Da li Vampiri postoje i da li imaju zakulisnu-tajnu civilizaciju?

И идеја да је падала киша 40 дана па је вода покрила цео свет, а преживео је само неки деда са милион животиња на дрвеном броду се такође коси са законима физике.

Зато су такве идеје религијског, односно метафизичког, а не научног карактера.

Целокупни хорор жанр се коси са законима физике.

Pa ja ne verujem ni u potop. Bila neka velika poplava, pa se to prepričavalo i neko stavio u Bibliju.

Ja prihvatam realnost. Neka ima zrno logike, prihvatiću. Potop i mrtvo tkivo koje se kreće, ne mogu.

Horor se ne kosi sa zakonima fizike. Horor je i ubica, i siledžija, i ratni film. Ne mora biti demon sa rogovima koji jede ljudsko srce svake 116. godine pod punim mesecom i Venerom u kući majmuna da bi zavladao svetom.

- - - - - - - - - -

Naravno,ali tema nije o Zombijima,ja sam vec rekao da sam procitao jedan clanak pre par godina o Zombi-virusu i da su Zombiji nazalost vrlo realan moguci buduci scenario.Razumem,ali to je vec sasvim druga prica,manipulacija,spinovanja,Globalizam,NWO fore, da ne idemo previse van teme.Dok za Vampire ima mesta teoretisanju upravo sto su mitoloska bica,za razliku od Zombija i Mutanta koji su neki NO-ART moderni fazon.

Ma lepo je to, ali koliko ja vidim ti bi da smisliš svoju vrstu vampira, pa da smisliš scenario. Tako da i ne mora da ga zoveš vampirom, jer je tvoja tvorevina, a ne verovanje starih slovena.
 
Pa ja ne verujem ni u potop. Bila neka velika poplava, pa se to prepričavalo i neko stavio u Bibliju.

Ja prihvatam realnost. Neka ima zrno logike, prihvatiću. Potop i mrtvo tkivo koje se kreće, ne mogu.

Horor se ne kosi sa zakonima fizike. Horor je i ubica, i siledžija, i ratni film. Ne mora biti demon sa rogovima koji jede ljudsko srce svake 116. godine pod punim mesecom i Venerom u kući majmuna da bi zavladao svetom.

- - - - - - - - - -



Ma lepo je to, ali koliko ja vidim ti bi da smisliš svoju vrstu vampira, pa da smisliš scenario. Tako da i ne mora da ga zoveš vampirom, jer je tvoja tvorevina, a ne verovanje starih slovena.

Hahaha.Cisto sa filozofske strane,nisi me dobro shvatio,vec najpriblizniji moguci scenario Vampira i njihovog delovanja danasnjice.Da li price Starih Slovena pije vodu danas u 21 veku i da pije,puno je nelogicnije,od prikaza Vampira u Blejdu i Podzemnom svetu.Propustate bitnu stvar za Vampire,Vampiri nisu Ljudi,vec posebna vrsta koja egzistira sa nama i koja je nastala nekom vrstom evolucije kao mi,bar sam ja tako shvatio aluziju u Bledju i Podzemnom svetu,dobro za Podzemni svet u pocetku se poklapaju Ljubi i Vampiri,odnosno predak Vampira je bio Covek,koje je opet nekom kletvom preneo na svoje sinove,jedan je postao Vampir,drugi Vukodlak,dobro to bas nije nesto logicno.Dok u Blejdu sto se tice Vampira su mogu da kazem,solidno objasnili fabulu radnje i u Drakuli 2000.
 
Poslednja izmena:
Hahaha.Cisto sa filozofske strane,nisi me dobro shvatio,vec najpriblizniji moguci scenario Vampira i njihovog delovanja danasnjice.Da li price Starih Slovena pije vodu danas u 21 veku i da pije,puno je nelogicnije,od prikaza Vampira u Blejdu i Podzemnom svetu.Propustate bitnu stvar za Vampire,Vampiri nisu Ljudi,vec posebna vrsta koja egzistira sa nama,bar sam ja tako shvatio aluziju u Bledju i Podzemnom svetu,dobro za Podzemni svet u pocetku se poklapaju Ljubi i Vampiri,odnosno predak Vampira je bio Covek,koje je opet nekom kletvom preneo na svoje sinove,jedan je postao Vampir,drugi Vukodlak,dobro to bas nije nesto logicno.Dok u Blejdu sto se tice Vampira su mogu da kazem,solidno objasnili fabulu radnje i u Drakuli 2000.

Blejd je akcioni film u kojem su smešteni vampiri radi efekta.

Tebi se to svidelo i ti bi nešto slično, ali ne možeš da promeniš istoriju i zanemariš kako je nastao vampir. Šta je logičnije, a šta nije. To možeš samo ako smisliš neku svoju vrstu. Mislim da ti je bolje tako da kreneš. Bićeš originalan, a ne samo jedan od klonova.
 
Blejd je akcioni film u kojem su smešteni vampiri radi efekta.

Tebi se to svidelo i ti bi nešto slično, ali ne možeš da promeniš istoriju i zanemariš kako je nastao vampir. Šta je logičnije, a šta nije. To možeš samo ako smisliš neku svoju vrstu. Mislim da ti je bolje tako da kreneš. Bićeš originalan, a ne samo jedan od klonova.

To mi ne znamo,mozemo samo da predpostavljamo,mogu biti tipa kao kod Starih Slovena a mogu biti tipa kao u Blejdu,naravno pod hipotetickom uslovu da postoje.Generalno imam bolju inspiraciju za Vanzemaljce,svaki dan u svojoj glavi izmislim novu vanzemaljsku vrstu,hahah. ;) .
 
Poslednja izmena:
Pa vidi, ako bih morao da odlučim, nekako mi viševekovno verovanje više odgovara, nego sezonski holivudski hit.

Postujem,svako ima svoj ukus.Ali bila bi fora da pored nas postoji jos jedna vrsta sa civilizacijom,tipa Vampiri,jedva i mi sami na ovoj planeti danas funkcionisemo a kamoli da imamo jos jednu inteligentnu vrstu sa civilizacijom na grbaci.
 
Postujem,svako ima svoj ukus.Ali bila bi fora da pored nas postoji jos jedna vrsta sa civilizacijom,tipa Vampiri,jedva i mi sami na ovoj planeti danas funkcionisemo a kamoli da imamo jos jednu inteligentnu vrstu sa civilizacijom na grbaci.

Aj opet malo logike. Da postoji, a da je ne vidimo, znači da je mnooooogo inteligentnija od nas. I lakše bi mi bilo jer bi oni takvi uvek sprečili nas ovakve da uništimo zajednički dom na ovoj planeti.

Na grbači nama ne bi bili, jer ako ih do sad nismo otkrili, nećemo ni u budućnosti, tako da nam je isto. A ako su inteligentniji i neotkriveni, mi smo njima na grbači.
 
Aj opet malo logike. Da postoji, a da je ne vidimo, znači da je mnooooogo inteligentnija od nas. I lakše bi mi bilo jer bi oni takvi uvek sprečili nas ovakve da uništimo zajednički dom na ovoj planeti.

Na grbači nama ne bi bili, jer ako ih do sad nismo otkrili, nećemo ni u budućnosti, tako da nam je isto. A ako su inteligentniji i neotkriveni, mi smo njima na grbači.

Inteligentno razmisljas,ali sta ako su inteligentniji,jer se skrivaju a za skrivanje ti treba jedna doza inteligencije,sto je i logicno,ali pazi,sticajem njihovih okolnosti imaju generalno mozda samo malo bolju tehnologiju od nas i mnogo ih manje ima nego nas a pod uslovom da imaju neke svoje pretenzije,kako ce to najucinkovitije ostvariti,najlogicnije rovarenjem,zakulisnim-spekulantskim radnjama i Manipulisanjem.
 
Poslednja izmena:
Inteligentno razmisljas,ali sta ako su inteligentniji,jer se skrivaju a za skrivanje ti treba jedna doza inteligencije,sto je i logicno,ali pazi,sticajem njihovih okolnosti imaju generalno mozda samo malo bolju tehnologiju od nas i mnogo ih manje ima nego nas a pod uslovom da imaju neke svoje pretenzije,kako ce to najucinkovitije ostvariti,najlogicnije rovarenjem,zakulisnim-spekulantskim radnjama i Manipulisanjem.

Malo bolju tehnologiju i nije neka prednost. Zamisli grupu današnjih ljudi u 1960-oj godini prošlog veka. Itekako bolja tehnologija. Ali koliko bi uspevali da se sakriju. Svako rovarenje i spekulacija imaju svoj kraj.

Sad nisam pominjao pitanje kad su nastali i odakle su došli ako su samo par koraka tehnološki ispred nas. Pošto tehnologija napreduje geometrijskom progresijom, negde u bliskoj prošlosti smo bili na skoro istom.
 
Malo bolju tehnologiju i nije neka prednost. Zamisli grupu današnjih ljudi u 1960-oj godini prošlog veka. Itekako bolja tehnologija. Ali koliko bi uspevali da se sakriju. Svako rovarenje i spekulacija imaju svoj kraj.

Sad nisam pominjao pitanje kad su nastali i odakle su došli ako su samo par koraka tehnološki ispred nas. Pošto tehnologija napreduje geometrijskom progresijom, negde u bliskoj prošlosti smo bili na skoro istom.

Naravno,ali tu ima jos metoda,kao sto su dovitljivost,kompromis,INTERES,nemoj da zaboravis da u Blejdu imaju Vampiri mnogo ljudskih pomagaca-prodanih dusa bez kojih ne bi skoro nista uradili i sa svim svojim spekulantskim-hohstaplerskim sposobnostima.Sto se tice tehnologije,lepo sam rekao sticajem njihovih okolnosti,recimo nemaju uslova na ovo planeti za bolju tehnologiju,jer im mi na neki nacin kocimo tehnoloski napredak,ili da se ne bi previse otkrili recimo.
 
Poslednja izmena:
u neku ruku bilo bi logicnije da takva rasa bude vrh civilizacije , jer ljudi kao vrh su malo smesni sa svim manama koje poseduju.

Sto se tice tvoje konstatacije,mislim da imam bolji predlog,ako si gledao SF seriju Farscape,ako nisi odgledaj je obavezno,vrh serija,bar meni e tu se pojavljuje jedna vanzemaljska rasa skoro u psiho-fizicko smislu ista kao mi Ljudi,samo mnogo tehnoloski i socijalno naprednija,duze zive i hladnokrvni su,odnosno ne podnose temperaturu vecu od 35 stepeni otrpilike,odnosno ne znoje se kao mi a imaju doktrinu slicnu jednoj bivsoj ozloglasenoj zemlji ovde na nasoj planeti,samo je jedno 3 puta,efikasnija,organizovanija i ucinkovitija od te nase bivse ozloglasene drzave i sto je najzesce,sistem veoma funkcionise.Ta rasa se zove Mirocuvari-Sabejsani,e mislim da bi oni bas odgovarali tvojoj konstataciji. ;) . Da ne idem dalje off-topic
 
Poslednja izmena:
Podstaknut danas razgovorom sa jednim kolegom sa faksa o raznim ozbiljnim zivotnim temama i tako posle jednog vremena razgovora sa njim,sticajem okolnosti dosli smo pri kraju razgovora na temu o Vampirima,da li oni postoje i da li imaju tajnu-zakulisnu civilizaciju koja trenutno egzistira zajedno sa nasom a da mi toga nismo ni svesni,tipa kao u filmovima o Blejdu i Podzemnom svetu.Da li ima iole sansi da mitoloska bica Vampiri koja su poznata sirom javnosti po Fantasy filmovima kako piju krv ljudi,boje se sunceve svetlosti,zive znatno duze nego Ljudi,fizicki su jaci od nas,veoma su seksipilni,organizovani,inteligentni i ugladjeni, kojim hipotetickim slucajem postoje,da se vesto kriju,da planiraju veliku-globalnu zaveru protiv nas a da mi toga uopste nismo svesni i pripremljeni?

E, budala !

Kakve veze ima filozofija sa vampirima i slicnom mistikom, ili kako vec ?

Mislim, u svom bezobrazluku, preteraste vec !

Malo li su vam ovi drugi pdf-ovi, nego svoja sranja i na ovaj pdf podmecete !

Zalim, i, ne samo sto se takve budalaste teme ovde pokrecu, vec i moderatore, supermoderatore, i kako se vec zovu - sto dopustaju ovakvu sprdnju sa jednim pdf-om koji bi trebao da ima i neku ozbiljnost !

Nasta je ovaj pdf spao ??? !!!
 
Pa ja ne verujem ni u potop. Bila neka velika poplava, pa se to prepričavalo i neko stavio u Bibliju.

Ja prihvatam realnost. Neka ima zrno logike, prihvatiću. Potop i mrtvo tkivo koje se kreće, ne mogu.

Horor se ne kosi sa zakonima fizike. Horor je i ubica, i siledžija, i ratni film. Ne mora biti demon sa rogovima koji jede ljudsko srce svake 116. godine pod punim mesecom i Venerom u kući majmuna da bi zavladao svetom.

Имаш различите субжанрове хорора.

Натприродни хорори су значајан и најстарији део жанра.

У њих бих ставио и Зомбије, уз пар НФ изузетака.

Наравно, ти имаш пуно право да у њима уживаш или не.
 
E, budala !

Kakve veze ima filozofija sa vampirima i slicnom mistikom, ili kako vec ?

Mislim, u svom bezobrazluku, preteraste vec !

Malo li su vam ovi drugi pdf-ovi, nego svoja sranja i na ovaj pdf podmecete !

Zalim, i, ne samo sto se takve budalaste teme ovde pokrecu, vec i moderatore, supermoderatore, i kako se vec zovu - sto dopustaju ovakvu sprdnju sa jednim pdf-om koji bi trebao da ima i neku ozbiljnost !

Nasta je ovaj pdf spao ??? !!!

Filozofija ima veze sa svime o čemu ljudi mogu da raspravljaju, mada bi ova tema mogla da bude na nekom drugom pdf-u. Pdf-ovi i postoje da sve ne bi bilo na jednom mestu, a ima ih podosta gde bi vampiri bolje legli.
 
E, budala !

Kakve veze ima filozofija sa vampirima i slicnom mistikom, ili kako vec ?

Mislim, u svom bezobrazluku, preteraste vec !

Malo li su vam ovi drugi pdf-ovi, nego svoja sranja i na ovaj pdf podmecete !

Zalim, i, ne samo sto se takve budalaste teme ovde pokrecu, vec i moderatore, supermoderatore, i kako se vec zovu - sto dopustaju ovakvu sprdnju sa jednim pdf-om koji bi trebao da ima i neku ozbiljnost !

Nasta je ovaj pdf spao ??? !!!

Napusti prostoriju kvazi Filozofe a ne smetaju ti banalne teme,tipa,sta sam kupio danas,koja boja je idealna za moju kosu i itd.,to ti ne smeta sabane jedan,ako nemas sta da kazes na ovu temu,iskuliraj.E sabancino,ti ces meni o Filozofiji,u 4 godini srednje sam imao zakljucanu 5,pola godine ispred ostalih.Sta je Filozofija nego diskutovanje o svetu u kome zivimo,zivotu,o postojanju neceg viseg, o apstraktnim stvarima.Ova tema nije za sprdnju,vrlo je ozbiljna,zar nisu oni Stari Grci u Elejskoj skoli tvrdili da zivimo u jedan vid Matriksa-nestvarnog-iluziornog sveta,pa su da bi dokazivali isli kroz zid,konje i itd.To tebi na neki nacin nije mistika i ezoterika,e some jedan.Dvojka si,pali.Izvinjavam se moderatorima sto sam previse otisao off-topic,ne trpim bezobrazluk,hvala unapred.
 
Poslednja izmena:
Sitničariš...Nema neke naročite razlike između Blejda i Drakule...Malo kulise drukčije vise...:mrgreen::lol:

Drakce, ozbiljno ti zameram sto podrzavas urusavanje ovog pdf-a , ne osudjujuci ovakve budalaste teme, kojima nije mesto ovde ! :mrgreen:

Pored, rekoh vec, sto zameram moderatorima, i onima iznad, super, ili kako se vec zovu !

Sramota ! Vampiri i filozofija ! :dash:
 
Filozofija ima veze sa svime o čemu ljudi mogu da raspravljaju, mada bi ova tema mogla da bude na nekom drugom pdf-u. Pdf-ovi i postoje da sve ne bi bilo na jednom mestu, a ima ih podosta gde bi vampiri bolje legli.

Ima u Fantastici i Zabavi,znam, ali ovu temu sam otvorio kao vrlo ozbiljnu,bez ikakvog podsprdnog karaktera,da sam hteo da se sprdam sa ovom temom,stavio bi je naravno na Zabavi.
 
Napusti prostoriju kvazi filozofe a ne smetaju ti banalne teme,tipa,sta sam kupio danas,koja boja je idealna za moju kosu,to ti ne smeta sabane jedan,ako nemas sta da kazes na ovu temu,iskuliraj.E sabancino,ti ces meni o Filozofiji,u 4 godini srednje sam imao zakljucanu 5,pola godine ispred ostalih.Sta je Filozofija nego diskutovanje o svetu u kome zivimo,zivotu,o postojanju neceg viseg, o apstraktnim stvarima.Ova tema nije za sprdnju,vrlo je ozbiljna,zar nisu oni Stari Grci u Elejskoj skoli tvrdili da zivimo u jedan vid Matriksa-nestvarnog-iluziornog sveta,pa su da bi dokazivali isli kroz zid,konje i itd.To tebi na neki nacin nije mistika i ezoterika,e some jedan.Dvojka si,pali.Izvinjavam se moderatorima sto sam previse otisao off-topic,ne trpim bezobrazluk,hvala unapred.

Pali ti, bre, odavde. Da znas sta je Hegel ( koji je uspesno razdvojio filozofiju od mistike, npr ) mislio pod svojim odredjenjem philosophia teutonica, ili na takve,poput tebe, teosophus teutonicus, onda bi drugacije pojmio filozofiju.

I, valjda, kada si na ovom pdf-u, neces se usuditi da Hegela ne nazivas filozofom?!

Mada , svasta ste vi u mogucnosti. Pa i da napljujete velike filozofe. :(

Vi - misticari, dabome.
 
Pali ti, bre, odavde. Da znas sta je Hegel ( koji je uspesno razdvojio filozofiju od mistike, npr ) mislio pod svojim odredjenjem philosophia teutonica, ili na takve,poput tebe, teosophus teutonicus, onda bi drugacije pojmio filozofiju.

I, valjda, kada si na ovom pdf-u, neces se usuditi da Hegela ne nazivas filozofom?!

Mada , svasta ste vi u mogucnosti. Pa i da napljujete velike filozofe. :(

Vi - misticari, dabome.

Hahaha,mistici su tvoje gazde okultisti Zlatne Teladi i Masoncine,njima ne zameras nista,naravno jer si njihov pobornik,da ne duzim,pusti Hegela, ludi Nice je bio bolji ;),samo toliko da kazem,mada i ne zanima me nesto preterano tvoj Hegel iako je bio veliki Filozof bez sumnje,ti si zesce istripovao da sam napljuvao tvog Hegela,ne izvlaci neke tvoje izvrnute aluzije iz mog konteksta,nije lepo i korektno.Ima nesto sto se zove zdrav-razum,ali ti to ne kapiras jbg.,populisto i mainstream-hombre,ako ti se ne svidja tema lepo i kulturno sam te zamolio da iskuliras.Da za kraj,moja tema nije klasicna Fantastika-fiks ideja da li Vampiri striktno postoje,vec uz dodak ako postoje da li imaju tajnu civilizaciju koja egzistira zajedno sa nasom,moram sto puta da se ponavljam da bi bio jasan,odnosno kakva bi bila nasa reakcija uz takvo saznanje,ipak to ima na neku ruku filozofski domen,ti mozes da negiras do sutra,ali ISTINA je tu,iliti AKSIOM. ;) .Inace meni je Filozofija hobi,razbibriga,nisam se istripovao da sam Guru-Filozof kao ti izgleda.
 
Poslednja izmena:
Hahaha,mistici su tvoje gazde okultisti Zlatne Teladi i Masoncine,njima ne zameras nista,naravno jer si njihov pobornik,da ne duzim,pusti Hegela, ludi Nice je bio bolji ;),samo toliko da kazem,mada i ne zanima me nesto preterano tvoj Hegel iako je bio veliki Filozof bez sumnje.Ima nesto sto se zove zdrav-razum,ali ti to ne kapiras jbg.,populisto i mainstream-hombre,ako ti se ne svidja tema lepo i kulturno sam te zamolio da iskuliras.Da za kraj,moja tema nije klasicna Fantastika-fiks ideja da li Vampiri striktno postoje,vec uz dodak ako postoje da li imaju tajnu civilizaciju koja egzistira zajedno sa nasom,moram sto puta da se ponavljam da bi bio jasan,odnosno kakva bi bila nasa reakcija uz takvo saznanje,ipak to ima na neku ruku filozofski domen,ti mozes da negiras do sutra,ali ISTINA je tu,iliti AKSIOM. ;) .

E, vidis, u tome je problem. Da si malo bolje savladao tu filozofiju, makar i u sredjnoj skoli ( ocito ti je profesor dao ocene iznad, ili ni on nije bio dobro filozofski obrazovan - vidi ja znam i da su mnogi nestrucno obrazoavani profesori predavali u srednjim skolama filozofiju :) ) onda bi znao za filozofsku kritiku zdravog razuma.

To nije samo Hegel radio, vec i Kant, Fihte...itd.:)
 
E, vidis, u tome je problem. Da si malo bolje savladao tu filozofiju, makar i u sredjnoj skoli ( ocito ti je profesor dao ocene iznad, ili ni on nije bio dobro filozofski obrazovan - vidi ja znam i da su mnogi nestrucno obrazoavani profesori predavali u srednjim skolama filozofiju :) ) onda bi znao za filozofsku kritiku zdravog razuma.

To nije samo Hegel radio, vec i Kant, Fihte...itd.:)

To su tvoje percepcije stvari,ne mora da znaci da su po difoltu tacne,verovatno si bolje upucen u Filozofiju od mene,ali to ne znaci da mozes da me nipodastavas bez valjanog-konstruktivnog razloga ovde.Znas kako mi je zakljucio 5 ako te bas zanima,sto moram da spamujem temu,pricali smo o postojanju Boga i jos nesto na tu foru,ne mogu da se setim tacno,davno je bilo,pre 6,7 godina i posle pola sata razgovora,iako smo imali razlicite tvrdnje,zbog pronicljivog rezonovanja mi zakljucio 5,eeeee,znaci tolerancija.To je bitno ne samo za Filozofiju,nego i zbog tebe samog,odnosno tvoje licnosti.Razmisli malo,iako si verovatno mnogo stariji i nacitaniji od mene,toliko.
 

Back
Top