Suđenje bostonskom bombašu: Smrtna kazna za Dzokhara Carnaeva

Победоносцев

Stara legenda
Poruka
83.570
Млади Џохар Анзорович Царнајев је данас осуђен на смрт једногласном одлуком пороте пред федералним судом у Бостону. Процес је можда био намештен. Царнајев има само двадесет и једну годину.

У пороти наравно није било Руса ни православаца. Држава Масачусетс не спроводи смртне казне, али за овог младог Руса то очигледно - наравно - не важи. Смртна казна над Царнајевим ће бити извршена смртоносном инјекцијом.

Докле тако?

http://www.bbc.com/news/world-us-canada-32757790
http://www.theatlantic.com/national/archive/2015/05/dzokhar-tsarnaev-death-penalty/393446/
 
тешо да је у питању Рус и Православац
Ако је правио срања , хе би га. Но надај мо се да ће запдана цивлизација нестати нетрагом, и ако знам врло добро да рушђење једне цивлизације много кошта мале народе. Но, поштен човек мора да навија против зла увек. Само не сме да поставља бомбе јер страдају потпуно невини и наивни. Дакле, да ли је ово неки кафказац муслиман?
 
Ово је то јадно руско дете кога су амерички зликовци одлучили да уморе отровом.

dzhokhar-tsarnaev-0101.jpg
 
Чечен јесте , али није битно јер не верујем да су ово урадили .

Запараво они су га осудили и оптужили Кадрова и Русију да држи терористе , и ако овај младић није уопште живео у Русији нити је рођен у Русији
 
Сваки грађанин Русије је наравно - Рус. У српском нема пандана руском 'Росијанин' већ се зову Русима.

Видим да имате много изговора за ваше америчке пријатеље и партнере. Нека.

Али постоје и дистинкције као и у нашем случају. Када је потребан негативан контекст нечему, онда се сви воде под Срби / Руси или ко већ треба да глуми црне овце.

Када неки паки из Манчестера и то припадник друге или треће генерације којем је у међувремену краљица Гордог Албиона дала пасош, направи пичвајз, он за јавности и медије није Енглез или Британац, већ оно што су му и преци или му се у најбољем случају прикачи придев "етнички"
 
Када неки паки из Манчестера и то припадник друге или треће генерације којем је у међувремену краљица Гордог Албиона дала пасош, направи пичвајз, он за јавности и медије није Енглез или Британац, већ оно што су му и преци или му се у најбољем случају прикачи придев "етнички"

Ни приближно. Тако се рецимо црначка наказа Ричард Рид, због кога морам да се изувам пред сваки лет, увек и свуда помиње као Британац.
 
Ни приближно. Тако се рецимо црначка наказа Ричард Рид, због кога морам да се изувам пред сваки лет, увек и свуда помиње као Британац.

Та црначка наказа како кажеш и јесте Британац, који је конвертовао своју веру у ислам, тако да ти није пример који се уклапа у ово што сам навео у претходном посту, док ципеле на аеродрому не скидаш због њега.

Он је индустрији за креирање страха само послужио као средство за лако убеђивање тебе и остатка популације који користе Хитроу или Гетвик да су скидање ципела, скенирање зеница и још сто других провера на путу до авиона нужност да би се осећали сигурно на свом лету, а за ту услугу пружања сигурности ти скину масне паре кроз цену карте.

Кроз Хитроу годишње прође више од 70 милиона путника, ако се сваком од њих за рад безбедности скине по 30 фунти кроз цену карте лако се дође до цифре од преко 2 милијарде фунти годишње које заврше у "индустрији страха" на само једном аеродрому
 
Пошто му је ћаћа са Кариба, јасно је да је он управо тај. Исто важи и за све оне који су завршили у Гвантанаму, па је неки, рецимо, Бабар Ахмед исто Британац кад год га помену, или Муазем Бег, или који већ. Наћи ћеш их на епонимној страници 'British detainees at Guantanamo Bay'.

То је детаљ, али ја рецимо знам да није тако као што мислиш, па сам хтео да објасним.
 
Сваки грађанин Русије је наравно - Рус. У српском нема пандана руском 'Росијанин' већ се зову Русима.

Видим да имате много изговора за ваше америчке пријатеље и партнере. Нека.

Derane, jel si glup ili se pravis da si glup? Lik je izveo teroristicki napad sa planom da ubije sto vise ljudi. Da se ja pitam adekvatna smrtna kazna bi bila da mu za delove tela vezuju mala pakovanja eksploziva i na taj nacin "uklanjaju" deo po deo....
 

Back
Top