ВЕРОВАЛИ ИЛИ НЕ – црногорска власт казнила Св. Василија Острошког!!!

Tekila Gerila

Aktivan član
Poruka
1.113
Црногорска управа за инспекцијске послове, одсек за инспекцију за заштиту културних добара и културне баштине казнила је манастир Острог новчаном казном у вредности 500 евра.


У образложењу је наведено да је забрањено Православној Митрополији црногорско-приморској вршење радова реконструкције и адаптације на како се наводи „културном добру“ манастир Острог.

Пошто је инспекција установила да су извршени радови поплочавања порте код главне капије манастира Горњи Острог изречена је казна.

11267751_10205821238364461_6624877095323456382_o.jpg


11101308_10205821238484464_5330458461911907823_o.jpg

Режим у Црној Гори здушно подржава секту под именом Црногорска Православна Црква на челу које је распоп Михаило Мираш Дедеић чији следбеници често узурпирају објекте СПЦ по Црној Гори. Поред тога врши се и прогон православних свештеника СПЦ пре свега оних који немају црногорско држављанство а све са циљем маргинализовања утицаја СПЦ и форсирања ЦПЦ. Ако се то узме у обзир и још много тога што се чини у Црног Гори према СПЦ овај најновији акт институција црногорске државе ни мало не изненађује.

На ову казну саркастично је реаговала Митрополија црногорско-приморска наводећи на уплатници којом је плаћена казна да је сврха плаћања: Казна Светом Василију за обнову манастира Острога.

11109036_10205821233884349_8377367668271003888_o-1024x483.jpg


Izvor: http://vojvodjanskenovine.rs
 
Nije kaznila svetog Vasilija već ga upravo pokušava zaštititi os samovolje Rista Radovića.
Manastir Ostrog je pod zaštitom spomenika kulture I kategorije.
Zato se bez dozvole tamo ne smije ništa raditi, zidati, mijenjati....

Zato ni Risto ne smije ignorisati državne propise i raditi šta hoće.
Da je fino dao molbu za obnovu i popločanje oštećenog prilaza, sigurno bi je dobio a ovako samovoljno - tako se ne smije raditi.

U kojoj to državi može da se radi to što radi Risto u CG.?
Država je do njega previše tolerantna a on to iskorišćava i radi pizdarije.
 
Poslednja izmena:
Nije kaznila svetog Vasilija već ga upravo pokušava zaštititi os samovolje Rista Radovića.
Manastir Ostrog je pod zaštitom spomenika kulture I kategorije.
Zato se bez dozvole tamo ne smije ništa raditi, zidati, mijenjati....

Zato ni Risto ne smije ignorisati državne propise i raditi šta hoće.
Da je fino dao molbu za obnovu i popločanje oštećenog prilaza, sigurno bi je dobio a ovako samovoljno - tako se ne smije raditi.

U kojoj to državi može da se radi to što radi Risto u CG.?
Država je do njega previše tolerantna a on to iskorišćava i radi pizdarije.

u kojoj to drzavi otimaju tudje bogomolje?
u kojoj to drzavi moze da se radi to sto rade milo i aco?
 
Баш ме брига.

Јеси ли икад посјетио Острог? Јеси ли икад чуо о томе шта се тамо дешавало? Ја сам слушао од своје фамилије, а они од оних који су били свједоци. Што си ти неки опасан анти-хришћанин. Дечко, иди мало ван овог форума, немој да ти живот буде форум и компјутер.
 
Pricaju ljudi svasta bas kao sto pricaju i da je nekad negde postojao neki isus

Ја сам у Острог био и увјерио се. Такође су ми причали моји чланови породице о томе, а они су слушали од живих свједока. Не можеш ти то да схватиш.
 
a ulozili nista...rashod nula ko vrata...hehe..uci covece kako se pravi biznis..:D
Pa, moglo bi se reci da je tako. Prihodi veliki, a rashodi nikavi. Crkve i manastiri ne placaju poreze, infrastrukturu, rezijske troskove, elektricnu struju, itd. ne plalcaju namete kojima su opterecene lukretivne organizacije i obicni gradjani. Maltene ne placaju ni bogu tamjana. Puni su para ko brod.I jos im drzave pune njihove, moglo bi se reci, privatne trezore. Zna ta bratija crnomantijaska kako da se naplalti.

- - - - - - - - - -

Nice kaznila
U kojoj to državi može da se radi to što radi Risto u CG.? ....i radi pizdarije.
U najdemokratskijoj drzavi na svetu, u Republici Srbiji i u Republici Srpskoj.

- - - - - - - - - -

u kojoj to drzavi otimaju tudje bogomolje?
u kojoj to drzavi moze da se radi to sto rade milo i aco?
Sve to moze i RS i nesto malo vise od toga. Niko nema sto mi imamo! Drugo, cija je zemlja, njegovo je i sve izgradjeno na njoj. I, trece, ko kaze da su u pitanju tudje bogomolje.
 
Poslednja izmena:
U sta si se uverio, jel da postoji isus ili sta vec :think:

I ja sam bio u Ostrogu ali nista spektakularno nisam ni video ni osetio. Lepo jeste ali nista me nije uverilo a u babine price ne verujem

normalno da nista nisi mogo da vidis jer ti boza zatvorio oci..zbog tvog dobra..srcka bi te snasla a bog oce da ti zivis hiljadu godina..vis kako te voli..:D
 
normalno da nista nisi mogo da vidis jer ti boza zatvorio oci..zbog tvog dobra..srcka bi te snasla a bog oce da ti zivis hiljadu godina..vis kako te voli..:D

Moras da das neki odgovor tipa da je to bozja volja :D

Da sam imao mozdani udar i tad bi neko rekao da je to bozja volja :mrgreen:
 
U sta si se uverio, jel da postoji isus ili sta vec :think:

I ja sam bio u Ostrogu ali nista spektakularno nisam ni video ni osetio. Lepo jeste ali nista me nije uverilo a u babine price ne verujem

Интересантно је како се спрдате Богу... "Па Бог не постоји", чему се ви спрдате онда?
 
Pricaju ljudi svasta bas kao sto pricaju i da je nekad negde postojao neki isus

Vidi sve se to tako može posmatrati skeptično/septično.

Samo o Isusu će pričati i kad ti umreš a o tebi verovatno još samo par meseci potom.
Stvar je u tome da svako o sebi najbolje ostavlja trag u istoriji.
Bilo da je masovni ubica kao recimo Staljin ili Hitler, ili da je veliki reformator ili veliki vojskovođa kao Aleksandra Makedonac ili Napoelon, ili mesija kao Isus, ili religijski filosof kao Buda itd.

Dakle, ljudi pričaju dugo o onima koji su bili veliki ljudi, o malim ljudima se ne priča jer nema šta da se kaže.

Nije kaznila svetog Vasilija već ga upravo pokušava zaštititi os samovolje Rista Radovića.
Manastir Ostrog je pod zaštitom spomenika kulture I kategorije.
Zato se bez dozvole tamo ne smije ništa raditi, zidati, mijenjati....

Zato ni Risto ne smije ignorisati državne propise i raditi šta hoće.
Da je fino dao molbu za obnovu i popločanje oštećenog prilaza, sigurno bi je dobio a ovako samovoljno - tako se ne smije raditi.

U kojoj to državi može da se radi to što radi Risto u CG.?
Država je do njega previše tolerantna a on to iskorišćava i radi pizdarije.

Kakav trip vas *********a! Strava. Ali to je posledica vašeg i dalje prisutnog komunističkog načina rezonovanja. Vi ste postali nacija samo zahvaljujući tome što ste postali komunjare. Ali shvati tad ste prestali biti Crnogorci. Zato vas i zovemo milogorcima( a vi se odazivate).

Pre svega jasno je i retardu da ********* forsiraju sektu zvanu cpc raspopa nepriznate nekanonske i nikad neće ni biti priznata cpc-a. I to samo da bi kroz tu sektu lakše oformili naciju i zaokružili priču o montenegrinima. SPC im je naravno u tom poslu smetnja jer se zove srpskom kako se i zvala od početka na tijem prostorima.
Najblesavije je što se tako zvala i katolička crkva na tim istim prostorima, jer prvi arhiepiskop srpski nije sveti Sava već barski biskup, kome je papa dao titulu arhiepiskopa Srbalja mnogo pre nego je SPC dobila tu titulu. Naravno ovo ste brzo pozaboravljali poput vaših katolika koji su se potrudili navrat na nos da pobrišu ove istorijske fakte al ne uspeše do kraja.

U takvoj državi koja forsira sektu na račun regularne crkve i čiji političari još uvek dišu duhom titoizma zaista je smešno govoriti o normalnim odnosima crkve i države.

Takođe zar nije u vas u Crnu i Goru crkva odvojena od države?
Ako jeste koji se klin onda država meša u poslove crkve?

Ako nije onda ste vi neka teokratija ko za vreme Njegoša.
Uf pardon znam da te Njegoš nervira al prosto ga je nemoguće pomenuti u ovom istorijskom kontekstu.
 
Poslednja izmena:
Vidi sve se to tako može posmatrati skeptično/septično.

Samo o Isusu će pričati i kad ti umreš a o tebi verovatno još samo par meseci potom.
Stvar je u tome da svako o sebi najbolje ostavlja trag u istoriji.
Bilo da je masovni ubica kao recimo Staljin ili Hitler, ili da je veliki reformator ili veliki vojskovođa kao Aleksandra Makedonac ili Napoelon, ili mesija kao Isus, ili religijski filosof kao Buda itd.

Dakle, ljudi pričaju dugo o onima koji su bili veliki ljudi, o malim ljudima se ne priča jer nema šta da se kaže.
I, sta velis, prezadovoljni su sto ih ljudi i dan danas, toliko veko posle lnjihove smrti ne samo pominju nego ih veoma uvazavaju i velicaju. Bas ih zabole paja za sve to. .
 
Pa, moglo bi se reci da je tako. Prihodi veliki, a rashodi nikavi. Crkve i manastiri ne placaju poreze, infrastrukturu, rezijske troskove, elektricnu struju, itd. ne plalcaju namete kojima su opterecene lukretivne organizacije i obicni gradjani. Maltene ne placaju ni bogu tamjana. Puni su para ko brod.I jos im drzave pune njihove, moglo bi se reci, privatne trezore. Zna ta bratija crnomantijaska kako da se naplalti.

- - - - - - - - - -

U najdemokratskijoj drzavi na svetu, u Republici Srbiji i u Republici Srpskoj.

- - - - - - - - - -

Sve to moze i RS i nesto malo vise od toga. Niko nema sto mi imamo! Drugo, cija je zemlja, njegovo je i sve izgradjeno na njoj. I, trece, ko kaze da su u pitanju tudje bogomolje.

prvo, iluzorno je raspravljati se sa tobom, jer to sto rade milo i aco ne rade ni siptarski narko bosovi...
ali je lepo sto stajes u njihovu odbranu, verovatno se njihopva dela poklapaju sa tvojim svetonazorom...
drugo, po toj logici svojoj probaj da upadnes u neku ambasadu, pa cu da vidim da li je to bas tako kako pricas...
ili posto je tvoja zemlja, zasto ne mozes na svojoj zemlji da gradis i radis sta hoces nego ti trebaju dozvole...
znaci nemoj da lupas gluposti ispadas gluplji nego sto jesi, a ja pritom ne mislim da si glup uopste...
to sto si bezboznik je nesto sasvim drugo, to je tvoje pravo da verujes ili ne verujes...
trece, ta bogomolja pripada Srpskoj Pravoslavnoj Crkvi ne drzavi Crnoj Gori,
jer je nije zidala drzava nego je zidala crkva...Srpska Pravoslavna Crkva...ne crnogorska kriminalna drzava...

jel ti jos nesto nije jasno?

- - - - - - - - - -

"Kome zakon leži u topuzu,
tragovi mu smrde nečovještvom."

ne znaju oni to...
oni su se odrekli najveceg medju svojima jer je rekao istinu...da je Srbin...
 
prvo, iluzorno je raspravljati se sa tobom, jer to sto rade milo i aco ne rade ni siptarski narko bosovi...
ali je lepo sto stajes u njihovu odbranu, verovatno se njihopva dela poklapaju sa tvojim svetonazorom...
drugo, po toj logici svojoj probaj da upadnes u neku ambasadu, pa cu da vidim da li je to bas tako kako pricas...
ili posto je tvoja zemlja, zasto ne mozes na svojoj zemlji da gradis i radis sta hoces nego ti trebaju dozvole...
znaci nemoj da lupas gluposti ispadas gluplji nego sto jesi, a ja pritom ne mislim da si glup uopste...
to sto si bezboznik je nesto sasvim drugo, to je tvoje pravo da verujes ili ne verujes...
trece, ta bogomolja pripada Srpskoj Pravoslavnoj Crkvi ne drzavi Crnoj Gori,
jer je nije zidala drzava nego je zidala crkva...Srpska Pravoslavna Crkva...ne crnogorska kriminalna drzava...

jel ti jos nesto nije jasno?
-

Prvo i pre svega, obuzdaj ***.

Drugo, tebi su drazai siptarski narkodileri nego Mialo i Aco. Koju si kolicina mrznje izrekao.

Trece, ne stajem u njihovu odbranu, to si ti u tvojom uvrnutoj sveti tako video.

Cetvrdo, pitanje diplomatskh odnosa se ne rezava domacim zakonodavstvom, ili bilateralnim ugovorima, vec medjunarodnim konvenijama. To sto si ti totalan laik, ne opravdava tvoje uvrnuto razmisljanje i zakljucivanje.

Peto, na svojoj zemlji covek moze da gradi, ako mu se zida, samo u skladu sa urbvanistickim planovima i tehnickim zahtevima. To tebi u tu infantilnu glalvu ne moze da udje, a kamo li da o tome razmisljas.

Sesto, glupom svi koji iole odskacu od njegovog nskog intelekta, izgledaju gluplji nego on sam. Zapravo, on ih se boji.

Sedmo, sta moje bezboznistvo ima sa tvojim nepovezanim mislima? Ko je tebe pitao za dozvolu u sta cu ja da verujem ili neverujem?

I, na kraju, kada je ta crkva zidana je kljucno pitanje. Ni jedna bogomolja pravoslavne crkve nije zidana a da drzava na drzavnom i na opstinskim nivoima nije izdvajala zamasne sume novca,. Sta vise, drzava je ustanovljavala neustavne namete putem dopunskih postanskih markica za zidanje bogomolja. Ova drzava izdvaja i ogromne sume novaca za rekonstrukciju Hilandara koji nije vlasnistvo SPC, vec ima na upravljanje i to ograniceno. Naravno, nisi uspeo da suzbijes svoju mrznju prema crnogskoj drzave, koja nije nista manjhe kriminalna od drzave u kojoj ti i ja zivimo. Odakle drzavi ti novci. Nametima, guljenjem koze neduznog stanovnistva. Sramota od drzave.

Ima li sta nejasno?

- - - - - - - - - -

"Kome zakon leži u topuzu,
tragovi mu smrde nečovještvom."
Da li ti je to krajnji domet?
 
Poslednja izmena od moderatora:
-

Prvo i pre svega, obuzdaj ***.

Drugo, tebi su drazai siptarski narkodileri nego Mialo i Aco. Koju si kolicina mrznje izrekao.

Trece, ne stajem u njihovu odbranu, to si ti u tvojom uvrnutoj sveti tako video.

Cetvrdo, pitanje diplomatskh odnosa se ne rezava domacim zakonodavstvom, ili bilateralnim ugovorima, vec medjunarodnim konvenijama. To sto si ti totalan laik, ne opravdava tvoje uvrnuto razmisljanje i zakljucivanje.

Peto, na svojoj zemlji covek moze da gradi, ako mu se zida, samo u skladu sa urbvanistickim planovima i tehnickim zahtevima. To tebi u tu infantilnu glalvu ne moze da udje, a kamo li da o tome razmisljas.

Sesto, glupom svi koji iole odskacu od njegovog nskog intelekta, izgledaju gluplji nego on sam. Zapravo, on ih se boji.

Sedmo, sta moje bezboznistvo ima sa tvojim nepovezanim mislima? Ko je tebe pitao za dozvolu u sta cu ja da verujem ili neverujem?

I, na kraju, kada je ta crkva zidana je kljucno pitanje. Ni jedna bogomolja pravoslavne crkve nije zidana a da drzava na drzavnom i na opstinskim nivoima nije izdvajala zamasne sume novca,. Sta vise, drzava je ustanovljavala neustavne namete putem dopunskih postanskih markica za zidanje bogomolja. Ova drzava izdvaja i ogromne sume novaca za rekonstrukciju Hilandara koji nije vlasnistvo SPC, vec ima na upravljanje i to ograniceno. Naravno, nisi uspeo da suzbijes svoju mrznju prema crnogskoj drzave, koja nije nista manjhe kriminalna od drzave u kojoj ti i ja zivimo. Odakle drzavi ti novci. Nametima, guljenjem koze neduznog stanovnistva. Sramota od drzave.

Ima li sta nejasno?

- - - - - - - - - -

Da li ti je to krajnji domet?

prvo, nacin na koji komuniciras mi jasno govori o nivou tvoje svesti i tvoje kulture...
drugo, meni licno nisu dragi ni milo ni siptari, ali mi je jasno da i jedni i drugi isto zele narodu kojem ja pripadam...a mozda i ti...
trece, ja nisam ni rekao da stajes u njihovu odbranu...
cetvrto, diplomatski odnosi i medjunarodne konvencije su jedno, i ja o tome nisam pricao...ti si taj koji je rekao da na cijoj je zemlji njemu pripada...
to je notorna glupost poput one siptarske izreke cije su ovce tog je i planina...to govori o tvom primitivizmu...
peto, ja znam da ti treba dozvola, nigde nisam rekao da ne treba, nego sam pokusao tebi prostom da objasnim da ne mozes da radis na svojoj zemlji sta ti je volja...kao sto si ti rekao da mozes, mozda ne neposredno vec posredno kroz svoj stav o tome cija je drzava tj zemlja, njegova je i bogomolja...
sesto, ne bojim te se, ni tebe ni nikog drugog, nema potrebe da se bojim...a o svom intelektu sam govoris pisuci gluposti...
sedmo, moje misli su sve samo nisu nepovezane, i kao sto sam napisao, a mogao si da procitas, ako umes da citas sva slova, da imas pravo da verujes ili ne verujes u sta hoces...to je tvoje pravo...
osmo, kada je ta bogomolja zidana, drzava crna gora nije postojala, bar ne u onom obliku u kome postoji danas...
takodje, ta drzava je mnogo kriminalnija od drzave u kojoj ja zivim...i mnogo je vise sovinisticki nastrojena prema Srbima kao narodu nego sto sam ja prema toj kvazi drzavi...
tako da tvoja ideja da ja mrzim crnu goru pada u vodu...mene drzava cerna gora ne zanima...i sto se mene tice, obzirom da su hteli nezavisnost i svoju drzavu,
slobodno mogu da povuku sve svoje sunarodnike i drzavljane u tu istu crnu goru da mi Srbi u Srbiji mozemo normalno da zivimo...

nadam se da ti je sad malo jasnije...
ako sam komplikovano pisao, reci, nije problem...pojednostavicu ti...posto mi se cini da ti pamet ne dovaca mnogo toga...
 
Poslednja izmena od moderatora:
Nije kaznila svetog Vasilija već ga upravo pokušava zaštititi os samovolje Rista Radovića.
Manastir Ostrog je pod zaštitom spomenika kulture I kategorije.
Zato se bez dozvole tamo ne smije ništa raditi, zidati, mijenjati....

Zato ni Risto ne smije ignorisati državne propise i raditi šta hoće.
Da je fino dao molbu za obnovu i popločanje oštećenog prilaza, sigurno bi je dobio a ovako samovoljno - tako se ne smije raditi.

U kojoj to državi može da se radi to što radi Risto u CG.?
Država je do njega previše tolerantna a on to iskorišćava i radi pizdarije.

To ce reci da mafijas Milo bolje zna sta je za crkvu dobro od njenog mitropolita?
Kod vas je crkva odvojena od drzave samo na papiru?
Crkveno staresinstvo se dakle ne zna brinuti o spomeniku nego joj je potrebno tutorstvo Mila i njegovih pacova(koji su diplome stekli po familijarnoj liniji)?
Kakva je razlika izmedju Crne Gore i Sev Koreje po prakticnom drzavnom uredjenju?
 
prvo, nacin na koji komuniciras mi jasno govori o nivou tvoje svesti i tvoje kulture...
Tvoja kultura i tvoja svest su kao sto je tvoja pelena, mala, upisana i usrana.

drugo, meni licno nisu dragi ni milo ni siptari, ali mi je jasno da i jedni i drugi isto zele narodu kojem ja pripadam...a mozda i ti...
Ma nemoj, nisu ti dragi, pa zasto velicas Siptare na racun Crnogoraca?

trece, ja nisam ni rekao da stajes u njihovu odbranu...
Lazes, ko Siptar, rekao si da je "lepo sto stajes u njihovu odbranu". Sada si poceo i lazima da se sluzis.

cetvrto, diplomatski odnosi i medjunarodne konvencije su jedno, i ja o tome nisam pricao...ti si taj koji je rekao da na cijoj je zemlji njemu pripada...
Lupetao si o nekakvom upadanju u stranu ambasadu. Naravno da ne mozes ni da pricas o necemu o cemu pojima nemas. Da si iole obrazovan ti ne bi ni pominjao ambasade u ovom kontekstu. I, ko je govorio o drzavi.

to je notorna glupost poput one siptarske izreke cije su ovce tog je i planina...to govori o tvom primitivizmu...
To govori o tvojoj infantilnosti i totalom nepoznavanju stvari o kojima pises.

peto, ja znam da ti treba dozvola, nigde nisam rekao da ne treba, nego sam pokusao tebi prostom da objasnim da ne mozes da radis na svojoj zemlji sta ti je volja...kao sto si ti rekao da mozes, mozda ne neposredno vec posredno kroz svoj stav o tome cija je drzava tj zemlja, njegova je i bogomolja..
Opet ti zastranjujes. Tvrdrdoglav si kao mazga. Da ti nacrtam problem: - ti imas X hektara zemlje u selu XY, odes u inostranstvo i tamo ostanes do svog penzionisanja. U medjuvremenu, imaje je bez nadzora i tvoj komsija, misleci da ces ti ostati za sva vremena u inostranstvo, na jednj parceli tvog zemljista, koju uzurpira, i na njoj sagradi kucu i pomocne prostorije. Medjutim, ti se razbolis, recimo umno, sto bi bilo realno, i vratis se u svoje selo i u svoju staru kucu. Zateknes komsiju na tvom imanju, ti od njeg zahtevas da izadje iz kuce i polazes pravo na sve sto je na tvojoj zemlji fiksirano, tj izgradjeno bez tvoje saglasnosti. Tebi je to jako tesko da shvatis iako sam ja celu stvar pojednostavio do maksimuma.
.
sesto, ne bojim te se, ni tebe ni nikog drugog, nema potrebe da se bojim...a o svom intelektu sam govoris pisuci gluposti...
Strazno si hrabar. Divim ti se.

sedmo, moje misli su sve samo nisu nepovezane, i kao sto sam napisao, a mogao si da procitas, ako umes da citas sva slova, da imas pravo da verujes ili ne verujes u sta hoces...to je tvoje pravo...
Mislio sam da imas bar trunku samokriticnosti i da ces sagledati sve sto si ovde nalupetao s brda s dola.

osmo, kada je ta bogomolja zidana, drzava crna gora nije postojala, bar ne u onom obliku u kome postoji danas...
Hajde, mudracu u ukakanim pelenama, koja je drzava u vreme gradnje bogomolje postojala i koja je crkva u to vrme bila vlasnik iste? Naravno da ne znas. Lupas, srpska pavoslavna crkva u to vremeni nije bila ni na vidiku, niti srpska drzava. Zaista, s kim se to ja ovde gombam da mu otvorim vidike, da nesto sazna, nauci, da ima racio i logiku...

takodje, ta drzava je mnogo kriminalnija od drzave u kojoj ja zivim...i mnogo je vise sovinisticki nastrojena prema Srbima kao narodu nego sto sam ja prema toj kvazi drzavi...
Koje si ti nistavilo da vrednujes jednu drzavu i njen narod koji blizak mom, srpskom i po jeziku i po poreklu i po pismu koje ti ne postujes. Takav sovinista se retko moze sresti i kod profasisticki orijenntisanih gradjana Srbije.

tako da tvoja ideja da ja mrzim crnu goru pada u vodu...mene drzava cerna gora ne zanima...i sto se mene tice, obzirom da su hteli nezavisnost i svoju drzavu, slobodno mogu da povuku sve svoje sunarodnike i drzavljane u tu istu crnu goru da mi Srbi u Srbiji mozemo normalno da zivimo...
Jos jedan nekontrolisan izliv bujice nacionalizma i sovinizma.

Nadam se da ti je sad tebi malo jasnije...ako uopste moze da ti ista bude jasno.

ako sam komplikovano pisao, reci, nije problem...pojednostavicu ti...posto mi se cini da ti pamet ne dovaca mnogo toga...
Jeste mnogo komplikovasna tirada, bujica gluposti. Pokusaj da pojasnis sta si hteo da kazes, ali pri tome vodi racuna o pravopisu.

.znaci nemoj da lupas gluposti ispadas gluplji nego sto jesi, ...
Ti ne mozes da ispada gluplji, nego sto jesi jer si na samom dnu.
 

Back
Top