Razlika imedju boga starog zaveta i djavola?

Бо је створио ђавола знајући да ће овај да се побуни против њега, али Богу је ђаво потребан да би мучио човека.
napravio ga ko cvet..savrsen bio dok se u njemu nije naslo bezakonje,zlo..znaci nista spolja nije uneseno..sam stvorio zlo..i tek tada je dobio nadimak djavo..a uzrok mu je gordost...zbog lepote i pametovanja..niko niko kao on..:D
 
Ono sto bih zeleo jeste da mi neko izlozi razliku izmedju boga starog zaveta i djavola.

Stari Zavet je u mnogome uprljan delovanjem sveštenika Vala (Baal-a , tj Moloha) koji su se infiltrirali u jedejsku svešteničku klasu (tzv Coheni , tj Koeni ) . To što taj "bog" izgleda kao đavo je posledica činjenice da on i jeste đavo . ;)

Ako se posmatra šta je Isus govorio i radio, jasno je da Isusov Otac (na koga se on stalno poziva) svakako nije starozavetni demon Jehova . Isus čak i kaže direktno farisejima (sekti koja se striktno držala naredbi Starog Zaveta) da su deca đavolova

31 Tada Isus govoraše onim Jevrejima koji Mu verovaše: Ako vi ostanete na mojoj besedi, zaista ćete biti učenici moji,

32 I poznaćete istinu, i istina će vas izbaviti.

33 Odgovoriše i rekoše Mu: Mi smo seme Avraamovo, i nikome nismo robovali nikad; kako ti govoriš da ćemo se izbaviti?

34 Isus im odgovori: Zaista, zaista vam kažem da je svaki koji čini greh rob grehu.

35 A rob ne ostaje u kući vavek, sin ostaje vavek.

36 Ako vas, dakle, Sin izbavi, zaista ćete biti izbavljeni.

37 Znam da ste seme Avraamovo; ali gledate da me ubijete, jer moja beseda ne može u vas da stane.

38 Ja govorim šta videh od Oca svog; i vi tako činite šta videste od oca svog.

39 Odgovoriše i rekoše Mu: Otac je naš Avraam. Isus im reče: Kad biste vi bili deca Avraamova, činili biste dela Avraamova.

40 A sad gledate mene da ubijete, čoveka koji vam istinu kazah koju čuh od Boga: Tako Avraam nije činio.

41 Vi činite dela oca svog. Tada Mu rekoše: Mi nismo rođeni od kurvarstva: jednog Oca imamo, Boga.

42 A Isus im reče: Kad bi Bog bio vaš Otac, ljubili biste mene; jer ja od Boga iziđoh i dođoh; jer ne dođoh sam od sebe, nego me On posla.

43 Zašto ne razumete govor moj? Jer ne možete reči moje da slušate.

44 Vaš je otac đavo; i slasti oca svog hoćete da činite: on je krvnik ljudski od početka, i ne stoji na istini; jer nema istine u njemu; kad govori laž, svoje govori: jer je laža i otac laži.

45 A meni ne verujete, jer ja istinu govorim.
 
Stari Zavet je u mnogome uprljan delovanjem sveštenika Vala (Baal-a , tj Moloha) koji su se infiltrirali u jedejsku svešteničku klasu (tzv Coheni , tj Koeni ) . To što taj "bog" izgleda kao đavo je posledica činjenice da on i jeste đavo . ;)

Ako se posmatra šta je Isus govorio i radio, jasno je da Isusov Otac (na koga se on stalno poziva) svakako nije starozavetni demon Jehova . Isus čak i kaže direktno farisejima (sekti koja se striktno držala naredbi Starog Zaveta) da su deca đavolova
i u novom zavetu u jevrejima opisan je bog....oganj koji spaljuje....a to je onaj iz starog zaveta.... znaci isti i nepromenljiv..:D
 
i u novom zavetu u jevrejima opisan je bog....oganj koji spaljuje....a to je onaj iz starog zaveta.... znaci isti i nepromenljiv..:D

Nije tačno. Pogledaj malo opise Boga u Novom Zavetu, pre svega Isusa kao otelotvorenog Boga . Da li misliš da bi Isus naredio da se ubijaju žene i deca, kao što često čini Jahve u Starom Zavetu ?

Još jedna stvar , koju mnogi ljudi ne znaju - u Isusovo vreme stari Zavet još nije postojao kao knjiga koju danas znamo . Čak ni Tora (petoknjižje, pet knjiga Mojsijevih) nije postojala u današnjem obliku . Po mnogo čemu, Novi Zavet je stariji od Starog i predstavlja njegovu suprotnost . I sam Isus kaže da nije došao da ukine Zakon nego da ga ispuni . Prema tome, ono što postoji danas u Starom Zavetu svakako nije ono o čemu je Isus pričao .
 

Back
Top