PayPal

12345ar.95

Početnik
Poruka
36
Da li normalno vunkcioniše u Srbiji? Ja imam ERSTE studentsku MasterCard, pa me interesuje da li mogu sa nje da prebacim pare na PP nalog, kako ide konverzija iz RSD u evre, dolare i kako da uplatim ako može?
 
Kao prvo moras imati karticu kojom je moguce online placanje. Pitaj u banci da li mozes sa tvojom karticom. PayPal funkcionise normalno, koristio sam ga za placanje na eBay. Ako se dobro secam ne moras prebacivati novac na PyPal nalog. Paypal sam skida sa racuna kada nesto kupis. Za kurs nemam pojma, pitaj u banci.
 
Zahvaljujem.
A ovaj kod za potvrdu, to treba iz banke da uzmem?
I da li je onda moguće plaćanje na eBay-u ili AliExpress-u bez PayPal-a?

Kod za verifikaciju kartice na Pay Pal nalogu ako na to misliš dobiješ tako što kada verifikuješ karticu na sajtu pp-a, oni ti skinu euro ili dva, a ti možeš da vidiš kod na e-bankingu,zoveš call centar banke i oni ti ga izdiktiraju...ili vidiš na izvodu ili idi na šalter.


Ako misliš na cvv to ti je kontrolni broj kartice pri plaćanju koji ti je označen na samoj kartici na poleđini ili u posebnom kvadratiću spreda u zavisnosti kako izgleda kartica.

Bez Pay Pala možeš ako je politika sajta takva da dozvoljavaju. Čini mi se da ebay zahteva PP
 
Zahvaljujem.
A ovaj kod za potvrdu, to treba iz banke da uzmem?
I da li je onda moguće plaćanje na eBay-u ili AliExpress-u bez PayPal-a?
Imam deviznu INTERNET ELECTRON VISA karticu . Kod plaćanja uglavnom koristim Pay Pal kao posrednika .
Poslije plaćanja u istoj minuti dobijem na mobilni obavještenje o uplati i stanju na računu .
Do sada je sve savršeno funkcionisalo .
 
skida ti se nesto vise od onoga koliko kosta, to se zove osiguranje i posle nekih 7 dana kada banka proknjizi transakciju novac ti vrate na racun.
kad god mozes koristi PP jer imas mogucnost disputa skoro 30 dana, to je mogucnost da ti PP vrati pare ako nisi zadovoljan
Ali ako narucujes iz inostranstva budi svestan da moras platiti PDV i carinu ako je ono sto kupujes skuplje od 50 evra, ali nekad carina zna da po nekoj svojoj racunici odredjuje da li je za carinjenje ili ne.
U svakom lsucaju dobro proceni da li ti se isplati
 

Back
Top