Николићев предлог за Косово (и Метохију)

Alter_Ego_

Stara legenda
Poruka
76.317
"Politika" o Nikolićevom predlogu za promene Ustava
PREDLOG PREDSEDNIKA Kosovu status pokrajine, autonomija republike


Srna | 12. 05. 2015. - 09:06h izmena vesti 09:42h | Komentara: 4

Predsednik Srbije Tomislav Nikolić će u svojoj platformi za Kosovo i Metohiju predložiti premijeru Srbije Aleksandru Vučiću da se sever Kosova nastavi da tretira u skladu sa Ustavom Srbije, a da teritorija izvan zajednice srpskih opština ima tretman "koji su Albanci imali u SFR Jugoslaviji".

Prema saznanjima "Politike", nova Nikolićeva platforma trebalo bi da se za dva do tri dana nađe na Vučićevom stolu.



Nikolić će se, prema informacijama sagovornika ovog lista, kretati u okvirima koje mu Ustav dozvoljava, ali sa namerom da se, ipak, postigne trajni sporazum sa Albancima.



Ideja je da Kosovo, iako po Ustavu Srbije ima status pokrajine, dobije izuzetno široku autonomiju, kakvu imaju republike u federaciji, sa mnogim ovlašćenjima, ali da se ipak ne prekrši Ustav.



Ovaj predlog bi trebalo da popuni mnogo toga što nije obuhvaćeno briselskim sporazumom, jer namera predsednika Srbije nije da se ovaj akt derogira.



"Politika" navodi da je pitanje da li će ova platforma, ukoliko je Nikolić zaista pošalje, moći da opstane paralelno sa briselskim sporazumom, pogotovo onaj deo koji se odnosi na sever Kosova.



Priština već dve godine uprkos dogovoru u Briselu, nije spremna da prihvati formiranje zajednice srpskih opština, jer strahuje da bi to značilo autonomiju sa ogromnim ovlašćenjima za Srbe na severu i eventualnu podelu Kosova.



Nikolić je ranije, najavljujući ovu platformu, istakao da ona mora da predstavlja ono "ispod čega Srbija ne sme da ide i nešto do čega možda Priština neće hteti da ide

http://www.blic.rs/Vesti/Politika/5...-Kosovu-status-pokrajine-autonomija-republike

Косово опет постаје актуелно. Јесте да нико неће да га служа и да разматра овај предлог, али изгледа да се ТоНи враћа у игру.
 
Sve je to dobro Srbi, ali sta ako Albanci ne pristanu? Ali i dalje ne vidim potrebu Srbije da zadrzi 2.5 miliona Albanaca u svojim granicama i da oni za par godina cine 40 % ili vise stanovnistva cijele Srbije, jeste da je Kosovo historijski mozda podrucje na koje Srbi imaju najvise prava od svih danasnjih podrucja Srbije, ali jednostavno ljudi vas ubili natalitetom tamo, i sta sad im hocete dozvoliti da cijelu Srbiju dovedu u pitanje?
 
Sve je to dobro Srbi, ali sta ako Albanci ne pristanu? Ali i dalje ne vidim potrebu Srbije da zadrzi 2.5 miliona Albanaca u svojim granicama i da oni za par godina cine 40 % ili vise stanovnistva cijele Srbije, jeste da je Kosovo historijski mozda podrucje na koje Srbi imaju najvise prava od svih danasnjih podrucja Srbije, ali jednostavno ljudi vas ubili natalitetom tamo, i sta sad im hocete dozvoliti da cijelu Srbiju dovedu u pitanje?

Пре свега, нема 2,5 милиона Албанаца. Ако упоредимо резултате пописа, који је увек фалсификован на територијама на којима живе Албанци са излазношћу на изборима, доћи ћемо до броја од 1,2 до 1,4 милиона Шћиптара. Даље, јасно је да се и њима смањио наталитет тако да су далеко од 40 % становништва целе Србије. Опет, ако мало загребеш по Дипломином предлогу, видећеш да би по том предлогу Шћиптари били сатерани у тор који би чиниле границе Косова и Метохије - (минус) Заједница Српских општина. Ван тога се они не би пружали.
 
Sve je to dobro Srbi, ali sta ako Albanci ne pristanu? Ali i dalje ne vidim potrebu Srbije da zadrzi 2.5 miliona Albanaca u svojim granicama i da oni za par godina cine 40 % ili vise stanovnistva cijele Srbije, jeste da je Kosovo historijski mozda podrucje na koje Srbi imaju najvise prava od svih danasnjih podrucja Srbije, ali jednostavno ljudi vas ubili natalitetom tamo, i sta sad im hocete dozvoliti da cijelu Srbiju dovedu u pitanje?

Medjunarodno pravo ne daje nikome da otima tudju teritoriju, a kada se albanci dovedu u red, vratili bi i se i srbi polako na svoja ognjista.. Lako je pricati o broju albanaca dole kada su albanci proterali sve sto nije albanac :roll:
Ili hoces reci da se zlocin isplati?
 
Уместо да похапсимо терористе и распустимо нелегалну власт у Приштини, ми опет њих вучемо за преговарачки сто, као да ништа нисмо научили из оног што се дешавало деведестих, па ни оног што се десило прекјуче? :roll:

Вођа Радоја Домановића. :p
 
Medjunarodno pravo ne daje nikome da otima tudju teritoriju, a kada se albanci dovedu u red, vratili bi i se i srbi polako na svoja ognjista.. Lako je pricati o broju albanaca dole kada su albanci proterali sve sto nije albanac :roll:
Ili hoces reci da se zlocin isplati?

Zlocin se ne isplati, nisam od tih, ja sam govorio o drugim stvarima, da nema sanse da se Albanci politicki nadvladaju na Kosovu cak i da se Kosovo vrati u sastav Srbije, jedino postoji mogucnost da se u cijeloj Srbiji javi jos veci problem usljed albanskog galopirajuceg nataliteta i srpskog galopirajuceg mortaliteta, tako da je bolje progutati gubitak Kosova nego gubitak cijele Srbije..hocu reci vidi primjer Makedonije
 
Medjunarodno pravo ne daje nikome da otima tudju teritoriju, a kada se albanci dovedu u red, vratili bi i se i srbi polako na svoja ognjista.. Lako je pricati o broju albanaca dole kada su albanci proterali sve sto nije albanac :roll:
Ili hoces reci da se zlocin isplati?
Zločin se nažalost često isplati i generalno nevezano samo za ovaj naš slučaj , al opet ta priča o povratku na Kosovo "samo da se Albanci dovedu u red " je šuplja i nema veze sa stvarnim životom , Srbi se ne vraćaju na svoja ognjišta u Negotin , Pirot , Kučevo , Crnju , Apatin , Kikindu , Belu Crkvu , Sombor ,Vladicin Han,Sjenicu,Leskovac ... gde nema nikog od tih zlih i necivilizovanih remetilačkih faktora , a kao vratili bi se na Kosovo sa koga i šiptari čija je sad to država beže , how yes now
 
Zlocin se ne isplati, nisam od tih, ja sam govorio o drugim stvarima, da nema sanse da se Albanci politicki nadvladaju na Kosovu cak i da se Kosovo vrati u sastav Srbije, jedino postoji mogucnost da se u cijeloj Srbiji javi jos veci problem usljed albanskog galopirajuceg nataliteta i srpskog galopirajuceg mortaliteta, tako da je bolje progutati gubitak Kosova nego gubitak cijele Srbije..hocu reci vidi primjer Makedonije

gutaj ti sta zelis.Siptari su lakomi,umesto da se zadovolje granicama kakve nikada u svojoj relativno kratkoj istoriji nisu imali,oni stalno taze jos.Mjamuni nisu u stanju ekser da naprave a jedino ih teritorija interesuje.Ta pohlepa bice njihov pad
 
Zlocin se ne isplati, nisam od tih, ja sam govorio o drugim stvarima, da nema sanse da se Albanci politicki nadvladaju na Kosovu cak i da se Kosovo vrati u sastav Srbije, jedino postoji mogucnost da se u cijeloj Srbiji javi jos veci problem usljed albanskog galopirajuceg nataliteta i srpskog galopirajuceg mortaliteta, tako da je bolje progutati gubitak Kosova nego gubitak cijele Srbije..hocu reci vidi primjer Makedonije

Zločin se nažalost često isplati i generalno nevezano samo za ovaj naš slučaj , al opet ta priča o povratku na Kosovo "samo da se Albanci dovedu u red " je šuplja i nema veze sa stvarnim životom , Srbi se ne vraćaju na svoja ognjišta u Negotin , Pirot , Kučevo , Crnju , Apatin , Kikindu , Belu Crkvu , Sombor ,Vladicin Han,Sjenicu,Leskovac ... gde nema nikog od tih zlih i necivilizovanih remetilačkih faktora , a kao vratili bi se na Kosovo sa koga i šiptari čija je sad to država beže , how yes now
Razumem ja vasu poentu ali mislim da bi cak i albanci shvatili da je bolje biti pokrajina u Srbiji i ziveti normalno, nego nezavisna drzava koja je izolovana i u kojoj se jako tesko zivi.
Valjda je zelja za normalnim zivotom veca od nacionalizma
 
Ljudi je l' vi shvatate da bi Albanci u Srbiji imali jednu stranku, potencijalno negde oko 1,5mil glasaca, svi bi glasali za istu stranku i osvojili bi maltene procenata kao SNS na proslim izborima. I sta da radimo mi u parlamentu koji cine 50% Albanci? Najpametnije je da se zamrzne ovo pitanje, kao sto je Grcka uradila sa Kiprom i da se ceka razvoj situacije na globalnom nivou, da cekamo povoljne okolnosti i resimo to pitanje jednom zauvek. Neka to bude i za 50 godina nebitno, sta je 50 godina za istoriju - nista.
 
Ljudi je l' vi shvatate da bi Albanci u Srbiji imali jednu stranku, potencijalno negde oko 1,5mil glasaca, svi bi glasali za istu stranku i osvojili bi maltene procenata kao SNS na proslim izborima. I sta da radimo mi u parlamentu koji cine 50% Albanci? Najpametnije je da se zamrzne ovo pitanje, kao sto je Grcka uradila sa Kiprom i da se ceka razvoj situacije na globalnom nivou, da cekamo povoljne okolnosti i resimo to pitanje jednom zauvek. Neka to bude i za 50 godina nebitno, sta je 50 godina za istoriju - nista.

Ако је Албанаца милион и по, а Срба седам милиона, како би онда чинили 50% парламента, несрећо?! :lol:
Албанци не би никада гласали на српским изборима, били у саставу Србије или не, сасвим свеједно. Бојкотовали су све изборе деведесетих, а формално су били део Србије.

За Албанце је питање Косова давно решено. Николићев предлог је фарса, умирење сопствене савести, те му не треба давати велики значај, јер је и предлог, као и сам председник, потпуно безначајан. Пажњу треба обратити на питање промене устава и делатност председника владе.
 
Ако је Албанаца милион и по, а Срба седам милиона, како би онда чинили 50% парламента, несрећо?! :lol:
Албанци не би никада гласали на српским изборима, били у саставу Србије или не, сасвим свеједно. Бојкотовали су све изборе деведесетих, а формално су били део Србије.

За Албанце је питање Косова давно решено. Николићев предлог је фарса, умирење сопствене савести, те му не треба давати велики значај, јер је и предлог, као и сам председник, потпуно безначајан. Пажњу треба обратити на питање промене устава и делатност председника владе.

Smejes se a pritom ne ukljucujes mozak. 1,5 mil glasaca sam napisao, srba nek ima 6 mil glasaca od toga na izbore izadje jedva 3 i to se podeli na 20ak stranaka. Ja ne znam sta tebi u ovoj racunici nije jasno?
 
Smejes se a pritom ne ukljucujes mozak. 1,5 mil glasaca sam napisao, srba nek ima 6 mil glasaca od toga na izbore izadje jedva 3 i to se podeli na 20ak stranaka. Ja ne znam sta tebi u ovoj racunici nije jasno?

Човече, Албанци не гласају у Србији, не желе и неће. Дакле, у парламенту би их било 0% са Косова.

А ти не само да не узимаш у обзир ту чињеницу, већ идеш у крајност, рачунајући да ће сви Албанци изаћи на изборе и гласати за исту странку, а да ће излазност Срба бити најмања у историји, око 50%. Стварно си смешан.
 
Човече, Албанци не гласају у Србији, не желе и неће. Дакле, у парламенту би их било 0% са Косова.

А ти не само да не узимаш у обзир ту чињеницу, већ идеш у крајност, рачунајући да ће сви Албанци изаћи на изборе и гласати за исту странку, а да ће излазност Срба бити најмања у историји, око 50%. Стварно си смешан.

To je potencijalno veliki problem i treba takav scenario izbeci po svaku cenu. Te tvoje pretpostavke ovi nece ovo, ovi nece ono su krajnje neozbiljne.
 
Ljudi je l' vi shvatate da bi Albanci u Srbiji imali jednu stranku, potencijalno negde oko 1,5mil glasaca, svi bi glasali za istu stranku i osvojili bi maltene procenata kao SNS na proslim izborima. I sta da radimo mi u parlamentu koji cine 50% Albanci? Najpametnije je da se zamrzne ovo pitanje, kao sto je Grcka uradila sa Kiprom i da se ceka razvoj situacije na globalnom nivou, da cekamo povoljne okolnosti i resimo to pitanje jednom zauvek. Neka to bude i za 50 godina nebitno, sta je 50 godina za istoriju - nista.

Ja to trubim koliko vec vremena, a Srbi misle ja to jer mrzim Srbe i ne zelim da Kosovo bude dio Srbije...Hvala Bogu da neko skontao tako jednostavnu racunicu
 
Ljudi je l' vi shvatate da bi Albanci u Srbiji imali jednu stranku, potencijalno negde oko 1,5mil glasaca, svi bi glasali za istu stranku i osvojili bi maltene procenata kao SNS na proslim izborima. I sta da radimo mi u parlamentu koji cine 50% Albanci? Najpametnije je da se zamrzne ovo pitanje, kao sto je Grcka uradila sa Kiprom i da se ceka razvoj situacije na globalnom nivou, da cekamo povoljne okolnosti i resimo to pitanje jednom zauvek. Neka to bude i za 50 godina nebitno, sta je 50 godina za istoriju - nista.

Кењате к'о трудне фоке.


Дакле, албанци не би имали 1 партију, као што немају једну у Македонији или у Прешеву и Бујановцу. Затим, албанске партије не би добијале 1,5 милиона бирача, већ, судећи према резултатима парламентарних Косовских избора из 2014. године 730 000 тј. дупло мање.

http://www.kqz-ks.org/Uploads/Docum...6 Party Results - Kosovo Level_jywcwsfyts.pdf

Зато, кад бројите, употребите праве бројеве.

Даље, излазност на Косову је 40 % уписаних бирача. А свуда у региону је нормално да изађе 60 % уписаних. Посебно је за те мање средине (као што је Косово или Ц. Гора) карактеристично да сви излазе на изборе. То значи да је у бирачким списковима (а самим тим и у попису становништва) уписана (бар) 1/3 људи који уопште нису на Косову (и Метохији). Наравно, не тврдим овим да ће Шћиптари одједном ући у политички живот Србије али измишљање података због незнања је наопако и доводи нас до погрешних закључака.

- - - - - - - - - -

Ja to trubim koliko vec vremena, a Srbi misle ja to jer mrzim Srbe i ne zelim da Kosovo bude dio Srbije...Hvala Bogu da neko skontao tako jednostavnu racunicu

Да се у'ватиш ти с њега руку под руку, па трубите у шта 'оћете.
 

Back
Top