''jugoslavija odbila nato vojsku'' vase misljenje?

Poruka
3.736
ima raznih tekstova po netu namenjenih za mladje generacije koje su neuke po tom pitanju,mogu samo da pitaju druge ili da citaju razne sajtove,od kojih je pola tipa ''kako pobedismo nato''.no,uvek kad citam o nato bombardovanju srbije,jako me dirne ta tema i osetim neku mrznju prema svim drzavama nato-a,iako znam da ljudi (narod,civili) tih drzava nisu krivi sami po sebi,nego su uvek krivi politicari,jer se narod malo pita.ali mi daleko vise ide na zivce to sto nasi lazu u korist tadasnje jugoslavije,kako smo tada bili mnogo jaki i naoruzani.a sto je jos gore,ima budala koje u to i veruju,pa svuda gde stignu,prosipaju skiku o tome kako smo ''nadjacali'' nato savez.to me nervira,jer se pise neistina i lazna istorija,a jos vise me nervira cilj,zobg koga se to radi.neznam gde sam procitao,ali jedan od njih kaze sledece,znaci nije bukvalno ovako,ali ja sam tako shvatio:
jugoslovenska vojska je nadjacala celokupnu nato ofanzivu (20 i nesto drzava valjda),znaci odbila ih je (odnos 20:1 ili slicno),oborila par letelica razlicitih vrsta i to ruskim raketnim sistemom s-125 neva/pechora,bombardovala aerodrom u tirani galebima i jastrebima,unistila/ostetila nekoliko ''apac 64'' stajacih helikoptera,pobila nekoliko vojnika pretpostavljam,a oni su kao rekli,jao nemozemo mi protiv ovih,prejaki su,idemo dalje,nema nista.necemo mi da se kacimo sa njima,opasni su.videli dugacku kolonu nasih prastarih i zaostalih ratnih vozila iz vazduha,uplasili se i tad je bombardovanje prestalo,potpisam je sporazum.mozda sam pogresio redosled,ne zamerite.toliko smo bili nespremni i jadni,da je vojska bila gladna prakticno,nije smeo kamion krenuti putem,a da ga ne gadjaju iz vazduha i raznesu.ne morate vi pojedinci nikad da se pomirite s tim,ali ja mislim da je to istina.
e sad,moje licno misljenje je da milosevic nije nkako smeo da dopusti bombe,ni po koju cenu! ja mislim da je to najgore sto je moglo da nam se desi...to je moje mislenje,nemoj neko da me psuje sad ovde...ali srpski ponos i tvdoglavost su cudo.kako ces se boriti protiv takve sile,je*o te bog? udri na slova prackom?! btw,interesuju me vasi komentari na ovo ''kako smo pobedili nato''?
 
Poslednja izmena:
Srusili smo im preko 100 aviona , helikoptera, krstarecih raketa ... pobili nekoliko stotina specijalaca ... Agresija na Srbiju je veliki poraz amerike - kostao ih je skoro trilion dolara ...

Nisu trebali sa nama da se kace , to donosi losu karmu i rusi imperije .... Do sada smo , u novije vreme , vec srusili 3 Imperije - neka se spremi i cetvrta ...:D
 
Poslednja izmena:
ima raznih tekstova po netu namenjenih za mladje generacije koje su neuke po tom pitanju,mogu samo da pitaju druge ili da citaju razne sajtove,od kojih je pola tipa ''kako pobedismo nato''.to me nervira,jer se pise neistina i lazna istorija.neznam gde sam procitao,ali jedan od njih kaze sledece:
jugoslovenska vojska je odbila celokupnu nato ofanzivu (20 i nesto drzava,valjda),znaci odbila ih je,oborila par letelica razlicitih vrsta,bombardovala aerodrom u tirani,unistila nekoliko ''apac'' helikoptera,a oni su kao rekli,jao nemozemo mi protiv ovih,prejaki su,idemo dalje,nema nista.necemo da se kacimo.videli dugacku kolonu nasih prastarih i zaostalih ratnih vozila iz vazduha,uplasili se i tad je bombardovanje prestalo,potpisam je sporazum.interesuju me vasi komentari na ovo?
НАТО је коортон.
Држе се на нуклеарном оружју, а где њега нема момачки попуше.
Испрашила их талибанија праћкама.
 
Nije jugo vojska pobijedila NATO, ali nije ni NATO nju.
Mada samim tim sto je NATO potpuno zakazao protiv jedne male drzave u okruzenju, moze se slobodno gledati kao trijumf vojske Jugoslavije.
Srusen je mit o nevidljivom avionu (u prijevodu krs i smece) kojeg je srusila ruska raketa (a cija druga :D) starija 30 godina od njega!
Srusen je mit o zapadnoj vojnoj tehnologiji, jer ne vide razliku izmedju tenka od kartona i pravog tenka, ne vide razliku izmedju kolone siptarskih izbjeglica i kolone jugo vojske.
Ali najbitnije srusen je mit o neophodnosti postojanja NATOa i njene superiornosti u odnosu na ostale.
Pokazalo se, a to se potvrdjuje i dan danas, da je NATO u slucaju bilo kojeg oblika rata protiv Rusije osudjen na propast.
 
Победили јесмо , самим тим што смо се борили ,САМИ САМЦАТИ, против највеће тадашње силе на свету .

Победили смо морално и чак војно , победа је била наша јер смо ПРУЖИЛИ ОТПОР !

Победили смо јер смо пробудили Русију и Кину , МИ СМО СТВОРИЛИ ПУТИНА !

Тренутно су нам окупирали Космет али ...никада не заборавите , да се нисмо предали , да нас нису поразили !

Ми смо победили , јер се на крају свега појавио ПУТИН !


Путин је заправо ДОКАЗ наше победе!
 
odavno je prestao da vazi princip - borba prsa u prsa, pa neka bolji pobedi
danas ne pobedjuje bolji, nego podmukliji
usa je jedina koja ne sme sportski cisto da se bori ni na jednom polju
jedino je njima odobreno da im se sportisti ne analiziraju na dopnig, iako je celom svetu jasno da zila na ruci i cetvrtasta brada nije posledica zdrave hrane i dobrog treniga cele njihve postavke reprezentacije

mi nismo bili u ratu
nas nato i ameri nisu napali
ono je bila samo mala intervencija andjela
ako nismo napadnuti, nije imalo od cega ni da se branimo
sva steta koja je nastala je samo posledica kolateralne stete
 
Гледала сам неки дан први сусрет Путин и Клинтона , поставићу линк

Покојни председник Милошевић је урадио највећу ствар за нас , указао нам је на Путина , рекао нам је" Погледајте кога смо створили ,овај човек ће да заврши борбу , он ће ОСВЕТИ наше убијене и мртве"

Нисмо га слушали , нисмо му веровали а сада видмо да је КАО И УВЕК био у праву !


Путин !
 
Победили јесмо , самим тим што смо се борили ,САМИ САМЦАТИ, против највеће тадашње силе на свету .

Победили смо морално и чак војно , победа је била наша јер смо ПРУЖИЛИ ОТПОР !

Победили смо јер смо пробудили Русију и Кину , МИ СМО СТВОРИЛИ ПУТИНА !

Тренутно су нам окупирали Космет али ...никада не заборавите , да се нисмо предали , да нас нису поразили !

Ми смо победили , јер се на крају свега појавио ПУТИН !


Путин је заправо ДОКАЗ наше победе!

Шта смо победили? Издао нас је твој Слоба.
 
Srusili smo im preko 100 aviona , helikoptera, krstarecih raketa ... pobili nekoliko stotina specijalaca ... Agresija na Srbiju je veliki poraz amerike - kostao ih je skoro trilion dolara ...

Nisu trebali sa nama da se kace , to donosi losu karmu i rusi imperije .... Do sada smo , u novije reme , srusili 3 Imperije - neka se spremi i cetvrta ...:D


Немој Боро Русију да дирамо. Нема смисла, наши су.
 
НАТО је мислио да може да нас победи само авионима, без копнене офанзиве. Копнену офанзиву нису спремали. Војно не бисмо могли да их победимо, али, што је важније, ни они нас. Уместо тога, политички би био одређен победник и поражени, или условни победник и условно поражени.

Имали смо чипкицу за врховног команданта Цобија Милошевића који је попустио под политичким притисцима у тренуцима кад је у НАТО долазило до пуцања. Извршили су политички притисак на слабића и захваљујући томе су нас победили. Политички су нас победили, војно не, али то је у крајњем резултату на жалост небитно.
 
Најјаче је било легендарно повлачење војске и полиције (колоне и колоне тенкова, што је доказивало да смо сачували сву војску, без обзира на константно бомбардовање) у коме су се они који се повлаче проглашавани победницима, бабе су им аплаудирале на улици, бацале цвеће под тенкове, јунаци су пуцали из аутоматског оружја. Наша војска је изгледа једина у историји која је повлачењем победила.
 
Да није нас, не би било ни Владимира Владимировича Путина!!!


Који смо ми краљеви, јбт!

То је истина , када су нас бомбардовали Русија је била на коленима , немоћна , поражена и уништена .бесна на своју слабост .У таквој једној атмосфери је створен Путин !

Ми смо пробудили Русију и створили Путина , после тога ништа више није било исто , нити ће икада више бити !
 
Наша војска је успела да сачува своју војну технику у време агресије ЕУ и САД на нашу земљу и то је то. Све остало је глупост.

Ako je to bio cilj onda jesmo pobedili.
Onog trenutka kad su NATO trupe ušle na Kosovo a naši se povukli mi smo izgubili.
Plus porušena zemlja.
 
Kumanovskim sporazumom smo dali Kosmet na upravljanje NATO-u.

A onda je 2005 godine skupstina SCG glasovima DSS, DS, G17 i SPO ratifikovala sporazum o slobodnom protoku NATO trupa kroz CELU teritoriju Srbije.

Od tada smo porazeni, i sve institucije su nam podredjene tom porazu.

nesto se ne secam te ratifikacije

znam da je vuk potpisao sporazum sa nato, ali to nije nikad proslo kroz skupstinu
 

Back
Top