Simpatisanje!

bankai

Domaćin
Banovan
Poruka
3.639
Evo mene zanima jedna stvar ako mi simpatisemo neku osobu da li to znaci da smo mi slicni njoj,iako se negde uopste ne slazemo sa njenim nacinom misljenja,ono prosto tu osobu iz nekog razloga smatramo da je kul,cak i previse kul,nekako vas fascinira,da li to znaci da smo mi podsvesno takvi,iako se na svesnom nivuo duboko neslazemo sa time sto ta osoba radi ili misli?
 
Da i ja mislim da je srce kljucni faktor,Ako su musko-zenski odnosi u pitanju. A u ostalim slucajevima je uglavnom borba za dominaciju ili materijalni interes........................
 
Evo mene zanima jedna stvar ako mi simpatisemo neku osobu da li to znaci da smo mi slicni njoj,iako se negde uopste ne slazemo sa njenim nacinom misljenja,ono prosto tu osobu iz nekog razloga smatramo da je kul,cak i previse kul,nekako vas fascinira,da li to znaci da smo mi podsvesno takvi,iako se na svesnom nivuo duboko neslazemo sa time sto ta osoba radi ili misli?

Znači da ste slični u nekom dubinskom smislu, tj. recimo imate iste paradigme, ali različitim linijama dolazite do njih, ne slažeš se s njom u načinu mišljenja, ali simpatišeš jer možda ima dobre motive i dobre ciljeve
Ako smatraš da je kul, znači da je to nekakva idealizacija, znači da smatraš da ispod te kul površine postoji neki mnogo dobar sadržaj, al tu pazi da se ne opečeš jer se to najčešće desi
 
Obicno kada nam je neko drag zanemarimo mane te osobe, jednostavno imamo blaze kriterijume za nama drage osobe.
E sad, ako ta osoba radi nesto sa cime se mi ne slazemo ne mora da znaci da smo i mi takvi jer je ne osudjujemo. Ljude koje volimo prihvatamo i sa njihovim manama.
 
Obicno kada nam je neko drag zanemarimo mane te osobe, jednostavno imamo blaze kriterijume za nama drage osobe.
E sad, ako ta osoba radi nesto sa cime se mi ne slazemo ne mora da znaci da smo i mi takvi jer je ne osudjujemo. Ljude koje volimo prihvatamo i sa njihovim manama.

Da ali zbog cega volimo onda takvu osobu,nekako mi to nelogicno.I ovde govorim o sebi,jer pokusavam da stvarno to izdefinisem.

- - - - - - - - - -

Znači da ste slični u nekom dubinskom smislu, tj. recimo imate iste paradigme, ali različitim linijama dolazite do njih, ne slažeš se s njom u načinu mišljenja, ali simpatišeš jer možda ima dobre motive i dobre ciljeve
Ako smatraš da je kul, znači da je to nekakva idealizacija, znači da smatraš da ispod te kul površine postoji neki mnogo dobar sadržaj, al tu pazi da se ne opečeš jer se to najčešće desi

Ja mislim da smo slicni,i mozda se divimo kada neko radi nesto sto mi inace ne bi smeli,a hocemo.

- - - - - - - - - -

Da i ja mislim da je srce kljucni faktor,Ako su musko-zenski odnosi u pitanju. A u ostalim slucajevima je uglavnom borba za dominaciju ili materijalni interes........................



Moguce materijalni interes,ali opet ovde je stvar kada ti je neko kul,jer je namazan svim bojama,vidis to,a simpatises,jer radi to na neki svoj nacin.

- - - - - - - - - -

Može nam biti simpatična žena koja je sve suprotno od nas. To ne bira pamet nego srce

Ovde je vise stvar prijateljstvo.

- - - - - - - - - -

nema to nikakve veze

sto tako mislis?
 
Izmedju ljudi se razvijaju odnosi pri prvom susretu, u tim trenucima neverbalnim kanalima se salju i primaju signali i stvara odnos. U zavisnosti kakav odnos se stvori, tako i reagujemo na tu osobu i na njene postupke. To je objasnjenje da srce bira, a ne glava. Sto naravno nije tacno, ali su posledice iste. Naravno, neverbalna komunikacija se uci, tako da cesto moze da nas prevari, ako ne koristimo i mozak.
 
Evo mene zanima jedna stvar ako mi simpatisemo neku osobu da li to znaci da smo mi slicni njoj,iako se negde uopste ne slazemo sa njenim nacinom misljenja,ono prosto tu osobu iz nekog razloga smatramo da je kul,cak i previse kul,nekako vas fascinira,da li to znaci da smo mi podsvesno takvi,iako se na svesnom nivuo duboko neslazemo sa time sto ta osoba radi ili misli?

Pa i za prijateljstvo je činjenica da imamo prijatelja koji su čiste suprotnosti od nas. Npr. Moj najbolji drugar je Demokrata, možda je i član Demokratske stranke (kažem možda, davno mi je pričao) a ja od svih stranaka (uz ove separatističke) nemogu da smislim demokrate. Pa nam to ne smeta da se družimo. On je dobar čovek (baš kao verovatno i ja) iako oko nekih stvari imamo baš dijametralno suprotne stavove (i mišljenje)
 
Evo mene zanima jedna stvar ako mi simpatisemo neku osobu da li to znaci da smo mi slicni njoj,iako se negde uopste ne slazemo sa njenim nacinom misljenja,ono prosto tu osobu iz nekog razloga smatramo da je kul,cak i previse kul,nekako vas fascinira,da li to znaci da smo mi podsvesno takvi,iako se na svesnom nivuo duboko neslazemo sa time sto ta osoba radi ili misli?
Уопште не мора да буде тако.

- - - - - - - - - -

Мада постоји нешто што нам се свиђа то је сигурно.
 
Evo mene zanima jedna stvar ako mi simpatisemo neku osobu da li to znaci da smo mi slicni njoj,iako se negde uopste ne slazemo sa njenim nacinom misljenja,ono prosto tu osobu iz nekog razloga smatramo da je kul,cak i previse kul,nekako vas fascinira,da li to znaci da smo mi podsvesno takvi,iako se na svesnom nivuo duboko neslazemo sa time sto ta osoba radi ili misli?
ja jok bre kakva slicnost,kad se ispilimo istog trenutka u nama se budi mazohista kome treba nesto novo drugacije i godinama se prave sranja ne/svesno
 
Da ali zbog cega volimo onda takvu osobu,nekako mi to nelogicno.I ovde govorim o sebi,jer pokusavam da stvarno to izdefinisem.

Ljubav nije logicna. Ja volim svoje prijatelje, iako primera radi, konzumiraju duvan koji se meni gadi i smeta mi.
Nisam pusac, ali tolerisem to, jednostavno ima vise onog pozitivnog nego negativnog.

Bilo je i slucajeva gde su me neke osobe privlacile, na jedan nacin, a odbijale svojim nacinom ponasanja, zivotnim navikama i sl.
 
Evo mene zanima jedna stvar ako mi simpatisemo neku osobu da li to znaci da smo mi slicni njoj,iako se negde uopste ne slazemo sa njenim nacinom misljenja,ono prosto tu osobu iz nekog razloga smatramo da je kul,cak i previse kul,nekako vas fascinira,da li to znaci da smo mi podsvesno takvi,iako se na svesnom nivuo duboko neslazemo sa time sto ta osoba radi ili misli?

Možda smo slični a možda samo težimo da budemo slični nekom ko nas iz samo nama poznatih razloga privuče svojim ponašanjem. A zapravo možda imamo potrebu da se menjamo, a menjamo se po već postojećim modelima jer sopstveni model nismo kadri da smislimo sami.
 
Možda smo slični a možda samo težimo da budemo slični nekom ko nas iz samo nama poznatih razloga privuče svojim ponašanjem. A zapravo možda imamo potrebu da se menjamo, a menjamo se po već postojećim modelima jer sopstveni model nismo kadri da smislimo sami.

O "samo nama poznatim razlozima" se i radi. Koji su to razlozi?
 
O "samo nama poznatim razlozima" se i radi. Koji su to razlozi?
Tuđa elokvencija, snalaženje u vremenu i prostoru, jasan cilj, ozbiljnost u rešavanju životnih problema, držanje, stav, dramaturgija skretanja pažnje kod okoline, sve što kod sebe želimo da malo naštelujemo a ne znamo kako.
Kupujemo stvari kada nam se u izlogu dopadne kako su čučnule na nekoj lutki. Ne svi, ali većina. Vizuelni smo tipovi. Tako ja mislim i biramo ljude koji nam se učine dobrim modelom za oponašanje. To možda radimo i nesvesno. Nisam mnogo izučavala ljudsku psihu pa su mi aršini uglavnom subjektivne prirode. Ali ne znači da sam ja reper. Svako ima neku svoju formulu za koju misli da je idealna jer se pokazalo par puta da je dobio tačan rezultat
 
Tuđa elokvencija, snalaženje u vremenu i prostoru, jasan cilj, ozbiljnost u rešavanju životnih problema, držanje, stav, dramaturgija skretanja pažnje kod okoline, sve što kod sebe želimo da malo naštelujemo a ne znamo kako.
Kupujemo stvari kada nam se u izlogu dopadne kako su čučnule na nekoj lutki. Ne svi, ali većina. Vizuelni smo tipovi. Tako ja mislim i biramo ljude koji nam se učine dobrim modelom za oponašanje. To možda radimo i nesvesno. Nisam mnogo izučavala ljudsku psihu pa su mi aršini uglavnom subjektivne prirode. Ali ne znači da sam ja reper. Svako ima neku svoju formulu za koju misli da je idealna jer se pokazalo par puta da je dobio tačan rezultat

Zene imaju taj osecaj i glupu potrebu da imitiraju, kopiraju muskarce, ali tesko da muskarci kopiraju zene, ma kako bile pametne i elokventne, a temu tj. pitanje je postavila zena.
Naravno, ja se slazem s ovim sto si napisala, ali zene probaju da racionalizuju ono sto im je vec ugradjeno u iracionalnoj svesti.
 
Nema ženske racionalne svesti.
To je u domenu naučne fantastike.
I sve koje misle da su racionalno svesne grdno greše.
I ja ponekad mantram da jesam, ali to je placebo efekat da bi manje bolelo to čega sam duboko u svojoj svesti apsolutno svesna.
 
Nema ženske racionalne svesti.
To je u domenu naučne fantastike.
I sve koje misle da su racionalno svesne grdno greše.
I ja ponekad mantram da jesam, ali to je placebo efekat da bi manje bolelo to čega sam duboko u svojoj svesti apsolutno svesna.

Pa sad, da ne preterujemo. Mozda ljudi ne primecuju, ali ima dosta srecnih zena koje su postigle ono sto su htele, a to ne bi mogle bez upotrebe racionalnog. Kombinovanja svog iracionalnog sa racionalnim.
 
Pa sad, da ne preterujemo. Mozda ljudi ne primecuju, ali ima dosta srecnih zena koje su postigle ono sto su htele, a to ne bi mogle bez upotrebe racionalnog. Kombinovanja svog iracionalnog sa racionalnim.
Ako su postigle da voze crni džip, ofarbaju se u plavo, snime spot ili idu u ekskluzivna letovališta na tri meseca. Pih.
 
Evo mene zanima jedna stvar ako mi simpatisemo neku osobu da li to znaci da smo mi slicni njoj,iako se negde uopste ne slazemo sa njenim nacinom misljenja,ono prosto tu osobu iz nekog razloga smatramo da je kul,cak i previse kul,nekako vas fascinira,da li to znaci da smo mi podsvesno takvi,iako se na svesnom nivuo duboko neslazemo sa time sto ta osoba radi ili misli?
Nemoguce je simpatisati kao osobu nekoga koji nije u nacinu osoba sa kojom se, bar u zamisli o tome kakva je (osoba) a ne mozda i stvarnosti, slazemo. Mozda je ovako: nisi na odgovrajuci nacin opisala o cemu pricas, ti pricas o seksualnom simpatisanju, ukljucujuci i nedovoljno da bi se pristalo na seks, ali ipak neka ne beznacajna mjera ispod crte pristajanja?

Moguce je da zene vole sa osobama o kojima ne misle nista dobra da se iz jednog razloga, koji je kada si zena opravdan ako spada u one koja cu navesti, "razmasu kao lepeze" - da tako kazem - seksi ponasanjem i pokretima usana i tako tim stvarima (ne seksom). Razlozi su skoro svima jasni, ali velikom broju ljudi u nesvjesnom a ne svijesti jasni: to one rade onda kada vide da ima jaku strast, jer ako iz zlog bude postao dobar taj ce biti dobrocudniji duhovno od skoro svih, ili kad vide da ima jaku pamet, pa onda misle da ako postane dobrodusan taj ima da pomogne ljudima vise nego iko drugi.
To je odgovor koji ce se tebi svidjeti jer si zena i svhatas ga, cak i u slucaju da nisi takva zena, jer razumijevas one takve.

Drugi odgovor je da zena moze zbog nekih sitinica da prevazidje strast koju druga izaziva krupnim stvarima, i to bas zato sto u pitanju jesu sitnice, i da onda muskarac iako je mrzi zeli seks sa njom, ako je normalan onda onaj u kome bi je malo i ponizavao - na sto vi zene ne pristajete uopste tesko u situaciji kada cete pristati i na obican seks.
 
Poslednja izmena:

Back
Top