13.5.1990. nedjelja maksimir .

To je bio montiran incident koji je poslužio tadašnjem režimu u Zagrebu da se otarase srpkih kadrova u policiji što je i učinjeno,ni druga strana nije nevina u toj priči mnogi Zvezdini igrači su svedočili kako se znalo da se nešto sprema i da će se nešto desiti i da se takva atmostvera stvorila da se znalo da će tog dana biti svega samo ne fudbala,politika yebiga.
 
Srpski premijer ;)

- - - - - - - - - -



Vučko isti k'o i tad...

- - - - - - - - - -

ali u stvari nije...

- - - - - - - - - -



Jesmo tad nalupali purgere... vi grobari možete samo da nam se divite... :p

Nalupali ste desetak provokatora koji su vas gađali kamenjem sa gornjeg juga a do prave tuče sa BBB nije ni došlo i ako je njima ograda bila nagrižena kiselinom da bi lakše pukla pa su ih panduri sprečili da masovno izađu na teren što je kasnije bio izgovor da se ratosiljaju sprkih kadrova itd. kažem ja politički je to bio montiran cirkus.
 
delije1ri41.jpg
 
Sve je ok sa ovim filmom. Prilicno objektivno ispricano s obzirom da je produkcija cini mi se iz Hrvatske.
E sad ono sto mi je zapalo je podatak od jednog svedoka koji se pojavljuje u filmu da su policajci na Maksimiru bili 70% Srbi iz Like. A svi policajci iz ovog dokumentaca Muslimani i Hrvati. Meni je neverovatno da je grad Zagreb dozvolio da se dovuku policajci Srbi iz Like da brane Srbe... kao da policija iz Zagreba nema dovoljno kapaciteta pa su zvali policajce Srbe.
 
BiH je produkcija. Al Jazeera Balkans je ja mislim u Sarajevu. A novinari koji rade tamo su iz cijele exyu. Što se Milicije tiče, otprilike je taj postotak i bio u Hr Miliciji prije rata, tako da ne čudi ako je takav postotak bio i na Maksimiru.
Postoji gro videomaterijala od toga dana, tako da neke velike rasprave nisu ni potrebne. Zato me uvijek iznenadi kad vidim bulažnjenja tipa ovog par postova iznad. Tima ne govori kako je mlatio Purgere, al mlatio ih je huligan s Krstarice :D
 
Poslednja izmena:
Nalupali ste desetak provokatora koji su vas gađali kamenjem sa gornjeg juga a do prave tuče sa BBB nije ni došlo i ako je njima ograda bila nagrižena kiselinom da bi lakše pukla pa su ih panduri sprečili da masovno izađu na teren što je kasnije bio izgovor da se ratosiljaju sprkih kadrova itd. kažem ja politički je to bio montiran cirkus.

Neki čak kažu da je riječka Armada izazvala tuču. I da su oni prvi gađali kamenjem. Jer su tada čini mi se prvi put došli da pomognu BBB. Isto je i sa Torcidom, odnosno par ljudi iz Torcide su došli. A zna se kakvi su odnosi tih grupa i pre i danas.
 
sjecate se kvalifikacija za ligu prvaka iz 90 i neke kada je igrao dinamo i partizan ? kako je tada policija bila tako pripremljena a stadion je bio pun do zadnjeg mjesta .

1997. Zato što je to bila međunarodna utakmica i nikome u HR nije odgovaralo da dođe do incidenata. Niti Dinamu, niti hrvatskoj policiji. A i u Zagrebu na toj utakmici nije bilo gostujućih navijača.
 
Kako revanš kad su Hrvati protiv Jadranske lige po uzoru na basket?
Možda se sastanu u nekom evro takmičenju.
Što se tiče navijača bili su Zvezdaši u Zaprešiću pre 10 godina,bili su u Beogradskoj Areni navijači Cedevite i Cibone sa hrvatskim zastavama i nije bilo problema.
 
Poslednja izmena:
Kako revanš kad su Hrvati protiv Jadranske lige po uzoru na basket?
Možda se sastanu u nekom evro takmičenju.
Što se tiče navijača bili su Zvezdaši u Zaprešiću pre 10 godina,bili su u Beogradskoj Areni navijači Cedevite i Cibone sa hrvatskim zastavama i nije bilo problema.

Ako misliš na navijače, da protiv su, kao i Srbi. Ako misliš na klubove, nisam siguran da su svi protiv. Čak mogu 99% tvrdit da su oni koje se najviše pita za. Kad ta liga bude imala smisla, tj. kad će se kroz nju dolazit do eurokupova, onda se može razgovarat o njoj. Ovako nema nikakve potrebe za tom ligom. A kako UEFA do sada nije gledala blagonaklono na takve ideje, sumnjam da će se u bližoj budućnosti igrat ta liga.
@ ravana
nogometni klubovi nisu "rock" bendovi. Susresti se mogu u europskim natjecanjima, a tamo nemaju šta oni tražit jer se UEFAine nagrade znaju. A kako bi se vjerojatno sreli u nekoj ranijoj fazi natjecanja, ne bi se radilo o puno novaca. Klubovi mogu jedino odredit cijene karata za utakmicu.
 
Poslednja izmena:
Neki čak kažu da je riječka Armada izazvala tuču. I da su oni prvi gađali kamenjem. Jer su tada čini mi se prvi put došli da pomognu BBB. Isto je i sa Torcidom, odnosno par ljudi iz Torcide su došli. A zna se kakvi su odnosi tih grupa i pre i danas.

Kakva crna torcida?! I da su hteli podzemnih putevima da dođu do zagreba Delije iz SAO Krajine bi ih pronašli.Pitanje je samo,ko je pustio one njihove (ili neke od drugih hrvatskih navijačkih grupa) navijače na gornjem delu južne tribine.
Taj scenario od 13.maja je ustvari trebao da se desi na vašoj kup utakmici 6 meseci ranije.
 

Back
Top