Nude 1.700 poslova različitih profila

U je.....nesto sam gledao skoro ponudu i videh svuda po par godina iskustva bas na tim poslovima....hmmm , to me podseti na djeknu....kad radi u kontrolu leta, ali ne znajuci da ce biti primljen upise skup kurs, pa ga natenane zavrsi i onda postane u kontroli leta coek....
Ili slicno je bilo za komunalne policajce...

Mozda odjednom zafalilo svima radnika za 450e mesecno...neto...
 
U je.....nesto sam gledao skoro ponudu i videh svuda po par godina iskustva bas na tim poslovima....hmmm , to me podseti na djeknu....kad radi u kontrolu leta, ali ne znajuci da ce biti primljen upise skup kurs, pa ga natenane zavrsi i onda postane u kontroli leta coek....
Ili slicno je bilo za komunalne policajce...

Mozda odjednom zafalilo svima radnika za 450e mesecno...neto...

Ako Vam je malo 450eurića,Vi nudite nešto što je poslodavcu potrebno sigurno će dati više.
 
Ja nemam srece na tim sajmovima, a nisam bas na puno ni bio.
Jedino kad znam da prolazim i obostrano bez ruznih iznenadjenja je kad vidim gazdu i onda padne ponuda ili sa njegove ili sa moje strane.
Sve ostalo , osim dva puta, obe strane kompanije SONY i jedna mrezna, su hteli razgovor i to zbog nekonvencionalnog CV. Kad je obican regular CV u pitanju, nisam primamljiv ni kod poznanika.
Misle da lazem...
HR na ovim prostorima je obucen manje od mene, cak i kad imaju diplomu iz psihologije.A i kad je obucen trazi ""okruzenje"" prosecnog radnika iz okruzenja koji je obucen prosecno kao u okruzenju, ima prosecnu radnu etiku kao u okruzenju i hoce da radi za platu kao u okruzenju...

Ali nada umire poslednja ,
znaci dom omladine....koliko sam ja cuo...

- - - - - - - - - -

Ako Vam je malo 450eurića,Vi nudite nešto što je poslodavcu potrebno sigurno će dati više.

Nisi razumeo , retko koji gazda daje 450e....
To je ipak prosecna zarada, a neko mora da bude i ispod proseka, a ko ce nego poslednji koji je zaposlen.

- - - - - - - - - -

Moja procena je da ce visi praksi biti nego poslova....jedno 3x....

- - - - - - - - - -

Mozda je ovo uvod u objavu da je nezaposlenost nula, Vucko ce morati to da objavi kad tad, pred izbore...ili pred promenu ustava...

- - - - - - - - - -

Mozda je ovo uvod u objavu da je nezaposlenost nula, Vucko ce morati to da objavi kad tad, pred izbore...ili pred promenu ustava...
 
Znaš šta, nema druge nego dodješ, apliciraš i sigurna sam da bi dobio posao koji ti odgovara.:lol:

Ajde malo o realnoj ekonomiji,da ostavimo šalu na kraj.Bezbroj puta smo razjasnili da se radna snaga nemože naći u Srbiji.Razlozi su Vama više poznati i nabrojali ste.Primera radi treba posedovati pravnu službu,kompaniju itd.Znači sve pada mu vodu,ali bi rado pomogo
nekom studentu, studentkinji,samohranoj majci,penzionerki itd.ukoliko ima ZNANJE iz elektrotehnike,elektronike.Ustanovio sam da toga u Srbiji nema,ukoliko ima oni rade i ne sede bez posla.
 
A kako se to ustanovljava da li ima znalca ili nema u Srbiji?
U nakaradno postavljenoj privredi i selekciji?
Elektronika i elektrotehnika nisu samo resavanje kola jednosmerne struje ili magnetnih kola, niti su to samo rad u matlabu ili labviewu ili orcadu.Siroko je to polje, a Srbiji ne trebaju elektrotehnicari i elektronicari...Ima ih u visku.

Kad radis neki posao ti se usmeravas i razvijas u tom pravcu, a ako stalno te cimaju ovamo onamo , ti cak nisi ni havarijski inzenjer, nego rasciman.

Moje misljenje je da kvalitetne radne snage ima u Srbiji ali da je pristup ponudjaca posla uzasan i zato ih i nema jer odlaze masovno makar i na nize strucno radno mesto u inostranstvo.
Da me neko pita operater u nemackoj ili inzinjer razvoja u Srbiji...za 99% firmi , bolja je prva varijanta...
Vise ces da se razvijes.

Najcesca prica je, bolje angazovati firmu iz inostranstva da se ne misli da smo namestili tender...ili imaju vise referenci...
Angazuju te po ugovoru da im odradis nesto sto ne moze stalno zaposleni srednjoskolac i tu je kraj...
Nema trajne potrebe za strucnom radnom snagom jer su poslovi ad hoc.

Da ne pricam o tome da inteligentniji nisu sisali vesla pa da ne vide sta radi sluzba za zaposljavanje i da to nije slucajnost vec se radi planski na unistavanju.

Nego mene interesuje nesto drugo na ovoj temi...
Zasto svi ucesnici imaju misljenje da je ponuda poslova na sajmu naduvana?
Ja imam malo iskustva sa sajmovima, zato sto je praksa pokazala da nema vajde, pa se nisam ni angazovao previse.
Ali me interesuju vasa iskustva sa tih sajmova , a da ne jurite prodavac ili vozac ili moler ili negovateljica posao...

- - - - - - - - - -

Ajde malo o realnoj ekonomiji,da ostavimo šalu na kraj.Bezbroj puta smo razjasnili da se radna snaga nemože naći u Srbiji.Razlozi su Vama više poznati i nabrojali ste.Primera radi treba posedovati pravnu službu,kompaniju itd.Znači sve pada mu vodu,ali bi rado pomogo
nekom studentu, studentkinji,samohranoj majci,penzionerki itd.ukoliko ima ZNANJE iz elektrotehnike,elektronike.Ustanovio sam da toga u Srbiji nema,ukoliko ima oni rade i ne sede bez posla.

Hajde nabaci neki freelancer posao iz elektrotehnike i elektronike, kad vec pricas...Jos bolje ako nije freelancer...
 
A kako se to ustanovljava da li ima znalca ili nema u Srbiji?
U nakaradno postavljenoj privredi i selekciji?
Elektronika i elektrotehnika nisu samo resavanje kola jednosmerne struje ili magnetnih kola, niti su to samo rad u matlabu ili labviewu ili orcadu.Siroko je to polje, a Srbiji ne trebaju elektrotehnicari i elektronicari...Ima ih u visku.

Kad radis neki posao ti se usmeravas i razvijas u tom pravcu, a ako stalno te cimaju ovamo onamo , ti cak nisi ni havarijski inzenjer, nego rasciman.

Moje misljenje je da kvalitetne radne snage ima u Srbiji ali da je pristup ponudjaca posla uzasan i zato ih i nema jer odlaze masovno makar i na nize strucno radno mesto u inostranstvo.
Da me neko pita operater u nemackoj ili inzinjer razvoja u Srbiji...za 99% firmi , bolja je prva varijanta...
Vise ces da se razvijes.

Najcesca prica je, bolje angazovati firmu iz inostranstva da se ne misli da smo namestili tender...ili imaju vise referenci...
Angazuju te po ugovoru da im odradis nesto sto ne moze stalno zaposleni srednjoskolac i tu je kraj...
Nema trajne potrebe za strucnom radnom snagom jer su poslovi ad hoc.

Da ne pricam o tome da inteligentniji nisu sisali vesla pa da ne vide sta radi sluzba za zaposljavanje i da to nije slucajnost vec se radi planski na unistavanju.

Nego mene interesuje nesto drugo na ovoj temi...
Zasto svi ucesnici imaju misljenje da je ponuda poslova na sajmu naduvana?
Ja imam malo iskustva sa sajmovima, zato sto je praksa pokazala da nema vajde, pa se nisam ni angazovao previse.
Ali me interesuju vasa iskustva sa tih sajmova , a da ne jurite prodavac ili vozac ili moler ili negovateljica posao...

- - - - - - - - - -



Hajde nabaci neki freelancer posao iz elektrotehnike i elektronike, kad vec pricas...Jos bolje ako nije freelancer...

U ponudi će biti radna mesta različitih zanimanja i kvalifikacija - u oblasti informacionih tehnologija, ekonomije, medicine, mašinstva, građevinarstva, obrazovanja, trgovine i usluga.

Posao na sajmu mogu potražiti lekari različitih specijalnosti, farmaceuti, IT stručnjaci, programeri i operateri, inženjeri mašinstva, elektrotehnike i građevinarstva, tehnolozi, menadžeri, komercijalisti, pravnici, agenti osiguranja, medicinske sestre i tehničari, vaspitači, negovateljice.

Od mene mala pomoć,ipak posetite sajam ne živite u ilegali pojurite samo lopovi ulaze kroz prozor poso neće.
 
Vecina ce tvoju pomoc shvatiti kao zadevanje ili sprdnju...a ti neces shvatiti zasto.
Mislices da su neradnici i da ne zele posao....
A sasvim su drugi razlozi njihovog misljenja....

U svakoj proceni postoji pravilo i izuzetak, i jako je opasno ako se zameni sta je pravilo a sta izuzetak....najverovatnije vam ova poslednja recenica ne znaci nista....a govori o svesti o sopstvenom iskustvu.

- - - - - - - - - -

Ja stvarno imam utisak da zivim u ilegali u Srbiji...samo to ne zovem ilegala nego drustveno odbacen ili marginalizovan sloj, potpuno nepotreban, cak i kad ocigledno ima potrebe za uslugama koje mogu da ponude....
 
Poslodavci će ponuditi ukupno 1.717 slobodnih radnih mesta za različita zanimanja, na nastupajućem Beogradskom sajmu zapošljavanja i praksi, koji će se održati u četvrtak.

Šta je tih 1717 novih radnih mesta na nezaposleno stanovništvo Beograda - kap u moru. Bilo bi efektno da se nudi bar 171.700 novih radnih mesta svake godine na višemilionski grad, ali to možemo samo da sanjamo, na žalost.
 
iju sinko :cistinaocare:
znaš kad će nađeš poso.......kad ti ga franak nađe :lol:

Nemojte tako,pa davno smo razjasnili da samo firme mogu da zapošljavaju ja kao privatno lice nesmem.Ukoliko sam dobro čuo na televiziji firme daju minimalac pa traže da im se deo vrati možda njemu tako više odgovara.Kod mene nije minimalac ali nažalost kome
god ponudim on odustane jer treba nešto za pare i da se napravi.I dalje važi ukoliko nekog znate da zna i hoće da radi pošaljite ga dobijete novčanu nagradu.
 
Nemojte tako,pa davno smo razjasnili da samo firme mogu da zapošljavaju ja kao privatno lice nesmem.Ukoliko sam dobro čuo na televiziji firme daju minimalac pa traže da im se deo vrati možda njemu tako više odgovara.Kod mene nije minimalac ali nažalost kome
god ponudim on odustane jer treba nešto za pare i da se napravi.I dalje važi ukoliko nekog znate da zna i hoće da radi pošaljite ga dobijete novčanu nagradu.

e Bogu fala, a malo i nama, te ti postade jasno :lol:
 
Ja cu ti reci....
Trazis penzionerku koja zeli i zna da radi razvoj elektronskih sistema ....Koji penzos zena hoce to da radi? Em je penzos em je mozda necija zena, necija majka, necija baka...
Trazis studentkinju koja zna da radi razvoj elektronskih sistema....Koja studentkinja to zna....? Nijedna....Bilo bi previse ocekivati da razume sve sto se uci na ETF i da je uopste interesuje prakticno dizajniranje uredjaja,a kamoli da jos studira i da zna....


Ostale grupe te ne interesuju i tu je kraj...

Imala je jedna istinita prica ovde na krstarici prosle godine...
Dodje covek i nudi posao. Prodaja ne ljuti se covece kompleta za igranje na procenat (10 ili 15% po obavljenoj prodaji).
I nadao se da ce svi da pohrle.

Njegovo projektovanje radne snage i posla je slicno ovom slucaju...
Racunao da ce neko da ide od knjizare do knjizare od grada do grada i da to moze u sekundi i minutu i da ne kosta cipela , truda i goriva i karata za prevoz...
Telefon i vreme nisam uracunao...
A oni koji vec rade kao putujuci trgovci, njima nije otvorio ponudu kao dodatni bonus...ne znam zasto...

- - - - - - - - - -

Moje misljenje je opravdano da poslodavcima na Balkanu treba covek edukator da shvate da radnik mora da ima interes da radi posao koji donosi njima novac...

A ne neke zamisljene kombinacije i Bo Derek koja radi kao elektronicar programer...
 

Back
Top