TRAGIKOMEDIJA OD DRŽAVE Poplavljenima šalju račune za odvodnjavanje

petar.petrovic

Iskusan
Poruka
6.459
U Srbiji je sve moguće, pa i da građanima koji su prošle godine spasavali gole živote pred vodenom bujicom stignu računi za plaćanje naknade za odvodnjavanje.


Ovakav scenario verovatno ne bi smislio ni sam Nušić, ali država Srbija jeste. Kako to u praksi izgleda, osetio je Obrenovčanin Gojko Korać kada je u svom sandučetu 8. maja pronašao “čestitku” iz Poreske uprave za godišnjicu poplava.

Simbolika je i najdobronamernijima krajnje ironična, jer se naplaćuje naknada za odvodnjavanje u 2014. godini, kada je voda opustošila Obrenovac i brojne gradove u Srbiji.
......................

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/55...E-Poplavljenima-salju-racune-za-odvodnjavanje
.............................................................


Jos jedna pljacka gradjana Srbije.
Meni je stiglo da platim iako mesto u kome zivim nema reku,jezero a ni potok....:eek:
 
Poslednja izmena:
U Srbiji je sve moguće, pa i da građanima koji su prošle godine spasavali gole živote pred vodenom bujicom stignu računi za plaćanje naknade za odvodnjavanje.


Ovakav scenario verovatno ne bi smislio ni sam Nušić, ali država Srbija jeste. Kako to u praksi izgleda, osetio je Obrenovčanin Gojko Korać kada je u svom sandučetu 8. maja pronašao “čestitku” iz Poreske uprave za godišnjicu poplava.

Simbolika je i najdobronamernijima krajnje ironična, jer se naplaćuje naknada za odvodnjavanje u 2014. godini, kada je voda opustošila Obrenovac i brojne gradove u Srbiji.
......................

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/55...E-Poplavljenima-salju-racune-za-odvodnjavanje
.............................................................


Jos jedna pljacka gradjana Srbije.
Meni je stiglo da platim iako mesto u kome stanujem nema reku,jezero a ni potok....:eek:

Nušić, Domanović i Sterija su obesmišljeni.
 
Danas baš razgovaram sa jednim čovekom iz mog sela koji je radio kao građevinac u Londonu.

Kaže da tamo ima kojekakvih keramičkih drenažnih cevi iz viktorijanskog doba na koje kad naiđu, obavezno zovu inspektore da im odrede kako da nastave sa radovima.

Kod nas seljaci zatrpaju jendeke čim prođe poplava



I svuda gde postoje nekakve institucije u drzavi prvo se ispita zemljiste na sve moguce stvari pa tek onda moze da se gradi.
A u drzavi Srbiji gospoda sagradila kuce na 5 metara od vode nemaju nikakve dozvole i sada ocekuju od drzave da im pomogne...
 
I svuda gde postoje nekakve institucije u drzavi prvo se ispita zemljiste na sve moguce stvari pa tek onda moze da se gradi.
A u drzavi Srbiji gospoda sagradila kuce na 5 metara od vode nemaju nikakve dozvole i sada ocekuju od drzave da im pomogne...
Recimo da je kombinacija bezvezne drzave i u osnovi nista boljeg naroda.

Svi se bune kako gradovi nisu zasticeni od poplava a u isto vreme niko nije spreman da finansira tu zastitu i tako u krug.
 

Back
Top