scenarijo
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 25

Tema: scenarijo

Obećava
    Učlanjen
    15.06.2004.
    Reputaciona moć
    50

Lightbulb scenarijo

Da li postoji neki sajt gde mogu da nadem neke scenarije? Da mozda znate neke scenariste koje mogu da kontaktiram ili mozda bilo kako da mi pomognete da dodem do nekog scenarija

Zainteresovan član
    Učlanjen
    24.06.2005.
    Reputaciona moć
    47

Podrazumevano Re: scenarijo

Idi na FDU i BK Akademiju, zamoli ljude u sekeretarijatu da ti daju da uzmes ih arhive, na citanje, scenarie svih bisvish i sadasnjih studenata akademija....

Zainteresovan član
    Učlanjen
    24.06.2005.
    Reputaciona moć
    47

Koji studiraju i zavrsili su dramaturgiju i scanario

Obećava
    Učlanjen
    15.06.2004.
    Reputaciona moć
    50

i onda bi mi da li taj scenario, ali sta je sa autorskim pravima, jel bi trebalo nesto da se uradi po tom pitanju? Ustvari zelim da uradim film, naravno amaterski i stvarno mi je potreban neki dobar scenario

Zainteresovan član
    Učlanjen
    24.06.2005.
    Reputaciona moć
    47

Autorska prava! ? Pa izaberes scenario koji ti se svidja, okrenes scenaristu i pitas dali zeli da ti reziras njegov film...
    ili si ti mislio da uzmes tudj scenario, neplatis scanaristu i reziras?

Primećen član
    Učlanjen
    18.09.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    50

Nominativ: SCENARIO bez J
    Nom. mnoz: SCENARIJI sa J
    Genitiv jd: SCENARIJA sa J

Ako su ljudi na forumu "umetnost i kultura" nepismeni, sta onda ostaje za druge!
    Poslednji put ažurirao/la Snezana67 : 11.10.2005. u 11:20

Zainteresovan član Nikoll (avatar)
    Učlanjen
    30.09.2005.
    Reputaciona moć
    46

Zavrsila sam FDU i savetujem ti da licno odes na fakultet. Zapravo u biblioteku fakulteta koja se nalazi na prvom spratu. Ne mozes iznosti nista ali trazi na citanje scenarija studenata sa dramaturgije, ona ce ti pokazati "fijoku" tj bazu podataka ti pretrazi naslove zapisi brojeve ...obrati paznju da li je scenario ili drama (pozorisna)...Obavezno ponesi licnu kartu jer sa njom dobijas mogucnost citanja u biblioteci...Ako su mladje bibliotekarke tamo, svejedno da li je jedna mrsava ili druga sa naocarima, postoji mogucnost da ti daju da fotokopiras scenario u blizini (preko puta ti je fotokopirnica ako na faksu ne radi) tako sto ces im ostaviti licnu kartu i neku kauciju (recimo bilo je 50 dinara) koju ti vracaju naravno kada vratis tekst. U slucaju da je starija "gospodja" bibliotekarka tamo, ofarbana baka sa naocarima, uvek poprilicno nervozna i neljubazna...nemoj se obeshrabriti ako te odbije ili prosto iskulira takva je cesto samo dodji u suprotu smeni i da ce ti ove mladje. Kada dodjes do imena scenarista, tj studenata dramaturgije bivsih i sadasnjih, idi u sekretarijat i tu ce te docekati dve divne zene koje bi trebalo da ti daju kontakt telefone tih ljudi...ukoliko ih nemaju ili ne mogu zbog nekih novih pravila da ti daju postoji i plan b. Plan b pogledas na tabli u ulaznom foajeu raspored casova smera "Dramaturgija", lociras ucionicu, pise ti redni broj na tabli kao i na vratima svake ucionice, pronadjes studente dramaturgije i raspitas se licno kod njih. Fakultete je mali i svi se znaju...ostavi dobar utisak i dobices sve informacije i kontakte...Srecno !!!

Domaćin Dont_Break_The_Oath (avatar)
    Učlanjen
    16.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    88

Ne treba da ides na faklultet.
    Imam ja zavrsenih scenarija na preko 20 000 strana koje sam pisao u proteklih 10 godina i tu moze mnogo toga da se nadje.
    Samo mi pisi.
    Lokk dine øya å tænk, sommeren fall så fort, det virka så laingt oinna, eller va det i går, da tida itt betydd nokka.
    Og da du møtt din vinter, dansandes me hænnes døtra, te du trøitt og kaild vi e mytti smartar einn modi, du vente te imorra me å ring.

Buduća legenda Banshee (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    307

zar se ne pise scenario? :shock:
    you make me sick because i adore you so

Učlanjen
    16.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    88

Citat Original postavio Banshee
    zar se ne pise scenario? :shock:
    Pa sad,,,,,ne volim toliki perfekcionizam u izrazavanju,jer reci su samo sredstvo da se nesto kaze.
    A na srpskom kako je pravilno,to ne znam.
    Manus je na svedskom.
    Lokk dine øya å tænk, sommeren fall så fort, det virka så laingt oinna, eller va det i går, da tida itt betydd nokka.
    Og da du møtt din vinter, dansandes me hænnes døtra, te du trøitt og kaild vi e mytti smartar einn modi, du vente te imorra me å ring.

Buduća legenda Banshee (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    307

dobro,ali meni je scenarijo kao pojeni
    ne trazim ni ja perfekcionizam,ali ovo j mi tako bode oci.
    you make me sick because i adore you so

Primećen član
    Učlanjen
    18.09.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    50

Sta vama znaci kvalifikacija "perfekcionista" u jeziku? To ne postoji. Moze da se razgovara o osnovnoj jezickoj (ne)pismenosti, i strucnim finesama (one valjda potpadaju pod taj nesrecni izraz "perfekcionizam", jer su "rezervisane" za lingviste i jezikoslovce).

Upotreba slova "J" gde mu je po etimologiji mesto je ipak stvar osnovne pismenosti, kao i pisanje recce "ne".

A da su nam pisci nepismeni - to je fakat. I pri tome, ne mislim toliko na pravopis (tu bi trebalo optuziti lektore po redakcijama i urednistvima), vec na ono sto se zove stilskom nepismenoscu - neumecem da se jasno, suvislo i bez nepotrebnih postapalica, objasnjenja, digresija i sl. izrazi najjednostavnija misao.

Pisi tako da tvojim recima bude tesno, a mislima siroko - najbolja je definicija (uslovno receno "definicija") dobrog stila. Ali to ce jos dugo ostati san nedosanjani vecine tzv. pisaca (i uopste ne mislim samo na nase spisatelje).

Aktivan član evi (avatar)
    Učlanjen
    12.09.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    58

Da da upravu si. I ja imam milion gresaka (pravopisnih) ali nekad se desi da stvarno u zurbi kuckam ovo (trenutno sam na poslu sama). Ali istina je da ima mnogo ne pismenih ljudi oko nas.
    .... ovaj dan je neponovljiv... :p

Učlanjen
    30.09.2005.
    Reputaciona moć
    46

Slazem se sa Snezanom67..apsolutno...i sva sustina je zaista u, misli, navedenoj recenici:
    "Pisi tako da tvojim recima bude tesno, a mislima siroko"

...Nije iskljuceno da vecina pravopisnih gresaka je zapravo lapsus i rezultat brzog kucanja bez naknadnog "lekturisanja i korekturisanja"...ali ako se jedna rec ponovi vise puta na isti nacin pogresno zapisana.....onda je jasno da nije lapsus vec nepismenost...

Aktivan član Kiss_me (avatar)
    Učlanjen
    25.05.2005.
    Reputaciona moć
    61

Skoro sam vodila diskusiju sa svojim ujakom o govornom i knjizevnom jeziku, koji je inace profesor u penziji, u kojoj je on sve u svemu hteo da kaze da daje primat govornom jeziku nad knjizevnim izrazavanjem i pravopisom, i da knjizevni jezik postoji samo zato da bi se ljudi jednog govornog podrucja ali razlicitih dijalekata mogli razumeti.
    Nisam se slozila sa njim, ali ipak moramo priznati da je cesto bas to svrha pravopisa.

P.S. Ovo je podforum "pozoriste" pa hajde i da mu se vratimo, a ne diskutujemo o pravopisu.
    U niskom letu,
    ptico moja dodirni me.
    I sve na svetu
    nek me podseca na tebe...

Aktivan član Kiss_me (avatar)
    Učlanjen
    25.05.2005.
    Reputaciona moć
    61

Citat Original postavio Dont_Break_The_Oath
    Pa sad,,,,,ne volim toliki perfekcionizam u izrazavanju,jer reci su samo sredstvo da se nesto kaze.
    A na srpskom kako je pravilno,to ne znam.
    Manus je na svedskom.
    Da, reci su samo sredstvo da bi se izrazile misli i osecanja, mada ja najvise volim govor pogleda, osmeha i dodira. Kao i slika, tako i ovo govori vise od hiljadu reci.

Manus-lat. ruka
    Iz ovog mi je ipak najlepsi prevod - rukopis.
    Poslednji put ažurirao/la Kiss_me : 18.10.2005. u 19:51
    U niskom letu,
    ptico moja dodirni me.
    I sve na svetu
    nek me podseca na tebe...

Učlanjen
    30.09.2005.
    Reputaciona moć
    46

pa "...The Oath" posalji neki scenario....da citam... ili bar podeli neke dijaloge ovde sa nama na forumu....

Učlanjen
    16.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    88

Poslacu scenarie ili cu ovde nesto napisati,samo sto je problem sto moram da ih prevodim.
    Nasao sam danas svoj sjajan rukopis,pisan pre dve godine,na finskom,ali mi se cini malo nedovrsen i ne dovoljno recit,prvo to da obradim na srpskom ako se snadjem,i postavicu ovde.
    Ali ima ih gomila.....

Učlanjen
    30.09.2005.
    Reputaciona moć
    46

Citat Original postavio Dont_Break_The_Oath
    Poslacu scenarie ili cu ovde nesto napisati,samo sto je problem sto moram da ih prevodim.
    Nasao sam danas svoj sjajan rukopis,pisan pre dve godine,na finskom,ali mi se cini malo nedovrsen i ne dovoljno recit,prvo to da obradim na srpskom ako se snadjem,i postavicu ovde.
    Ali ima ih gomila.....
    pa ako imas nesto na engleskom...ili italijanskom ti poslji ostalo pak moras da prevedes...
    ne znam ops: vise stranih jezika..ako se ne racuna hrvatski, makedonski, slovenacki

Početnik
    Učlanjen
    13.03.2007.
    Reputaciona moć
    0

Post Re: scenarijo

Citat Original postavio Dont_Break_The_Oath Pogledaj poruku
    Ali ima ih gomila.....
    Da li mozes da mi das neku ideju za scenario koji treba da bude vezan za zivot Bloka?
    :-)

Elita Strela (avatar)
    Učlanjen
    09.03.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Јел видиш ти колико је стара та тема?!

Нашла си кога ћеш да питаш, њега нема на форуму годину и по дана...

Početnik
    Učlanjen
    13.03.2007.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Strela Pogledaj poruku
    Јел видиш ти колико је стара та тема?!

Нашла си кога ћеш да питаш, њега нема на форуму годину и по дана...
    Sto se ti mesas???????????????????

Nov član
    Učlanjen
    24.03.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Skyler Pogledaj poruku
    Da li postoji neki sajt gde mogu da nadem neke scenarije? Da mozda znate neke scenariste koje mogu da kontaktiram ili mozda bilo kako da mi pomognete da dodem do nekog scenarija
    ja imam 3 ideje za scenario, samo ih treba napisati, a znam i kako se pise scenario, mozemo napraviti nesto!!!
    mozes me kontaktirati na adresu alkapone_89@hotmail.com
    ili ako hoces na telefon +38762446850

Nov član
    Učlanjen
    21.01.2017.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Znam da je ovo napisano davno i iz dokonosti sam nabasala na ovo, ne znam ni sama kako. Pohvala za odgovor apsolutna!

Nov član
    Učlanjen
    21.01.2017.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Mislim da je sumanuto odgovoriti na neki dijalog koji se desavao pre sedam godina, ali prosto, kad sam vec iz dokonosti nabasala ovde, mogu vec da iskoristim da odgovorim.
    1. Ne kaze se nikada u zivotu SCENARIJO jer, ako si se skolovao, izmedju Ilije i Ostoja nema Jovana. Ako to nisi ispravio, a upisao dramaturgiju, javi mi da se samostrelom upucam u oko dok se brodskim kanapom besim o kristalni luster
    2. Ne postoji dobra akademija za nasu profesiju. Postoji mnogo akademija gde je mnogo profesora od kojih biras najbolje. Ja sam upisala privatnu akademiju samo zato jer su te godine primali bolji i iskusniji profesori of onih koji su iste godine primali na drzavnoj. Profesor sluzi da prenese teoriju, da prepozna tvoje mogucnosti i usmeri ih dalje. Profesor ne sluzi nicemu ako nemas talenat pa ako ti je profesor i Sekspir sam.
    4. Sve u zivotu se svodi na to koliko se trudis. Nazalost, zivis u zemlji gde umetnost postaje najugrozenija vrsta, gde je nippodastavana i marginalizovana, Zivis negde gde se ne shvata da je to plemenita profesija koja cisti neobrazovanost i sve cescu tupavost iz mozga.
    3. Svaki snobizam u deljenju akademija/ljudi/pozorista/profesija/opredeljenosti/religija i ostalih ralicitosti prva je referenca da batalis ista sto je vezano za kulturu i umetnost i odes u npr FBI,placene ubice,KGB itd gde su ograniceni stavovi prednost.
    Ponovo, pretupavo je sto se bavim temom od pre sto god, al mozda nekom posluzi.

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •