Nova pravila u Srbiji: Ko kaže da je „Čiča“ Draža izdajnik plaća kaznu 450 000 dinara

bankai

Domaćin
Banovan
Poruka
3.639
Postujem ja sebe ali ne i Drazu.
Znam da ce sada poceti razlicite o price o tome sta je radio za vreme rata (obe strane ce pricati o tome) ali nemam nijedan razlog da ga volim ili ne volim.

Ako si srbin,onda itekako imas razloga da ga postujes,jer je odavno vec on odlikovan od strane amera,tj saveznika nasih u 2.svetkom ratui ne samo od njih,dakle njegov antifasizam je neupitan,a duzni smo samo da priynamo ono sto je ocigledno,tj da se pocnemo ponasati kao i ostali koji drze do sebe.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ako si srbin,onda itekako imas razloga da ga postujes,jer je odavno vec on odlikovan od strane amera,tj saveznika nasih u 2.svetkom ratui ne samo od njih,dakle njegov antifasizam je neupitan,a duzni smo samo da priynamo ono sto je ocigledno,tj da se pocnemo ponasati kao i ostali koji drze do sebe.

Jesam Srbin ali iz istocne Srbije, Draza se sa svojim cetnicima drzao zapadne.
Ne znam zasto je i kako dobio to ordenje, da li ga je zasluzio ili ga je dobio iz politickih razloga?
Covek koji drzi do sebe nece da se raspravlja o tome sta je bilo pre 70 godina i da nesto sudski dokazuje.
Koliko je kostalo sudjenje gde su svi mrtvi? Optuzeni, tuzilac, sudija, porota i drzava.

Necu da kazem - boli me kita za njega :lol: Srbijom vladaju Cetnici :aha: to sam shvatio kada su Radikali dosli na vlast pod maskom Naprednjaci

Andjelko ti li si?
 
Jesam Srbin ali iz istocne Srbije, Draza se sa svojim cetnicima drzao zapadne.
Ne znam zasto je i kako dobio to ordenje, da li ga je zasluzio ili ga je dobio iz politickih razloga?
Covek koji drzi do sebe nece da se raspravlja o tome sta je bilo pre 70 godina i da nesto sudski dokazuje.
Koliko je kostalo sudjenje gde su svi mrtvi? Optuzeni, tuzilac, sudija, porota i drzava.

Naravno,da svako ko drzi do sebe drzi i do svoje istorije,uzmi bilo koji normalan narod svaki se tako ponasa,a to sto su nas komunisti upropastili,to je samo znak da je ova presuda bila i te kako nuzna,za nas oporavak i vracanje u normalno stanje.
 
Naravno,da svako ko drzi do sebe drzi i do svoje istorije,uzmi bilo koji normalan narod svaki se tako ponasa,a to sto su nas komunisti upropastili,to je samo znak da je ova presuda bila i te kako nuzna,za nas oporavak i vracanje u normalno stanje.

Nemam ja nista protiv istorije, treba sve da se zna.
Komunisti nisu upropastili moj kraj, uradili su suprotno.

Presuda je bila nepotrebna, bacanje para da se narodu zamazu oci nad drugim problemima.
 
Nemam ja nista protiv istorije, treba sve da se zna.
Komunisti nisu upropastili moj kraj, uradili su suprotno.

Presuda je bila nepotrebna, bacanje para da se narodu zamazu oci nad drugim problemima.

Znaci ti njega napadas jer simpatises komuniste.Ali dobro,pitanje je kada ce stvarno poceti da pisu kakvi su komunisti bili.
 
„Čiča“ Draža je bio izdajnik, ubica i saradnik nacista !!!

Ма шта ми рече?! Потомак оних који су 6. априла 1941. године издали Краља и Отаџбину, оних који су створили злочиначу Независну Државу Хрватску, оних који су на најзверскије начине убијали стотине хиљада Срба?! Он каже да је издајник, убица и сарадник нациста био ђенерал Дража Михаиловић, човек који је одбио да се повинује чињеници да му је држава уништена, онај који је као бели орао под своја крила скупио цео слободарски народ поробљене отаџбине, и први у поробљеној Европи стао хитлеровској змији на реп!

Прави издајници, убице и сарадници нациста су били они који су срушили државу, који су побегли из државе, који су убијали оне који су им дали државу, а ђенерал је био и остао ђенерал, без државе, без краља, без савезника, али са својим народом, до краја, до краја прави српски ђенерал.
 
Znaci ti njega napadas jer simpatises komuniste.Ali dobro,pitanje je kada ce stvarno poceti da pisu kakvi su komunisti bili.

Ne nepadam ja njega jer simpatisem komuniste jer ne razumem cemu tolika buka i velicanje.
Najpoznatiji zlocin komunista je Katinska suma, ne bezim od toga da su cinili zlocine.

Bitna je druga strana price, da li su svoje zlocine napravili misleci da rade ispravnu stvar-visi cilj.

Hitler se trudio i radio u interesu Nemaca pre pocetka rata, smanjio je nezaposlenost i od drzave na ivici propasti napravio veliku silu koja je porobila pola Evrope.

Draza nije uradio nista osim sto je najpoznatiji srpski komandant iz tog perioda.
 
Znaci sud je utvrdio da general Draza Mihailovic nije saradjivao sa okupatorima. Verovatno su one slike sa fasistima Italijanima fotomontaza. Ovi naprednjaci su falsifikatori istorije. Kada se kralj Petar 2 Karadjordjevic oglasio i rekao da se rodoljubi prikljuce partizanskom pokretu 1944 godine i on je falsifikovao istoriju jer se odrekao antifasiste i rodoljuba. Jedino sto ide u korist Drazi je da je bio prikriveni kolaboracionista i sto je spasavao americke pilote. Da li je to dovoljno za rehabilitaciju, Ne bi me zacudilo a sledeci bude general Milan Nedic koji se dicio antisemitizmom i prijateljstvom sa Nemcima nacistima.
 
Advokat koji je zastupao rehabilitaciju Zoran Živanović, kaže da će od dana objavljivanja jučerašnje presude Mihailović biti neosuđivano lice i da će iz toga proizići određena prava.

Neosuđivani su i Hitler i Pavelić.
Tko kaže nešto ružno o njima - kazna.

Vi veličate Pavelića svaki dan! Eno tomson peva pesmu Jasenovac i Gradiška stara. I vi se nešto jogunite u vezi draže ? More mr.. u 3pm!

- - - - - - - - - -

Znaci sud je utvrdio da general Draza Mihailovic nije saradjivao sa okupatorima. Verovatno su one slike sa fasistima Italijanima fotomontaza. Ovi naprednjaci su falsifikatori istorije. Kada se kralj Petar 2 Karadjordjevic oglasio i rekao da se rodoljubi prikljuce partizanskom pokretu 1944 godine i on je falsifikovao istoriju jer se odrekao antifasiste i rodoljuba. Jedino sto ide u korist Drazi je da je bio prikriveni kolaboracionista i sto je spasavao americke pilote. Da li je to dovoljno za rehabilitaciju, Ne bi me zacudilo a sledeci bude general Milan Nedic koji se dicio antisemitizmom i prijateljstvom sa Nemcima nacistima.

Италијани су у Далмацији спасли више Срба од усташког ножа него партизани!
 
Znaci sud je utvrdio da general Draza Mihailovic nije saradjivao sa okupatorima. Verovatno su one slike sa fasistima Italijanima fotomontaza. Ovi naprednjaci su falsifikatori istorije. Kada se kralj Petar 2 Karadjordjevic oglasio i rekao da se rodoljubi prikljuce partizanskom pokretu 1944 godine i on je falsifikovao istoriju jer se odrekao antifasiste i rodoljuba. Jedino sto ide u korist Drazi je da je bio prikriveni kolaboracionista i sto je spasavao americke pilote. Da li je to dovoljno za rehabilitaciju, Ne bi me zacudilo a sledeci bude general Milan Nedic koji se dicio antisemitizmom i prijateljstvom sa Nemcima nacistima.

Што, јел било забрањено преговарати са супротним странама у конфликту? Има Дража и слике са партизанима, то ти никакве асоцијације не прави? Када се то Краљ Петар 2 Карађорђевић огласио и рекао? Ауу, помешали ти се живци патриЈото.:lol:
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ne nepadam ja njega jer simpatisem komuniste jer ne razumem cemu tolika buka i velicanje.
Najpoznatiji zlocin komunista je Katinska suma, ne bezim od toga da su cinili zlocine.

Bitna je druga strana price, da li su svoje zlocine napravili misleci da rade ispravnu stvar-visi cilj.

Hitler se trudio i radio u interesu Nemaca pre pocetka rata, smanjio je nezaposlenost i od drzave na ivici propasti napravio veliku silu koja je porobila pola Evrope.

Draza nije uradio nista osim sto je najpoznatiji srpski komandant iz tog perioda.

Draza i nije bio u poziciji da bi mogao nesto vise da uradi,osim da se na frontu bori za svoju otadzbinu,a i ako se pogleda on je bio pripadnik regularne vojske dok su partizani kojima ne sporim antifasizam,bili grupa odmetnika.Ovde je samo stvar priznati onoga koga je ceo svet priznao ya antifasistu i borca za svoju otadzbinu,malo je sramota sto smo mi tek sad to uradili.

- - - - - - - - - -

Znaci sud je utvrdio da general Draza Mihailovic nije saradjivao sa okupatorima. Verovatno su one slike sa fasistima Italijanima fotomontaza. Ovi naprednjaci su falsifikatori istorije. Kada se kralj Petar 2 Karadjordjevic oglasio i rekao da se rodoljubi prikljuce partizanskom pokretu 1944 godine i on je falsifikovao istoriju jer se odrekao antifasiste i rodoljuba. Jedino sto ide u korist Drazi je da je bio prikriveni kolaboracionista i sto je spasavao americke pilote. Da li je to dovoljno za rehabilitaciju, Ne bi me zacudilo a sledeci bude general Milan Nedic koji se dicio antisemitizmom i prijateljstvom sa Nemcima nacistima.

Onda ako tako gledas Tito je bio nesto najgre sto nam se desilo,nego tek sada posto je istina pocela da provejava ima vas koji se bunite,pa dokle vise da zivite u lazima,i kada cemo stvarno znati istin ko je pobio 250 000 srba posle zavrsetka rata,oni itekako cekaju na pravdu.
 
Ako si srbin,onda itekako imas razloga da ga postujes,jer je odavno vec on odlikovan od strane amera,tj saveznika nasih u 2.svetkom ratui ne samo od njih,dakle njegov antifasizam je neupitan,a duzni smo samo da priynamo ono sto je ocigledno,tj da se pocnemo ponasati kao i ostali koji drze do sebe.

Zasto ga Rusi nisu odlikovali ?

Amerikanci su ga odlikovali za spasavanje americkih pilota, kao sto bi odlikovali svakog drugog za iste zasluge.
 

Back
Top