazis i kolege na poslu, ostani kod kuce i ti se dete razboli, da ga negujes i to je to.
parazitiranje na racun drzave i prebacivanje posla na druge koji ce da rmbace dok ti ladis onu stvar kod kuce, kaznjavala bih da se sve pusi.
 
Poslednja izmena:
...kad moram moram, kad ne moram ne moram...sada sam morala i nisam se pokajala, moje zdravlje je na prvom mestu...cesto znam da kazem, puno groblje nezamenljivih heroja.
...jedino sam uvek za to da treba pokusati tokom probnog da se ne ide na bolovanje...posle po nuzdi narocito ako je posao zahtevan fizicki jer i poslodavcu trebamo kompletni a ne da se vucemo kao prebijene macke.

...drago mi je sto sam prekrcala da kazem "ne osecam se dovoljno dobro" i zapravo je doktorica bas bila ljuta jer se nisam javila ranije...jesam izgubila novac ali nije sve u novcu.
 
ja te priviligijr kvazi bolovanja nemam
posto radim vise poslova za sebe, ako radim zaradim ako se razblim pa ne radim ne zaradjujem, prosto i jednostavno
kad radim za druge kao dodatak to je daleko od uredjenog posla sa prijavama bolovanjima odmorima....
one koji uzimaju satro bolovanja a primaju platu od mog poreza bih natakla na neomascen kolac na sred terazija za primer
 
Žuta cedulja :lol:

Da li otvarate bolovanja iako vam ništa ne fali ?

Evo ja kako radim nikad nisam na bolovanju , bilo bi razloga ponekad da i otvorim ali sam pomisao da moram da zovem u firmu i da kazem da nemogu doći stvara mi glavobolju .


Ima par dana da kašljem i kišem,
Muž stalno kazuje nemoj biti luda idi kod doktora i otvori bolovanje .
Ja to odbijam .

Na poslu ima zena koje i ne sastave mjesec dana a da nisu makar 4 dana bile na bolovanju . Kad su one na bolovanju moraju da uskaču sestre koje su slobodne

Kako se u vašim firmama gleda na ta bolovanja ? Da li olako otvarate bolovanje ili idete iako niste naj fit na poso?
retko...za 18 godina 4, 5 puta
i niko mi nije rekao hvala...doduše i ne očekujem da budem pohvaljen zbog toga...srećom pa mi je posao takav od miline da se radi i ljudi su ok inače bi verovatno bilo češće...drugo ideja da mi se još više uzima od ovo malo plate me ne veseli i osetilo se jer je i 100 dinara za mene para vredna pažnje
imam kolegu koji od 12 meseci sigurno pola provede na bolovanju...al s obzirom da je krivinaš, da ima dodatni izvor prihoda i svađalica - pretpostavljeni i ne prave problem zbog toga...jebbe se svima...
 
dok sam radio u državnoj službi pa i kasnije kod privatnika
nikada dan bolovanja nisam imao, kao jak sam i mlad... stena!
to je jedna neviđena glupost, treba ići na bolovanje i kad malo nos procuri,
niko ti nikada neće platiti što bolestan ideš na posao, to je sasvim dovoljno!
 
nikome ništa time ne dokazuješ zapravo...
štaviše postaješ pouzdan džoker koji popunjava rupe koje naprave krivinaši...barem je tako ovde kod mene...
ono...lik ode na bolovanje i op...ajde koga ćemo umesto njega...aj DeeLite-a, on neće da zabušava, dobar je on...
 
ja te priviligijr kvazi bolovanja nemam
posto radim vise poslova za sebe, ako radim zaradim ako se razblim pa ne radim ne zaradjujem, prosto i jednostavno
kad radim za druge kao dodatak to je daleko od uredjenog posla sa prijavama bolovanjima odmorima....
one koji uzimaju satro bolovanja a primaju platu od mog poreza bih natakla na neomascen kolac na sred terazija za primer

isto i ja. i jos bih im otvarala zive rane zardjalom kasikom, pa da znamo konkretno od cega su bolesni.

- - - - - - - - - -

zato je drzava i pukla, pa smo dosli dotle da je sada samo sve gore, bas zbog tih koji su otvarali bolovanja jer ih mrzi da rade, a siguran im posao.
 

Back
Top