Zasto zivite u rdjavom okruzenju

Koje bi bilo vase logicko objasnjenje?
Zasto se bas vama zalomilo da zivite medju rdjavim ljudima , aljkavim,koji prljaju i zagadjuju okolinu, ne postuju red,bezobraznim, drskim, koji vole da slazu,ukradu, prevare, napakoste, ogovaraju?...

Ствари су врло просте и једноставне. Ономад кад је експлодирао Чернобил, сви смо постали мање или више радиоактивни, без обзира што ми то нисмо желели, једноставно

је атмосфера (и "атмосфера") око нас била таква да то нисмо могли избећи.

Другим речима живимо у НАЦи (North Atlantic Civilization) систему који генерише планетарно лудило ( Сања, не можеш побећи) и сви ми мање или више учествујемо у томе.

Све ове особине и ови људи, које си ти Милане набројао, заиста постоје, али нико није 24 часа на дан, 365 дана у години такав.

И опет, све да је неком, од ових набројаних особина, то основна црта карактера тај осим те особине ипак има и неке друге које хоће-неће ипак пројављује,

а до тебе је, односно до нас је, да их препознамо, сагледамо и подржимо.

А у свима нама борба је непрестана, од колевке до гроба, боримо се са самима собом и боримо се са светом око нас, а у свој тој силној борби само је једном пошло

за руком да остане безгрешан (па су га разапели), а свима нама осталима то не иде од руке, пре или после, мање или више се укаљамо.

Паднемо па устанемо, паднемо па устанемо, паднемо па устанемо ... То је због тога што "кроз живот и кроз поље није исто проћи".

Кроз живот је много теже проћи, него кроз поље, ма било оно и минско.

А одговор (или део одговора) на твоје питање можеш наћи код Еторија Сколе у његовом ремек делу "Ружни, прљави, зли" ("Brutti, sporchi e cattivi").

(наравно можеш и другде, вероватно и боље, али ово сам поново гледао неки дан и најтоплије препоручујем)
 
U Srbiji ima dobrih i rđavih ljudi kao i svugde.
Stvar je u tome da dobri ne mogu da prežive, stvari su postavljene tako da se rđavost zahteva kao uslov za preživljavanje.

Ko želi da ostane čovek, ima opciju ili da pristane na smrt, ili da beži.

Malo vise hrabrosti.
Nauci da zivis sa realnoscu.

- - - - - - - - - -

A tebi ljudi u Srbiji su rdjavi?

Ima i dobrih i rdjavih.
 
kako to mislis kad kazes te ceka smrt u srbiji..duhovna ili telesna..:D
Pa kada govorimo o ugroženoj egzistenciji, obično se misli na telesnu egzistenciju, jel tako.
A ti si neka buržujka? :D

- - - - - - - - - -

Znači ako ostaneš i preživiš nisi čovek?

pa ako svi ljudi odu, ispada tako.
Ima varijanti s ovim samoodrživim zajednicama, koje su po meni sjajna ideja - ali je činjenica da ni to ne može sebi da priušti ogromna većina ljudi u Srbiji, jer je i za to potreban neki početni kapital.

Broj ljudi koji mogu da ostanu i da prežive je zanemarljiv.
 
Pa kada govorimo o ugroženoj egzistenciji, obično se misli na telesnu egzistenciju, jel tako.
A ti si neka buržujka? :D

znaci paranoja je u pitanju..:D

- - - - - - - - - -

Pa kada govorimo o ugroženoj egzistenciji, obično se misli na telesnu egzistenciju, jel tako.
A ti si neka buržujka? :D

- - - - - - - - - -



pa ako svi ljudi odu, ispada tako.
Ima varijanti s ovim samoodrživim zajednicama, koje su po meni sjajna ideja - ali je činjenica da ni to ne može sebi da priušti ogromna većina ljudi u Srbiji, jer je i za to potreban neki početni kapital.

Broj ljudi koji mogu da ostanu i da prežive je zanemarljiv.
kako to mislis kad kazes da se ne moze preziveti..kakav je frka..nema vode hrane..sta je u pitanju..:D
 
pa ako svi ljudi odu, ispada tako.
Ima varijanti s ovim samoodrživim zajednicama, koje su po meni sjajna ideja - ali je činjenica da ni to ne može sebi da priušti ogromna većina ljudi u Srbiji, jer je i za to potreban neki početni kapital.

Broj ljudi koji mogu da ostanu i da prežive je zanemarljiv.

A ti to došla na krstu da nam pišeš kako smo mi svi koji smo ovde ostali da živimo neljudi?

- - - - - - - - - -

A šta će biti kada dodje Septembar a ti i dalje budeš u Srbiji ...:think:

Pitanje je da li uopšte živi u Srbiji.
 
misliš da ću da odapnem do septembra?

Ne mislim. Naravno da nečeš ali mi se nešto javlja da će i nakon Septembra kod tebe sve biti ...kao i do sada...

- - - - - - - - - -

A ti to došla na krstu da nam pišeš kako smo mi svi koji smo ovde ostali da živimo neljudi?

A što me to podseća na ono...znaš već...:whistling:

Pitanje je da li uopšte živi u Srbiji.


Naravno da je to pitanje i to ...samo takvo...

- - - - - - - - - -

Znači ako ostaneš i preživiš nisi čovek?

Tako proizilazi ..:whistling:
 
Kao da su brat i sestra :zcepanje:

Veče jeroh :zag:

A šta kazati....

Veće Gogi...
love-154.gif
 
Koje bi bilo vase logicko objasnjenje?
Zasto se bas vama zalomilo da zivite medju rdjavim ljudima , aljkavim,koji prljaju i zagadjuju okolinu, ne postuju red,bezobraznim, drskim, koji vole da slazu,ukradu, prevare, napakoste, ogovaraju?...
Rđavih ljudi ima svugde, ali ni kod nas oni nisu većina... može se i kod nas lepo živeti, ali moramo više da se trudimo nego neki drugi. Najveći deo tog truda treba da ode u pokušaje da promenimo sami sebe, i ljude oko sebe. Očigledan dokaz da znamo kako treba i da možemo kako treba je činjenica da se 99% nas odlično uklopi u društvo koje ima drugačije norme.
 
Koje bi bilo vase logicko objasnjenje?
Zasto se bas vama zalomilo da zivite medju rdjavim ljudima , aljkavim,koji prljaju i zagadjuju okolinu, ne postuju red,bezobraznim, drskim, koji vole da slazu,ukradu, prevare, napakoste, ogovaraju?...

Netko bi rekao, grozne li sudbine...ali ja to shvatam kao misiju...pa mora netko da im posluži za primjer...:mrgreen:
Kakav bijeg, baš suprotno :lol:
 
Koje bi bilo vase logicko objasnjenje?

Ima rdjavih ali nisu svi, procentualno vise je korektnih.

Razlozi zbog cega su ljudi rdjavi su brojni. Najzahvalnije objasnjenje je fiziolosko, jos uvek je u ljudima aktivan atavisticki deo mozga R kompeks. Regulise disanje, temperaturu, saradjuje sa amigdalom. Moze se korak po korak menjati, transformisati rdjavost u njegovu suprotnost jer sve u kosmosu funkcionise preko principa polarnosti.

To se kod vecine ne desava iz razloga jer je ljudima data slobodna volja, pa tako i da li ce nastaviti da se zaokupljaju "problemima" ili ce slobodno vreme usmeriti na meditaciju sunca.
 

Back
Top