Mihajlovićeva kritikovala Nikolićevu platformu iako je nije pročitala

drdoktor

Elita
Banovan
Poruka
23.062
Mihajlovićeva kritikovala Nikolićevu platformu iako je nije pročitala
Share Button
[Pin It]
inShare

Potpredsednica Vlade Srbije kritikovala je najavu platforme o Kosovu predsednika Srbije.
zorana mihajlovic jutjub Mihajlovićeva kritikovala Nikolićevu platformu iako je nije pročitala

Zorana Mihajlović (Foto: JuTjub printskrin)

Logično bi bilo da je predsednik Srbije Tomislav Nikolić postigao dogovor sa premijerom Aleksandrom Vučićem o platformi koju je napisao o Kosovu, ali i sa članovima Vlade Srbije, pre nego što je ona puštena u javnost, ocenila je Zorana Mihajlović, potpredsednica Vlade Srbije, odgovarajući na pitanje kako komentariše odluku predsednika Srbije da napiše platformu o Kosovu, kao i delove tog dokumenta o kojima mediji pišu ovih dana.

Ona se, komentarišući pitanja o kosovskoj platformi, u nekoliko navrata osvrnula na izjave predsednika o tome „kako ministri nisu na njegovom nivou“.
„Nisam pogledala taj dokument i ne želim da komentarišem. Ako je tačno da su predsednik i njegov kabinet pustili delove tog dokumenta u javnost, mislim da je logično da predsednik valjda prvo sa premijerom o tome razgovara, ako ne i sa članovima Vlade Srbije, za koje kaže da nisu njegov nivo. Ali da bar dogovor postigne sa premijerom pa tek onda da izlazi u javnost, to bi bilo logično“, ističe potpredsednica Vlade.

Upitana da li platforma o Kosovu, koja se pojavljuje usred briselskog procesa, odnosno dijaloga o Kosovu, koji vode premijeri Srbije i Kosova, može da zakomplikuje situaciju, potpredsednica Vlade Srbije odgovora:
„Ja sam ispod predsednika, pa ne mogu da komentarišem“.

„Već sam vam odgovorila šta mislim o platformi, da je trebalo da se dogovori sa premijerom i ministrom…“, zaključila je Zorana Mihajlović.

U kabinetu predsednika Srbije potvrđeno je da se u platformi o Kosovu predlaže da sever Kosova nastavi da se tretira u skladu sa Ustavom Srbije, a da teritorija izvan zajednice srpskih opština ima tretman „koji su Albanci imali u SFR Jugoslaviji“.

Potvrđeno je i da će se nova platforma o Kosovu predsednika Srbije naći koliko danas ili sutra na stolu premijera Aleksandra Vučića. Nikolić će se, prema tvrdnjama iz Kabineta, kretati u okvirima koje mu Ustav dozvoljava, ali sa namerom da se postigne trajni sporazum sa Albancima. Ideja je, kažu, da Kosovo, iako po Ustavu Srbije ima status pokrajine, dobije izuzetno široku autonomiju, kakvu imaju republike u federaciji, sa mnogim ovlašćenjima, ali da se ipak ne prekrši Ustav.

Nikolićev predlog bi navodno trebalo bi da popuni mnogo toga što nije obuhvaćeno Briselskim sporazumom, jer namera predsednika Srbije nije da se taj akt derogira.

Podsetimo, ovo je druga platforma Tomislava Nikolića o Kosovu. Prvu je napisao još krajem 2012. godine, takođe, u svojstvu predsednika. Tada je iz Evropske unije poručeno da taj dokument za EU nema nikakvu vrednost, odnosno da je jedina važeća platforma u procesu dijaloga ona koju je doneo Savet ministara EU u decembru 2012, gde su određeni zahtevi zemalja Evropske unije za Kosovo i Srbiju.

Nameru o pisanju nove platforme Tomislav Nikolić je obelodanio krajem prošle godine, upozoravajući Vladu da ne bi bilo dobro da ga ne podrži. Govoreći o novom dokumentu, Nikolić je nedavno rekao da se „od nas traži da potpišemo sporazum sa privremenim institucijama samouprave u Prištini kojim bismo regulisali međusobne odnose“.

„Od toga Nemačka neće odustati. Taj zahtev je doskora bio skriven, ali sada predstavlja dominantno mišljenje u Evropi, naročito od formiranja sadašnjeg sastava Evropske komisije. Zato Srbija prema tom zahtevu koji postaje sve vidljiviji, mora što pre da se odredi novom državnom platformom o Kosovu. Odmah posle prvomajskih praznika platforma bi trebalo da se nađe na stolu predsednika Vlade. Vlada će reći da li je plan ostvariv ili ne. Zatim će ministri formalno da odluče da li će takav ili nešto izmenjen predlog da upute u Narodnu skupštinu. Mislim da ne smemo da se raziđemo po tom pitanju“, istakao je predsednik Nikolić.

http://www.pravda.rs/2015/05/13/mih...-nikolicevu-platformu-iako-je-nije-procitala/

Kako se ovi dobro zezaju.
 
Mihajlovićeva kritikovala Nikolićevu platformu iako je nije pročitala

Logično bi bilo da je predsednik Srbije Tomislav Nikolić postigao dogovor sa premijerom Aleksandrom Vučićem o platformi koju je napisao o Kosovu, ali i sa članovima Vlade Srbije, pre nego što je ona puštena u javnost, ocenila je Zorana Mihajlović, potpredsednica Vlade Srbije, odgovarajući na pitanje kako komentariše odluku predsednika Srbije da napiše platformu o Kosovu, kao i delove tog dokumenta o kojima mediji pišu ovih dana.

Platforma na (hlebu i) vodi. :ortaci3:

_niemand_
 

Back
Top