Jens Stoltenberg o Libiji, cetiri godine kasnije

27E

Legenda
Poruka
52.416
Govoreći ovog tjedna o Libiji aktualni šef NATO pakta, Jens Stoltenberg, rekao je: "Napori s ciljem stabilizacije zemlje nakon završetka vojne operacije nisu uspjeli". Tko je kriv? Stoltenberg ističe kako je kriva "cijela međunarodna zajednica".

Izgleda kako Stoltenbergu nipošto ne pada na pamet da je za kaos možda kriv upravo NATO savez koji je izvršio agresiju na Libiju unatoč činjenici da se moglo pronaći političko rješenje, kao što se nastoji to učiniti sada u slučaju sukobljenih frakcija. Međunarodna zajednica nije kriva (osim svojom šutnjom) za kaos u Libiji - kriva je isključivo vojna agresija NATO pakta i njihovih saveznika, koliko god se danas nastojala vršiti revizija ne tako davne povijesti.

Spomenimo i to kako je u vrijeme napada na Libiju Stoltenberg bio norveški premijer i osobno se založio za to da norveške zračne snage također sudjeluju u razaranju ove zemlje koja nije nikoga napala.

.....
Prije četiri godine NATO je, ničim izazvan, izvršio vojnu agresiju na Libiju kako bi pomogli militantima, većinom islamističkim militantima, svrgnuti s vlasti dugogodišnjeg predsjednika Muammara Gaddafija. U tome su i uspjeli, a Gaddafi na kraju rata ne samo da je svrgnut već je i brutalno pogubljen.

Od onda je Libija utonula u kaos koji se s vremenom samo povećava. Danas je zemlja zapravo u fazi građanskog rata između dvije frakcije koje se bore za prevlast nad naftnim resursima i drugim teritorijima dok u isto vrijeme naglo jača utjecaj ISIL-a.


http://www.advance.hr/vijesti/preba...libiju-kriva-je-cijela-medunarodna-zajednica/
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ocito ne treba verovati vestima, medijima, i televiziji. jer oni svi obicno nekriticki prenose zapadno obojene vesti.

tako je i oko libije, mirne zemlje u razvoju, ali o tome smo iscrpno pisali ovde, napravljeno je podrucje nasilja, sukoba, nesigurnosti, sa nikakavim izgledima da ikada bude kao sto je bilo pre nato intervencije

mi najbolje znamo pravu prirodu demokratizacije, gradjani su zrtve i objekti ekonomskog i pravg nasilja, a sumnjiva demokratska eolita se bori rukama i nogama da nas vodi, zastupa i da nam sprovodi eu i nato uticaj nad nama

sta ce g. Jens Stoltenberg konkretno da uradi da poboljsa stanje u libiji, posle ovakve izjave?

da je mene pitao ja bih mu to rekao jos pre cetiri godine, nije tesko
 
Libija ce se oporaviti kad bude uvela vlast u Tripoliju. Libija ce da se oslobodi terorista koji muce ovu zemlju. Teroristi su svi oni koji ne priznaju ccentralnu vlast u Tripoliju. Oni ce izgubiti i pobjedit ce pravda. Libija ce se izgraditi u jednu jako finu zemlju. Libija cce moci da gradi Dzamije i da se u njima klanja.
 
Најмање седморо деце и једна одрасла особа убијени су у ракетном нападу у Бенгазију, на истоку Либије, саопштили су медицински извори.

Како је јавио Ројтерс, извештач те агенције је видео неколико убијене деце у болници у Бенгазију, другом највећем граду у Либији.

Британска агенција подсећа да у Бенгазију већ годину дана трају сукоби између либијске армије и исламиста, преноси Танјуг


http://www.rts.rs/page/stories/ci/story/2/Свет/1919685/Ракетни+напад+у+Бенгазију,+страдала+деца.html
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
vesti iz pronato libije
 
Kudikamo manje krvoločna od linča predsednika od sopstvenih građana !

ako je istina da je iza gadafija ostalo 300 milijardi dolara u evropskim bankama. znaci da je mogao pola tih para da potrosi na sopstvenu bezbednost i bezbednost libije

uvek je tako, agresivna manjina, orkestrirana sa zapada, ali sa cvrstim ciljem i bez skrupula, pobedjuje inertnu vecinu, koja se uljuljkuje `nije tako strasno`, a posle nije ni vazno, nema ko da dokaze da je gadafi bio u pravu. zasto su prosle godine ukrajinski predsednici opstina, poslanici i direktori odzvolili da ih samnmaraju i biju nacisti, i da ih oteraju sa tih mesta gde su trebali da brane drzavu i narod

u sfrj je rusila agresivna manjina, podrzava sa zapadam koji je psolja zagovarao demokratizaciju, a u stvari pomagao rasturanje i portpirivao rat
 
Razrusili drzavu kojojsu dugovali, pametan potez.
Nece biti mira na bliskom istoku najmanje 15 godina.....

Nisu oni nista razrusili nego su pomogli ustanicima koji su bili protiv Gadhafija. To je druga stvar sto su jos nesposobni da osnuju vlast. To nije do Zapada nego do Libijaca koji jos oklijevaju da osnuju vlast. Zapad se povukao nakon svrgnuca Gadhafija i od tada Zapad je prepustio Libiju svojim gradjanima ali gradjani se nisu jos dogovorili.
 
Mišljenja sam da je kriv Gadafi,
koliko god delovalo paradoksalno....
Trebalo je sva ta govnna da uništi ranije.

Svakako da glavni kuvari nisu krivi.
Nikad.

Ima budala koliko hoces, a pogotovo za pare. Prvo su unistili Egipat i Tunis, pa onda Libiju. Nije mogao da pobije 10 hiljada ljudi i srusi natovsku avijaciju.

Jadan narod Libije (i drugih zemalja).
 
Libija je imala Gadhafija ali on je bio diktator kao i mnogi. Bio je okrutan kao Kim Jong Un. Libija je sada slobodna ali ddesilo se da medju frakcijama postoje oni koji ne zele da vide Libiju razvijenom nego zele da je vrate unazad. To je nesto sto libijski narod nece dozvoliti. Libija ce osnovati svoju vlast i bitce to jedna razvijena zemlja.
 
Libija je imala Gadhafija ali on je bio diktator kao i mnogi. Bio je okrutan kao Kim Jong Un. Libija je sada slobodna ali ddesilo se da medju frakcijama postoje oni koji ne zele da vide Libiju razvijenom nego zele da je vrate unazad. To je nesto sto libijski narod nece dozvoliti. Libija ce osnovati svoju vlast i bitce to jedna razvijena zemlja.

Ja sam video (dosta davno) kako je Libija izgledala. Nisu imali tako visok standard kao Evropljani, ali zivelo se sasvim mirno i fino.

Sada je veca verovatnoca da nastradas od te "slobode" nego bilo sta drugo.
Sta je "sloboda"? Sta je "demokratija"? Odanost Americi? Muslimani odani Americi... koja je uticala na pogibiju ko zna koliko miliona ljudi (pa i muslimana)? Cudno. Ili je to samo stos da je sve dozvoljeno u cilju da se muslimani huskaju na medjusobni rat. Da li je Saudijska arabija "dobra" jer saradjuje sa Amerikom a Iran "nije" jer nece?
Ajd, javi sta mislis o ovome.

- - - - - - - - - -

Najgora posledica prevrata je anarhija !
To se dogodilo u svim arapskim zemljama kojima je zapad menjao poredak
i uvodio "demokratriju" !

Ne samo arapskim i ne samo sada.

Dolazim do zakljucka da je Oktobarska revolucija prvi dobar primer izvezene revolucije. "Nas" 27. mart je to isto.

Ovi Arapi sada... jadni ljudi. Umesto da se bave i necim drugim osim nafte, umesto da grade svoje zemlje oni samo vade naftu - koje nece da bude zauvek. Za 100 godina ce da se vrate u srednji vek.
 
Ja sam video (dosta davno) kako je Libija izgledala. Nisu imali tako visok standard kao Evropljani, ali zivelo se sasvim mirno i fino.

Sada je veca verovatnoca da nastradas od te "slobode" nego bilo sta drugo.
Sta je "sloboda"? Sta je "demokratija"? Odanost Americi? Muslimani odani Americi... koja je uticala na pogibiju ko zna koliko miliona ljudi (pa i muslimana)? Cudno. Ili je to samo stos da je sve dozvoljeno u cilju da se muslimani huskaju na medjusobni rat. Da li je Saudijska arabija "dobra" jer saradjuje sa Amerikom a Iran "nije" jer nece?
Ajd, javi sta mislis o ovome.

- - - - - - - - - -



Ne samo arapskim i ne samo sada.

Dolazim do zakljucka da je Oktobarska revolucija prvi dobar primer izvezene revolucije. "Nas" 27. mart je to isto.

Ovi Arapi sada... jadni ljudi. Umesto da se bave i necim drugim osim nafte, umesto da grade svoje zemlje oni samo vade naftu - koje nece da bude zauvek. Za 100 godina ce da se vrate u srednji vek.

Koliko znam, samo zalivske zemlje o tome vode računa.
Na pr. Kuvajt...
Decenijama unazad izdvaja znatna sredstva od prodaje nafte.
U samom Kuvajtu sam slušao da u rezervi imaju dovoljno novca za 200 (dvesta)
godina normalnog života, od momenta kada stanu bušotine....
Tako se razmišlja, bato moj !
A, mi bi smo podelili do zadnjeg centa (po Dinkićevom modelu)
i spičkali pod šatrama na šabačkom vašaru....
 
Ja sam video (dosta davno) kako je Libija izgledala. Nisu imali tako visok standard kao Evropljani, ali zivelo se sasvim mirno i fino.

Sada je veca verovatnoca da nastradas od te "slobode" nego bilo sta drugo.
Sta je "sloboda"? Sta je "demokratija"? Odanost Americi? Muslimani odani Americi... koja je uticala na pogibiju ko zna koliko miliona ljudi (pa i muslimana)? Cudno. Ili je to samo stos da je sve dozvoljeno u cilju da se muslimani huskaju na medjusobni rat. Da li je Saudijska arabija "dobra" jer saradjuje sa Amerikom a Iran "nije" jer nece?
Ajd, javi sta mislis o ovome.

- - - - - - - - - -



Ne samo arapskim i ne samo sada.

Dolazim do zakljucka da je Oktobarska revolucija prvi dobar primer izvezene revolucije. "Nas" 27. mart je to isto.

Ovi Arapi sada... jadni ljudi. Umesto da se bave i necim drugim osim nafte, umesto da grade svoje zemlje oni samo vade naftu - koje nece da bude zauvek. Za 100 godina ce da se vrate u srednji vek.

Saudijska Arabija je dobra zato sto se ne zamjera Americi a muslimani u post revolucionarnim drzavama zzele konflikt sa Amerikom i cak grade svoju politiku na nperijtaeljstvu sa Amerikom. To nije dobro jer Amerika moze pomoci i moze da ucini da sve muslimanske zemlje zive kao Saudijska Arabija.
 
Vlast Libije se moze osnovati samo ako gradjani te zemlje imaju sluha za to. Oni moraju da uvedu pojam izbora i da se putem izbora izabere vlast koja ce vladati Libijom. Oni su srusili jednog diktatora ali nisu u stanju da izaberu vlast sebi i to sve zbog naoruzanih grupacija. To je greska. Zapad moze sklopiti dobre ugovore sa Libijom povodom nafte koju Libija ima. To ceka Zapad ali izgleda da gradjani Libije ne zele imati vlast. To je apsolutno njihova krivica a ne krivica Zapada.
 
Saudijska Arabija je dobra zato sto se ne zamjera Americi a muslimani u post revolucionarnim drzavama zzele konflikt sa Amerikom i cak grade svoju politiku na nperijtaeljstvu sa Amerikom. To nije dobro jer Amerika moze pomoci i moze da ucini da sve muslimanske zemlje zive kao Saudijska Arabija.

Amerika ce da pomogne Arabiju dok budu imali nafte i onda ce da ih bace kao prljavu krpu... vratice ih u pesak, odakle su i iznikli. Vratice ih u srednji vek.

Iskreno, drzava u kojoj su javna okupljanja ustavom zabranjena nije tako dobra.

- - - - - - - - - -

Vlast Libije se moze osnovati samo ako gradjani te zemlje imaju sluha za to. Oni moraju da uvedu pojam izbora i da se putem izbora izabere vlast koja ce vladati Libijom. Oni su srusili jednog diktatora ali nisu u stanju da izaberu vlast sebi i to sve zbog naoruzanih grupacija. To je greska. Zapad moze sklopiti dobre ugovore sa Libijom povodom nafte koju Libija ima. To ceka Zapad ali izgleda da gradjani Libije ne zele imati vlast. To je apsolutno njihova krivica a ne krivica Zapada.

Ne znam kako imas ovakvo misljenje, ali to sto pises je kao da stitis interese Amerike. Amerika zeli da ima naftu ali ne zeli da plati nista. Placaju samo ono sto moraju.
Ako ce haos da napravi da nafta bude jeftina, onda ce tako da bude. Ili ako bude mir... njima je svejedno.
Americi je svejedno da li su na naftom bogatim prostorima Arapi ili neki drugi ljudi, krokodili, komarci ili nesto deseto. Oni hoce naftu (i da usput opkole Ruse), nista vise.

- - - - - - - - - -

Ja samo znam da se za vreme gadafija ziwelo ko u loju,dok nije pozeleo da uvede zlatni dinar,pa su mu ameri uweli zlatnu demokratiju;)

Potvrdjujem vrednost Gadafijevog mira licnim primerom :aha2:
 
Libija ce se oporaviti kad bude uvela vlast u Tripoliju. Libija ce da se oslobodi terorista koji muce ovu zemlju. Teroristi su svi oni koji ne priznaju ccentralnu vlast u Tripoliju. Oni ce izgubiti i pobjedit ce pravda. Libija ce se izgraditi u jednu jako finu zemlju. Libija cce moci da gradi Dzamije i da se u njima klanja.

Ајде не лупетај!
 

Back
Top