[ko to kaze, ko to laze!] Srbija mala da bi samostalno kreirala spoljnu politiku

[...]
Profesor Dragoljub Mićunović kaže da je Srbija na Balkanu i da je činjenica da su se zbog takvog geopolitičkog faktora i veze između Evrope i Azije ovde oduvek prelamali uticaji različitih sfera i borba za moć.
[...]
To je zato, dodaje, što nijedna velika sila nema naročit interes za Srbiju, ali ima za nase susede, koji nam, kako kaže, i nisu baš naklonjeni.
[...]
_niemand_


Čekaj malo, - ovamo, kao, Srbija ima super važan geopolitički položaj i kao mesto je gde se lome "uticaji sfera i borba za moć" velikih, a onda istovremeno "nijedna sila nema interesa" za Srbiju.

Pa ne može i jedno i drugo, u jedno rečenici ispada da smo super važni, u drugoj rečenici se, u prevodu, svima **** za nas. Srpska geopolitička šizofrenija? ;)
 
Čekaj malo, - ovamo, kao, Srbija ima super važan geopolitički položaj i kao mesto je gde se lome "uticaji sfera i borba za moć" velikih, a onda istovremeno "nijedna sila nema interesa" za Srbiju.

Pa ne može i jedno i drugo, u jedno rečenici ispada da smo super važni, u drugoj rečenici se, u prevodu, svima **** za nas. Srpska geopolitička šizofrenija? ;)

На трибини се износе различита мишљења. Прва реченица је мићуновићева глупост а друга реченица је паметна ствар коју је изговорио Марковић.

Шта је нејасно?
 
На трибини се износе различита мишљења. Прва реченица је мићуновићева глупост а друга реченица је паметна ствар коју је изговорио Марковић.

Шта је нејасно?

Ma znam, nego mi je zabavno da vidim tako dijametralno suprotna mišljenja u svega par rečenica. Retko gde u svetu se može sresti takva dihotomija, i to sa značajnim (= netrivijalnim) brojem pristalica na obe strane. Istina je verovatno negde između ove dve pozicije, a za raspravu je otvoreno koliko je bliska jednom ili drugom ekstremu...
 
Poslednja izmena:
Ebes matorog potmulog...
Nego Srbija nije mala ako ides peske....

Za biciklu vec je tu , taman....

Moje je mišljenje da je tek, onako, knap,
ako ideš tramvajem !


- - - - - - - - - -

Ebes matorog potmulog...
Nego Srbija nije mala ako ides peske....

Za biciklu vec je tu , taman....

Nije odgovoran !
Kako stari - podetinjuje.
On je sada, tu,negde, u pretškolskom dobu !
Za sve njegove prekršaje odgovoraju roditelji,
eventualno, deda i baba !
 

Back
Top