Rat izmedju boga i djavola a ne izmedju dobra i zla?
Prikazujem rezultate 1 do 9 od 9

Tema: Rat izmedju boga i djavola a ne izmedju dobra i zla?

Iskusan Pravedan (avatar)
    Učlanjen
    08.06.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    81

Podrazumevano Rat izmedju boga i djavola a ne izmedju dobra i zla?

Posto sam citao bibliju i dosao do informacija da je cak i bog cinio zlo (genocid, etnicko ciscenje, zlocine protiv covecnosti), a takodje saznao da je za hriscane djavo olicenje zla i da nikada ne moze ciniti dobro jer je "otac lazi", da li mislite da se u bibliji rat odvija izmedju BOGA i DJAVOLA a ne izmedju dobra i zla?

Ono sto znam na osnovu biblije jeste da se djavo pobunio protiv boga sto podrazumeva da zeli vlast.

Bog je vlast a djavo opozicija, prvi cini sve da ostane na vlasti a drugi cini sve da dodje na vlast?

Ako mislite da je bog samo DOBAR odbranite onda genocide i etnicka ciscenja i iste predstavite kao DOBRO, a ako mislite da je djavo samo ZAO, iznesite ta zla na uvid pa da vidimo po cemu je djavo olicenje svakog zla.

Sta mislite?
    "Jedino što znamo je da ne znamo ništa i to je najviši let ljudske mudrosti.“

Domaćin
    Učlanjen
    01.01.2014.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Rat izmedju boga i djavola a ne izmedju dobra i zla?

Prvo nije vazno da li si citao nego kako,ti ne umes da shvatis sustinu,nama je dato nesto sto ne mogu da razumeju ljudi kojima je djavo okovao mozak i nagovara ih na hulu na Gospoda.

Ako stvarno zelis da saznas onda moras da shvatis gde si i na kom si putu,da se sam zapitas zbog cega imas potrebu da napadas Gospoda jer kako vidim,kazes ne verujes,meni je to ok,ali pitanje je zasto se tako ponasas,zasto ne mozete da se okrenete pravednosti,necemu duhovnom,jednostavno zasto?Zasto djavolu ne kazete NE!

Veoma poznat villaret (avatar)
    Učlanjen
    01.12.2011.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    245

Citat Original postavio Pravedan Pogledaj poruku
    Posto sam citao bibliju i dosao do informacija da je cak i bog cinio zlo (genocid, etnicko ciscenje, zlocine protiv covecnosti), a takodje saznao da je za hriscane djavo olicenje zla i da nikada ne moze ciniti dobro jer je "otac lazi", da li mislite da se u bibliji rat odvija izmedju BOGA i DJAVOLA a ne izmedju dobra i zla?

Ono sto znam na osnovu biblije jeste da se djavo pobunio protiv boga sto podrazumeva da zeli vlast.

Bog je vlast a djavo opozicija, prvi cini sve da ostane na vlasti a drugi cini sve da dodje na vlast?

Ako mislite da je bog samo DOBAR odbranite onda genocide i etnicka ciscenja i iste predstavite kao DOBRO, a ako mislite da je djavo samo ZAO, iznesite ta zla na uvid pa da vidimo po cemu je djavo olicenje svakog zla.

Sta mislite?
    kako moze tvar pa taman da je veliki kao ceo svemir moze da ucini nesto tvorcu..i onda posto njemu nista ne moze okrenuo se na coveka..p uvek udara na slabije..

- - - - - - - - - -

Citat Original postavio bankai Pogledaj poruku
    Prvo nije vazno da li si citao nego kako,ti ne umes da shvatis sustinu,nama je dato nesto sto ne mogu da razumeju ljudi kojima je djavo okovao mozak i nagovara ih na hulu na Gospoda.

Ako stvarno zelis da saznas onda moras da shvatis gde si i na kom si putu,da se sam zapitas zbog cega imas potrebu da napadas Gospoda jer kako vidim,kazes ne verujes,meni je to ok,ali pitanje je zasto se tako ponasas,zasto ne mozete da se okrenete pravednosti,necemu duhovnom,jednostavno zasto?Zasto djavolu ne kazete NE!
    e to je zlo koje cini djavo..posto mu ne moze nista on recima bije..kao da ga ovaj cuje..kako da ti kazem glup je djavo..

Iskusan
    Učlanjen
    10.07.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Pravedan Pogledaj poruku

Sta mislite?
    Da treba da nadjes dewojku

Aktivan član
    Učlanjen
    17.04.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Бог је створио ђавола како би мучио човека.

Domaćin
    Učlanjen
    01.01.2014.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Nije Bog stvorio Djavola za to,nego da bi yiveo u ljubavi,ali cud je cudo,kao i kod nekih ljudi,kada imaju da biraju pa izaberu pogresno.

Aktivan član
    Učlanjen
    17.04.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Nije Bog stvorio Djavola za to,nego da bi yiveo u ljubavi,ali cud je cudo,kao i kod nekih ljudi,kada imaju da biraju pa izaberu pogresno.
    Бог баш пуца од љубави посебно према човеку.

Domaćin
    Učlanjen
    01.01.2014.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio НецаШмеца Pogledaj poruku
    Бог баш пуца од љубави посебно према човеку.
    Да није тако не би се оваплотио као човек и погинуо за њега,то само ретки могу.И то баш ако те неко воли.

Aktivan član
    Učlanjen
    17.04.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Да није тако не би се оваплотио као човек и погинуо за њега,то само ретки могу.И то баш ако те неко воли.
    Где су ти писмене гаранције да је то тако?

Slične teme

1. Konacna bitka izmedju dobra i zla u evropskom ef delu...
    Autor A sta kazu rune? u forumu Tinejdžeri
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 30.01.2012., 12:27
  2. Kakav bi bio rat izmedju Rusije i Amerike ?
    Autor PartizanBeograd u forumu Politika
    Odgovora: 64
    Poslednja poruka: 16.12.2011., 12:52
  3. U Egiptu poceo rat izmedju hriscana i muslimana
    Autor Mirko_212 u forumu Politika
    Odgovora: 44
    Poslednja poruka: 09.03.2011., 18:18
  4. Sprema se rat izmedju Venecuele i Kolumbije
    Autor Bara Kob Ama u forumu Politika
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 12.08.2009., 18:04
  5. Odgovora: 28