Jedno hipoteticko pitanje

SBranislav

Zainteresovan član
Poruka
216
Pre svega, pozdrav svima. Vec dugo vremena sam na krstarici, pretezno citajuci diskusije na temu religije, i odlucio sam da se prikljucim.

Moje pitanje glasi, sta bi se desilo da u nekom trenutku svi ljudi, ukljucujuci i sve one koji su umrli, jednostavno odluce da okrenu ledja bogu? Pritom mislim da se i najveci vernici jednostavno okrenu od boga. Sad ce vernici odmah pomisliti da mislim da se pri tom pridruze zlu, sotoni, protiv boga, ali ja na umu imam nesto drugo. Zamislimo da svi ljudi jednostavno kazu: ,,Boze, hvala ti na svemu ali mi jednostavno ne zelimo da budemo pored tebe".
Sta bi bog uradio u toj situaciji?
Po bibliji mi smo stvoreni iz bozije ljubavi, da bi bili sa njim srecni, ali da li bi on tada poceo da nas mrzi? Da li bi se osecao usamljenim? Njegova deca bi se ga napustila. Kako bi, po vasem misljenju, vas bog reagovao?
 
а јел атеисти стварно мисле да ће долажењем на форуме религије и писањем својих будалаштина и негирањем Божјих заповести променити и једно слово у њима и да то онда неће важити за њих?јел то сврха овог вашег лупетања овде...мислим,хипотетички....јел мислите да Бог и сатана мање постоје само зато што ви одбијате да поверујете у то?да се због ваше невере укинуше пакао и Рај?
 
Poslednja izmena:
Pre svega, pozdrav svima. Vec dugo vremena sam na krstarici, pretezno citajuci diskusije na temu religije, i odlucio sam da se prikljucim.

Moje pitanje glasi, sta bi se desilo da u nekom trenutku svi ljudi, ukljucujuci i sve one koji su umrli, jednostavno odluce da okrenu ledja bogu? Pritom mislim da se i najveci vernici jednostavno okrenu od boga. Sad ce vernici odmah pomisliti da mislim da se pri tom pridruze zlu, sotoni, protiv boga, ali ja na umu imam nesto drugo. Zamislimo da svi ljudi jednostavno kazu: ,,Boze, hvala ti na svemu ali mi jednostavno ne zelimo da budemo pored tebe".
Sta bi bog uradio u toj situaciji?
Po bibliji mi smo stvoreni iz bozije ljubavi, da bi bili sa njim srecni, ali da li bi on tada poceo da nas mrzi? Da li bi se osecao usamljenim? Njegova deca bi se ga napustila. Kako bi, po vasem misljenju, vas bog reagovao?

Svi koji odu od Boga,pojede ih babaroga.
Bog je stvaralac. On stvara nova bica i cuva one koji su uz Njega.
 
Verovatno bi kao i čoek bio duboko razočaran pored svega što je "dobroga" učinio za ljudski rod a ovi mu okreću leđa. Mada u suštini 99,999999 % ljudi su u realnosti okrenuli mu ledja: "ovi me štuju samo rečima a u srcima su daleko od mene." veli Hristos na jednom mestu. Svi ovi nazovi "vernici" štuju Boga ali na SVOJ način a ne na način kako to Bog hoće i traži. Takav način traži određene žrtve i sa "govora mržnje" pređe u dela jer Hristos kazuje: "Nisam došao da vam donesem mir već rat. " " Ustaće sin na oca i majka na ćerku itd radi imena mojega.." Ako ti nisi spreman sve da daš radi Boga već ugađaš ljudima, popovima, autoritetima ... "tada Hristov služitelj ne bih bio." veli apostol Paja.
 
Verovatno bi kao i čoek bio duboko razočaran pored svega što je "dobroga" učinio za ljudski rod a ovi mu okreću leđa. Mada u suštini 99,999999 % ljudi su u realnosti okrenuli mu ledja: "ovi me štuju samo rečima a u srcima su daleko od mene." veli Hristos na jednom mestu. Svi ovi nazovi "vernici" štuju Boga ali na SVOJ način a ne na način kako to Bog hoće i traži. Takav način traži određene žrtve i sa "govora mržnje" pređe u dela jer Hristos kazuje: "Nisam došao da vam donesem mir već rat. " " Ustaće sin na oca i majka na ćerku itd radi imena mojega.." Ako ti nisi spreman sve da daš radi Boga već ugađaš ljudima, popovima, autoritetima ... "tada Hristov služitelj ne bih bio." veli apostol Paja.

Ok, po tebi bi bio razocaran.
Da li mozda unistio sve ljude zbog izdaje, da tako kazem. Da li bi mozda stvorio druge ljude, ili druga bica, sa kojima bi ziveo u ljubavi?
 
Ok, po tebi bi bio razocaran.
Da li mozda unistio sve ljude zbog izdaje, da tako kazem. Da li bi mozda stvorio druge ljude, ili druga bica, sa kojima bi ziveo u ljubavi?

Bog da kaznjava zbog grijeha (izdaje) ni jedno ljudsko bice ne bi ostalo na Zemlji...opet s druge strane kada ljudi ne bi grijesili, Bog bi nas zamijenio onima koji bi grijesili i trazili oprosta za svoje grijehe..mozda je to odgovor..dakle vec smo na neki nacin svi ljudi pogrijesili prema Bogu, odnosno izdali ga, tako da vidis da se nista nije desilo ili jeste :think: uglavnom sta bi se desilo mozes saznati ako izadjes na ulicu grada u kojem zivis i pokusas razumjeti Bozji postupak u tom slucaju koji si ti naveo
 
Pre svega, pozdrav svima. Vec dugo vremena sam na krstarici, pretezno citajuci diskusije na temu religije, i odlucio sam da se prikljucim.

Moje pitanje glasi, sta bi se desilo da u nekom trenutku svi ljudi, ukljucujuci i sve one koji su umrli, jednostavno odluce da okrenu ledja bogu? Pritom mislim da se i najveci vernici jednostavno okrenu od boga. Sad ce vernici odmah pomisliti da mislim da se pri tom pridruze zlu, sotoni, protiv boga, ali ja na umu imam nesto drugo. Zamislimo da svi ljudi jednostavno kazu: ,,Boze, hvala ti na svemu ali mi jednostavno ne zelimo da budemo pored tebe".
Sta bi bog uradio u toj situaciji?
Po bibliji mi smo stvoreni iz bozije ljubavi, da bi bili sa njim srecni, ali da li bi on tada poceo da nas mrzi? Da li bi se osecao usamljenim? Njegova deca bi se ga napustila. Kako bi, po vasem misljenju, vas bog reagovao?
Oni koji su umrli ne mogu se okrenuti od Boga...
Mrtvi su ne mogu nista...
Ljudi mogu da se odvoje od Boga...
Sta bi uradio?
Sve je zapisano u Bibliji.
Cela Bozja namera...
Prvi ljudi su se odmetnuli od Boga,
tog trenutka svi...
I Bog je smislio nacin da povrati gresno covecanstvo iz greh i smrti u vecnost...
Nikdada nece svi okrenuti ledja Bogu... To je nemoguce jer bi znacilo da Bog nije sposoban da stvori coveka po Bozjim svojstvima
a stvorio ga je...

dakle Bog uvek ima nacin koji resava sa ljubavlju

Preko zrtve Isusa Hrtista moze ljude otkupiti od greha i smrti i dati im vecni zivot...

Jovan 3:16

16 Jer Bog toliko ljubi svet, da je Sina svoga jedinorođenoga dao, da ni jedan koji u njega veruje ne propadne, nego da ima život večni.
 
Poslednja izmena:
svet ne bi bio ovako idilicno i fino mesto , poceli bi zlocini i mrznja ,jednostavno uzasavam se sta bi se desilo.

Ovaj svet je svee al idilicno mesto nije, zlocini I mrznjaa su na svakom koraku, cak se i jedan deo njih vrsi u ime raznih bogova, kako to da zemlje gde vecina ljudi ne veruje u boga (npr norveska) ima manjee zlocina I vece gradjanske slobode od zemalja punih fanatista (npr rusija).
 
Pre svega, pozdrav svima. Vec dugo vremena sam na krstarici, pretezno citajuci diskusije na temu religije, i odlucio sam da se prikljucim.

Moje pitanje glasi, sta bi se desilo da u nekom trenutku svi ljudi, ukljucujuci i sve one koji su umrli, jednostavno odluce da okrenu ledja bogu? Pritom mislim da se i najveci vernici jednostavno okrenu od boga. Sad ce vernici odmah pomisliti da mislim da se pri tom pridruze zlu, sotoni, protiv boga, ali ja na umu imam nesto drugo. Zamislimo da svi ljudi jednostavno kazu: ,,Boze, hvala ti na svemu ali mi jednostavno ne zelimo da budemo pored tebe".
Sta bi bog uradio u toj situaciji?
Po bibliji mi smo stvoreni iz bozije ljubavi, da bi bili sa njim srecni, ali da li bi on tada poceo da nas mrzi? Da li bi se osecao usamljenim? Njegova deca bi se ga napustila. Kako bi, po vasem misljenju, vas bog reagovao?
ne okreces ledja onome koga volis i ciju ljubav i podrsku osecas, tako da ti je pretpostavka sama po sebi besmislena
Bog ne moze da mrzi coveka koga je stvorio, kao sto ni roditelj ne moze da mrzi svoje dete, cak i kad ne odobrava neke njegove postupke

- - - - - - - - - -

Do toga ne moze doci iz razloga sto postoji program, plan po kojem postojanje funkcionise a koje ne ukljucuje kolektivno okretanje ledja bogu.
da, odlicno objasnjeno
 

Back
Top