Balkan je bio i ostao Bure Baruta!

Parun

Poznat
Poruka
7.760
Jedno vreme sam mislio da je to davno proslo vreme i da je zauvek ostalo iza nas. Sad tek vidim kako sam bio naivan. Uvek ce se tu prelamati svetski interesi a svi koji na njemu zive sluzili su u sluzice za podkusurivanje velikih i ostvarivanje njihovih ciljeva. Uvek je samo i bio velika raskrnica svetskih puteva gde zivot ljudi ne vredi ni lulu duvana, gde nema respekta niti balkanskih nacija jednih prema drugima a niti sveta prema balkanskim nacijama. Posto je zajednicka drzava uspesno rasparcana tek sada su se stvorili uslovi za stalno izazivanje kriza, sukoba i postizavanje interesa velikih i bogatih preko ledja i muke malih i siromasnih. Najnovija potvrda ove teze se dogodila prosle nedelje u Kumanovu. Da li je Cercil bio u pravu? Izgleda da jeste, sta drugo reci.
 
Наравно , то није ни новост !

Само морамо добро да се подсетимо ко су увек били победници , зна се ко је победио и добио сваку битку на свету и на Балкану!

Стога ме ништа не брине , знам ко ће да победи
 
Наравно , то није ни новост !

Само морамо добро да се подсетимо ко су увек били победници , зна се ко је победио и добио сваку битку на свету и на Балкану!

Стога ме ништа не брине , знам ко ће да победи

Od tolikih istorijskih pobeda ostace nas da stanemo pod jednu sljivu.
 
Jedno vreme sam mislio da je to davno proslo vreme i da je zauvek ostalo iza nas. Sad tek vidim kako sam bio naivan. Uvek ce se tu prelamati svetski interesi a svi koji na njemu zive sluzili su u sluzice za podkusurivanje velikih i ostvarivanje njihovih ciljeva. Uvek je samo i bio velika raskrnica svetskih puteva gde zivot ljudi ne vredi ni lulu duvana, gde nema respekta niti balkanskih nacija jednih prema drugima a niti sveta prema balkanskim nacijama. Posto je zajednicka drzava uspesno rasparcana tek sada su se stvorili uslovi za stalno izazivanje kriza, sukoba i postizavanje interesa velikih i bogatih preko ledja i muke malih i siromasnih. Najnovija potvrda ove teze se dogodila prosle nedelje u Kumanovu. Da li je Cercil bio u pravu? Izgleda da jeste, sta drugo reci.


Nije to problem, već je problem "sumrak imperije"

A, to je kada imperija nema snage da održava rat, red i usisanu ekonomiju pokorenih malih državica, već živi na račun nereda i entropije eskalacije sukoba !

Umesto "Divide & rule" ide formula "Divide & quit"
 
Nije to problem, već je problem "sumrak imperije"

A, to je kada imperija nema snage da održava rat, red i usisanu ekonomiju pokorenih malih državica, već živi na račun nereda i entropije eskalacije sukoba !

Umesto "Divide & rule" ide formula "Divide & quit"

Izgleda da smrt svih imperija otpocinje na Balkanu, od Rimske do Otomanske i Austrougarske. Samo sto u tom najvise nahebu - Balkanci!
 
Izgleda da smrt svih imperija otpocinje na Balkanu, od Rimske do Otomanske i Austrougarske. Samo sto u tom najvise nahebu - Balkanci!


Tako je! Vrhunac imperijalne arogancije je bilo čerečenje SFRJ sa izdajničkim i potkupljenim zločincima ...

Žao mi Nemaca (ali više nas) i oni naiebu ili nad Srbima ili nad Rusima !

Postaje dosadno, nemaštovito i bolesno pravilo !

Valjda će Nemci odigrati ovaj put pametno . Ali , sumnjam !
 
Ти то тек сад примјетио???? На Балкану нема мира док год иједан бахлија постоји, западно од Босфора. Договорићу се некако са бечким коњушарима. Са бахлијом нема договора. Њему је Алах рек'о да ће све једног дана бити муслиманско.
 
...Balkan je bio sigurno staniste
samo u doba Tita
jer provalio je hakerski
i Zapad i Istok
a znao je da samo Vodju copora
postuje
Horda balkanska...
...Balkan je uvijek
kako je iznosio i Mirca Elijade
vjetrometina bliskoistocno-evropska
a Evropa,
kako rece , Lesek Kolakovski
samo je na trenutke bila dostojna
svoje 'civiliyiranosti'...
 
Teko e to , kada Imperije koriste ucenjivačke kapacitete i vrši jedna drugoj destrukciju uticajnih sfera !

Jalta je nekako stavljena van snage .... sfera uticaja je bila na Drini i za vreme zajednicke drzave / ne znam zasto Rusi nisu insistirali na Jalti

- - - - - - - - - -

I ostace dok Srbi ne zavrse u razervatima kao Indijanci. Videcete.

Ceo Balkan je veliki rezervat iz kog nema izlaza

- - - - - - - - - -

Na balkanu nema rata jer je sve zauzela Amerika i Amerika ce vladati Balkanom.

Zauzela je jel zna gde zive idioti kojima je lako manipulisati ... kod civilizovanih ljudi ovakva taktika ne prolazi ....zasto nisu zauzeli Skandinaviju nego Balkan?
 
Jedno vreme sam mislio da je to davno proslo vreme i da je zauvek ostalo iza nas. Sad tek vidim kako sam bio naivan. Uvek ce se tu prelamati svetski interesi a svi koji na njemu zive sluzili su u sluzice za podkusurivanje velikih i ostvarivanje njihovih ciljeva. Uvek je samo i bio velika raskrnica svetskih puteva gde zivot ljudi ne vredi ni lulu duvana, gde nema respekta niti balkanskih nacija jednih prema drugima a niti sveta prema balkanskim nacijama. Posto je zajednicka drzava uspesno rasparcana tek sada su se stvorili uslovi za stalno izazivanje kriza, sukoba i postizavanje interesa velikih i bogatih preko ledja i muke malih i siromasnih. Najnovija potvrda ove teze se dogodila prosle nedelje u Kumanovu. Da li je Cercil bio u pravu? Izgleda da jeste, sta drugo reci.

nismo mi na raskršću nikakvih putova ni interesa. to su političke izmišljotine. s psihijatrijskog gledišta, razlog je previše luđaka na jednom manjem prostoru
 
Tako je! Vrhunac imperijalne arogancije je bilo čerečenje SFRJ sa izdajničkim i potkupljenim zločincima ...

Žao mi Nemaca (ali više nas) i oni naiebu ili nad Srbima ili nad Rusima !

Postaje dosadno, nemaštovito i bolesno pravilo !

Valjda će Nemci odigrati ovaj put pametno . Ali , sumnjam !

Nemac radi za 1500+ eura a ti za 200. Pa vidi ko je tu najebo :D
 
Nemac radi za 1500+ eura a ti za 200. Pa vidi ko je tu najebo :D


Ti znaš koliko sam ja zarađivao i koliki su mi ostali prihodi i penzija ! ?

Pametnjaković, samo i tvoji Nemci će 3. put popušiti na Balkanu, nadam se da neće opet sebe gurnuti protiv Rusa.

A, vidim Balkan izbegavaju! Popušili su dobro ovde, a i kod rusa :D

Pa ti vidi ko će opet naiebati ...:manikir: konjušaru!
 

Back
Top