Vidimo se u čitulji - 20 godina

НецаШмеца

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.309
Vidimo se u čitulji - 20 godina

Izvor: B92
Beograd -- Povodom 20 godina od filma „Vidimo se u čitulji“, B92 istražuje koliko se od tada promenila kriminalna scena i odakle nostalgičan stav mladih prema tom dobu.

„Mala bara, mnogo krokodila. Pazi, socijalno su svi ugroženi, finansijski slabo stoje. Ali najtužnije je što ne umeju da naprave pare...“

Ovo su reči vođe Bežanijskog klana Radoslava Trlajića, zvanog Bata Trlaja. Pet godina nakon što se pojavio u filmu "Vidimo se u čitulji" izrešetali su ga suparnici iz Zemunskog klana.

Njegove reči iz filma ostale su sinonim tog mračnog vremena.

„Oni su bili na naslovnim stranama, užasno popularni, popularniji od estradnih zvezda, popularniji od pevačica, od sportista, od svih živih“, ističe reditelj dokumentarca Janko Baljak.

Dve decenije od tog vremena kriminal je promenio svoj oblik, poprimivši mnogo skriveniji i naizgled bezazleniji izgled, ističe profesor socijalne patologije na Defektološkom fakultetu Aleksandar Jugović.

„Njega danas više ima u korupciji, u mitu, zloupotrebi javnih ovlašćenja i u nekim elementima uličnog kriminala, gde vidimo razračunavanje sitnih dilera droge“, navodi Jugović.

I pored promene društvenog miljea, svedoci smo toga da neki mladi, koji tada nisu bili ni rođeni, imaju romantičan pogled na devedesete.

Profesor Jugović objašnjava da se radi o mladima koji su socijalno isključeni iz društva danas, pa im učesnici filma "Vidimo se u čitulji" deluju kao junaci, dok Janko Baljak navodi da je to žal za bizarnom ikongrafijom tog vremena.

„Kao što se sada generacija iz šezdesetih loži na Tita i na celu priču Titovog kulta, tako mislim da se sada ovi klinci vraćaju u devedesete kao neko vreme nemam pojma čega“, kaže Baljak.

Osim toga, on objašnjava i zašto nikada nije snimljen nastavak filma "Vidimo se u čitulji".

„Poučeni iskustvom ovog filma niko od tih naslednika voždovačkog, zemunskog, zvezdarskog, surčinskog, novobeogradskog klana, ili kako su se već zvali nije hteo da učestvuje i da bude prezentan u tom filmu“, zaključuje Baljak.

Uz Kristijana Golubovića, samo su još četvorica aktera filma "Vidimo se u čitulji" i danas živi, dok je petnaestak aktera filma ubijeno.

Sledeće nedelje u Beogradu će biti održana i promocija knjige "Vidimo se u čitulji - 20 godina posle" Vojislava Tufegdžića, novinara i jednog od autora kultnog dokumentarca.

 
Poslednja izmena:
Опа, уводна шпица почиње легендарном песмом легендарног Ивана Гавриловића!!!

:ok:

Ово можда буде и добро нешто. Саћу погледам.

- - - - - - - - - -

Иначе, кад су прошле деведесете, Иван Гавриловић је постао већи клошар чак и од оног...Др Игија.


Али зато је Кристијан Голубовић јачи него икад.


 
Одувек сам се питао зашто ми је млади Младен инсталирао Инстаграм на телефон (кад сам купио модеран телефон).

Е, саћу запратим овај производ деведесетих на Инстаграм.
 
90-тих Држава је тек почела да се криминализује.
Крајем 90-тих криминал постаје нормална појава и друштвено прихватљив.
2000тих друштво је криминализовано.
А данас и друштво и држава у криминалу. Све се може само ко бржи.

- - - - - - - - - -

e da je Tito živ..svi ti tzv.mafijaši bi u roku 24h..poginuli pri pružanju otpora uhićenju..za 24h čist račun duga ljubav..i kvita.

Тито је био највећи мафијаш.
 
To oko ljubljenja ćete vi kad se vidite ....
Ja njega ljubim samo zbog njega i mene,
naskače mi na leđa, gleda šta pišem,
pozdravlja te,
kaže JEDINI NORMALAN CROASAN ....
Bajker, LUD .... A normalan ....
Kaže, nismo mi birali ... Morali smo ... I preživeli smo ....

sjećam se od zadnji puta kad smo se čuli..zato ti i kažem..sreće i zdravlja..sve ostalo nek voda nosi..ne daj mog starog druga...udovolji mu sve sto poželi..ako šta ustreba samo reci tu sam...

- - - - - - - - - -

90-тих Држава је тек почела да се криминализује.
Крајем 90-тих криминал постаје нормална појава и друштвено прихватљив.
2000тих друштво је криминализовано.
А данас и друштво и држава у криминалу. Све се може само ко бржи.

- - - - - - - - - -



Тито је био највећи мафијаш.

Tito je bio Robin Hud.,..jes da je krao ali je davao i drugima..vesalo je i istok i zapad...ali eto dogorela i njemu a mi izgoreli...ma da mi je samo 24h biti Tito....auuuuu..vjeruj ti meni...zaposlio bih te ko čuvara na golom otoku..imao bi posla za ceo vek...:D
 

Back
Top