Šta redovno vežbanje može učiniti za Vaše zdravlje?

Nikita Kulganov

Buduća legenda
Poruka
33.220
Šta redovno vežbanje može učiniti za Vaše zdravlje?
Zašto da se umarate vežbanjem? Ko ima vremena da ide peške? Da li znate šta redovno vežbanje može da učini za Vaše zdravlje?
Vezbanje, meditacija...

Five_Exercises_of_Falun_Dafa.jpg
 
...Tai ci...
...Kung fu ,-korijeni...
...
P.S.
...pritisak nece podici
smanjenju ce doprinijeti
rano ustajanje
laka setnja sa povremenim mijenjanjem ritma
kasnije prelayak u brzi hod i opet setnja
kad se osjeti bilo kakav napor tj. zamor
preci u hod
umiti se tj.nakvasiti peskir vodom
natopiti vlagom svjezom lice i vrat
...svako jutro dodavati nenametljiv ritam
ako se osjeti da moze...
...svako trazenje od tijela napor
tortura je
zato je profesionalni sport
postao kontrasport...

P.S.
...ovo su vjezbe, normalno, rekreativne...
u kojima je iskljucena teretana
kako joj i samo ime kaze
za iybjegavanje...
 
ma super mi je kad čujem savet lekara "lagane vežbice ujutro pored otvorenog prozora, lagana šetnjica u popodnevnim časovima kad malo zađe sunce, lagana ishrana bogata vlaknima, puuunooo vode, izbegavajte stres, više šetajte, ..." a ja moram ujutro stvoriti se na poslu (o jutarnjim vežbama nema govora, osim da ih radim između 3 i 4h iza ponoći - pa jutro je i tada :D ), umesto popodnevne šetnje imam prekovremeni rad (koji ne može da se izbegne, niti svede u zakonski dozvoljen okvir, ... jer poslodavac je svetinja - našim inspektorima za rad), lagana ishrana bogata vlaknima i punoo vode ne dolazi u obzir jer me to neće održati u narednih 12-14 sati rada, a izbegavanje stresa bi me odvelo pravo na listu nezaposlenih :) što bi značilo da bih i lekara mogla videti samo u snovima ili na tv-u :)

Nije ovo zamerka lekarima na savetima, ali bilo bi lepo da su primenjivi u stvarnom životu.

Strašno je što ne možemo da živimo ni normalno, ni zdravo.
 
ma super mi je kad čujem savet lekara "lagane vežbice ujutro pored otvorenog prozora, lagana šetnjica u popodnevnim časovima kad malo zađe sunce, lagana ishrana bogata vlaknima, puuunooo vode, izbegavajte stres, više šetajte, ..." a ja moram ujutro stvoriti se na poslu (o jutarnjim vežbama nema govora, osim da ih radim između 3 i 4h iza ponoći - pa jutro je i tada :D ), umesto popodnevne šetnje imam prekovremeni rad (koji ne može da se izbegne, niti svede u zakonski dozvoljen okvir, ... jer poslodavac je svetinja - našim inspektorima za rad), lagana ishrana bogata vlaknima i punoo vode ne dolazi u obzir jer me to neće održati u narednih 12-14 sati rada, a izbegavanje stresa bi me odvelo pravo na listu nezaposlenih :) što bi značilo da bih i lekara mogla videti samo u snovima ili na tv-u :)

Nije ovo zamerka lekarima na savetima, ali bilo bi lepo da su primenjivi u stvarnom životu.

Strašno je što ne možemo da živimo ni normalno, ni zdravo
.

Nazalost tako je.
Sve je to nesto, ali primenjivo na normalne zemlje, gde ljudi normalno rade, a ovde kod nas je jedno teorija a u praksi je sve drugacije. Sve. I to - "negativno drugacije".
 
Radim yogu svaki dan. Ne treba vise od sat vremena. I to tih sat vremena je meni jer se trudim da je radim sto sporije. Sto se tice ishrane: Strogo vegetarijanstvo. Ni trunke mesa, retko retko kada jaje, mlecni proizvodi da i puno raznog voca i povrca. Prvo ishrana mi je jeftinija kada se nadju prave prodavnice za to. U prvom periodu teze je prilagoditi se toj ishrani, osecas malaksalost i sl, cisto zbog navike na meso. Sa ovim nacinom zivota progresivno napredujes. Osetis napredak u prvih nedelju dana. Da ne pricam za kasnije. Moze da se radi bilo kada, moze da se podeli i na dva dela, pa jednom ujutru, jednom uvece. Znaci po pola sata...
Radio sam je pre, pa sam stao, bavio se tezim fizickim poslovima jedno vreme, bio u top fit formi, doduse povreda ledja zbog dizanja, nakon toga se ugojio kao prasac, i onda poceo ponovo da radim yogu. Progresivno mrsavljenje pa i po nekoliko kg nedeljno. Lagan, poletan osecaj, vezbe ne zamaraju vec pruzaju energiju i osvezenje, cistije razmisljanje, oslobadjanje od stresa da ne pricam dalje. Ako volis teretanu i sl, mozes zajedno sa ovim da radis, s tim sto vecina oseti da mu ne treba jednom kada zaista iskusi sta je pravi i zdrav napredak tela.
Za ove vezbe ti ne treba posebna odeca, razno razne naprave, mobilni da ti meri potronsju kalorija, puls metar, gedzeti i midzeti, dodatni energetski preparati ili sta vec... Sve sto ti treba je jedan peskir namenjen za to, provetrena prostorija ili jos bolje negde na otvorenom i cistom vazduhu i tvoja volja.
 

Back
Top