scenarijo

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mislim da je sumanuto odgovoriti na neki dijalog koji se desavao pre sedam godina, ali prosto, kad sam vec iz dokonosti nabasala ovde, mogu vec da iskoristim da odgovorim.
1. Ne kaze se nikada u zivotu SCENARIJO jer, ako si se skolovao, izmedju Ilije i Ostoja nema Jovana. Ako to nisi ispravio, a upisao dramaturgiju, javi mi da se samostrelom upucam u oko dok se brodskim kanapom besim o kristalni luster
2. Ne postoji dobra akademija za nasu profesiju. Postoji mnogo akademija gde je mnogo profesora od kojih biras najbolje. Ja sam upisala privatnu akademiju samo zato jer su te godine primali bolji i iskusniji profesori of onih koji su iste godine primali na drzavnoj. Profesor sluzi da prenese teoriju, da prepozna tvoje mogucnosti i usmeri ih dalje. Profesor ne sluzi nicemu ako nemas talenat pa ako ti je profesor i Sekspir sam.
4. Sve u zivotu se svodi na to koliko se trudis. Nazalost, zivis u zemlji gde umetnost postaje najugrozenija vrsta, gde je nippodastavana i marginalizovana, Zivis negde gde se ne shvata da je to plemenita profesija koja cisti neobrazovanost i sve cescu tupavost iz mozga.
3. Svaki snobizam u deljenju akademija/ljudi/pozorista/profesija/opredeljenosti/religija i ostalih ralicitosti prva je referenca da batalis ista sto je vezano za kulturu i umetnost i odes u npr FBI,placene ubice,KGB itd gde su ograniceni stavovi prednost.
Ponovo, pretupavo je sto se bavim temom od pre sto god, al mozda nekom posluzi.

1, 2, 4, 3 ????
Umetnička sloboda?? Lepršavost brojeva??? mara?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top