treba mi pomoć od nekog ko ima iskustva sa abitom NF7?
Prikazujem rezultate 1 do 5 od 5

Tema: treba mi pomoć od nekog ko ima iskustva sa abitom NF7?

Početnik
    Učlanjen
    26.11.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano treba mi pomoć od nekog ko ima iskustva sa abitom NF7?

skoro sam zamenimo memoriju za kingston 2 x 512 ddr na 400 Mhz. Međutim kad se podiže
    sistem i dalje piše da memorija radi na 333. jel to do ograničenje ploče ili su potrebna neka podešavanja? ja sam samo zamenio memoriju bez ikakvih dodatnih podešavanja.
    kad instalirm alcohol 120% pojavi mi se plavi ekran. da li je to zato zato što imam dvd-rom i cd-rw pa ploča ne prima više drajvova, makar bili i virtuelni? može li se to izbeći, možda nekim drugim programom iste namene?

Zainteresovan član
    Učlanjen
    18.11.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    49

Podrazumevano Re: treba mi pomoć od nekog ko ima iskustva sa abitom NF7?

Prvo u vezi plavog ekrana , to moze biti i do napajanja , asto se tice setovanja ploce stavi memoriju na by speed

Početnik
    Učlanjen
    26.11.2004.
    Reputaciona moć
    0

ne vidim kakve veze ima virtuelni drajv sa napajanjem?. plavi ekran se pojavi kada se racunar restartujecposle instalacije alkohola. dok sam imao samo cdrw to se nije desavalo. to jedini slucaj da se masina za 17 meseci zakucala, inace radi pefektno.
    hvala u svakom slucaju

Zainteresovan član
    Učlanjen
    23.01.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    51

Talking Re: treba mi pomoć od nekog ko ima iskustva sa abitom NF7?

Stavi u BIOS-u na By SPD, a ako to ne upali vidi da stavish na By User pa frekvenciju ruchno podesi na 400MHz (tj. 200MHz). A koji procesor imash i koliki je FSB, jer ako je FSB 166, nema efekta od toga da ti memorija radi kao DDR 400, chak cesh vishe postici ako tu memoriju ruchno setujesh na 166(x2) MHz a pri tom malo "zategnesh" latencije (koliko mozesh da ih smanjish reci ce ti Everest). Mada je najbolje reshenje da ti komp radi sinhrono FSB-Mem po 200MHz. Shto se tiche alkohola, nema to veze sa postojecim optikama, vec je software u pitanju. Probaj sa najnovijim drajverima za plochu, a ako se problem ne ukloni, nadji neki drugi program sa virtual drajvovima (Farstone virtual drive).Poz. 8-) 8-) 8-)

Početnik
    Učlanjen
    26.11.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podeshavanje na by speed funkcionishe.. hvala.
    a sto se virtuelnog drajva tice, isti problem mi se javjla kad po probam preko "nera". probaću sa novim drajverom, mada oficijeli abitov sajt ne ostavlja utisak neke preterano azurne podrske.

Slične teme

1. Zenska iskustva-pomoc!
    Autor RadeS u forumu Žene
    Odgovora: 45
    Poslednja poruka: 11.05.2008., 21:39
  2. pomoc nekog astrologa
    Autor jagodica-bik u forumu Natalne karte
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 21.12.2007., 14:06
  3. potrebna pomoc nekog kompetentnog
    Autor lepi dzoni u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 33