Magija i slicno

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pozdrav ljiudi, iako je meni ovo neverovatno smesno, mojoj devojci nije. Neko nam je danas ukrao otirac ispred vrata. vrednost otiraca je 1 evro tako da nije neki poseban bio. Ona kaze da je to "madjija". Pa rekoh da pitam prave ljude za to :) Iako ne verujem u tako nesto, ipak me zanima, ako neko hoce da "baci madjije" valjda je baca na taj otirac a ne digne ga ?
 
Pozdrav ljiudi, iako je meni ovo neverovatno smesno, mojoj devojci nije. Neko nam je danas ukrao otirac ispred vrata. vrednost otiraca je 1 evro tako da nije neki poseban bio. Ona kaze da je to "madjija". Pa rekoh da pitam prave ljude za to :) Iako ne verujem u tako nesto, ipak me zanima, ako neko hoce da "baci madjije" valjda je baca na taj otirac a ne digne ga ?
nije to magija
magija je ako nađeš nešto neobično pod otiračem
a i tada ne mora da znači da će delovati
 
Probudila sam se pre svitanja apsolutno paralisana, nisam mogla glas da pustim. Čula sam majku u sobi pored, bila je budna i pokušala sam da je dozovem ali nije išlo. Posle nekog vremena sam uspela da pustim glas. Kratko je trajalo. Šta je to kog đavola?
Čini mi se da sam videla nešto crno na vratima oko brave.
 
Probudila sam se pre svitanja apsolutno paralisana, nisam mogla glas da pustim. Čula sam majku u sobi pored, bila je budna i pokušala sam da je dozovem ali nije išlo. Posle nekog vremena sam uspela da pustim glas. Kratko je trajalo. Šta je to kog đavola?
Čini mi se da sam videla nešto crno na vratima oko brave.

Najobičniji slučaj paralize sna. Dobro je da nije bio slučaj košmara u kom najopuštenije vidiš kako ti nešto sedi na grudima ili kako ti dolazi veštica i zarije ruke u grudni koš poigravajući se sa tvojim organima. To se ljudima dešava kada se naglo probude iz REM faze sna, ali telo ostaje ukočeno, dok mozak pokušava da sva čula koja oseća pretoči u vizelnu sferu, pa tako senke mogu da proizvedu halucinacije koje u praksi ne bi trebalo da traju duže od pet-šest sekundi nakon što lagano iščeznu kao magla.

Sleep-Deprivation.jpg

Potrebno je leći ranije i izbegavati alkohol i cigarete pre spavanja. Uveče pojesti bananu ili neki kačkavalj pre spavanja jer pomaže oko kvalitetnog sna.
Ne treba spavati na leđima jer telu je tada potrebno više vazduha, ubrzava tok disanja, a san se zatim pretvara u košmar.
 
Poslednja izmena:
U međuvremenu sam se setila šta bi moglo biti.
Pre toga sam dve noći za redom halucinirala, ali nisam bila paralizovana. Čula sam snažan zvuk poput lomljave i bljesak na vratima od terase, a kasnije nešto crno na fotelji kako se pomera.
Ne pušim i retko pijem u zadnje vreme, ali zbog ispita nisam spavala noćima.
 
To je sve audiovizuelno, u pitanju je preopterećenje i potreban je odmor.

Potrebno je raditi nešto što te čini srećnom, manje konflikta u dnevnom životu i možda promena nekih navik. Makar da se malčice promeni raspored u sobi, recimo. To može pomoći.
 
Kasno sam se uključio u temu,ali ljudi stvarno mi treba pomoć...Dakle u lošim sam odnosima sa babom iz mnogo razloga...Danas sam izašao da prošetam psa,šetnja je trajala 5 minuta i vraćajući se kući primetio sam tragove krvi u verandi pred ulaznim vratima...Niko nije bio kući osim mene,pregledao sam psa da nije negde ogreban ali sve je normalno bilo...U dvorištu imam dve kuće prva u kojoj živim sa roditeljima u drugoj žive baba i deda...Ne verujem u magije ali bi da proverim šta znači ovo,jer se lepo vidi da je prstima razmazano...Hvala unapred
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top