Domaci Rock`n`Roll?

Ok,Klika,ali kvalitet mladjih muzicara u poredjenju sa starijima je znatno,znatno bolji.
I sam sam imao prisustvo u tome. Slazem se da je devedestih nesto neobicno zvano Pink,Turbo folk i tako neki zvuci su udarili svom snagom,da bi se to vremenom smeksalo,pa se onda zvalo dance,a sada se zove pop.Mislim,daleko je sve to od pravog popa,tako da mi ti industrijalci deluju zaista izgubljeno u umetnosti koja se zove muzika.

Ali krivi su oni koji su svojom nedoslednoscu poceli da slusaju to.
Ja kao muziar ne mogu da shvatim kako neko moze da ovlas slusa muziku,ne razumem to.Ali upravo iz te pozicije imam pravo da krivim sve one koji su devedestih postali monstrumi koji su rusili sve prave vrednosti.Oni su uzdigli Pink.
A da su stari rockeri ostali dosledni sebi,pa oni su trebali prvi da uzvrate kontru,ali ne,oni su se razisli,prestali da sviraju,otisli iz zemlje (sto je inace dobro za individualni uspeh).
Ali treba danas pogledati scenu.Ne plagijatore poput Eve Braun i slicnih,nego upravo onih koji su svo vreme stajali samo pod zastavom rock 'n' rolla i uzdigli ga sada.
Ali oni koji su navikli na Pink i slicne gluposti ne mogu da vide kvalitet u jednim Nevernim Bebama,Fuzzbox bandu,Djordje Davidu i ostalima.
Svi samo kukaju za starim vremenima kako je nekad bilo bolje,a upravo oni su bili ti koji su se odrekli rocka.
Vidim da si starije generacije i da si pomenuo one kultne bandove sa pocetka osamdesetih.
Ali ja kazem da ipak moze bolje,moze,samo se treba boriti za to ne obracajuci paznju na nas "pop",nego samo gurati svom snagom napred.
Pa kada je jedna Madjarska lansirala black metal band Tormentor koji zauzima znacajno mesto na svetskoj black metal sceni,sigurno da ima ljudi i kod nas koji mogu,prosto mogu da se izbore za svoj stav.
 
Tako je Milice.Zahvaljujuci mojima sam ja sa nepunih 8 uleteo u gitarske vode i Heavy Metal i lepo mi je kada znam da sam odrastao uz npr Judas Priest,a onda vidim da cu uz njih i ostariti.
Covece,koliko poznata muzika individualnom uhu moze pruziti spasa i utehe u svakom momentu.
 
Dont_Break_The_Oath:
Ok,Klika,ali kvalitet mladjih muzicara u poredjenju sa starijima je znatno,znatno bolji.
I sam sam imao prisustvo u tome. Slazem se da je devedestih nesto neobicno zvano Pink,Turbo folk i tako neki zvuci su udarili svom snagom,da bi se to vremenom smeksalo,pa se onda zvalo dance,a sada se zove pop.Mislim,daleko je sve to od pravog popa,tako da mi ti industrijalci deluju zaista izgubljeno u umetnosti koja se zove muzika.

Ali krivi su oni koji su svojom nedoslednoscu poceli da slusaju to.
Ja kao muziar ne mogu da shvatim kako neko moze da ovlas slusa muziku,ne razumem to.Ali upravo iz te pozicije imam pravo da krivim sve one koji su devedestih postali monstrumi koji su rusili sve prave vrednosti.Oni su uzdigli Pink.

Ne bih poredio kvalitet ondasnjih muzicara i ovih sada, sve je to relativno i nije to toliko bitno za rock scenu, dzaba nekome ko vezba na instrumentu 12 sati dnevno ako nema kreativnosti. Te dve stvari ne treba mesati.

Ma zna se ko je i kako uzdigao Pink u visine, to je jasna stvar, problem je sto je to bila jedina opcija u to vreme, nista osim toga mladji narastaji nisu ni bili u mogucnosti da vide i cuju. Zato kazem da krivim Pink za odgajanje mladje generacije u tom turbo folk maniru.

Dont_Break_The_Oath:
A da su stari rockeri ostali dosledni sebi,pa oni su trebali prvi da uzvrate kontru,ali ne,oni su se razisli,prestali da sviraju,otisli iz zemlje (sto je inace dobro za individualni uspeh).

Pa taj problem sam u prethodnom postu i napomenuo, ne mozes uzvratiti kontrom kada ceo sistem oko tebe funkcionise po principu ko koga zayebe, radi se o tome da su izdavacke kuce i promoteri koncerata gledali samo kako da uzmu pare a da ti njima sviras za gajbu piva, ja sam to licno doziveo i od tada sam se zarekao da se vise necu baviti time sve dok takvi ljudi (citaj amateri) vode taj posao. Ja ne zelim da od mene neko pravi budalu, postoje neke granice, imati entuzijazama i svirati nesto sto volis je ok ali ako neko na tebi pravi novac a tebe samo tapse po ramenu, e pa ne mogu da dozvolim. Zato veliki deo odgovornosti , osim Pinka, svaljujem bas na takve ljude, da su imali samo upola profesinalnog odnosa u radu kao sto je imao Pink, siguran sam da bi situacija bila drugacija i da se ne bi svi ti rock muzicari razbezali.


Dont_Break_The_Oath:
Ali treba danas pogledati scenu.Ne plagijatore poput Eve Braun i slicnih,nego upravo onih koji su svo vreme stajali samo pod zastavom rock 'n' rolla i uzdigli ga sada.
Ali oni koji su navikli na Pink i slicne gluposti ne mogu da vide kvalitet u jednim Nevernim Bebama,Fuzzbox bandu,Djordje Davidu i ostalima.
Svi samo kukaju za starim vremenima kako je nekad bilo bolje,a upravo oni su bili ti koji su se odrekli rocka.
Vidim da si starije generacije i da si pomenuo one kultne bandove sa pocetka osamdesetih.
Ali ja kazem da ipak moze bolje,moze,samo se treba boriti za to ne obracajuci paznju na nas "pop",nego samo gurati svom snagom napred.
Pa kada je jedna Madjarska lansirala black metal band Tormentor koji zauzima znacajno mesto na svetskoj black metal sceni,sigurno da ima ljudi i kod nas koji mogu,prosto mogu da se izbore za svoj stav.

Dobro, ti samo forsiras metal muziku i sve sto nije u tom domenu ne valja, ne bih to bas tako gledao, nemam ja nista protiv metal muzike ali treba gledati na ovaj problem generalno, nije metal rock a sve ostalo bljak. Nemam ja nista ni protiv popa, i to treba da ima svoje mesto na sceni, ima odlicnih pop sastava i pojedinaca.
Problem je sto nema vise kreativnih pravih rock sastava, sve lici jedno na drugo.
 
odgovor bih poceo gledajuci "lokalno" od 90-tih pa nadalje....dakle, Sabac je bio poznat po Goblinima,ali pre svega i po tome shto je imao jaku underground pozadinu u matorim rokerima koji su iz godine u godinu osnivali Uskrshnje rok svirke, a danas to rade preko Sabackog Letnjeg Festivala koji je postao tradicija i neshto na cemu nam ljudi zavide (Vlatko Stefanovski i Tadic, Vlada Maricic, Rundek, Atomsko sklonishte,Smak,Brejkersi Van Gog, Tanja Jovicevic, Disciplina,Rambo Amadeus.....samo su neka od imena koja su svirala zadnjih par godina) a pogotovu Blues & Jazz fest koji skuplja i ,,strance".......

ovo sve pominjem jer medju ovim imenim nema nashih-post90-rok-bendova.........dakle rok je postojao do 90tih kada i najveci autori ili idu napolje gde ce slobodno stvarati, putovati bez granica i biti placeni onako kako zasluzuju ili ostaju ovde da bi pisali za narodnjake, snimali im ploce u svojim studijima ili se bavili necim trecim shto najmanje lici na rok.....

shto se tice urbanih bendova koji su na osnovi roka, ali sa drugim tendencijama, Darkvudi, Eva, Kristali, Kanda Kodza, Goblini,Block Out,Ritam nereda,Bjesovi, i ostali koji su se pojavili posle 90tih oni su preslabi da bi se na njih moglo racunati.....gore pominjane Neverne Bebe su muzicki odlicni, Milan je svirao i u Smaku ako se ne varam,imao promashaj sa Frenkyem BTW jedno vreme predgrupa Vampirima) ali su onda upali u predugo tezgarenje i ono shto danas sviraju je produkcijski i muzicki odlicno ali se vidi da Milan pishe mushke textove, a to ne stoji curama (konkretno u pesmi Tuzna pesma stih ,,***** sudbina" mislim gde ste culi zenu koja kaze ***** SUDBINA).......no to je problem shto bendovi predugo ostanu u tom, tezgarskom,svetu pa cim neshto izdaju svoje svi u tome prepoznaju uticaj necega od pre.....

meni licno je zao benda Vervil koji je ima sjajnog gitaristu,ali koji nisu nishta zapazeno uradili....ili benda Rain expirience koji su najbolji bend kada je u pitanju Jimi Hendrix i njemu slicna muzika, vrlo originalni momci ali njihov gitarista je u Holandiji jer studira na akademiji i sigurno da ce imati mnogo veci prolaz tamo nego ovde.....shta je Anu Popovic ,,oteralo" u Amsterdam? a eto nju niko ni da pomene iako je jedna od najboljih modren-blues stvaraoca danas......jel znate gde je Golub (frontmen i pevac Goblina)? pa covek je upao u neku humanitarnu organizaciju u ITA, gde se i ozenio, i zadnje shto je radio je ,,shirenje mira" u Avganistanu BTW za extra kintu......

i dok su u Titovo vreme rokeri dizali glas bunta i bili novi talas koji je preplavio sve, za vreme Slobe rok umire, a rokeri jure kintu, i izlazak iz zemlje, a stihovi koji ce se pevati i narednih 50godina su nastali pre 90-tih

i josh neshto: mozete pricati shta hocete o Bregi ili Balashevicu ali stihovi i muzika kakvu su oni stvorili se nikada nece ponoviti.......NIKADA........
 
O Bregovicu namam sta da mislim dobro ili lose, slusao sa Dugme jos iz kraja `70-tih i pocetka `80-tih , odgledao jedno 3-4 koncerta iz njihovih najboljih dana sa Bebekom, kasnije sa Tifom itd, .....kao klinac sam to voleo ali jednostavno sa nekakvim muzickim sarzevanjem sam shvatio da je Bregovic na jako inteligentan nacin pokupio pare, one je veoma pragmatican i inteligenat covek i to mu niko ne moze osporiti , samo ne bih sa ove distance NIKAD mogao da oznacim Dugme kao neku progresivnu rock grupu koja je ucinila nesto posebno za yu rock i staviti je na pijedestal rock scene.
Period sa Bebekom bi jos i nekako mogao da se provuce ali posmatrajuci celokupni opus Dugmeta, to je ipak na niskim granama (bruku na hipodromu pre par meseci ne zelim ni da komentarisem) ako poredimo sa imenima iz `80-tih, posebno mislim na beogradsku i zagrebacku scenu koja je po meni najvise ostavila traga bas tih godina, nabrojao sam neke od bendova ranije pa da ne ponavljam.
 
ni moja ideja nije bila da u odgovoru kazem sve najbolje o Bregovicu......ne znam sto ste se uhvatili moje poslednje recenice posta......to je vishe bila replika na pomen Bregovica, a ne srz onog shto sam napisao......
 
Stefan Milan:
ni moja ideja nije bila da u odgovoru kazem sve najbolje o Bregovicu......ne znam sto ste se uhvatili moje poslednje recenice posta......to je vishe bila replika na pomen Bregovica, a ne srz onog shto sam napisao......

Nije moja replika bila upucena tebi, ja sam o Bregovicu i Dugmetu govorio jer je vise puta pomenut u ovom forumu. Mladje generacije ga dizu u nebo a poznaju samo mali deo Dugmeta, tj vise su okrenuti periodu od Alena pa na ovamo, to nije Dugme, to je Bregovic + par ljudi sa strane da se uzmu pare. U tom kontekstu sam ja opisao Dugme kao nesto ispod proseka jer je sveukupni dojam sa sva tri pevaca prilicno jadan.
 
QUOTE Stefan Milan
Milan pishe mushke textove, a to ne stoji curama (konkretno u pesmi Tuzna pesma stih ,***** sudbina" mislim gde ste culi zenu koja kaze ***** SUDBINA
QUOTE

hej, dragi nemas pojima koliko gresis...konkretno TUZNU PESMU, kao i VELIKI JE BOG...i jes nekolicinu je pisala je pisala jedna ZENA......tacnije jedna divna, prelepa mlada devojka po imenu Jana Milic koja je inace glumica i izmedju ostalog i Milanova dobra drugarica....kao i moja ...."Bebe" spremaju novi album tek ces cuti nove pesme iz zenskog pera
 
Nikoll:
QUOTE Stefan Milan
Milan pishe mushke textove, a to ne stoji curama (konkretno u pesmi Tuzna pesma stih ,***** sudbina" mislim gde ste culi zenu koja kaze ***** SUDBINA
QUOTE

hej, dragi nemas pojima koliko gresis...konkretno TUZNU PESMU, kao i VELIKI JE BOG...i jes nekolicinu je pisala je pisala jedna ZENA......tacnije jedna divna, prelepa mlada devojka po imenu Jana Milic koja je inace glumica i izmedju ostalog i Milanova dobra drugarica....kao i moja ...."Bebe" spremaju novi album tek ces cuti nove pesme iz zenskog pera


TUZNA PESMA se ne zove tuzna pesma vec ZVEZDA i otpevana je jos '91. godine na albumu tada milanove grupe frenky. prva pesma 'a' strana. iz tog srca tog benda su nastale i neverne bebe i mega band (kasnije fuzz band). sto se tice toga kako cure pevaju tu pesmu, svako ko je cuo prvu verziju se smeje kada cuje ovu sa njima. ili place...
 
Najgore je od svega shto ljudi ne shvataju da smo imali najbolji rock pogotovo punk u svetu.Koliko god nekom bilo cudno,istina je.
KuD Idijoti
Pekinska patka
Hladno pivo
Zabranjeno pushenje(u svoje vreme)
EkV
Elektricni orgazam
Atheist rap
Hrvatske bendove rachunam u nashe poshto sam Jugosloven :)
...i onda se pojavio TV **** i munjevitom brzinom sve prave vrednosti je unishtio.
Znaci ne mogu da verujem da su razne kurveshtije i slepci :) sa City-a i Grand-a isprali mozak nashem narodu i sada u gradu mogu samo da se vide minici,sminka i stikle :(
Strashno...fala bogu da ima onih koji josh slushaju pravu stvar :)
 
RashaPFC:
Najgore je od svega shto ljudi ne shvataju da smo imali najbolji rock pogotovo punk u svetu.Koliko god nekom bilo cudno,istina je.
KuD Idijoti
Pekinska patka
Hladno pivo
Zabranjeno pushenje(u svoje vreme)
EkV
Elektricni orgazam
Atheist rap
Hrvatske bendove rachunam u nashe poshto sam Jugosloven :)
...i onda se pojavio TV **** i munjevitom brzinom sve prave vrednosti je unishtio.
Znaci ne mogu da verujem da su razne kurveshtije i slepci :) sa City-a i Grand-a isprali mozak nashem narodu i sada u gradu mogu samo da se vide minici,sminka i stikle :(
Strashno...fala bogu da ima onih koji josh slushaju pravu stvar :)
Ja stvarno ne znam,svi ovde delite misljenje sa mnom,i sve je super svi volim stari rok(eventualno)punk,a ispadne da svi inace slusaju ove danasnje maloumnike,svi sto drze kafice i diskoteke nek probaju s ovim sto smo mi navodili i upalice dolazice mladi..........
 
Najbolji srpski AUTORSKI bend - definitivno Neverne bebe! Tekstovi originalni, produkcija savrsena, clanovi potpuno posveceni onome sto rade, a pravi specijalitet su nastupi uzivo! Skoro su bili u Obrenovcu, gradu koji je nekada imao odlicnu muzicku tradiciju, a onda naglo poceo da tone u vode folk i fancy muzike. Srecom, stvari se polako vracaju na svoje mesto. Pravi dokaz za to je prepuna sala bioskopa Palez na svirci Nevernih beba. Publika je bila odusevljena nastupom, dosli su ljudi od 7 do 77 godina (da, da, kao politikin zabavnik, prim. aut.), i sto je jos vaznije, Bebe su se, ponete atmosferom, jos vise potrudile da nam potpuno ulepsaju vece.
Kao sto rekoh, stvari se vracaju na pravo mesto. U Obrenovcu je ponovo nekoliko mesta za ljubitelje DOBRE muzike (Rock, Blues, Heavy Metal). Odrzavaju se svirke svakog vikenda, i na njih dolazi sve vise ljudi, sto iz starije generacije, sto novih, mladih narastaja. Sviraju lokalni bendovi, sa malo duzom tradicijom i kilometrazom (KGB, Asfix, Azzardo, ...), kao i novi, mladi bendovi koji se tek okupljaju. Cesto dolaze i bendovi iz Beograda i Srbije, pa su nas tako posetile i vec pomenute Neverne Bebe, Pera Joe Blues Band, Aurora, Tanec i prijatelji (mislim da su iz Novog Sada, stariji, ali odlican bend), a cesto i rado vidjen gost, mada su vec postali domaci je grupa ProRock.
Eto ljudi, vidite da nas jos uvek ima dovoljno da odrzimo ono sto volimo, a to je dobra muzika!
I za kraj da pomenem fenomenalni Fuzz Box, zbog kojeg cesto skoknem do Zemuna i kluba FEST. To je, bez razmisljanja, bend koji najvise volim da cujem. Jednostavno, savrseni su!
 
piggor:
Najbolji srpski AUTORSKI bend - definitivno Neverne bebe! Tekstovi originalni, produkcija savrsena, clanovi potpuno posveceni onome sto rade, a pravi specijalitet su nastupi uzivo! Skoro su bili u Obrenovcu, gradu koji je nekada imao odlicnu muzicku tradiciju, a onda naglo poceo da tone u vode folk i fancy muzike. Srecom, stvari se polako vracaju na svoje mesto. Pravi dokaz za to je prepuna sala bioskopa Palez na svirci Nevernih beba. Publika je bila odusevljena nastupom, dosli su ljudi od 7 do 77 godina (da, da, kao politikin zabavnik, prim. aut.), i sto je jos vaznije, Bebe su se, ponete atmosferom, jos vise potrudile da nam potpuno ulepsaju vece.
Kao sto rekoh, stvari se vracaju na pravo mesto. U Obrenovcu je ponovo nekoliko mesta za ljubitelje DOBRE muzike (Rock, Blues, Heavy Metal). Odrzavaju se svirke svakog vikenda, i na njih dolazi sve vise ljudi, sto iz starije generacije, sto novih, mladih narastaja. Sviraju lokalni bendovi, sa malo duzom tradicijom i kilometrazom (KGB, Asfix, Azzardo, ...), kao i novi, mladi bendovi koji se tek okupljaju. Cesto dolaze i bendovi iz Beograda i Srbije, pa su nas tako posetile i vec pomenute Neverne Bebe, Pera Joe Blues Band, Aurora, Tanec i prijatelji (mislim da su iz Novog Sada, stariji, ali odlican bend), a cesto i rado vidjen gost, mada su vec postali domaci je grupa ProRock.
Eto ljudi, vidite da nas jos uvek ima dovoljno da odrzimo ono sto volimo, a to je dobra muzika!
I za kraj da pomenem fenomenalni Fuzz Box, zbog kojeg cesto skoknem do Zemuna i kluba FEST. To je, bez razmisljanja, bend koji najvise volim da cujem. Jednostavno, savrseni su!


Sve ovo stoji samo sto njih ne bih nikako oznacio prvenstveno kao autorski bend jer oni izdaju album u 3 godine a sve to vreme vise tezgare i sviraju sve i svasta. Naravno nemam nista protiv toga, ljudi moraju od necega da zive jer se time profesionalno bave. Svakako da odlicno sviraju ali ne vidim da su sa svojim autorskim radom ostavili nekakav uticaj na domaci r`n`r.
 
Nisu ostavili trag, ali ipak su oni bend novije generacije, sa svega par albuma, od kojih one prve poznaju samo pravi fanovi (mislim da cu i sebe da ubrojim u tu grupu). Sa ovim poslednjim albumom predstavili su retrospektivu svog rada, tj. stare pesme u novim aranzmanima i sa novim pevacicama. Time su neke od svojih najboljih pesama predstavili i onima koji ih do sada nisu slusali, tako da na svakom koncertu sve vise ljudi zna njihove pesme. Nazalost, na ovom albumu "Dvoje" mesto nisu nasle neke pesme za koje smatram da su trebale da budu tu. Ali, uvek ima ali! Oni i te pesme izvode na koncertima, tako da cete i njih nauciti, naravno, ako dolazite na njihove svirke. Oni, ipak, sve vise postaju autorski bend. Ali, uzori se ne zaboravljaju, tako da The Đurđević Brothers i Ranđa, u jednom intervjuu kazu da ce i posle pet, deset albuma i stotina pesama koje ostanu iza njih, na svakoj njihovoj svirci biti mesta za npr. Pink Floyd, jer su oni uz tu muziku rasli, i formirali svoj stil.
 
@ Nikoll

ja sam samo tumacio pesme na meni svojstven nacin, naravno mozda greshim, ali to je moje mishljenje.........

shto se tice Beba kao autorskog benda......pa, imao sam prilike da ih slusham uzivo, i to su bile obrade, koje sviraju odlicno, ali mislim da autorski, bar za sad, mozemo na prste jedne ruke izbrojati HITOVE koji uzdizu jedan bend na vrh......
 

Back
Top