Sabor SPC

drdoktor

Elita
Banovan
Poruka
23.062
Zbog ovih slika plakaće cela Srbija: Mala Anđela s psom u naručju, dok pored nje prolaze vladike okovane zlatom! (FOTO)


Devojčica Anđela, sa svojim psom Flekom, sedela je ispred Saborne crkve na stepenicama i plakala. Baš kada su vladike trebale da prođu pored nje, ona se sklonila u stranu i sagnula pogled. Oni je nisu ni primetili
Anđela i pas, Patrijaršija, SPC

Foto: Telegraf

Verovatno najveći kontrast koji se mogao jutros videti ispred Saborne crkve u Beogradu zabeležilo je oštro oko našeg fotoreportera.
pročitaj još
.

Dva potpuno različita sveta, jedan lagodan, okružen zlatom i skupim automobilima, drugi tužan, potresan, neizvestan, sa svakodnevnom borbom da li će na kraju dana imati šta da pojede.

BESNE LIMUZINE VLADIKA SPC: Pogledajte luksuzne mašine ispred Patrijaršije! (FOTO)

Devojčica Anđela, sa svojim psom Flekom, sedela je ispred Saborne crkve na stepenicama i plakala. Baš kada je trebalo da vladike prođu pored nje, ona se sklonila u stranu i sagnula pogled.

Niko od njih je nije ni pogledao, a kamoli udelio joj neku milostinju.
Andjela-i-pas-Patrijarsija-SPC-2-620x350.jpg


Kad smo je pitali zašto plače i otkud da psu da imenu Fleka, nije bila previše pričljiva.

– Ne znam… Zove se tako jer nemam drugo ime. On me svuda prati i stalno se igramo – bilo je sve što je rekla ova devojčica.
Vladike-SPC.jpg


Na pitanje da li je očekivala milostinju od vladika, samo je klimnula glavom.

auto-2-620x350.jpg

(Telegraf.rs)
http://www.telegraf.rs/vesti/beogra...pored-nje-prolaze-vladike-okovane-zlatom-foto

http://www.telegraf.rs/vesti/beogra...ajte-luksuzne-masine-ispred-patrijarsije-foto

Pocelo je zasedanje Svetog Arhijerejskog Sabora. Vidimo da se bahacenje nastavlja i to jos vece nego sto je bilo. Na ovom Saboru ce se odlucivati o mnogim pitanjima. Mislim da treba da bude jedna ovakva tema.
 
Zbog ovih slika plakaće cela Srbija: Mala Anđela s psom u naručju, dok pored nje prolaze vladike okovane zlatom! (FOTO)


Devojčica Anđela, sa svojim psom Flekom, sedela je ispred Saborne crkve na stepenicama i plakala. Baš kada su vladike trebale da prođu pored nje, ona se sklonila u stranu i sagnula pogled. Oni je nisu ni primetili
Anđela i pas, Patrijaršija, SPC

Foto: Telegraf

Verovatno najveći kontrast koji se mogao jutros videti ispred Saborne crkve u Beogradu zabeležilo je oštro oko našeg fotoreportera.
pročitaj još
.

Dva potpuno različita sveta, jedan lagodan, okružen zlatom i skupim automobilima, drugi tužan, potresan, neizvestan, sa svakodnevnom borbom da li će na kraju dana imati šta da pojede.

BESNE LIMUZINE VLADIKA SPC: Pogledajte luksuzne mašine ispred Patrijaršije! (FOTO)

Devojčica Anđela, sa svojim psom Flekom, sedela je ispred Saborne crkve na stepenicama i plakala. Baš kada je trebalo da vladike prođu pored nje, ona se sklonila u stranu i sagnula pogled.

Niko od njih je nije ni pogledao, a kamoli udelio joj neku milostinju.
Pogledajte prilog 352111

Kad smo je pitali zašto plače i otkud da psu da imenu Fleka, nije bila previše pričljiva.

– Ne znam… Zove se tako jer nemam drugo ime. On me svuda prati i stalno se igramo – bilo je sve što je rekla ova devojčica.
Pogledajte prilog 352112

Na pitanje da li je očekivala milostinju od vladika, samo je klimnula glavom.

Pogledajte prilog 352113
(Telegraf.rs)
http://www.telegraf.rs/vesti/beogra...pored-nje-prolaze-vladike-okovane-zlatom-foto

http://www.telegraf.rs/vesti/beogra...ajte-luksuzne-masine-ispred-patrijarsije-foto

Pocelo je zasedanje Svetog Arhijerejskog Sabora. Vidimo da se bahacenje nastavlja i to jos vece nego sto je bilo. Na ovom Saboru ce se odlucivati o mnogim pitanjima. Mislim da treba da bude jedna ovakva tema.

Devojčica je samo bila pristojna i propustila da prođe umni svet.:mrgreen:

Postoji Pravoslavlje , ali nažalost postoje i osobe koji koriste to Pravoslavlje i čine narodu veru odvratnom iako ne bi trebalo tako da bude.Vera bi u ovim vremenima trebala da bude stožer srpske nacije.
 
Poslednja izmena:
Иако је вест прљава како је знају само наши медији написати, слажем се да је непојмљиво онолико просијака пред црквама. Наравно да неће владике да удељују новац просијацима у сред одржавања Сабора, али шта раде ти свештеници, они нису на Сабору? Зашто се ти просијаци некако не организују, то су све млади и здрави људи, нека их упосле мало и плате им који динар више. Око цркве увек има неког посла.

На страну то што просијаци више не просе, већ изнуђују новац, траже тачно одређену количину новца. Да не говоримо о наркоманима који просе и слично. Све то долази пред цркву и тражи неки динар. Сиротињи треба дати, али нека се о томе мало побрину и локални пароси, јер ово све иде на штету парохије.

Владике су посебна прича, па нећу овде о њима, али ово могу и требају да реше сами свештеници.
 
Niko ne spori da postoji ta mafija, ali ovde govorimo o detetu.

O takvom istom detetu ovi listovi i ne samo oni, su pisali da je deo "prosjacke mafije' a ne videh tada da se neko zainteresovao za njihovu sudbinu, naprotiv.

Na prste mogu da se izbroje oni koji stite ili razumeju Rome, makar ovde.

Nego i ti listovi, kad im sta odgovara, to pisu.
 
da postoji drzava ne bi bilo ni prosjcke ni popovske ni bilo koje druge mafije.

ali posto je drzava na aparatima za odrzavanje zivota kod nas postoje mafije u svim oblastima drustva . da ne nabrajama ali ima ih ohoho.
 
опет неки душебрижник за ,,угрожена,,права цигана ?
иди шмекеру и нахрани Анђелу и њеног пса,прими је у свој дом! Њу и њене родитеље,дај им посао,ороди се са њима,па ћу да ти честитам и дам сва права да овако лицемерно трућаш овде.
 
Pretpostavljam da će biti diskusije o tome hoće li patrijarh još više voleti Vučića nego do sada ili će ostati pri stavu da polaže sve nade u dotičnog.

Trenutno je aktuelno ovo oko smena episkopa. Gde je Sinod izvrsio puc i skinuo episkope. Mada nije mi ih zao. Zalosno je sto ova institucija postala leglo kao nekih bandita. Rade kako hoce. Nikom ne odgovaraju.
 
опет неки душебрижник за ,,угрожена,,права цигана ?
иди шмекеру и нахрани Анђелу и њеног пса,прими је у свој дом! Њу и њене родитеље,дај им посао,ороди се са њима,па ћу да ти честитам и дам сва права да овако лицемерно трућаш овде.

Bravo. Da se mi kao drustvo za to brinemo, ne bi imali ovakve slucajeve ispred institucija i crkava, i to nije od juce.

Koliko ima ljudi koji su siromasni takodje , a ne prose?

Koliko ima vladika, svestenika koje sve to vide odavno a ne haju?

I crkva treba da pomaze siromasnom narodu kao sto i pomaze kroz razne dobrotvorne akcije, i to mozda nije dovoljno, ali ovo ovde nije ni primer ni nacin, a o najnizoj patetici koja preovladava ovim clankom i da ne pisem.
 
Bravo. Da se mi kao drustvo za to brinemo, ne bi imali ovakve slucajeve ispred institucija i crkava, i to nije od juce.

Koliko ima ljudi koji su siromasni takodje , a ne prose?

Koliko ima vladika, svestenika koje sve to vide odavno a ne haju?

I crkva treba da pomaze siromasnom narodu kao sto i pomaze kroz razne dobrotvorne akcije, i to mozda nije dovoljno, ali ovo ovde nije ni primer ni nacin, a o najnizoj patetici koja preovladava ovim clankom i da ne pisem.

Naravno da je i primer i nacin i na svakom koraku treba raskrinkavati pravo svetlo te verske organizacije.
 
To nije verska organizacija, vec crkva koja je osnovala ovu drzavu. Ako njene pojedine vladike, svestenici nisu dobri, ne znaci da je cela crkva losa, uostalom, kakav narod, takva i crkva.

Niko nije rekao da je cela crkva losa, ali to ne znaci da treba umanjivati ono sto sada rade. Nisu bezgresni i ne treba njih obozavati, sto vernici obicno rade.
 
Niko ih ne obozava, u pravoslavnoj veri je to cak i zabranjeno, vec svako odgovara za svoja dela.

Ma da.

nego

DINAMIČAN DNEVNI RED Počinje Sabor Srpske pravoslavne crkve
Beta | 14. 05. 2015. - 08:29h izmena vesti 09:51h | Komentara: 0

Redovno zasedanje Sabora Srpske pravoslavne crkve (SPC) počinje danas u Patrijaršiji u Beogradu

Trajanje Sabora nije precizno određeno, a njegovu dužinu određuje dnevni red koji, na predlog Sinoda, prvog dana rada vladike usvajaju prostom većinom.



Prema ustaljenom redosledu, najviše telo SPC-a počeće rad izveštajima o radu sa područnih eparhija, što je i tačka kojoj je posvećeno najviše vremena.



Očekuje se da među tačkama Sabora budu stanje i rad crkve na Kosovu i Metohiji.



Ne treba isključiti mogućnost da će na ovom Saboru jedna od tema biti i nastavak razgovora o statusu nekanonske Makedonske pravoslavne crkve.


Ovi pregovori bi trebalo da budu obnovljeni uz posredovanje Ruske pravoslavne crkve, najverovatnije, početkom juna, posle prolećnog zasedanja Sabora.


Ultimativan uslov za obnavljanje kontakata SPC i MPC bio je puštanje iz zatvora episkopa Jovana Vraniškovskog, što je zvanično Skoplje učinilo i on se već neko vreme nalazi na lečenju u Rusiji, na poziv patrijarha Kirila.


Inače, do puštanja vladike Jovana na uslovnu slobodu došlo je nakon posete ruskog mitropolita Ilariona Alfejeva Skoplju.


Makedonski predsednik Djordje Ivanov je 9. maja boravio u Moskvi, gde je prisustvovao Paradi pobednika, i sreo se tom prilikom sa patrijarhom moskovskim i cele Rusije Kirilom.



Sabor će morati da se izjasni i o privremenoj suspenziji vladika Filareta (Mileševski) i Georgija (Kanadski) zbog ranije utvrđenih nepravilnosti u radu eparhija, kao i o umirovljenju vladike Dabrobosanskog Nikolaja zbog starosti i zdravstvenih problema.

Moguće je da će Sabor raspravljati i o slučaju raščinjenog vladike raško-prizrenskog Artemija koji je nastavio da deluje kao episkop iako je vraćen u red monaha.

http://www.blic.rs/Vesti/Politika/558867/DINAMICAN-DNEVNI-RED-Pocinje-Sabor-Srpske-pravoslavne-crkve
 
Zbog ovih slika plakaće cela Srbija: Mala Anđela s psom u naručju, dok pored nje prolaze vladike okovane zlatom! (FOTO)


Devojčica Anđela, sa svojim psom Flekom, sedela je ispred Saborne crkve na stepenicama i plakala. Baš kada su vladike trebale da prođu pored nje, ona se sklonila u stranu i sagnula pogled. Oni je nisu ni primetili
Anđela i pas, Patrijaršija, SPC

Foto: Telegraf

Verovatno najveći kontrast koji se mogao jutros videti ispred Saborne crkve u Beogradu zabeležilo je oštro oko našeg fotoreportera.
pročitaj još
.

Dva potpuno različita sveta, jedan lagodan, okružen zlatom i skupim automobilima, drugi tužan, potresan, neizvestan, sa svakodnevnom borbom da li će na kraju dana imati šta da pojede.

BESNE LIMUZINE VLADIKA SPC: Pogledajte luksuzne mašine ispred Patrijaršije! (FOTO)

Devojčica Anđela, sa svojim psom Flekom, sedela je ispred Saborne crkve na stepenicama i plakala. Baš kada je trebalo da vladike prođu pored nje, ona se sklonila u stranu i sagnula pogled.

Niko od njih je nije ni pogledao, a kamoli udelio joj neku milostinju.
Pogledajte prilog 352111

Kad smo je pitali zašto plače i otkud da psu da imenu Fleka, nije bila previše pričljiva.

– Ne znam… Zove se tako jer nemam drugo ime. On me svuda prati i stalno se igramo – bilo je sve što je rekla ova devojčica.
Pogledajte prilog 352112

Na pitanje da li je očekivala milostinju od vladika, samo je klimnula glavom.

Pogledajte prilog 352113
(Telegraf.rs)
http://www.telegraf.rs/vesti/beogra...pored-nje-prolaze-vladike-okovane-zlatom-foto

http://www.telegraf.rs/vesti/beogra...ajte-luksuzne-masine-ispred-patrijarsije-foto

Pocelo je zasedanje Svetog Arhijerejskog Sabora. Vidimo da se bahacenje nastavlja i to jos vece nego sto je bilo. Na ovom Saboru ce se odlucivati o mnogim pitanjima. Mislim da treba da bude jedna ovakva tema.

pazi oni treba da daju milostinju,ali isto tako to ti je i mafija ganci...secam se kad sam bila mala sa rodjakom bile mi ispred crkve u centru i krene da me smara ganci za vakcinu za dete,pa ajd udeli pare pa ajd ne mogu da lecim malog...znaci....ili kad slepac moli za kes a bolja mu dioptrija od mene....mislim....
mada mislim da su ovi iz crkve ispali glupi jer je to mogao da im bude dobar marketing ako ista drugo....
 

Back
Top