U odbrani Boga

НецаШмеца

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.309
Сада ћу покушати да одбраним Бога из Библије пошто сам до сада изнено Библијске доказе да је зао. Да ли је добар? Милиони верника верују да јесте. Ја сам такође веровао да јесте док нисам прочитао Библију. Филм који ћете видети поткрепљен је цитатима и стиховима из Библије. Све можете да проверите.


Дакле, по стаандардима "доброг" Бога то би значило да је следеће:

1. Љубав
2. Праведан
3. Толерантан
4. Само пожртвован према својим креацијама
5. Милосрдан
6.Не искварен
7. Поштен
 
Сада ћу покушати да одбраним Бога из Библије пошто сам до сада изнено Библијске доказе да је зао. Да ли је добар? Милиони верника верују да јесте. Ја сам такође веровао да јесте док нисам прочитао Библију. Филм који ћете видети поткрепљен је цитатима и стиховима из Библије. Све можете да проверите.


Дакле, по стаандардима "доброг" Бога то би значило да је следеће:

1. Љубав
2. Праведан
3. Толерантан
4. Само пожртвован према својим креацијама
5. Милосрдан
6.Не искварен
7. Поштен

Ниси ти прочитао Библију, него користиш овај форум да вријеђаш хришћанство. Млатиш ту нешто, а не знаш ни шта пишеш. Не брукај се овдје. Иди ради нешто паметно.
 
Ниси ти прочитао Библију, него користиш овај форум да вријеђаш хришћанство. Млатиш ту нешто, а не знаш ни шта пишеш. Не брукај се овдје. Иди ради нешто паметно.

Upravo si TI dokaz da vernike ISTINA i ZNANJE vredja.

Lepo je u videu dokazano da je hriscanski bog cinio zla. Niko nije kriv sto tvoj svemoguc i "dobar" bog nije bolje inspirisao pisce pa da ne prave takve "greske" u kojima ga predstavljaju u losem izdanju...
 
Upravo si TI dokaz da vernike ISTINA i ZNANJE vredja.

Lepo je u videu dokazano da je hriscanski bog cinio zla. Niko nije kriv sto tvoj svemoguc i "dobar" bog nije bolje inspirisao pisce pa da ne prave takve "greske" u kojima ga predstavljaju u losem izdanju...

ја се увек питам зашто писци а касније и састављачи библије нису избацили тог злог свемогућег бога, зашто једноставно нису писали само љубавне романе
 
Ниси ти прочитао Библију, него користиш овај форум да вријеђаш хришћанство. Млатиш ту нешто, а не знаш ни шта пишеш. Не брукај се овдје. Иди ради нешто паметно.

Видео који сам поставио поткрепљен је стиховима из Библије Извини ако ти смета истина. Библију јесам прочитао толико да знаш.
 
Poslednja izmena:
za koliko vremena si procitao bibliju?

kakao znas da si je razumeo valjano?

sve vere sveta su na istu foru ljubav, vera, nada...budi dobar prema svojim bliznjim...


slabo si ti Neco citao cim si skapirao da je Bog zao..
 
slabo si ti Neco citao cim si skapirao da je Bog zao..

Pretpostavljam da mislis da je hriscanski bog dobar. Tvoj izbor...

Nego, mene zanima kako neko ko je dobar moze uciniti genocid, etnicko ciscenje i zlocine protiv covecnosti?

Takodje nikako ne mogu da razumem kako neko ko je nepromenjiv i vecno dobar moze pociniti takva dela?

Bez osuda i samo ozbiljne argumente ocekujem.
 
za koliko vremena si procitao bibliju?

kakao znas da si je razumeo valjano?

sve vere sveta su na istu foru ljubav, vera, nada...budi dobar prema svojim bliznjim...


slabo si ti Neco citao cim si skapirao da je Bog zao..

Требало ми је око годину дана.

Љубав: потоп, уништавање Јерихона и осталих хананејских градова, клање животиња, каменовање жена, убијање прворођене деце....
Вера: Ви морате да верујете да ја Бог постојим, ако нећете правац вечно мучилиште.
Нада:Болест, ратрви, беда, глад....
 
Poslednja izmena:
ја се увек питам зашто писци а касније и састављачи библије нису избацили тог злог свемогућег бога, зашто једноставно нису писали само љубавне романе

moras se plasiti jer postoji sansa da te zgromi ako ne budes onakav kakav treba.

na pomen boga trebas osetiti strahopostovanje prema sili a ne samo ljubav.
 
u bibliji je opisano .

proterivanje iz raja , unistenje sodome i gomore , potop koji je pusten zbog toga sto nije bio zadovoljan stvorenim.pretnje da ce zgromiti nevernike su brojne.

ako nisam vernik znam da citam.

Znam šta je opisano i moje pitanje nije upućeno tebi zbog toga već zbog komentara koji si dao.
 
Znam šta je opisano i moje pitanje nije upućeno tebi zbog toga već zbog komentara koji si dao.

strah je normalnije osecanje kad cujes da neko ubija po svetu.

necu valjda voleti tog sto ubija.

evo primer - cujes da teroristi po svetu ubijaju . osecas strah da ne naskode nekom tebi bliskom , neces osetiti ljubav .trebalo bi tako
 
Pretpostavljam da mislis da je hriscanski bog dobar. Tvoj izbor...

Nego, mene zanima kako neko ko je dobar moze uciniti genocid, etnicko ciscenje i zlocine protiv covecnosti?

Takodje nikako ne mogu da razumem kako neko ko je nepromenjiv i vecno dobar moze pociniti takva dela?

Bez osuda i samo ozbiljne argumente ocekujem.

lose pretpostavljas ... koje sam veroispovesti nije tvoj problem
otkud znas da nisam citirao kuran i da nisam alahov sin najverniji?
koji genocid pominjes majke ti ? hoces da kazes da su samo hriscani u bozije ime pokoravali i ubijali?
mucni glavom zar se sve religije na svetu ne vrte oko "ispiranja" mozgova ljudi da sto manje budu svoji a sto vise "njegova deca"...zovi ga kako hoces isusa, alaha, budina...

i nema sta da te osudjujem ti si nabedjeni genije koji gurne prst u oko pa trazi samo ozbiljne argumente :D

p.s. zao mi je ali meni neces drzati cas o veri jer ozbiljniji argument od "mucni svojom glavom" neces dobiti
 
lose pretpostavljas ... koje sam veroispovesti nije tvoj problem
otkud znas da nisam citirao kuran i da nisam alahov sin najverniji?
koji genocid pominjes majke ti ? hoces da kazes da su samo hriscani u bozije ime pokoravali i ubijali?
mucni glavom zar se sve religije na svetu ne vrte oko "ispiranja" mozgova ljudi da sto manje budu svoji a sto vise "njegova deca"...zovi ga kako hoces isusa, alaha, budina...

i nema sta da te osudjujem ti si nabedjeni genije koji gurne prst u oko pa trazi samo ozbiljne argumente :D

p.s. zao mi je ali meni neces drzati cas o veri jer ozbiljniji argument od "mucni svojom glavom" neces dobiti

Hahahahahah...

- - - - - - - - - -

koji genocid pominjes majke ti ? hoces da kazes da su samo hriscani u bozije ime pokoravali i ubijali?

Kunem se da je prema bibliji hriscanski bog cinio genocide.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Hahahahahah...

- - - - - - - - - -



Kunem se da je prema bibliji hriscanski bog cinio genocide.
vidi pravedni aj ne uvlaci clanove porodice u pricu...lepo te molim.

sto se tice nase diskusije ja smatram da gresis jer ponovicu cu
zdravim razumom ne mozes me ubediti da "genocid" vrsi bilo ciji bog ! cine ga "isprani mozgovi" trpjuci u usta ime njegovo pa bilo to isusa, alha, bude, cipiripija nebitno
znaci covek.

a ti me sad "ozbiljno demantuj" da je tamo neciji bog nosio mac, pusku, top i vrsio genocid....
 
Poslednja izmena od moderatora:
Pokušavaš da budeš pametan,a ne znaš da koristiš logiku.
Vera je iracionalna,a znanje je racionalno.
Kako misliš da znanjem objasniš veru? Kvadratićima da izmeriš loptu?

Konkretno:parni koren imaš rešenja samo za parne brojeve,neparni dobiju i...
Neparni koreni nemaju taj problem.
Tako da su parni koreni iracionalni!
To ti je vera,a neparni koreni znanje!

Inače ,teologija koristi i racionalnu logiku kad se ljudi obraćaju bogovima ili bogu,a iracionalnu u odgovorima
ili delima bogova ili boga prema ljudima.
Ovo dolazi otud što su bogovi, po svojoj atributizaciji,svemudri (sveznanje),svemoćni i večni,tako da koriste i jednu i drugu logiku!
A da bi komunicirali s ljudima,moraju delima jer racionalni govor ograničava njihove neograničene osobine.
Iz istog razloga su bogovi nedostupni ljudskim čulima jer su ta čula racionalna...Itd...
Uzgred Neco,ja nisam vernik već agnostik,ali i teolog...
 
Poslednja izmena:
za koliko vremena si procitao bibliju?

kakao znas da si je razumeo valjano?

sve vere sveta su na istu foru ljubav, vera, nada...budi dobar prema svojim bliznjim...


slabo si ti Neco citao cim si skapirao da je Bog zao..
Naprotiv, cim neko spozna da je Jahve zao i genocidan bog, znaci da je procitao najmanje Stari zavet, a ko raspravlja o Pavlovim poslanicama i kanonizovanim jevandjeljima znaci da je procitao i Novi zavet. Jeste da je to debela knjiga, ali se lako cita, puna je mitova i basjkovitih pricica, ali i okultnih dozivljaja.

- - - - - - - - - -

vidi pravedni aj ne uvlaci clanove porodice u pricu...lepo te molim.

sto se tice nase diskusije ja smatram da gresis jer ponovicu cu
zdravim razumom ne mozes me ubediti da "genocid" vrsi bilo ciji bog ! cine ga "isprani mozgovi" trpjuci u usta ime njegovo pa bilo to isusa, alha, bude, cipiripija nebitno
znaci covek.

a ti me sad "ozbiljno demantuj" da je tamo neciji bog nosio mac, pusku, top i vrsio genocid....
Apsolutno se slazem s tvojim stavom da nase porodice i njeni clanovi moraju biti zasticeni maksimalno i od strane moderatora, supermoderatora i administratora. Sa ljudske i moralne strane, neprihvatljivo je uvlaciti ih u nase, veoma cesto prljave i zlobne rasprave.
 

Back
Top