Putovanja

**Freya**

Veoma poznat
Poruka
14.914
...ubedjujem drugaricu da ne steka pare za Indiju...neverovatno kako ljudi romantizuju ono sto je daleko od njih...sada vec zvucim sebi ko luda, neka ide ako je blesava samo sto ce posle da mi kuka...
 
...ubedjujem drugaricu da ne steka pare za Indiju...neverovatno kako ljudi romantizuju ono sto je daleko od njih...sada vec zvucim sebi ko luda, neka ide ako je blesava samo sto ce posle da mi kuka...

vlaga, memla, prljavo..ja je tako dozivljavam
pre godinu dana drugarica mi je odusevljeno pricala kako planira da ide..romantika, tadz mahal,zacini na svakom koraku
bila je mesec dana, jer je tura bila takva
kaze da se osecala budjavo svo vreme
da cak i kad su joj u hotelu prali stvari, isto su mirisale na budjavo
jer zbog klime, sanse nema da ista bude suvo potpuno
 
Indija, bljaksi, ne bi da mi plate tamo išla. Al dobro ima neko ko voli, pa nek ide Frejo neka je. Rekla si joj svoj utisak, nek se sama smisli hoće li il neće, ne nerviraj se bezveze.

A stvarno mi nije jasno, msm nije ni jeftino uopšte (koliko će je izaći to sve?) pa ljudi zapnu oće tamo, sad to neka moda šta li. Msm meni stvarno to bezveze.
 
vlaga, memla, prljavo..ja je tako dozivljavam
pre godinu dana drugarica mi je odusevljeno pricala kako planira da ide..romantika, tadz mahal,zacini na svakom koraku
bila je mesec dana, jer je tura bila takva
kaze da se osecala budjavo svo vreme
da cak i kad su joj u hotelu prali stvari, isto su mirisale na budjavo
jer zbog klime, sanse nema da ista bude suvo potpuno

Opasno je. Meni je trebalo dugo da to shvatim. Ja sam htela da idem sa drugaricom. Indijac se bukvalno drao na nas da nam nije palo na um.
To je drugi Indijac koji mi je rekao da ne pomisljam. Nas zivot tamo nista ne znaci. Ljudi su gladni, odrasli na ulici, mrvu sazaljenja nemaju, da te preprodaju, briga ih, to je njima ok.
Visoke kaste su drugo ali one dece ulice kolko hoces. Samo nestanes u mraku. Svi Indijci ce ti reci da je Milioner iz blata realan film, brutalno realan.

Isto kao sto sam se trgla kada sam videla Lagos...jaoj divnooooo, obidji, eh da ja imam tu prilku...koju bre priliku...naoruzana policijska kola idu ispred i za posade jer su silovanja drustveno prihvatljiva, neku posadu relativno skoro, valjda Lufthanse bese, su silovali na sred ulice...celu...kapetana, prvog oficra...pre nego sto udjes u sobu pregledas je a iz hotela ne izlazis, cak i u lobi sa muskm kolegom i dobro se zakljucas...to su totalno romanticne predstave koje ljudi neguju...na kraju uzmes i kazes idi, sta da ti kazem...
 
A šta će tamo da nauči, kako vade zube na pijaci, izem ti iskustvo.

Nek ide ko hoće, velim samo da ja ne bi išla, što ne znači da sam u fazonu reklama za kokakolicu i galerijica na fejsu
 
Pa ne ide svako na putovanje da bi se osećao kao u reklami za Coca-Colu. Neko želi da obogati svoje iskustvo, ne foto galeriju na fejsu.

...kako da ne, produhovice te iskustvo belog roblja na jedan nadasve metafizicki i spiritualan nacin...toliko da ga neces moci zaboraviti dok si ziv.

...cista reklama zapadnjaka...ah, asram, ah, koliba, ah, lepota prljavstine, ah hostel...foliraza srednje klase...
 
Indija, bljaksi, ne bi da mi plate tamo išla. Al dobro ima neko ko voli, pa nek ide Frejo neka je. Rekla si joj svoj utisak, nek se sama smisli hoće li il neće, ne nerviraj se bezveze.

A stvarno mi nije jasno, msm nije ni jeftino uopšte (koliko će je izaći to sve?) pa ljudi zapnu oće tamo, sad to neka moda šta li. Msm meni stvarno to bezveze.
ybt ja znam vise ljudi koji su na svoju ruku isli u indiju putovanja od mesec do par meseci i ljudi odusevljeni, svi oce da se vrate :confused: znam jedan par koji se upoznao dok su oboje ziveil u indiji, ona ruskinja on argentinac. znam i zene koje su same putovale uzduz i popreko, imam drugaricu (nasa devojka) koja je godinama zivela u delhiju, a pre toga i u francuskoj, engleskoj, nemackoj i jos par zemalja van evrope i planira da se sto pre vrati u delhi jer voli tamo da zivi...missim ljudi su razliciti.
nisu sva putovanja za sve, ja jedino to mogu da zakljucim, ljudi prosto imaju drugacije ukuse i potrebe za ono sta je putovanje pa i zivot za njih.treba znati sta je za tebe sta nije i to je to.
 
ybt ja znam vise ljudi koji su na svoju ruku isli u indiju putovanja od mesec do par meseci i ljudi odusevljeni, svi oce da se vrate :confused: znam jedan par koji se upoznao dok su oboje ziveil u indiji, ona ruskinja on argentinac. znam i zene koje su same putovale uzduz i popreko, imam drugaricu (nasa devojka) koja je godinama zivela u delhiju, a pre toga i u francuskoj, engleskoj, nemackoj i jos par zemalja van evrope i planira da se sto pre vrati u delhi jer voli tamo da zivi...missim ljudi su razliciti.
nisu sva putovanja za sve, ja jedino to mogu da zakljucim, ljudi prosto imaju drugacije ukuse i potrebe za ono sta je putovanje pa i zivot za njih.

Jeste tako, rekoh da za mene nije to putovanje i sad stvarno ne vidim u čemu je problem, msm slažem se sa tobom. :lol:

Freja verovatno bolje poznaje tu svoju drugaricu od nas ovde :lol: pa je zaključila da joj se neće dopasti i da će joj posle kukati bla, bla (a ima i takvih nije da nema), msm zato sam se i nadovezala.
 
Све које знам да су походили Индију прво што би гракнули кад би се вратили било је трава, бетел и слични опијати.
А и иначе су били дрогоши.
Ајд Индија није субполарна вукоебина ко Канада што је заправо једино позитивно бројање за исту.
Ко воли ето му, мени не треба ни с белим луком.
 
Freya se ne slaze:)

Freya zna Indijce, sa dvojicom je bliza drugarica, ako treba da ih dovedem da vam napisu, nema problema a sama je radila jedno 5 indijskih letova (od Hajderabada do Delhija preko Bombaja) i sa puno pouzdanja tvrdi receno. Meni je bas od te foliraze muka jer to pricaju ljudi koje se tako drze utabanih staza, idu najcesce u grupi i tamo gde su drugi bili a tako kmece kada im se nesto desi (narocito crevna infekcija, koja ih neretko zadesi). Fol koji sam videla na Tajlandu, toliko su zeljni avanture da su svi u dve ulice po hostelima, zato ti bas i ne treba ona stvar:lol:...sa cim povezujem Sri Lanku (woooooow tako je posebnooooooo:roll: a ti gledas i pitas se a sta je to posebno:roll:, ceo taj deo okeana tako izgleda)...kako to niko ne de u Kazahstan koji je predivan, prirodno carobna zemlja, izgleda kao Svajcarska pa jos lepse samo dramaticniji pejzaz, kako ne idu u Oman koji je tek predivan etc etc...Zato sto nije moda, nije wowwwwww mi bekpekeri tako shvatamo kulture sveta:roll:...od kog mi se kaki jer takvi kada im se nesto desi, ako iole skrenu sa utabanih staza jer Holadjanin uvek ima stazu, nece taj da se izgubi, ospu drvlje i kamenje da ih je mucno slusati na sta smo mi najcesce prinudjene a dodje nam da im kazemo a ko te vuko za usi da ides:roll:. Jednostavno, zapadni folirant. Mogu iz glave da kazem koje zemlje vole:lol: ...vukljaju decu u Bangkok, u onaj smrad i zagadnje i tako mantraju istu pricu. Wouuuuu razumemo Budu. Sami Tajlandjani stavili panoe svuda na kojima mole strance da ne tetoviraju Budu i da ga ne ponizavaju slikama i aplikacijama. Jednostavno, ljudi misle da mnogo znaju i da su mnogo napredni ako odspavaju kraj hrama punog pacova.

Eriu nista licno, samo prenosiim ono sta je meni preko glave sa tim trendom kao "otvorenih" jer ih uopste ne smatram otvorenim a kazem vam kako jeste. Tako ce vam reci domacin a uvek treba pitati lokalnog, nikada turistu.
 
Eriu nista licno, samo prenosiim ono sta je meni preko glave sa tim trendom kao "otvorenih" jer ih uopste ne smatram otvorenim a kazem vam kako jeste. Tako ce vam reci domacin a uvek treba pitati lokalnog, nikada turistu.
ja u indiji nisam bila niti u aziji, ako se ne racuna istanbul, tako da ne znam sto bih dozivljavala licno. pricam ono sta sam cula od razlicitih ljudi koji su bili/ziveli u indiji. zakljucak je nekome se svidja nekome ne, neko jedva prezivi pet dana tamo a neko oce da se vrati. koja bi moja pozicija bila u celoj prici ne znam, ne mogu da zakljucim dok ne vidim. ko sto sam se u vise gradova u evropi razocarala kad sam ih videla a svi su pricali da su wow super (popisani pariz i bec recimo), tako ostavljam mogucnost da tudje iskustvo ne mora da bude jednako onome sto bih ja ili neko drugo doziveo. i ovako kad se odlucujem za neka putovanja pitam ljude koji znam da traze slicne stvari meni, a za putovanja na lokacije tipa indija bih se verovatno dobro raspitala i pripremila pre nego sto bih se odlucila da odem.
 
:rotf:

- - - - - - - - - -

e, ozb sad, nije smešno :neutral:

Ne, nije smešno, ima logike to što je rekla, msm eto mož i s tim parama nešto bitnije uraditi za neke ljude ako se već na to loži a ne da ide da slika one nesretnike po Indiji i okolo prodaje priču da ide duhovno da se uzdiže il tako nešto sad popularno
 
Poslednja izmena:
:rotf:

- - - - - - - - - -

e, ozb sad, nije smešno :neutral:

nije smesno, ali jeste realno
ja ne mogu da imam koliko hocu godisnjeg odmora
niti imam novca toliko da mogu da putujem kad i gde mi padne na pamet
ne impresionira me glamur, ne treba mi burjal arab standard za smestaj, ali ne ispunjava mi dusu turisticko gledanje bede
pre cu taj novac da posaljem nekome kome tamo moze da pomogne da prezivi malo bolje nekoliko dana, nego sto cu ga utrositi da idem da se divim tadz mahalu, a da mi na ulici bude gadno da dodirnem bilo sto sto dodiruje domace stanovnistvo
 

Back
Top